MHLE & MSRT

کلاس MHLE و MSRT - آزمون MHLE و MSRT

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE) Ministry of Health Language Exam)  آزمون تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و اجرا می گردد.

نحوه برگزاری آزمون و کلاس MHLE

در جلسه آزمون به هریک از داوطلبین 1 دفترچه سوال داده می شود که داوطلبین آزمون می بایست پاسخ سوالات را در پاسخنامه وارد می کنند.

آزمون زبانMHLE شامل 100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل می باشد.

درک مطلب شفاهی Listening Comprehension:‌30 سوال

واژگان، ساختار و دستور زبان Vocabulary & Grammar: 40 سوال

خواندن و درک مطلب Reading Comprehension:‌ 30 سوال

رویه محاسبه نمره:

آزمون MHLE نمره منفی ندارد و هر سوال یک امتیاز دارد.

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و دامنه نمره کل از 0 تا 100 می باشد.

آزمون MHLE وزارت بهداشت

کلمه MHLE  مخفف عبارت  Ministry Health Language می باشد.اگر قصد شرکت در مقطع دکترای تخصصی پزشکی دارید،باید بدون شک خود را برای شرکت در این آزمون و کسب حداقل نمره اماده نمایید. مدرک این آزمون2 سال معتبر است. این مدرک عمدتا” در زمان مصاحبه دکتری و یا پیش از برگزاری ؛آزمون جامع دکترا،مورد تایید کلیه دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.این آزمون به آزمون زبان وزارت علوم MSRT شباهت زیادی دارد و از لحاظ سطحی خیلی مشابه آزمون تافل کاغذی است یعنی تافل Paper-based

جزئیات آزمون MHLE

این آزمون شامل 100سئوال 4 گزینه ای از موضوعات متفاوت در زبان انگلیسی است و بخشهای مختلفی را دارد لازم به ذکر است که این آزمون نمره منفی ندارد و می توانید همه سئوالات پاسخ دهید.

A.قسمت Listening ویا مهارت شنیداری 30سئوال دارد.
B.قسمت گرامر یا ساختاری زبان انگلیسی 20سئوال دارد
C.قسمت درک مطلب Reading Comprehension 30سئوال دارد
D.قسمت لغت یا واژگان 20سئوال دارد

1. دربخش Listening باید با لهجه آمریکایی به کالمات بین یک یا چند نفر پیرامون موضوعات مختلف گوش کنید و سپس به سئوالات 4 گزینه ای پاسخ دهید وگزینه صحیح را انتخاب کنید.یک قسمت از مکالمه ها به صورت تک سئوالی هستند،یعنی یک مکالمه کوتاه بخش می شود و بعد کمی مکث و یک سئوال مطرح می گردد.اما قسمت دیگرای از این بخش در قالب یک مکالمه طولانی بین دو نفر می باشد و بعد از اتمام گوش دادن،داوطلب باید به چندین سئوال گوش کرده و پاسخ دهد.

2. در پاسخ به سئوالات مربوط به مکالمات،بیشتری به گفته نفر دوم توجه کنید و باید به جهت کسب نمرء خوب در این بخش دوکار مهم انجام دهید.اولین کار تقویت زبان انگلیسی عمومی است وکار دیگه تقویت مهارت Listening،مهارت تست زنی، مطاله وتمرین زیاد است.

3. دربخش گرامر،داوطلبان باید به سئوالات ساختار گرامر و چند گزینه ای پاسخ دهند دراین بخش دونوع سصئوال وجود دارد.یک دسته از سئوالات به صورت جای خالی می باشند که داوطلب باید گزینه مناسب را انتخاب کند ودر دسته دوم.جملاتی نوشته شده اند که در هر جمله زیر 4کلمه خط کشیده شده است و یکی از انها نادرست است که داوطلب باید مورد اشتباه را انتخاب کند بخش دوم از بخش اول کمی سخت تر می باشد.

4. قسمت درک مطلب Reading  Comprehension نیازمند تمرکز و دامنه لغات خوب در زمینه های پزشکیوغیر پزشکی می باشد.شما باید به سئوالات 4متن آکادمیک پاسخ دهید.در دوره های MHLE مرکز زبان هیراد تکنیکهای مربوط به مهارت Reading جهت پاسخ دادن صحیح به سئوالات کامل آموزشی داده می شوند.

5. قسمت Vocabulary یا لغات
دامنه لغات برای موفقیت در این بخش باید بالا رود.داوطلب باید در زمینه های مختلف اجتماعی ،فرهنگی،اقتصادی،محیط زیست،هنری وپزشکی دامنه واژگان خود را افزایش دهد وبا لغات نسبتا” علمی آشنا شود.

