آزمون GRE و GMAT

آزمون GRE و GMAT

5/5

بسیاری از دانشگاه‌های جهان، به‌ویژه در سطوح تحصیلات تکمیلی مانند فوق لیسانس و دکتری، برای پذیرش دانشجویان خود نتایج آزمون GRE را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بنابراین، اگر تمایل به ادامه تحصیل در این سطوح را دارید، باید با دانشگاه مورد نظرتان تماس بگیرید و درباره الزامات شرکت در این آزمون و همچنین امتیاز مورد نیاز اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین، آزمون GMAT که یک آزمون بین‌المللی است، برای ورود به دانشگاه‌های آمریکایی و کانادایی و ادامه تحصیل در رشته‌های مدیریت، تجارت و بازرگانی الزامی است و داوطلبان باید برای این آزمون آماده شوند.

مشاوران هیراد آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند!

جهت دریافت مشاوره و ثبت نام در آزمون آزمایشی ماک آیلتس با کارشناسان موسسه هیراد تماس بگیرد. 

کارشناسان هیراد آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما می‌باشند 

آزمون GRE چیست ؟

بسیاری از دانشگاه های جهان جهت پذیرش در سطوح تحصیلات تکمیلی ( فوق لیسانس و دکتری) نتایج آزمون GRE  را مطالبه می نمایند. بنابراین چنانچه قصد ادمه تحصیل در سطوح تکمیلی و عالی را دارید باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس گرفته و از لزوم شرکت و نیز امتیاز مورد مطالبه دانشگاه اطلاع حاصل نمایید.

 


چرا دانشگاهها ارائه نتایج
 GRE را مطالبه می نمایند؟

زیرا GRE یک آزمون توان سنجی و ارزیابی از میزان آمادگی داوطلبین برای شرکت در دوره تحصیلات تکمیلی است و هر دانشگاهی با توجه به رشته های تحصیلی و میزان متقاضیان خود در هر رشته تحصیلی، شرایط مختص خود را اعلام می نماید. برخی دانشگاه ها فقط شرکت در آزمون GRE را مطالبه می کنند و امتیازی را تعیین نمی نمایند. برخی دیگر فقط نتایخ برخی از بخش های آزمون را مطالبه می نمایند. یعنی ممکن است فقط نمره Quantitative و یا Verbal  و یا هر دو و یا همه بخش های آن را مطالبه نمایند. بنابراین قبل از شرکت در آزمون حتما در این مورد با دانشگاه مورد نظر خود مشورت نمایید و شرایط خاص خود را تحقیق نمایید.

ساختار آزمون GRE GENERAL TEST

آزمون  GRE به دو شکل Subject و  General برگزار می گردد.

آزمون GRE General از سه بخش Verbal، Analytical Writing و Quantitative تشکیل شده است

در جدول زیر ساختار بنیادین  آزمون تشریح شده است:

 

ساختار آزمون GRE
مدت زمان آزمون 4 ساعت می باشد و این زمان شامل یک دقیقه زمان استراحت بین هر بخش و نیز 10 دقیقه زمان استراحت بین بخش 3 و 4 می باشد.
مدت زمان آزمون GRE
برای هر یک از بخشهای Verbalو Quantitativeمقیاس امتیازات از 130 شروع و به 170 ختم می شود.ولی برای بخش Writing مقیاس امتیازات از صفر تا 6 می باشد .
مقیاس نمره دهی آزمون GRE
ساختار MSTیا آزمون چند لایه امکان رفت و برگشت به هر سوالی از سوالات در هر بخش . تازمانی که بخشی را ترک نکرده و وارد بخش دیگر نشده اید می توانید به همه سوالات در همان بخش که هستید به دفعات مکرر رجوع کنید و سوالاتی را که پاسخ نداده اید پاسخ داده و یا سوالات پاسخ داده شده را اصلاح نمایید.
فرمت آزمون GRE
آزمون دارای 6 بخش مجزا که هر بخش زمان اختصاصی خود را دارد و با ترک هر بخش قبل از اتمام زمان آن دیگر امکان بازگشت به آن بخش را نداشته و هیچ زمانی برای شما در بخش بعدی ذخیره نخواهد شد.
تعداد بخش های آزمون GRE
یک دقیقه بعد از اتمام هر یک از بخش ها زمان استراحت در نظر گرفته شده است چنان چه مایل به استفاده از این زمان نباشید میتوانید سریعاً وارد بخش بعدی شوید ویا برای استفاده از زمان فقط منتظر می نشینید تا پس از سپری شدن زمان استراحت یک دقیقه ای بخش بعدی آزمون خود را آغاز نمایید یک زمان استراحت 10 دقیقه ای بین بخش های 3 و 4 آزمون وجود دارد که اگر بخواهید می توانید از این فرصت استفاده نمایید .
مدت استراحت و تنفس در آزمون GRE
بخش نخست آزمون شامل 2 نگارش تحلیلی تحت عنوان : تحلیل موضوع و تحلیل مجادله ای (یا انتقادی ) است.
نگارش تحلیل Analytical writing
شامل دو بخش 30 دقیقه ای هربخش دارای 20 سوال می باشد.
استدلال کلامی Vocab Analysis
2 بخش 35 دقیقه ای با 20 سوال می باشد ، در این بخش امکان استفاده از ماشین حساب را دارید.
استدلال کمی و عددی Quantitative analysis

