کیو کارت چیست؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

کیو کارت (cue card) آیلتس چیست؟

کیو کارت آیلتس یا IELTS Cue Cards که به آن Candidate Task Card نیز می‌گویند، یکی از مهمترین بخش‌های آزمون آیلتس در بخش گفتاری یا اسپیکینگ است که تأثیر به‌سزایی در تعیین نمره داوطلبین دارد، برای همین باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

به‌واسطه کیو کارت ممتحنین میزان مهارت‌های شما در رابطه با صحبت درباره موضوعی خاص را می‌سنجند؛ اگر نتوانید به‌خوبی از این چالش بگذرید، قاعدتاً نمره خوبی از جانب آنها نمی‌گیرید و باید دوباره در آزمون شرکت کنید.

برای آمادگی آزمون آیلتس آشنایی با مفهوم کیو کارت و نکته‌های مربوط به شما کمک زیادی می‌کند؛ بنابراین ما اکنون به‌عنوان راهنما در کنارتان هستیم تا به‌طور کامل درباره Cue Cards و ویژگی‌های آن نکته‌هایی را در اختیارتان بگذاریم. با اطلاع از این نکات پاسخ‌دادن به سؤالات این کارت کار سخت و دشواری نخواهد بود.

بعد از تسلط به کیو کارت، کافیست مهارت‌های دیگرتان را افزایش دهید و در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید. بعد‌از‌اینکه در آزمون آزمایشی موفق شدید، یعنی برای امتحان اصلی آماده‌اید و تا موفقیتتان راه زیادی نمانده است.

آزمون کیوکارت

کیو کارت چیست؟

در تسک دوم آزمون آیلتس ممتحنین کارتی را در اختیارتان می‌گذارند که به آن Cue Cards می‌گویند. وقتی به این کارت نگاه می‌کنید، یک موضوع با چندین سؤال را می‌بینید. در واقع ممتحنین به شما یک دقیقه زمان می‌دهند تا موضوع مطرح‌شده و سؤالات را در ذهن بگنجانید و سپس بر اساس آنها شروع به صحبت‌کردن کنید. هرچه صحبت‌های شما با موضوع و سؤالات مطرح‌شده هماهنگتر باشد، نمره بیشتری از تسک دوم بخش اسپیکینگ دریافت خواهید کرد.

در واقع کیو کارت را می‌توان به‌عنوان نوعی راهنما به‌شمار آورد که شما را در تعیین مسیر صحبت‌هایتان یاری می‌دهد. شما به‌واسطه نکته‌های مطرح‌شده در Cue Cards متوجه می‌شوید که باید ظرف مدت زمانی که توسط ممتحنین تعیین می‌شود، در مورد موضوعی خاص صحبت کنید. معمولاً ممتحنین ظرف مدت 2 دقیقه از شما می‌خواهند که در رابطه با موضوعات مطرح‌شده در این کارت سخن بگویید.

بعد از پایان صحبت‌های شما ممتحنین 3 یا 4 سؤال مرتبط با محتوای Cue Cards می‌پرسند، برای پاسخ‌دادن به این سؤال‌ها حدود 3 تا 4 دقیقه زمان خواهید داشت؛ 1 دقیقه نیز برای تمرکز بر روی سؤالات در اختیارتان می‌گذارند. اگر بتوانید به‌خوبی به سؤالات پاسخ دهید،‌ شناس موفقیتتان در آیلتس تا چندین‌برابر افزایش پیدا می‌کند و نمره قابل‌قبولی برای مهاجرت به خارج از کشور به‌دست خواهید آورد.

نکته مهم در استفاده از کیو کارت فراموش‌نکردن سؤالات مطرح‌شده داخل آن است. بسیاری از افراد صرفاً به موضوع توجه می‌کنند و سؤالات را از یاد می‌برند، درصورتی‌که سؤال‌ها مسیرتان را مشخص و به‌عنوان راهنمای صحبت‌هایتان عمل خواهند کرد. شما باید بتوانید به‌هر‌نوع سؤال مطرح‌شده پاسخ دهید و درباره آنها صحبت‌های درست و به‌جا داشته باشید تا ممتحنین از میزان مهارت‌هایتان مطلع شوند.

