دوره آیلتس | آمادگی آزمون آیلتس | هزینه ثبت نام دوره ielts

5/5

همه افرادی که قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشوری دیگر را دارند با مقوله زبان و مدرک آیلتس دست و پنجه نرم می‌کنند. امروز پیدا کردن یک دوره آیلتس باکیفیت شاید کار سختی به نظر برسد. اما با کمی گشت و گذار در اینترنت می‌توانید دوره های آیلتس بسیاری را پیدا کنید. داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا یکی از شروط اصلی برای مهاجرت چه به صورت شغلی و چه به صورت تحصلی است. از این رو، اموزشگاه زبان ایلتس هیراد تلاش کرده است تا با برگزاری بهترین کلاس آیلتس با پشتوانه بر برترین و مجرب‌ترین اساتید این حوزه، منابع تخصصی و انحصاری آزمون آیلتس (ielts)، چارت درسی ویژه بر اساس ۲۰ سال تجربه و آگاهی و شناخت کامل از نیازهای آموزشی مورد نیاز داوطلبان، شما عزیزان را در این مسیر سخت و دشوار همراهی کند.

مشاوران هیراد آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند!

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در آزمون آزمایشی ماک آیلتس با کارشناسان موسسه هیراد تماس بگیرد. 

کارشناسان هیراد آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما می‌باشند 

انواع مختلف دوره‌های آیلتس در آموزشگاه هیراد

اخذ مدرک آیلتس در مدت زمان ۴.۶ و یا ۸ ماهه

نمونه تدریس آموزش آیلتس IELTS توسط اساتید موسسه هیراد

نمونه تدریس آموزش اسپیکینگ

نمونه تدریس آموزش رایتینگ

نمونه تدریس آموزش لیسنینگ

نمونه تدریس آموزش ریدینگ

برای مشاهده ویدئوهای بیشتر آموزشی خودآموز هیراد کلیک کنید

هزینه ثبت نام در دوره آیلتس

هزینه دوره آمادگی آزمون آیلتس می‌تواند بسیار متفاوت باشد و به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، سطح دوره، مدت زمان دوره و شیوه‌های آموزشی مورد استفاده بستگی دارد. برای مثال، هزینه دوره های آیلتس در کشورهای مختلف ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. همچنین، هزینه دوره ielts با توجه به سطح دوره نیز ممکن است متفاوت باشد، به عنوان مثال دوره‌های آیلتس برای سطح مقدماتی و پیشرفته ممکن است هزینه‌ی متفاوتی داشته باشند. به طور کلی، هزینه دوره‌های آموزشی آیلتس در آموزشگاه‌های مختلف ممکن است بین 8میلیون تا 12 میلیون تومان برای دوره‌های جامع و طولانی مدت متغیر باشد. همچنین، هزینه دوره فشرده آیلتس نیز ممکن است با توجه به سطح دوره و مدت زمان آن متفاوت باشد. کلاس های خصوصی برای هر جلسه 90 دقیقه ای به صورت آنلاین و حضوری با اساتید حرفه ای 800 هزار تومان و با اساتید فوق حرفه ای 1 میلیون تومان می باشد.

هزینه دوره‌ آیلتس تک مهارت

IELTS Writing

رایتینگ آیلتس

تومان 3,000,000
 •  

IELTS Reading

ریدینگ آیلتس

تومان 2,800,000
 •  

IELTS Listening

لیسنینگ آیلتس

تومان 2,800,000
 •  

IELTS Speaking

اسپیکینگ آیلتس

تومان 2,800,000
 •  

هزینه دوره آیلتس 4 مهارت

دوره جامع چهار مهارت IELTS

پک 4تایی آموزش آیلتس هیراد

 • IELTS Writing
 • IELTS Listening
 • IELTS Listening
 • IELTS Speaking
میلیون تومان 11
400 هزار تومان تخفیف