آزمون GMAT چیست ؟

آزمون GMAT (Graduate Management Admission Test)  آزمونی بین المللی است جهت ورود به دانشگاه های آمریکایی و کانادایی وادامه تحصیل درزمینه های تجارت، بازرگانی و مدیریت.

آزمونGMAT شامل چهار قسمت اصلی می باشد:

The Verbal Section

The Quantitative Section 

The Integrated Reasoning

The Analytical Writing Assessment

مجموعه فایل های PDF کتاب های آموزش آزمون GMAT

 The GMAT Roadmap (264 pages; ISBN: 9781935707691
 The Number Properties Guide (144 pages; ISBN: 9781935707653
 The Fractions, Decimals, & Percents Guide (132 pages; ISBN: 9781935707639
 The Algebra Guide (180 pages; ISBN: 9781935707622
 The Word Problems Guide (156 pages; ISBN: 9781935707684
 The Geometry Guide (132 pages; ISBN: 9781935707646
 The Critical Reasoning Guide (276 pages; ISBN: 9781935707615
 The Reading Comprehension Guide (168 pages; ISBN: 9781935707660
 The Sentence Correction Guide (312 pages; ISBN: 9781935707677
 The Integrated Reasoning & Essay Guide (132 pages; ISBN: 9781935707837

دانلود مجموعه فایل های آموزشی

** آزمون GMAT در ایران برگزار نمی گردد **

مدت زمان GMAT سه ساعت ونیم می باشد، ولی بطورکلی حدود 4 ساعت به طول می انجامد.

آزمون GMAT باAWA (Analytical Writing Assessment)  شروع می شود که شامل بخش Analysis of an argument  می باشد. این بخش دارای یک Topic و 30 دقیقه زمان است.

پس از آن بخش جدید Integrated Reasoning آغاز می شود که شامل 15 – 12 سوال و 30 دقیقه زمان است.
پس ازیک استراحت بخش سوم آزمون آغاز میشود (Quantitative Section).این بخش شامل 37 سوال
 
چندگزینه ای است  و مدت زمان آن نیز 75 دقیقه می باشد که خود شامل2 بخش می باشد:

Data Sufficiency

Problem Solving

پس از اتمام Quantitative section و یک تنفس کوتاه بخش Verbal آغاز می شود.این بخش شامل 41 سوال چندگزینه ای است و مدت زمان آن نیز 75 دقیقه می باشد که حاوی 3 نوع سوال متفاوت است:

نحوه برگزاری آزمون GMAT

بخش ابتدایی آزمون بابخشAWA (Analytical Writing Assessment)  آغازمی شود که جهت ارزیابی مستقیم توانایی شما در تفکر منتقدانه است. موضوعات و بحث های ارائه شده دراین بخش مطالب عمومی وابسته به تجارت ویا موضوعات دیگر را در برمی گیرد. داشتن دانش علمی خاص دراین بخش ضروری نیست و تنها هدف آن تعیین ظرفیت شما درتجزیه و تحلیل مطالب است.