دسته بندی سؤالات کیو کارت

کیو کارت چیست؟

سؤالاتی که در Cue Cards مطرح می‌شوند، مشخص هستند و در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند که در ادامه انواع دسته‌بندی‌ها را مطرح می‌کنیم و نکته‌هایی را نیز درباره آنها می‌گوییم:

  1. مکان جغرافیایی: در این دسته‌بندی معمولاً درباره مکان‌هایی که رفته‌اید یا برای رفتن به آنجا تمایل دارید، صحبت می‌کنید.
  2. شخص: در این دسته‌بندی از شما می‌خواهند که درباره یک فرد شناخته‌شده و خاص صحبت کنید، این فرد می‌تواند هر کسی باشد.
  3. شغل: در دسته‌بندی شغل، مکان و محل کار را مشخص می‌کنند، اکنون باید درباره آنها شروع به صحبت کنید.
  4. زمان‌بندی: در این بخش باید درباره اینکه در گذشته، حال و آینده چه اتفاقاتی افتاده است، صحبت کنید.
  5. مناسبت‌ها: شما باید درباره یک مناسبت خاص در طی سال، ماه یا هفته مثل تولد صحبت کنید.
  6. تحصیل: در دسته‌بندی تحصیل سؤالاتی در رابطه با موضوعات تحصیلی مطرح می‌شود و شما باید درباره رشته‌های مرتبط و نکته‌های دیگر صحبت کنید.
  7. اشیاء: در این بخش معمولاً نام یک شیء خاص آورده می‌شود و از داوطلب می‌خواهند که درباره آن صحبت کند. همچنین در برخی موارد از داوطلب درخواست می‌کنند تا درباره شیء دلخواه خود سخن بگوید.
  8. احساسات: در دسته‌بندی احساسات، شما باید درباره اینکه خود یا دیگران چه احساسی دارید، صحبت کنید.

چالش های کیو کارت

سؤالات و موضوعات مطرح‌شده در Cue Cards همواره یک چالش بزرگ و اساسی برای بسیاری از داوطلبان آیلتس است، چون آنها غیرانگلیسی‌زبان هستند و باید به‌خوبی از این امتحان سربلند خارج شوند. برای اینکه موفقیت تضمینی در آیلتس به‌دست آورید، باید نمره بالای 7 بگیرید. اما برای گرفتن این نمره، باید به‌خوبی چالش‌های کیو کارت را بشناسید و با آنها مواجه شوید. در ادامه چالش‌های پیش‌روی داوطلبان برای این کارت را می‌گوییم و درباره آنها صحبت می‌کنیم:

  • زمان بندی

شما برای اینکه به موضوع مطرح‌شده و سؤالات مسلط شوید، فقط یک دقیقه زمان دارید. در واقع در طول این یک دقیقه باید مسیر صحبت‌کردنتان را شناسایی کنید و چهارچوب، کلمه‌های کلیدی و نکته‌های اصلی موضوع مطرح‌شده را در نظر بگیرید. برای انجام این کار باید تکنیک زمان‌بندی و مدیریت زمان را به‌خوبی یاد بگیرید و در زمان خواسته‌شده (که معمولاً در 2 دقیقه به طول می‌انجامد) به‌طور کامل درباره موضوع صحبت کنید.

شما باید یاد بگیرید که در مدت زمان بسیار کوتاه، غنی‌ترین و ساده‌ترین جملات را بگویید و از گفتن جمله‌های طولانی و بی‌مورد بپرهیزید. هر جملات کوتاه‌تر و بار معنایی آنها بیشتر باشد، در مدت زمان اندک فرصت بیشتری برای گفتن جملات مرتبطتر خواهید داشت.

برای اینکه تکنیک زمان‌بندی را بیاموزید، پیشنهاد می‌دهیم که یک پارتنر خوب برای صحبت به زبان انگلیسی بیابید و با او تمرین و تکرار داشته باشید.