ثبت نام ازمون MHLE

این آزمون درسال حدودا”6بار برگزار می گردد و برای ثبت نام در این آزمون باید به سامانه برگزاری آزمون وزارت بهداشت MHLE به نشانی WWW.Sanjeshp.ir  مراجعه کنید.

زمان اعلام نتایج آزمون زبان MHLE

نتایج این آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام می شود.می توانید با مراجعه به ایندکس این سایت،از زمان اعلام نتایج آزمون مطلع شوید.
سپس می توانید به پروفایل شخصی خود مراجعه کرده ونسبت به نمره کسب شده،مطلع شوید.عمدتا” تایک هفته بعد از برگزاری این آزمون نتایج بر روی پرتال اعلام می گردد .
در قسمت Show Exam Result  به راحتی می توانید نتایج را مشاهده نمایید.
اگر می خواهید دانشگاهها نسبت به صحت نمره اعلامی شما اطمینان حاصل کنند می توانید به بخش Check Certificate مراجعه کرده و با مراحل ذکرشده از اعتبار نمره داوطلب مطلع شوند.

منابع آزمون MHLE

سطح آزمون وزارت بهداشت MHLE مشابه آزمون های تافل کاغذی در ایران می باشد.بنابراین اگر دانش پژوهان منابع آزمون های تافل کاغذیPaper-based را مطالعه کنند در این آزمون به موفقیت دست پیدا می کنند.

منابع این آزمون عبارتند از:
مطالعات کتاب های لغت مانند 504واژه،لغات ضروری تافل و کتاب 1100 لفت باروتز می توانند در تقویت واژگان شما داوطلبان موثر باشند.
در مرکز تخصصی زبان هیراد دوره آمادگی آزمون MHLE وزارت بهداشت برگزار می گردد.این دوره هم به صورت گروهی وهم به صورت خصوصی برگزار می گردد.برای افرادیک سطح زبانشان در سطح intermediate پائین تر باشد 20جلسه نیاز است مدت زمان هر کلاس خصوصی 90 دقیقه می باشد.
کلاس گروهی در این مرکز صرفا” برای آمادگی آزمون MHLE 15جلسه می باشد.این دوره هم به صورت حضوری هم به صورت انلاین برگزار می گردداگردانش پژوهان سطح زبانی بسیارپائینی داشته باشند ابتدا باید به جهت تقویت زبان عمومی دوره های مکالمه فشرده 1و2 راتحت عنوان  intensive1 2intensive  که دوره های Fundamental هستند را گذرانده و سپس در دوره آمادگی آزمون MHLE شرکت کنند.

شهریه برگزار دوره آمادگی ازمون MHLE در مرکز زبان هیراد

کلاس گروهی در 15جلسه به جهت آموزشی سیلابسهای اصلی این آزمون برگزار می گردد.شهریه کلاس گروهی حضوری 2.500.000 هزار تومان و دوره آنلاین گروهی 2.500.000 هزار تومان می باشد.
شهریه کلاس خصوصی آمادگی آزمون MHLE  با اساتید حرفه ای جلسه ای 700 تومان وبا اساتید فوق حرفه ای جلسه ای 800 تومان می باشد.
در این مرکز اساتید تمام نکات را ابتدا آموزش داده و  سپس شروع به حل تمرین و تست می کنند.
علاوه بر آموزش و تمرین از روی منابع انحصاری گردد آوری شده این مرکز ،نمونه سئوالات ،آزمون های قبلی MHLE کاملا” حل ومورد تجریه وتحلیل قرار می گیرند.دراین آزمون خیلی از سئوالات تکراری می باشند اگر دانش پژوه چند مدتی به حل تمرین وتست زنی بپردازد.

برای همه مهارتها به دانش پژوه خبرواست تالیفی کاملی توسط این مرکز اهداء می گردد.در آموزش فقط به نکات اصلی پرداخته می شود و نکات حاشیه ای اصلا” مدنظر قرار نمی گیرند.قبولی در این آزمون نیاز به دانش بالایی در زمان عمومی ندارد وبا توجه به تکنیکهای لازم وکاربردی دراین آزمون داوطلب می تواند به راحتی نمره قابل قبول را کسب نماید.
زمانبدی برگزاری دوره های حضوری وانلاین گروهی این مرکز در سایت هیراد در بخش آموزشی انلاین ،ثبت نام دوره های آنلاین کامل ارائه گردیده است .می توانید به صورت آنلاین ثبت نام انجام دهید ویا با شعب هیراد تماس گرفته از طریق شماره کارت دریافتی شهریه را واریز کرده وشماره پیگیری را جهت هماهنگی کلاس به کادر اداری اعلام نمایید.