Analysis of an Argument: دراین بخش لازم است شما دلیل ومنطق ارایه شده در بحث را تجزیه و تحلیل کرده و انتقادی بر آن بنویسید. در این بخش دیدگاه شخصی شما در مورد موضوع بیان شده مورد سوال قرار نمی گیرد. درهنگام ثبت مقاله خود موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

 • کدام فرضیات سوال برانگیز، درمتن ارائه شده پنهان شده است؟
 • کدام توضیحات ومثال های دیگر می تواند نتیجه گیری بیان شده را تضعیف کند؟
 • کدام دلایل قادرند بحث مطرح شده را قوی نموده یاآنرا رد کنند؟

دراین بخش توانایی شما درچگونگی فرمول بندی انتقاد مناسب و قابل نتیجه گیری براساس خط فکری خاص و مناسب ارزیابی می شود.

Integrated Reasoning: در ابن بخش که بیشتر شبیه سوالات محاسباتی ریاضی اما با اعداد و ارقام بسیار بزرگ و غیر زیبا می باشد بیشتر توجه روی نمودارها و جداول می باشد که باید در مدت زمان 30 دقیقه پاسخ داده شود. لازم به ذکر است چهار دسته کلی سوال در این بخش مطرح می شود و استفاده از ماشین حساب در این بخش منحصراً مجاز است. نمره این بخش به صورت جدا ارایه می گردد.

Quantitative Section:  دراین بخش ازGMAT توانایی شما درحل سوالات کمی و مقداری در تفسیر داده های گرافیکی ارزیابی می شود. همانطور که بیشتر اشاره شد، بخش کمی شامل 2 نوع سوال می باشد که به صورت درهم آمیخته مطرح میشود. این2 نوع سوال عبارتند:

Data Sufficiency

Problem Solving

هر 2 نوع این سوالات در حیطه موارد زیر مطرح می‌شود:

جبر

حسابان

مثلثات

آمار و احتمالات

Problem Solving Questions: این بخش از سوالات برای ارزیابی موارد زیر طراحی شده اند:

 • مهارت های اولیه محاسباتی
 • درک مفاهیم ابتدایی محاسباتی
 • توانایی در داشتن نگرش کمی و حل سوالات مقداری

Data sufficiency questions این نوع سوالات جهت ارزیابی توانایی شما در موارد زیر طراحی شده است:

 • تجزیه وتحلیل سوالات کمی
 • تشخیص اطلاعات مربوط
 • تعیین نکات کافی در حل مسا یل

سوالاتData sufficiency  همراه با 2 بخش اطلاعات اولیه و ضروری بیان می شود که با عدد1 و2 مشخص شده اند. برای حل سوالات ابتدا مسئله را با فرض 1 در نظر گرفته، حل می کنید و سپس تنها فرض 2 رامدنظر قرار داده، مسئله را حل می کنید و در انتها به صورت زیر نتیجه گیری حاصل می شود:

 • فرض اول به تنهایی کافیست، ولی فرض دوم ناکافی می باشد.
 • فرض دوم به تنهایی کافیست، ولی فرض اول ناکافی می باشد.
 • هردو فرض با هم کافی هستند، ولی هیچ یک به تنهایی کافی نمی باشد.
 • هر دو فرض هرکدام به تنهایی کافی هستند.
 • فرض اول و دوم هردو کافی نمی باشند.

Verbal section بخش verbal توانایی های زیر را اندازه گیری می کند:

 • خواندن و مقایسه مطالب ارئه شده
 • فهم و درک بحث مطرح شده
 • مرتبط ساختن مفاد بیان شده

Reading comprehension:  متن ارایه شده شامل بیش از 350 کلمه می باشد. موضوعات عنوان شده حاوی مطالب مربوط به دانش عمومی و اجتماعی و دانش فیزیکی و زیستی و همچنین حاوی مطالبی مرتبط با تجارت از قبیل: بازاریابی، اقتصاد، مدیریت، منابع انسانی و غیره… می باشد. از آنجاییکه بخشreading comprehension آزمونGMAT  شامل متن هایی از موضوعات متفاوت می باشد، ممکن است شما بطور عمومی با مفاد آن آشنایی داشته باشید، ولی به طورکلی داشتن دانش خاصی درموارد بیان شده ضروری نمی باشد. پاسخ تمامی سوالات بر پایه ی مطالبی است که یا مستقیما در متن بیان شده و یا آنکه به طور متنی به آن اشاره شده است.