  • عدم توانایی در انتخاب موضوع

برخی افراد به‌دلایلی مثل استرس حتی اگر به موضوعی مسلط باشند، رشته کلام را از دست می‌دهند و دقیقاً نمی‌دانند که چطور باید درباره آن صحبت کنند؛ همچنین برخی شاید به‌دنبال بهترین پاسخ‌ها بگردند و برای همین در حین صحبت‌هایشان توقف‌های طولانی داشته باشند؛ هر یک از این اتفاقات می‌تواند منجر به ازدست‌دادن زمان و عدم توانایی در صحبت‌کردن شوند.

برای اینکه چنین مشکلی برایتان پیش نیاید، پیشنهاد می‌دهیم که حتماً بار‌ها در زمینه‌های مختلف صحبت و با دسته‌بندی‌های مختلف کیو کارت آیلتس تمرین کنید. تمرین‌کردن کمکتان می‌کند تا بتوانید در لحظه بهترین مسیر صحبت درباره یک موضوع را بیابید و نظرات خود را درباره آن با ممتحنین در میان بگذارید.

فراموش نکنید هر چه وقفه‌هایتان طولانی‌تر باشد، شانس موفقیتتان کمتر می‌شود؛ بنابراین در مورد هر آنچه که به ذهنتان خطور می‌کند و به موضوع مرتبطتر است، صحبت کنید.

  • موضوعات ناشناخته

یکی از مهمترین چالش‌هایی که شاید فرد با آن برخورد داشته باشد، موضوعات ناشناخته است. در واقع او موضوعات و سؤالاتی را در Cue Cards می‌بیند که برای وی کاملاً تازه و جدید هستند و هیچ نکته‌ای در مورد آنها به ذهنش خطور نمی‌کند. یکی از راه‌ها برای مواجهه با این چالش، شناخت کامل موضوعات مطرح‌شده در امتحانات قبلی خواهد بود. در واقع شما باید بدانید که بیشتر در چه زمینه‌هایی موضوع مطرح می‌شود تا با افزایش اطلاعاتتان درباره آنها جلوی بروز مشکل را بگیرید.

فراموش نکنید که هدف اصلی کیو کارت بررسی مهارت‌های گفتاری شماست، نه میزان تسلطتان به یک موضوع خاص! بنابراین شما می‌توانید در طی صحبت‌کردن به ممتحنین ثابت کنید که مهارت‌های گفتاری لازم را دارید، اما درباره موضوع مطرح‌شده سررشته‌ای ندارید و نکته‌ای درباره آن نمی‌دانید.

  • ادامه دادن صحبت

شاید با خود فکر کنید که 2 دقیقه زمان زیادی برای صحبت‌کردن با کیو کارت آیلتس نیست، اما بسیاری از افراد در این زمینه با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شوند. در این بین افراد کم‌حرف یا درونگرا نیز با چالش‌های بزرگتری مواجه خواهند شد، چون قطعاً 2 دقیقه صحبت‌کردن درباره یک موضوع خاص و پیدا‌کردن جمله برای تکمیل صحبت‌هایشان کاری سخت خواهد بود.

اگر می‌خواهید این چالش برایتان برطرف شود، از همین‌حالا تمرین داشته باشید و درباره موضوعات مختلف 2 دقیقه صحبت کنید. در این 2 دقیقه تمام تلاش خود را به خرج داده و صحبت‌هایی کاملاً مرتبط با موضوع مطرح‌شده را به زبان‌آورید.

راه های موفقیت در کیو کارت آیلتس

چطور در تسک دوم بخش اسپیکینگ آیلتس یعنی کیو کارت موفق شویم؟ شما برای موفقیت در این آزمون باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید که در ادامه آنها را مطرح می‌کنیم و درباره هر یک توضیح می‌دهیم:

افزایش دایره لغات

شما باید دایره لغات خود را افزایش دهید تا به‌خوبی درباره یک موضوع صحبت کنید. هر چه کلمه‌های انگلیسی بیشتری یاد داشته باشید، شانستان در بیان جمله‌های جدید و مرتبط با موضوع بیشتر خواهد بود. کسی که به‌خوبی به واژه‌های انگلیسی تسلط دارد نیز رشته کلام را از دست نمی‌دهد و برای بیان منظور خود از جمله‌های طولانی و ناکارآمد استفاده نمی‌کند.