دوره جامع چهار مهارت IELTS+

پک 5تایی آموزش آیلتس هیراد

 • IELTS Writing
 • IELTS Listening
 • IELTS Listening
 • IELTS Speaking
 • Vocab ( دوره لغت )
میلیون تومان 13,200
500 هزار تومان تخفیف

برای شرکت در دوره‌های آیلتس هیراد با ما تماس بگیرید

بسته‌ خودآموز آیلتس (کتاب+ سی‌دی+ ویدیوهای آموزشی معلم خصوصی+ دفترچه راهنما)

بسته خودآموز آیلتس (کتاب + سی دی آموزشی)

متوسط

بسته خودآموز PRE IELTS

جهت تسریع در ارسال سفارشات رسید پرداخت خود را به …

۲,۰۰۰,۰۰۰تومان

متوسط

بسته خودآموز آزمون IELTS

جهت تسریع در ارسال سفارشات رسید پرداخت خود را به …

۳,۷۰۰,۰۰۰تومان

متوسط

پکیج کامل بسته خودآموز پیش نیاز PRE IELTS + IELTS

جهت تسریع در ارسال سفارشات رسید پرداخت خود را به …

۳,۹۰۰,۰۰۰تومان

برای مشاهده و خرید تمامی پکیج‌ها و ویدیو آموزش آیلتس خودآموز هیراد کلیک کنید

پکیج جامع ویدیو آموزش آیلتس ۴مهارت + وکب

پکیج ویدیویی جامع آموزشی آیلتس ۴مهارت + وکب

دوره آیلتس در موسسه هیراد

در دوره های آیلتس هیراد علاوه بر تدریس تکنیک‌ها و استراتژی‌ها، روی تمارین استاندارد کار می‌شود و تمامی تمارین تک به تک مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. در دوره آمادگی آیلتس هیراد علاوه بر تدریس تکنیک‌ها و استراتژی‌ها مربوط هر مهارت روی تمارین متعددی کار می‌شود. تمارین بسیار استاندارد هستند و تک به تک همه تمارین در کلاس توسط اساتید مربوط تجزیه و تحلیل میگردد. دوره‌های آیلتس در موسسه زبان هیراد، با سیستم آموزش تفکیکی مهارت‌ها به همراه کتب انحصاری هیراد، امکان مناسبی است برای داوطلبین دوره ielts تا خود را برای کسب نتایج درخشان در این آزمون آماده کنند.

فلوچارت آمادگی آزمون آیلتس هیراد

در تصویر این بخش می‌توانید به صورت گرافیکی چارت کامل و کلی کلاس آیلتس هیراد را مشاهده کنید.

 1. شرکت در دوره مکالمه فشرده زبان انگلیسی (Intensive 1) و تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی حضوری (۲۰ جلسه)
 2.  شرکت در دوره مکالمه فشرده زبان انگلیسی (Intensive 2) و تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی حضوری (۲۰ جلسه)
 3. شرکت در یک دوره پیش نیاز آزمون آیلتس (PRE-IELTS) و (PRE-TOEFL) (۱۵ جلسه) دوره پیش نیاز آیلتس و چهار مهارت آیلتس در سیستم جدید ادغام شده‌اند.
 4.  شرکت در دوره آیلتس ۱
 5. شرکت در ۴ آزمون شبیه ساز آیلتس (MOCK)
 6. شرکت در دوره آیلتس ۲ برای افرادی که قصد کسب نمره ۷ به بالا را دارند.

همانطوری که در چارت آموزشی مشخص شده است، دانش پژوهانی که نیاز به دوره‌های fundamental داشته باشند باید ابتدا در دوره فشرده مکالمه PET Intensive ۱ شرکت کرده و سپس دروه PET Intensive ۲ را بگذرانند.