در این بخش توانایی شما در فهم و تجزیه و تحلیل و بکار بردن اطلاعات داده شده سنجیده می شود. این بخش توانایی زیر را محک می زند:

 • فهم و درک کلمات و جملات در متن ارائه شده: سوالات این بخش توانایی شما در فهم و مقایسه مطالب داده شده در متن و همچنین فهم زبان انگلیسی را ارزیابی می کند.
 • فهم و درک و روابط منطقی بین نقاط خاص و مهم درمتن: سوالات این بخش می خواهد توانایی شما را در تعیین و تشخیص نقاط قوت و ضعف یک بحث و یا تشخیص ابعاد مهم و نقطه نظرات آن مورد سنجش قرار دهد.
 • استنباط از حقایق و جملات متن ارائه شده: سوالات این بخش شامل تفسیر اطلاعات شمارشی و یا کاربرد حساب است، به منظور رسیدن به نتیجه گیری مطلوب در مورد متن ارائه شده.

Critical Reasoning: سوالات این بخش جهت سنجش مهارت های منطقی وعینی طراحی شده که شامل ساختن، ارزیابی، فرمول بندی و یا تشخیص یک نقشه یا عمل می باشد. سوالات از منابع متفاوتی گردآوری شده است.

Sentence Correction: در این بخش توانایی شما جهت بیان دلایل موثر از زمینه های زیر سنجیده می شود:

 • ساختاربحث: در این بخش سوالات جهت تشخیص ساختاراولیه یک بحث،بیان نتیجه گیری مناسب،تشخیص فرضیات زیربنایی، فرضیاتتوضیحی حمایت شده ویابزقراری رابطه موازی بین متن با ساختارهای مشابه طراحی شده است.
 • ارزیابی بحث: سوالات این بخش جهت تجزیه و تحلیل بحث داده شده، تشخیص عواملی که باعث قوت یا ضعف بحث می شود، تشخیص دلایل نامناسبی که در متن بیان شده و یا تشخیص جنبه های متفاوت جهت پیشبرد متن ارائه می شود.
 • فرمول بندی و ارزیابی یک نقشه یا عمل: سوالات این بخش نیز جهت تشخیص فرصت های مربوط، موثر و مناسب برای نقشه ها و عملیات متفاوت طراحی می شود. همچنین عواملی که نقشه یا عملیات مورد نظر را تضعیف می کنند و یا قوت می بخشد، مورد نظر قرار می دهند و یا فرضیات زیربنایی متن را زیر سوال می برد.

سوالات این بخش نیز چند گزینه ای می باشد. برای پاسخگویی به سوالات این بخش دارا بودن دانش فنون نگارشی و نقش های گرامری استاندارد زبان انگلیسی الزامیست. دربخش sentence correction 2 جنبه های مختلف از مهارت زبان انگلیسی ارزیابی می شود:

 • بیان صحیح: یک جمله هم از نظر گرامر و هم از نظر ساختار می بایست صحیح باشد، و در این راستا نقش های زیر بکار گرفته می شود: 

 

سازگاری اسم و فعل
ضمیر متناسب
جایگاه ضمیر
بکارگیری افعال در زمان های مناسب

بیان موثر: یک مجله می بایست طرز بیان درستی داشته باشد و رابطه صحیحی برقرار نمایند. از این مطلب نمی توان نتیجه گرفت که لزوماً گزینه های کوتاه تر حاوی پاسخ صحیح می باشند، بلکه بر این اشاره دارد که گزینه مناسب اطلاعات و لغات نامرتبط و گزافی را در خود جای نداده است. به علاوه یک جمله صحیح ایراد نوشتاری نخواهد داشت.