شما می‌توانید به‌شیوه‌های مختلفی دایره لغات خود را در زبان انگلیسی افزایش دهید، مثلاً فیلم ببینید، پادکست‌های صوتی را گوش دهید، مطالب انگلیسی بخوانید و …؛ هر یک از این راهکار‌ها کمکتان می‌کنند تا خیلی زود به طیف گسترده‌ای از انواع واژگان انگلیسی مسلط شده و قابلیت به‌کاربردن آنها در جمله‌های مختلف را داشته باشید.

خوشبختانه هم‌اکنون دوره‌های آیلتس نیز برگزار می‌شوند که اساتید طی آنها تکنیک‌های بسیار کارآمد و حرفه‌ای برای افزایش دایره لغات را در اختیار دانشجویان می‌گذارند. شما می‌توانید با شرکت در این دوره‌ها شانستان را برای افزایش واژگان بیشتر کرده و در آزمون نیز نمره قابل‌قبول و مناسبی دریافت کنید.

به کارگیری کلمات سطح بالا

استفاده از کلمات سطح بالا مهارت‌هایتان را به رخ ممتحنین می‌کشد و شانستان را برای موفقیت بالا می‌برد. البته قبل از انجام این کار، حتماً شیوه استفاده از آنها و نحوه به‌کارگیری‌شان در جملات را بیاموزید تا مبادا دچار اشتباه شوید و به‌جای موفقیت، شانستان را از دست دهید. افرادی که به‌جای صحبت‌های روزمره و معمولی به زبان رسمی صحبت می‌کنند، معمولاً از توانایی‌های بیشتری برخوردارند، برای همین موردتوجه ممتحنین قرار می‌گیرند.

به خاطر سپردن سوالات

یکی از راه‌های دیگر موفقیت در کیو کارت آیلتس به‌خاطرسپردن تمام سوالات مطرح‌شده است. سوالات چاشنی اصلی صحبت‌هایتان هستند و اگر آنها را از یاد ببرید، با دنیایی از جمله‌ها و کلمات مختلفی روبرو خواهید داشت که دقیقاً نمی‌دانید کدام یک از آنها بیشترین میزان تاثیرگذاری را دارند و موجب نتیجه‌گیری بهتر می‌شوند.

تمرین کردن

تمرین‌کردن تنها را غلبه بر بسیاری از چالش‌ها است و این درباره کیو کارت آیلتس نیز صدق می‌کند. اگر هیچ نکته‌ای درباره این آزمون نمی‌دانید و حتی در صحبت‌های معمولی به زبان انگلیسی نیز دچار مشکل می‌شوید، کافیست برای مدتی تمرین داشته باشید و با جدیت تمام تمرین‌های خود را دنبال کنید. معجزه تمرین باعث می‌شود تا شما تبدیل به یک فرد حرفه‌ای شده و به‌خوبی در زمینه‌های مختلف نکته‌هایی را به زبان انگلیسی بگویید و ممتحنین را سر شوق بیاورید.

همچنین تمرین‌کردن در مدیریت زمان، کوتاه‌گویی و … اثرات فوق‌العاده‌ای در موفقیتتان در کیو کارت آیلتس دارند؛ بنابراین برای مهارت‌های فردی‌تان نیز زمان بگذارید و تمرین داشته باشید.

یافتن پاسخ ها در دل سؤال ها

یکی از راه‌های موفقیت در کیو کارت آیلتس یافتن پاسخ‌ها در دل سؤال‌ها است. در واقع شما باید به هر سؤال توجه کنید و به کلمه‌های کلیدی آن دقت داشته باشید. بعد از توجه به کلمه کلیدی کافیست درباره آن جمله‌سازی کرده و موضوع را گسترش دهید. با انجام همین راهکار ساده حتی اگر در مورد موضوعی خاصی اطلاعاتی نداشته باشید، شانستان برای موفقیت بیشتر خواهد شد.