چهار چوب دوره‌ها و کتب Intensive (PET) آموزشگاه زبان انگلیسی هیراد توسط هیئت علمی این مرکز طراحی شده است، لذا اطلاعات و مفاد آموزشی دوره‌های آموزش زبان انگلیسی جهت کسب بهترین نتیجه در کم‌ترین زمان ممکن بهینه‌سازی شده است تا زبان آموز بتواند در مدت زمان کوتاهی از سطح مقدماتی زبان انگلیسی برای شرکت در دوره‌های آیلتس کسب آمادگی نماید.  بعد از کسب امتیاز قبولی در دوره‌های پایه می‌توانند وارد دوره پیش نیاز آیلتس Pre IELTS شوند و سپس دوره آیلتس یک را بگذرانند.

لازم به ذکر است که در سیستم جدید هیراد دوره پیش نیاز آیلتس و آیلتس باهم ادغام شده‌اند و این سیستم جدید به دانش پژوهان این امکان را می‌دهند که  خود را سریع‌تر برای آزمون آماده کنند و اساتید با انسجام و دقت بیشتری می‌توانند به مباحث آیلتس بپردازند.

فلوچارت آموزش آیلتس هیراد

دوره آیلتس 1 (IELTS Course 1):

در دوره آیلتس ۱ به هر یک از مهارت‌های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن به صورت جداگانه پرداخته می‌شود و تمامی مهارت‌ها به طور بسیار جامع، کامل و با پرهیز از موارد غیر ضروری در بازه زمانی معقولی تدریس می‌گردند.

توجه داشته باشید متد آموزشی مدرن هیراد، نیاز و دل‌نگرانی زبان آموز نسبت به گذراندن دوره‌های مازاد و تکمیلی را کاملاً مرتفع می‌نماید.

دوره آیلتس 2 (IELTS Course 2):

پس از اتمام دوره آیلتس ۱ و گذراندن هر کدام از مهارت‌ها به صورت تک به تک و جداگانه در دوره آیلتس ۲ هر چهار مهارت به صورت همزمان به شما تدریس می‌شود و به نحو بسیار موثری به حل تمرین و نکته و تست آزمون آیلتس پرداخته می‌شود.

توجه داشته باشید که شرکت برای افرادی که کسب نمره ۷ به بالا را دارند الزامی است. زیرا سیلابس‌های تحت تدریس در دوره آیلتس ۱ بدون دوره دوم آیلتس تکمیل نمی‌شود و عملاً کسب نمره مطلوب در آزمون آیلتس، دور از دسترس خواهد بود. ولی با شرکت در دوره آیلتس ۱ و ۲ هیراد و صد البته تمرین و ممارست خودتان، می‌توانید کسب رتبه مطلوبتان را در آزمون آیلتس تضمین نمایید.

ویژگی‌های دوره ielts هیراد

منابع و کتاب‌های آموزشی دوره آمادگی آزمون آیلتس

۱- کتاب تالیفی مهارت Reading آیلتس هیراد
۲- کتاب تالیفی مهارت Writing آیلتس هیراد
۳- کتاب تالیفی مهارت Speaking آیلتس هیراد
۴- کتاب تالیفی مهارت Listening آیلتس هیراد
۵- در کلاس‌ آیلتس Academic هیراد کتاب‌های آیلتس کمبریج آکادمیک ۱۲ – ۱۳ – ۱۴ – ۱۵ – ۱۶ – ۱۷ – ۱۸ و ۱۹ تدریس می‌شوند.
۶-در کلاس‌ آیلتس General هیراد کتاب‌های آیلتس کمبریج جنرال ۱۲ – ۱۳ – ۱۴ – ۱۵ – ۱۶ – ۱۷ – ۱۸ و ۱۹ تدریس می‌شوند.

منابع و کتاب‌های آموزشی دوره آمادگی آیلتس

خدمات و شرایط رایگان دوره ایلتس

اکنون هیراد برای راحتی داوطلبین آزمون آیلتس ielts و متقاضیان شرکت در دوره‌های آماده‌سازی این آزمون شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است. امیدواریم این امکانات بتواند در راه موفقیت داوطلبین کمک رسان تک تک عزیزان باشد.