 

نمره
درجه وضعیت
بالاتر از 50
قبول
45 الی 49
قبول مشروط
صفر الی 44
مردود

02126412912 – 02126709719 – 02126413563

MCHE (MSRT)چیست؟

آزمون زبان انگلیس عمومیMSRT (Ministry of Science, Research and Technology)  آزمون تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که توسط  وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری طراحی و اجرا می گردد.

نحوه برگزاری آزمون MCHE (MSRT)

در جلسه آزمون به هریک از داوطلبین 1 دفترچه سوال داده می شود که داوطلبین آزمون می بایست پاسخ سوالات را در پاسخنامه وارد می کنند.

آزمون زبان MCHE (MSRT) شامل 100 پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل می باشد.

درک مطلب شفاهی Listening Comprehension: 30 سوال

واژگان، ساختار و دستور زبانVocabulary & Grammar  : 30 سوال

خواندن و درک مطلب Reading Comprehension : 40 سوال

مدت زبان آزمون MCHE (MSRT) برابر با 100 دقیقه می باشد.

رویه محاسبه نمره:

آزمونMCHE (MSRT) نمره منفی ندارد و هر سوال یک امتیاز دارد. البته اگر داوطلب آزمون به یک سوال 2 یا چند پاسخ بدهد، برای آن سوال نمره منفی در نظر گرفته می شود.

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و دامنه نمره کل از 0 تا 100 می باشد.

 

نمره
درجه وضعیت
بالاتر از 50
قبول
45 الی 49
قبول مشروط
صفر الی 44
مردود

 

کلاس MHLE & MCHE (MSRT)

هیراد با گردآوری منابع اصلی آماده سازی آزمون های MHLE & MCHE (MSRT)  و تدوین و تأمین منابع تخصصی و انحصاری ویژه این دوره ها و طراحی طرح درس ویژه بر اساس آگاهی و شناخت کامل از نیازهای آموزشی مورد نیاز آزمون های  MHLE & MCHE (MSRT) و همچنین آموزش و تربیت اساتید نخبه و دانشمند، اقدام به برگزاری دوره های آماده سازی آزمون های  MHLE & MCHE (MSRT)می نماید.

ویژگی های دوره آماده سازی آزمون هایMHLE – MCHE (MSRT) دربهترین آموزشگاه زبان هیراد، با توجه به روش آموزشی سیستماتیک در این حوزه به شرح ذیل می باشد:

  • ارائه منابع ویژه و انحصاری و طرح درس دقیق جهت این دوره
  • ارائه برنامه مطالعه در منزل اختصاصی برای داوطلب متناسب با نیازها، ضعف های فردی و نمره مورد نظر
  • اتخاذ رویکرد آزمونی در دوره آماده سازی با توجه به نیاز داوطلبین به مهارت های فرازبانی در کنار دانش زبان انگلیسی

شرایط برگزاری کلاس MHLE

بدیهی است که افراد مختلف توانمندی مختلفی دارند که هر فرد پس از تعیین دقیق سطح توانمندی باید از یکی سطوح تعریف شده دوره را بگذراند. به طور کلی کلاس  آماده سازی آزمون های  MHLE & MCHE (MSRT) در سطوح مختلف به شرح زیر طراحی شده اند:

کلاس های آماده سازی آزمون های MHLE & MCHE (MSRT) در هیراد به دو صورت خصوصی یا نیمه خصوصی برگزار می گردد.

تعداد جلسات کلاس های آماده سازی آزمون های MHLE & MCHE (MSRT) برابر با 15 جلسه 90 دقیقه ای می باشد.

کلاس های پیش نیازی احتمالی بر اساس جدول فوق به صورت گروهی برگزار می گردد.

داوطلبینی که زمان کافی برای آماده سازی ندارند و سطح ایشان نیاز به گونه ای است که باید کلاس های پیش نیازی را بگذرانند، می توانند دوره پیش نیازی را نیز به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی بگذرانند که تعداد جلسات مورد نیاز نیز بعد از آزمون تعیین سطح برگزار می گردد.