ویژگی های شخصیتی تان را ارتقاء دهید

چند ویژگی شخصیتی مهم برای موفقیت در کیوت کارت آیلتس باید در خود به‌وجود آورید که در ادامه آنها را لیست می‌کنیم و درباره هر یک توضیح‌های مهم و کاربردی می‌دهیم:

  • اعتماد به نفس بالا

حتی افرادی با میزان مهارت‌های زیاد در صورت نداشتن اعتمادبه‌نفس کافی شانس زیادی برای برنده‌شدن ندارند، چون با تپق‌ها، قطع‌کردن صحبت‌ها، آرام سخن‌گفتن‌ها و … شانسشان را از دست می‌دهند. اگر می‌خواهید در کیو کارت آیلتس موفقیتی به‌دست‌آورید، برگ برنده شما اعتمادبه‌نفس‌‌تان خواهد بود. شما باید یاد بگیرید که بدون تپق و با برقراری ارتباط چشمی با ممتحنین صحبت کنید و از گفتن هیچ جمله و عبارتی خجالت نکشید؛ هر خجالت شما می‌تواند یکی از برگه‌های برنده‌تان را بسوزاند و نابود کند.

افراد بی‌اعتمادبه‌نفس معمولاً استرس زیادی دارند و این استرس را حتی در کلام و رفتار نیز نشان می‌دهند؛ در نقطه مقابل افراد بااعتمادبه‌نفس به‌خوبی استرسشان را مدیریت می‌کنند و با حفظ آرامش به تمام سؤالات و موضوعات مطرح‌شده پاسخ می‌دهند. در واقع شما باید به‌عنوان یک فرد بااعتمادبه‌نفس در طول امتحان باید به ممتحنین بفهمانید که کاملاً آرام هستید و به موضوع تسلط کافی دارید.

  • تمرکز بالا

یکی از ویژگی‌های شخصیتی دیگر تمرکز بالا است؛ شما باید به‌خوبی بتوانید در زمان امتحان تمرکزتان را از روی موضوعات مختلف بردارید و ذهنتان را فقط معطوف به امتحان کنید. استرس، دل‌آشوبی‌ها، ناراحتی و … هر کدام می‌توانند عاملی مهم برای حواس‌پرتی‌تان باشند، بنابراین از همین‌حالا تمرین کنید که آنها را بپذیرید و در گوشه‌ای از ذهنتان نگه دارید تا به‌خوبی از امتحان گذر کرده و بهترین نمره را بگیرید.

حواس‌پرتی دشمن بسیاری از داوطلبین شرکت‌کننده در کیو کارت آیلتس است، چون حتی در صورت داشتن مهارت و تسلط زیاد به زبان انگلیسی، باعث تپق‌زدن، گم‌کردن رشته کلام و … می‌شود و شانس موفقیت را پایین می‌آورد.

  • صحبت با شرکت کنندگان قبلی

اگر در آزمون ماک یا آزمون‌های آزمایشی شرکت نکرده باشید، قطعاً به‌درستی شیوه برگزاری Cue Cards آیلتس را نمی‌دانید؛ به‌همین‌منظور توصیه می‌کنیم شرکت‌کننده‌های قبلی این آزمون را بیابید و از آنها سؤالات خود در مورد امتحان را بپرسید. این افراد به‌دلیل تجربه و مهارتی که به‌دست آورده‌اند، به‌خوبی کمکتان می‌کنند تا جلوی اشتباهات مختلف را بگیرید و حتی به کوچکترین اشتباهات دچار نشوید.

بررسی تجربه‌های دیگران در واقع کمکتان می‌کند تا مسیر امتحان را برای خود هموارتر کنید و با جلوگیری از اشتباهات آنها شانس موفقیتتان را افزایش دهید.

  • شرکت در کلاس های آیلتس

بدون‌شک اگر در دوره و کلاس‌های آیلتس شرکت کنید، دیگر دلیلی برای شکست نیست. در این کلاس‌ها مدرسین و اساتید بسیار حرفه‌ای فعالیت دارند که مدت‌ها در حوزه آیلتس تدریس کرده‌اند و نکته‌های مختلفی را درباره آن می‌دانند. اگر بتوانید در یک کلاس مناسب شرکت داشته و در هر جلسه نکته‌های مختلفی را بیاموزید، در مدت زمان کوتاهی به تقریباً تمام مفاهیم آیلتس مسلط خواهید شد.