 • مشاوره اختصاصی آموزشی و راهنمایی جهت شرکت در آزمون اصلی آیلتس IELTS

همواره در هیراد مفتخریم که مشاوره و راهنمایی‌های لازم را به زبان آموزان جهت رفع مشکلات آموزشی و راهنمایی جهت شرکت در آزمون اصلی آیلتس ارائه دهیم. این هم از دیگر مزایای شرکت در کلاس‌ آیلتس برای زبان آموزانی است که با وسواس بیشتری به امور آموزشی می‌نگرند!

 • شرکت در 2 آزمون Mock رایگان ielts

آزمون‌های آزمایشی آیلتس  هیراد، جمعه‌ها طبق تقویم اعلامی برگزار می‌گردد.
اما تا کنون هیچ‌گاه شرکت در آن رایگان نبوده است! اما شرکت کنندگان در دوره ielts هیراد که نسبت به ثبت نام دوره‌های خود به صورت یکجا ثبت نام می‌نمایند، هزینه چهار مهارت را یکجا پرداخت می‌کنند از سهمیه ۲ آزمون Mock رایگان برخوردارند.

 • تصحیح کامل و رایگان ۳ برگه Writing پس از اتمام دوره Writing

همواره یکی از دغدغه‌های زبان آموزان دوره‌های آیلتس پس از پایان دوره کلاسی، تصحیح نمونه Writingهای آن‌ها می‌باشد.
در حال حاضر هیراد این امکان را در وب سایت خود مهیا کرده است. بدین ترتیب که زبان آموزان محترم می‌توانند با پرداخت مبلغ 30۰ هزارتومان برای هر Writing و ارسال اینترنتی آن، برگه تصحیح شده خود را دریافت نمایند.
زبان آموزان کلاس آیلتس از امکان تصحیح رایگان ۳ برگه Writing برخوردارند و این هم هدیه 900 هزار تومانی هیراد به زبان آموزان کلاس‌های IELTS Writing می‌باشد.

شرایط و نحوه برگزاری دوره آیلتس

دوره‌های آیلتس در هیراد در ۴ مهارت ۱۲ جلسه‌ای به طور جداگانه تدریس می‌شوند و کل مدت دوره آیلتس چه حضوری و چه در کلاس آنلاین آیلتس ۷۲ ساعت می‌باشد.
مرکز تخصصی زبان هیراد کیفیت آموزشی خود را تضمین می‌کند و با بهره گیری از اساتید حرفه‌ای که بالغ بر ۲۰ سال تجربه در آزمون آیلتس دارند در کمترین مدت زمان نمره افراد متقاضی را به بالای ۵/۶ تا ۷ ارتقاء می‌دهند. در این دوره تمام نکات به صورت کاملا مختصر و مفید آموزش داده شده و از پرداختن به نکات حاشیه‌ای کاملا اجتناب می‌گردد و زبان عمومی متقاضیان فقط در راستای آزمون آیلتس تقویت می‌گردد.

آزمون آیلتس ielts به دو شکل Academic برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بین المللی را دارند و یا افرادی که قصد استخدام در شرکت‌های بین المللی را دارند و General Training برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند برگزار می‌گردد.

لازم به ذکر است که کلاس‌های Listening IELTS، PRE-IELTS، PTE این مرکز مجهز به سیستم مدرن شنیداری هستند!

لازم به ذکر است که کلاس‌های Listening IELTS، PRE-IELTS، PTE این مرکز مجهز به سیستم مدرن شنیداری هستند!

اساتید آموزشگاه زبان هیراد

مدرسین کلاس‌ آیلتس هیراد

همه‌ی مدرسین آکادمی آیلتس مرکز زبان هیراد از مجرب ترین و برترین اساتید زبان کشور می‌باشند. این مدرسین هیراد در تلاش‌اند تا با برگزاری باکیفیت دوره‌ها، مانیتورینگ عملکرد زبان‌آموزان و آپدیت مداوم دانش خود بتوانند، 20 سال تجربه‌خود در زمینه آموزش و برگزاری انواع دوره‌ها به خصوص دوره آیلتس بهترین نتیجه حاصل را به ارمغان بیاورند.