رویه محاسبه نمره:

GMAT Scores and score report

نتیجه آزمون GMAT شامل 4 نمره ی مجزا می باشد:

گزارش نمره ی کلی شامل 4 امتیاز مجزا از 4 بخش ذکر شده در بالاست که به مدت 5 سال قابل دسترسی و رجوع می باشد. اطلاعات آماری نیز که جهت ثبت آزمون شما مورد نیاز است، در این نگرش موجود می باشد. برای هر یک از نمرات شما در یک سطح درصدی دریافت خواهید کرد. هر سطح بیان شده درصد شرکت کنندگانی است که نمراتی پایین تر از نمره ی شماکسب کرده اند، واین سطح براساس نمرات تمام جمعیت شرکت کننده در دوره ی 3 ساله اخیر محاسبه می شود.

سطح درصدی (Percentile rank) شما ممکن است هرسال تغییرکند، ولی نمره شما همیشه ثابت خواهد ماند.

 • نمرات Verbal, Quantitative & Total: امتیازکل در GMATبین 200 تا 800 می باشد. آزمون دهندگان معمولاً امتیازی بین 400 تا 600 کسب خواهند کرد. سطح امتیاز بخش های Verbal and Quantitative از 0 تا 6 می باشد. امتیازات و نمرات زیر 9 و بالای 44 در مورد بخش Verbal و نمرات زیر7 و بالای 50 در مورد بخش Quantitative معمولاً به ندرت کسب می شوند.
 • امتیاز شمابراساس تعداد سوالاتی که پاسخ داده اید محاسبه می شود و در صورت پاسخ ندادن به هرسوال نمره شما کسرخواهد شد.
 • نمرات AWA (Analytical writing Assessment): امتیاز این بخش بین 0 تا 6 طبقه بندی می شود. نمرات این بخش مجزا از سایر بخش های آزمون GMAT محاسبه می شود و تاثیری برروی 3 امتیاز قبلی نخواهد داشت.
 • فرد متخصص که بخش(AWA)  را تصحیح می کند به موارد زیر توجه خواهد داشت :
 • کیفیت کلی نظرات ارائه شده از جانب شما در مورد Argument بیان شده
 • توانایی کلی شما در سازماندهی، توسعه و توضیح نظراتتان
 • ارائه دلایل مربوط و مثال های ارائه شده توسط شما
 • توانایی شما در کنترل بخش های دستور زبان استاندارد انگلیسی 

کلاس های آماده سازی آزمون GMAT

هیراد با گردآوری منابع اصلی آماده سازی آزمون GMAT و تدوین و تأمین منابع تخصصی و انحصاری ویژه این دوره و طراحی طرح درس ویژه بر اساس آگاهی و شناخت کامل از نیازهای آموزشی مورد نیاز آزمون GMAT و همچنین آموزش و تربیت اساتید نخبه و دانشمند، اقدام به برگزاری دوره های آماده سازی آزمون GMAT می نماید.

ویژگی های دوره آماده سازی آزمون GMAT در مرکز تخصصی زبان هیراد، با توجه به روش آموزشی سیستماتیک در این حوزه به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه منابع ویژه و انحصاری و طرح درس دقیق جهت این دوره
 • بهره مندی از اساتید نخبه و متخصص در زمینه آزمون  GMAT
 • ارائه برنامه مطالعه در منزل اختصاصی برای داوطلب متناسب با نیازها، ضعف های فردی و نمره مورد نظر
 • اتخاذ رویکرد آزمونی در دوره آماده سازی GMAT با توجه به نیاز داوطلبین به مهارت های فرازبانی در کنار دانش زبان انگلیسی

شرایط برگزاری:

بدیهی است که افراد مختلف توانمندی مختلفی دارند که هر فرد پس از تعیین دقیق سطح توانمندی باید از یکی سطوح تعریف شده دوره را بگذراند. به طور کلی کلاس  آماده سازی آزمون GMAT در سطوح مختلف به شرح زیر طراحی شده اند:

عنوان دوره
تعداد جلسات
تعداد جلسه در هر هفته
مدت دوره
Writing
10
2
5 هفته
Verbal
10
2
5 هفته
 • کلاس های آماده سازی آزمون GMAT در هیراد خصوصی یا نیمه خصوصی برگزار می گردد.
 • تعداد جلسات کلاس های آماده سازی آزمونGMAT  برابر با 20 جلسه 90 دقیقه ای می باشد.
 • کلاس های پیش نیازی احتمالی شامل Writing و Vocabulary به صورت گروهی برگزار می گردد.
 • داوطلبینی که زمان کافی برای آماده سازی ندارند و سطح ایشان نیاز به گونه ای است که باید کلاس های پیش نیازی را بگذرانند، می توانند دوره پیش نیازی را نیز به صورت خصوصی یا نیمه خصوصی بگذرانند که تعداد جلسات مورد نیاز نیز بعد از آزمون تعیین سطح برگزار می گردد.

چگونه در آزمون GRE موفق شویم؟

پر واضح است که برای کسب موفقیت حداکثری در آزمون باید از این آزمون رمزگشایی نمود تا با شناسایی اسرار نهفته در ساختار و رویکرد آزمون بتوان به حداکثر امتیاز قابل کسب دست یافت.

GRE همانند سایر آزمون های طراحی شده ETS از اصل Psychometric پیروی می نماید. این اصل می گوید یک تست و آزمونی وقتی استاندارد است که دارای سه ویژه گی اساسی زیر باشد:

یک تست باید قابل اتکا و اعتماد باشد به بیان دیگر باید Reliable باشد.

مفهوم قابل اعتماد و اتکا و یا Reliability از این قرار است که هر فردی در هر چند نوبت آزمون که شرکت کند باید در همه آزمون ها تقریباً یک امتیاز کسب کند. میزان پراکندگی امتیازات کسب شده در آزمون های مختلف باید کمتر از 5% باشد. ( مگر انکه در فاصله دو آزمون در کلاس های آماده سازی هیراد شرکت کرده و موفق به ارتقاء توانمندی ها و رفع کاستی های خود شود.)

در همه آزمونها مفاهیم و موضوعات یکسانی مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند.
وقتی منحنی نتایج بدست آمده از همه داوطلبین در یک آزمون را ترسیم نماییم. شکل نهایی شبیه منحنی ناقوسی یعنی پراکندگی امتیازات در میان جامعه آماری متوازن و متقارن باشد.

اقلیت های نخبه نیز باید در دو انتهای منحنی قرار گیرند.

در پرتو نکات فوق میتوان به قاطعیت گفت آزمون GRE یک آزمون قابل پیش بینی است یعنی می توان از قبل گفت که چه نوع سئوالاتی  با چه رویکردی در آزمون های GRE  ظاهر خواهند شد.

اما نکته کلیدی اینجاست که آزمونی استاندارد است که حتماً از منحنی ناقوسی یا توزیع متوازن و متقارن پیروی کند و مفهوم ان این است که برخی از سئوالات بگونه ای طراحی شوند که بسیاری از آزمون دهندگان را، آنانی که دقت کمتری دارند و یا از ضریب هوشی کمتری و یا از سطح اطلاعات کمتری برخوردار هستند،  فریب داده و بدام پاسخ غلط بیاندازند. به بیان دیگر طراحان سئوال در برخی از سئوالات از دام های بسیار قوی استفاده خواهند کرد تا افراد به تناسب توانایی های دانشی و روحی خود موفق به پاسخ دهی صحیح شوند. اما از آنجا که می توان این دام ها و تله ها را از قبل شناسایی و پیش بینی نمود. لذا می توان شانس موفقیت خود را در این آزمون افزایش داد. این همان نکته اساسی و کلیدی رمز گشایی از GRE است که در کلاس های آماده سازی هیراد می توانید با آن آشنا شده و موفقیت خود را تضمین نمایید.

کلاسهای آماده سازی GRE در هیراد

همانگونه که گفته شد برای کسب موفقیت در آزمون GRE شاه کلید رمز گشایی را شناسایی و با تمرین و نهادینه سازی مهارت های لازم برای موفقیت در آزمون جهت گیری نمود. کلاس های GRE در هیراد به صورت گروهی و همچنین به صورت کلاس های خصوصی برگزار می گردد .