  • سخنران شدن

به سخنران‌ها و برگزارکننده‌های سمینار‌های مختلف توجه کنید؛ آنها حتی حاضر هستند برای هزاران نفر بدون استرس صحبت کنند. حتی اگر برای این افراد مشکلی مثل تپق‌زدن به‌وجود بیاید، به‌راحتی از آن عبور می‌کنند و رشته کلام را از دست نمی‌دهند. اگر می‌خواهید شانس موفقیتتان در کیو کارت آیلتس افزایش پیدا کند، باید سخنران شوید!

سعی کنید در حین صحبت‌کردن دقیقاً مانند سخنران‌ها خود را کاملاً مسلط به موضوع نشان دهید، به‌نحوی‌که حتی ممتحنین احساس کنند از بین صحبت‌های شما قرار است یک موضوع جدید بیاموزند.

نمونه کیو کارت آیلتس

در ادامه لیستی از انواع نمونه Cue Cards آیلتس را می‌آوریم تا با آنها بیشتر آشنا شوید:

ژانر موردعلاقه شما در موسیقی چیست؟ Describe your favourite genre of music
ژانر موردعلاقه‌تان چیست؟ what is your favorite genre
کدام هنرمند در این ژانر را دوست دارید؟ Who is your favourite artist in this genre?
آیا بین ژانر موردنظر با ژانرهای دیگر ارتباطی وجود دارد؟ Is this genre related to any other genres?
از چه زمانی متوجه شدید که این ژانر را دوست دارید؟ When did you first discover this was your favourite genre?
آیا این ژانر توانسته تاثیری برروی زندگی‌تان بگذارد؟ Has this genre influenced your life in any way?
آیا می‌توانید با این ژانر آهنگ بنوازید؟ Can you play any songs by an artist from this genre?
بیان سرگرمی موردعلاقه Describe your favourite hobby.
سرگرمی موردعلاقه‌تان را بگویید. What is your favourite hobby?
چه مدت زمانی این سرگرمی را انجام دادید؟ How long have you been doing your hobby for?
آیا یک ورزش سرگرمی شماست؟ اگر بله، چه ورزشی؟ Is your hobby a sport? If yes, which sport is it?
سرگرمی شما در زمینه هنر، صنایع‌دستی یا ترید است؟ اگر بله، بهترین کارتان چیست؟ Is your hobby an art, craft or trade? If yes, what was the best thing you have made from it?
آیا سرگرمی‌تان هزینه‌بر است؟ Is this hobby expensive?
چند نفر به این سرگرمی علاقه دارند؟ How many people have this hobby?
میزان محبوبیت این سرگرمی چقدر است؟ How popular is this hobby?

کیو کارت آیلتس، امتحانی مهم اما ساده

کیوت کارت آیلتس آزمونی مهم اما ساده است که در تسک دوم بخش اسپیکینگ برگزار می‌شود. شما می‌توانید به‌روش‌های مختلفی به‌دسته‌بندی‌های متنوع این کارت مسلط شوید و بهترین نمره را در روز برگزاری آزمون از ممتحنین بگیرید. تنها راه موفقیت شما تمرین و تکرار و استفاده از روش‌های کاربردی برای افزایش مهارت‌هایتان است؛ شما می‌توانید مهارت‌های خود با شرکت در کلاس‌های آموزشی، صحبت با اساتید، صحبت با شرکت‌کنندگان قبلی و … افزایش دهید.

با آگاهی از نکته‌ها و ترفند‌های افزایش مهارت کیو کارت آیلتس به‌خوبی در بخش اسپیکینگ می‌درخشید. اگر بتوانید به‌تنهایی فقط در بخش اسپیکینگ مهارت‌های خود را ارتقاء دهید، بدون‌شک مهارت‌های دیگرتان نیز تا حدودی افزایش پیدا خواهد کرد و بیشتر موردتوجه ممتحنین قرار می‌گیرید. خوشبختانه هم‌اکنون نیز کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌شوند که تنها با شرکت در آنها مهارت‌هایتان ارتقا پیدا می‌کند، بنابراین در این کلاس‌ها شرکت و یک برگ برنده برای شرکت در Cue Cards دریافت کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30