لازم به ذکر است که در همه کلاس‌ها اساتید طرح درس کلاس آیلتس ارائه شده توسط دپارتمان آموزشی هیراد را گام به کام تدریس می‌کنند و همه کلاس‌ها هر چهار جلسه یکبار توسط کارشناسان آموزشی به جهت ارتقاء کیفیت آموزش observe می‌شوند. همه دوره‌ها طرح درس (Lesson Plan) مشخصی دارند.

در ادامه می‌توانید رزومه اساتید هیراد را مطالعه بفرمایید

ثبت نام و برگزاری دوره‌های آیلتس در آموزشگاه زبان هیراد

مرکز تخصصی هیراد در حال برگزاری یکی از باکیفیت‌ترین و پربازده‌ترین دوره‌های آیلتس در کشور می‌باشد. در زمان تهیه و برنامه ریزی این دوره تلاش شده تا تمامی دغدغه‌ها، نکته‌های ریز و درشت و چالش‌های احتمالی در نظر گرفته شود تا به دور از هرگونه پرداختن به حاشیه، افراد متقاضی بتوانند فقط روی ثبت نام و شرکت در دوره آمادگی آزمون آیلتس تمرکز کنند تا بتوانند بهترین نتیجه ممکن را به دست بیاورند. در کنار توجه ویژه به چارت آموزشی تلاش شده است با توجه به روش آموزشی سیستماتیک، از تمامی تکنیک‌های روز و نوین استفاده شود تا با ساخت یک فضای آموزشی برتر  افراد بتوانند به بالاترین نمره ممکن دست یابند.

چند نکته مهم برای شرکت‌کنندگان دوره آیلتس

 • به دانش پژوهان توصیه می‌شود که اگر سطح زبان ضعیفی دارند، مسلماً در کوتاه‌ترین زمان، نیاز به تقویت زبان عمومی خود در چهار مهارت خواهند داشت. این دانش پژوهان ابتدا باید ۲ دوره Fundamental را تحت عنوان دوره مکالمه Intensive ۱، Intensive ۲ بگذرانند.
 • دانش پژوهانی که دوست دارند به ثبات آموزشی قبل از پرواز برسند توصیه می‌شود در کلاس‌های بحث آزاد این مرکز شرکت کرده و همه اطلاعاتی را که آموخته‌اند به صورت کاربردی به کار ببرند.
 • مسلماً دانش آموزان بدون استرس می‌توانند یادگیری بسیار با کیفیتی داشته باشند اگر دانش پژوه در 2 دوره بحث آزاد هیراد شرکت کند به این قابلیت می‌رسد و تولید زبان برای وی بسیار ساده خواهد بود.
 • حتی این مرکز برای افرادی که تا قبل از پروازشان محدوده زمانی کوتاهی دارند دوره‌هایی را معرفی می‌کند که همه نکات فرا گرفته شده در این فرایند آموزشی را برای همیشه در حافظه خود ثبت نمایند و به ثبات اطلاعاتی برسند (Information Fixation).
 • در انتهای دوره داوطلبین می‌بایست بین 3 تا ۶ آزمون کامل آزمایشی آیلتس (ماک آیلتس) منطبق با شرایط آزمون اصلی را شرکت نمایند تا آمادگی کامل جهت کسب موفقیت در آزمون را بدست آورند.
 • دانش پژوهان زیادی از ذیق وقت برای کسب هار مهارت زبان انگلیسی اظهار نگرانی می‌کنند، این مشکل با شرکت در دوره‌ی فشرده زبان انگلیسی (PET) به طور کل مرتفع خواهد شد.
 • به دانش پژوهانی که در موسسات دیگر دوره‌های آیلتس را گذرانده‌اند و متاسفانه رتبه مد نظرشان را کسب نکرده‌اند توصیه می‌شود در کلاس‌های آیلتس هیراد شرکت کرده و به‌طور بسیار مختصر و مفید مطالب را به صورت جامع بیاموزند و دوباره در آزمون آیلتس شرکت نمایند.
 • سطح پیشرفته آیلتس برای افرادی است که قصد دارند در آزمون آیلتس به نمره بالاتری برسند، در این سطح، داوطلبان باید توانایی تفسیر و تحلیل متون پیچیده، صحبت کردن در موضوعات پیشرفته، نوشتن مقالات و مستندات پیچیده و استفاده از واژگان پیشرفته را داشته باشند.
 • برای پیشرفت در سطح پیشرفته آیلتس، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