کلاس های گروهی GRE 

کلاس گروهی GRE در مرکز تخصصی زبان هیراد طی 12 جلسه در روز پنج شنبه ، در ساعت 15:00 الی 18:30 در شعبه میرداماد برگزار می گردد .دانشپژوهان ابتدا در کلاس گروهی GRE دروه ؤثقذشم را خواهند گذراند وسپس وارد دوره Writing می گردند .

دوره Writing  کلاس های گروهی GRE  مرکز زبان هیراد طی 12 جلسه و در روز پنج شنبه پس از اتمام دوره verbal در همان ساعت برگزار می گردد .

GRE بر خلاف آزمون TOEFL یک آزمون زبان سنجی نیست. بلکه همانگونه که قبلا نیز گفته شد آزمون سنجش آمادگی و توانمندی داوطلبین برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی است. به بیان دیگر دانشگاه ها قبل از پذیرش هر داوطلبی می خواهند از توانمندی و آمادگی آنها برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی اطمینان حاصل نمایند ( ویژگی که در ارتقاء رتبه (Ranking) دانشگاهها مهم و مورد اهتمام است) .  از این رو حتی برخی از دانشگاه های ممتاز علاوه بر GRE GENERAL TEST  ازمون GRE SUBJECT TEST را نیز مطالبه می نمایند.

بنابراین تمرکز آزمون GRE نکات زبانی نیست بلکه مفاهیمی است که هر فارغ التحصیل کارشناسی باید با آن مفاهیم آشنا باشد. بنابراین بدیهی است که با تقویت صرف زبان به ارتقاء توانمندی در حوزه های آزمونی GRE  نائل نخواهید آمد. اگرچه حداقلی از سطح توانمندی و دانش زبانی برای کسب موفقیت در آزمون GRE  لازم و ضروری است.  بنابراین متقاضیان شرکت در کلاسهای GRE هیراد،‌ باید از دو جنبه سطح زبانی و مهارت های مورد آزمون GRE مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند. پس از بررسی نتایج بدست آمده کسانی که از نظر سطح دانش زبانی در حد Upper Intermediate و یا Intermediate  قوی باشند می توانند در دوره های آماده سازی GRE شرکت نمایند.

دپارتمان آموزش GRE هیراد با گردآوری منابع اصلی آماده سازی آزمون GRE و تدوین و تأمین منابع تخصصی و انحصاری ویژه این دوره و طراحی طرح درس ویژه بر اساس آگاهی و شناخت کامل از نیازهای آموزشی مورد نیاز آزمون GRE و همچنین آموزش و تربیت اساتید نخبه و دانشمند، اقدام به برگزاری دوره های آماده سازی آزمون GRE می نماید.

مرکز تخصصی زبان هیراد، با توجه به روش آموزشی سیستماتیک در حوزه آموزش تخصصی GRE به دلایل ممتاز ذیل در صف مقدم آموزش این دوره قرار دارد:

بهره مندی از اساتید نخبه و متخصص در زمینه آزمون GRE
ارائه منابع ویژه و انحصاری طرح درس دقیق جهت این دوره
ارائه و برنامه مطالعه در منزل اختصاصی برای هر داوطلب متناسب با نیازها، ضعف های فردی و نمره مورد نظر
مطالعه و تحقیق علمی مستمر به منظور به روز رسانی منابع، شیوه ها و رویکرد های آموزش در زمینه GRE
تنوع در نحوه گذراندن دوره بر اساس چشم اندازهای مورد نیاز داوطلبین
اتخاذ رویکرد آزمونی در دوره های آماده سازی GRE با توجه به نیاز داوطلبین به مهارت های فرازبانی در کنار دانش زبان انگلیسی
برگزاری کلاس های هر مهارت به صورت مجزا جهت بالابردن هرچه بیشتر راندمان کلاس ها و تقویت حداکثری داوطلبین در هر مهارت

شرایط برگزاری:

بدیهی است که افراد مختلف توانمندی مختلفی دارند که هر فرد پس از تعیین دقیق سطح توانمندی باید از یکی سطوح تعریف شده دوره ها را بگذرانند. به طور کلی کلاس های آماده سازی آزمون GRE در سطوح مختلف به شرح زیر طراحی شده اند.