عناوین و سرفصل های درسی دوره آماده سازی کلاس MHLE & MCHE (MSRT)

  • تدریس کامل نکات مربوط به گرامر همراه با حل تست های واقعی
  • تدریس لغات پرکاربرد در این امتحانات
  • تدریس مهارت های مربوط به Reading و درک مطلب همراه با حل تست های واقعی
  • تدریس مهارت ها و لغات پرکاربرد مربوط به Listening همراه با حل تست های واقعی
  • تدریس مهارت های مربوط به مدیریت زمان در آزمون (Time Management)

آزمون MSRT

آزمون MSRT در حقیقت همان آزمون MCHE می باشد که نام آن توسط اداره بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم تغییر پیدا کرده است.این آزمون زبان انگلیسی فرد رادر چهارمهارت می سنجد که معاونت دانشجویی وزارت علوم برگزاری می کند و برای دکترای داخل وزارت علوم و وزارت بهداشت و نیز داوطلبان دکترای دانشگاه ازاد اسلامی قابل قبول است.این آزمون عمدتا” در سال 10بار برگزار می گردد.

داوطلبین اگر بعد از شرکت در این آزمون نمرء حدنصاب را نگیرند بدون هیچ محدودیتی می توانند دوباره در این آزمون شرکت کنند اما داوطلبانی که نمرات آنها بالاتر از 75 باشد،تا یکسال نمی توانند در این آزمون شرکت کنند.

مدت اعتبار آزمون MSRT پس از برگزاری آزمون دوسال است.این آزمون نمره منتقی ندارد.نمره قابل قبول در ان از 50به بالا از امتیاز کل 100می باشد  
1- ساختار این آزمون به صورت زیر می باشد:
Listening Comprehension این قسمت از 30تست تشکیل شده است.
2- Structure-Written Expression :این قسمت شامل  30تست است.
3- Reading Comprehension:از40سئوال تشکیل شده است
4- این آزمون به طور کلی از 100سئوال تشکیل شده است.
به جدول زیر توجه کنید:

عنوان بخش آزمون
اعداد سوالات
زمان پاسخ دهی
بخش شنیداری
30 سوال
30-35 دقیقه
بخش گرامر و ساختار
30 سوال
20 دقیقه
بخش درک مطلب و لغت
30 سوال
55 دقیقه

به طور کلی چهارچوب آزمون MSRT با آزمون MHLE کاملا” یکسان است و فقط تفاوت در اینست که دو سازمان متفاوت این آزمونها را با اسم متفاوت برگزاری می کنند.
شرایط ثبت نام در کلاسهای گروهی وخصوصی آنلاین و حضوری مرکز زبان هیراد مشابه شرایط ثبت نام آزمون MHLE که در بالا ذکر شده می باشد.هزینه آزمون MSRT درحال حاضر 600.000 ریال می باشد.

به جهت ثبت نام در این آزمون باید به سامانه امور دانشجویان مراجعه کنید.از تاریخ تیرماه 1398 اعلام شد که سامانه ثبت نام آزمون MSRT تغییر کرده است منابعی که برای آمادگی در این آزمون معرفی شده،منابع آزمون تافل کاغذی می باشد هر منابع این آزمون MCHE که در بلا ذکر شده یکسان می باشد .
نمره قبولی در آزمون MSRT عمدتا”50 از 100 می باشد.

اما دانشگاههای حداقل نمرء قبولی در این آزمون طبق آئین نامه امتیازدهی مصاحبه دکتری که درسال 96 ابلاغ شد،45می باشد.زمان ثبت نام وبرگزاری آزمون رسمی MSRT هنوز در سال1399 اعلام نشده است اما در همین صفحه توسط مرکز زبان هیراد اطلاع رسانی می شود.مدت زمان مورد نیاز برای آمادگی آزمونهای MHLE ,MSRT,TOLIMO,EPT دانشگاه ازاد برای افراد یک سطح زبان انگلیسی متوسطی دارند تقریبا” 6ماه می باشد که با قدرت در این آزمونها شرکت کرده ونمره قابل قبول راکسب کنند.

ثبت نام شهریه کلاس های MSRT 

شهریه کلاس خصوصی آمادگی آزمون MSRT با اساتید حرفه ای جلسه ای 700.000 تومان و با اساتید فوق حرفه ای جلسه ای 800.000 تومان می باشد.برای زبان آموزانی که فقط متقاضی آمادگی برای آزمون MSRT باشند تعداد جلسات خصوصی 15 جلسه در نظر گرفته می شود اما اگر داوطلب سطح زبان پایینی داشته باشد 25 جلسه کلاس خصوصی برای داوطلب توصیه می شود. کلاس های این آزمون فقط به صورت خصوصی می باشد.

02126412912 – 02126709719 – 02126413563