      1.مرور ساختارهای گرامری پیشرفته: یکی از راه‌های مهم برای پیشرفت در سطح پیشرفته آیلتس، مرور ساختارهای گرامری پیشرفته است. بهتر است از کتاب‌های گرامر پیشرفته استفاده کنید و تمرین‌های مربوط به آن‌ها را انجام دهید.

      2. تقویت مهارت خواندن: برای پیشرفت در سطح پیشرفته آیلتس، باید توانایی خواندن متون پیچیده را داشته باشید. برای این منظور، می‌توانید از کتاب‌های درسی و روزنامه‌ها و مجلات پیچیده استفاده کنید.

      3. تمرین صحبت کردن در موضوعات پیشرفته: برای پیشرفت در سطح پیشرفته آیلتس، باید توانایی صحبت کردن در موضوعات پیشرفته را داشته باشید. برای این منظور، می‌توانید با دوستان خود در موضوعات پیشرفته صحبت کنید و تمرین کنید.

      4. تمرین نوشتن مقالات و مستندات پیچیده: برای پیشرفت در سطح پیشرفته آیلتس، باید توانایی نوشتن مقالات و مستندات پیچیده را داشته باشید. برای این منظور، می‌توانید از کتاب‌های نوشتاری پیشرفته استفاده کنید و تمرین‌های مربوط به آن‌ها را انجام دهید.

      5. شرکت در کلاس‌ آیلتس پیشرفته: شرکت در کلاس‌های آیلتس پیشرفته می‌تواند به شما در پیشرفت سطح پیشرفته آیلتس کمک کند. در این کلاس‌ها، می‌توانید با معلم و دیگر دانش‌آموزان صحبت کنید و تمرین‌های مربوط به آزمون آیلتس را انجام دهید.

 • در دوره‌های آیلتس ۱ ابتدا مهارت‌های آیلتس تدریس می‌گردد و استاد در کلاس شروع به حل تمرین روی مهارت‌های مختلف می‌کند و در کلاس آیلتس ۲ استاد به حل تمرین در چهار مهارت به‌صورت همزمان می‌پردازد و در حین تمرین نقاط ضعف زبان آموز را شناسایی و برطرف می‌سازد و در عین حال نکات تدریس شده را مرور می‌نماید.
 • مسلماً تمارین حل شده در دوره آیلتس ۲ پیچیده‌تر و دشوارتر می‌باشد و بعد از شرکت در دوره آیلتس ۲ زبان آموزان به اعتمادبه‌نفس قابل توجهی دست خواهند یافت و بسیار باتجربه‌تر در آزمون آیلتس شرکت کرده و در اولین مرحله آزمون نمره مد نظر را کسب می‌نمایند و از سد این آزمون عبور خواهند کرد.