دوره کلاس های آمادگی آزمون GRE دوره آموزش زبان انگلیسی جهت کسب آمادگی شرکت در آزمون GRE (Graduate Record Examination) در یکی از مراکز رسمی برگزار کننده آزمون می باشد.

آزمون  GRE به دو شکل  Paper Based Test و Internet Based test برگزار می گردد.

برگزاری کلاس های گروهی GRE

مدت دوره
تعداد روزهای هفته
تعداد جلسات
عنوان کلاس
6 هفته
1 روز در هفته - پنجشنبه 15:00 تا 18:30
12
GRE Verbal
6 هفته
1 روز در هفته - پنجشنبه 15:00 تا 18:30
12
GRE Writing

لازم به ذکر است در صورت ثبت نام آنلاین در کلاس گروهی GRE دو درصد تخفیف ویژه خواهید گرفت!!!

 
نام دوره تاریخ شروع قیمت دوره
GRE Verbal با موسسه تماس بگیرید 2.800.000
GRE Writing با موسسه تماس بگیرید 2.800.000

این دوره ها به صورت خصوصی هم در مدت 15 جلسه برگزار می گردد. با استاد حرفه ای جلسه ای 800 هزار تومان و با استاد فوق حرفه ای جلسه ای 1 میلیون تومان می باشد.

 • برای ثبت نام آنلاین اینجا کلیک کنید

  لازم به ذکر است که در همه کلاس ها اساتید طرح درس دوره  GRE ارائه شده توسط دپارتمان آموزشی هیراد را گام به گام تدریس می کنند و همه کلاسها هر چهار جلسه یکبار توسط کارشناسان آموزشی به جهت ارتقاء کیفیت آموزش observe می شوند.همه دوره ها طرح درس (Lesson Plan) مشخصی دارند.

  شعار هیراد نظارت مستمر بر روی فرآیند آموزش در هر دوره می باشد

  شرایط ویژه دوره های آمادگی آزمونGRE

  کلاس های آمادگی آزمون GRE هیراد با سیستم آموزش تفکیکی مهارت ها به همراه کتب انحصاری هیراد،‌ امکان مناسبی است برای داوطلبین آزمون GRE تا خود را برای کسب نتایج درخشان در این آزمون آماده کنند. کسب رکوردهای بی نظیر زبان آموزان هیراد طی سالیان ارائه خدمات آموزشی،‌خود بهترین گواه این ادعا است.

  توجه کنید

   اکنون هیراد برای راحتی داوطلبین آزمون GRE و متقاضیان شرکت در دوره های آماده سازی این آزمون شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. امیدواریم این امکانات بتواند در راه موفقیت داوطلبین کمک رسان تک تک عزیزان باشد. شرایط جدید را به تفصیل در زیر توضیح داده ایم:

  مشاوره اختصاصی آموزشی و راهنمایی جهت شرکت در آزمون اصلیGRE

  همواره در هیراد مفتخریم که مشاوره و راهنمایی های لازم را به زبان آموزان جهت رفع مشکلات آموزشی و راهنمایی جهت شرکت در آزمون اصلی GRE ارائه دهیم. این هم از دیگر مزایای شرکت در کلاس هایGRE  برای زبان آموزانی است که با وسواس بیشتری به امور آموزشی می نگرند!

  تصحیح کامل و رایگان 3 برگه Writing پس از اتمام دورهWriting

  همواره یکی از دغدغه های زبان آموزان دوره های GRE پس از پایان دوره کلاسی، تصحیح نمونه Writing های آنها می باشد. در حال حاضر هیراد این امکان را در وب سایت خود مهیا کرده است. بدین ترتیب که زبان آموزان محترم می توانند با پرداخت مبلغ 20 هزارتومان برای هر Writing و ارسال اینترنتی آن، برگه تصحیح شده خود را دریافت نمایند. زبان آموزان دوره GRE از امکان تصحیح رایگان 3 برگه Writing برخوردارند و این هم هدیه 60 هزار تومانی هیراد به زبان آموزان کلاس های GRE Writing می باشد.