پیشنهاد ویژه هیراد برای افرادی که شرایط شرکت در کلاس آنلاین و حضوری را ندارند

آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس (IELTS) کوتاه شده عبارت International English Language Testing به معنی سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی می‌باشد. آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد برای ارزیابی افراد غیر انگلیسی زبان می‌باشد که توسط شورای بریتانیا، IDP: IELTS استرالیا و Cambridge Assessment English اداره می‌شود و در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده است.
آیلتس با بیش از ۳.۵ میلیون شرکت کننده در سال ۲۰۱۸ یکی از محبوب‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان شناخته شد. این آزمون توسط بیش از ۱۰۰۰۰ سازمان در سراسر جهان از جمله موسسات آموزشی، دپارتمان‌های مهاجرتی و شغلی پذیرفته شده است.
در این آزمون ۴ مهارت اصلی زبانی، یعنی صحبت کردن (Speaking)، گوش کردن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing)، ارزیابی می‌شود. هر مهارت به صورت جداگانه مورد تست قرار می‌گیرد و میانگین نمرات آن‌ها، نمره آیلتس (بین ۰ تا ۱۰) را تشکیل می‌دهد.

چه کسانی نیاز به شرکت در آزمون آیلتس دارند؟

افراد زیر ممکن است نیاز به شرکت در آزمون آیلتس داشته باشند:

 • دانشجویانی که می‌خواهند در یک دانشگاه یا کالج در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل کنند. (آیلتس آکادمیک)
 • افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند. (استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان) (آیلتس جنرال)
 • افرادی که می‌خواهند در یک کشور انگلیسی زبان مشغول به کار شوند.
 • افرادی که می‌خواهند در یک سازمان حرفه‌ای در یک کشور انگلیسی زبان نام‌نویسی کنند. بسیاری از نهادهای حرفه‌ای مانند موسسه حسابداران خبره استرالیا و شورای پزشکی کانادا از اعضای خود نیاز به نمره آیلتس دارند.
آیلتس (IELTS) چیست؟

منابع کلی آمادگی آزمون آیلتس در سال ۲۰۲۳

۱- کتاب‌های آیلتس کمبریج آکادمیک از شماره ۱۲ تا ۱۹
۲- کتاب‌های آیلتس کمبریج جنرال از شماره ۱۲ تا ۱۹
۳- کتاب‌های آیلتس Mindset برای کسب نمره ۶ تا 6,5
۴- کتاب‌های آیلتس Focus on IELTSبرای آیلتس آکادمیک
۵- کتاب آیلتس IELTS on Track برای آیلتس آکادمیک
۶- کتاب‌های آیلتس IELTS Plus ۱.۲،۳ برای آیلتس آکادمیک
۷- کتاب Test For Listening برای تقویت Listening عمومی
۸- کتاب Listen Here برای تقویت Listening عمومی
۹-کتاب Cambridge IELTS Vocab سطح متوسط و پیشرفته
۱۰- کتاب Crack IELTS برای مهارت Writing
۱۱-کتاب IELTS Testbuilder ۱.۲
۱۲- کتابIELTS practice Tests نویسنده Peter May
۱۳- کتاب Insight to IELTS که کتاب تقریبا ضعیفی است.
۱۴- کتاب IELTS Kaplan چهار مهارت
۱۵- کتاب Prepare for IELTS (General and Academic)
۱۶- کتاب IELTS Speaking Test دکتر ایروانی
۱۷- کتاب A Collection of ۳۵ IELTS General Training Reading Practice Tests
۱۸- کتاب ۵۰۴ برای تقویت Vocab
۱۹- کتاب Essential Words For IELTS
۲۰- مجموعه کتاب‌های Complete IELTS
۲۱-کتاب Focusing on IELTS General Training
۲۲- کتاب Vocabulary Ready For IELTS and TOEFL نویسنده آناهید رمضانی
۲۳- کتاب‌های Tactics For Listening در سه جلد برای تقویت عمومی مهارت Listening
۲۴-کتاب Grammar in Use در سه جلد برای تقویت گرامر و جمله‌سازی عمومی
۲۵-کتاب English Vocabulary in Use در سه جلد، انتشارات کمبریج برای تقویت لغات عمومی

سوالات متداول در رابطه با دوره آیلتس

 • دوره‌ آیلتس چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان دوره‌های آموزشی آیلتس ممکن است بسیار متفاوت باشد و به عواملی مانند سطح دوره، میزان تسلط شما به زبان انگلیسی، هدف شما در آیلتس و زمانی که می‌توانید به دوره‌های آموزشی مشغول شوید بستگی دارد.

دوره‌های آموزشی آیلتس می‌توانند به صورت کلاس‌های حضوری و یا آنلاین برگزار شوند. دوره‌های آموزشی حضوری معمولاً برای مدت زمانی چند هفته تا چند ماه برگزار می‌شوند که در این مدت شما با استاد زبان و دیگر دانشجویان در کلاس‌های حضوری در ارتباط خواهید بود و به تمرین‌ها و بازخوردهای شفاهی دست خواهید یافت.

دوره‌های آموزشی آیلتس آنلاین نیز می‌توانند به صورت مداوم یا مجموعه‌ای از جلسات برگزار شوند. برای مثال، می‌توانید به صورت آنلاین به دوره‌های ویدئویی، پادکست‌ها، کتاب‌های آموزشی و تمرین‌های آنلاین دسترسی داشته باشید. در این حالت، مدت زمان دوره به تعداد جلسات و مدت زمانی که شما می‌توانید در هر جلسه به دوره مشغول شوید بستگی دارد.

در کل، مدت زمان دوره‌های آموزشی آیلتس بستگی به شیوه‌های آموزشی و نیازهای شما دارد. برای افزایش موفقیت در آزمون آیلتس، معمولاً دوره‌های آموزشی طولانی‌تری را پیشنهاد می‌دهند که شما را در یادگیری مهارت‌های لازم برای آزمون آیلتس هدایت کنند.

 

 • سطح زبانی مورد نیاز برای شرکت در کلاس‌های دوره آیلتس چیست؟

برای شرکت در دوره‌های آیلتس، معمولاً سطح زبانی مورد نیاز برای توانایی درک و استفاده از مهارت‌های زبانی مرتبط با آزمون آیلتس، حداقل سطح متوسط (Intermediate) است. به عبارتی دیگر، شما باید بتوانید درک و استفاده از زبان انگلیسی در سطح متوسط را داشته باشید تا بتوانید به خوبی در دوره‌های آیلتس شرکت کنید.

به طور کلی، در دوره‌های آموزشی آیلتس، مهارت‌های زبانی مرتبط با چهار مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking بررسی و تقویت می‌شوند. بنابراین، برای شرکت در دوره‌های آیلتس، شما باید بتوانید درک و استفاده از زبان انگلیسی در سطح متوسط را داشته باشید تا بتوانید به خوبی در این مهارت‌ها پیشرفت کنید.

 

 • امکان شرکت در دوره آیلتس به صورت تک مهارتی نیز وجود دارد؟

بله، اگر دانشجویی فقط در مهارت خاصی ضعف داشت چند جلسه با وی فقط روی مهارت مورد نیاز کار می‌شود. تعداد جلسات مورد نیاز به جهت شرکت در دوره آیلتس تک مهارت بعد از مشاوره با اساتید حمید و مجید سیدیان تعیین می‌گردد.

 

 • می‌توانم ادامه دوره آیلتس خود را که در مرکز دیگر گذرانده‌ام در هیراد ادامه دهم؟

بله، دانش پژوهانی که در موسسات دیگر در دوره آیلتس شرکت کرده‌اند ابتداد باید کارنامه کامل خود را برای مرکز تخصصی زبان انگلیسی هیراد به همراه بیاورند و پس از بررسی و مشاوره مدیران آموزشی این مرکز وارد دوره مناسب گردند.

Comment (1)

 1. الناز آزادی

  سلام ببخشید اگر از مبتدی شروع کنیم و در دوره فشرده آیلتس شرکت کنیم کلا چقدر زمان میبره تا آماده شرکت در آزمون بشیم؟

Comments are closed.