با آزمون آیلتس لایف اسکلیز آشنا شوید.
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آیلتس لایف اسکلیز برایUKVI(با آزمون آیلتس لایف اسکلیز آشنا شوید.)

آیلتس لایف اسکلیز آزمونی است مطمئن که برای افرادی که باید مهارت‌های گفتاری و شنیداری خود را در سطح CEFR اثبات کنند لازم است. آزمون آیلتس لایف اسکلیز برای ویزای بریتانیا (UKVI) برای افرادی است که باید مهارت‌های گفتاری و شنیداری خود را در چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌‌ها CEFR در سطوح A1,A2 یا B1 اثبات کنند.

این افراد برای دریافت ویزای بریتانیا و دپارتمان مهاجرت برای انواع خاص ویزا پذیرفته می‌شوند.

بررسی سطوح آزمون آیلتس

بررسی سطوح آزمون آیلتس

سطوح A1,A2 یاB1 آزمون آیلتس لایف اسکلیز فقط مهارت‌های گفتاری و شنیداری شما را می‌سنجد. ارزیابی شما برای توانایی به دست آوردن یا کسب اطلاعات، ایجاد ارتباط و مشارکت در بحث می‌باشد. عملکرد آزمون دهنده دوم تاثیری بر نتایح آزمون شما ندارد.

آشنایی با نتایج آزمون آیلتس لایف اسکلیز

نتایج آزمون آیلتس لایف اسکلیز کمی‌ متفاوت است. در این آزمون شما به جای دریافت نمره، نتیجه قبول یا رد دریافت می‌کنید. نتیجه قبولی بدین معناست که می‌توانید از نتیجه برای درخواست ویزا استفاده کنید.

این آزمون در بازه زمانی بین 16 و 22 دقیقه با یک ممتحن و آزمون دهنده دوم برگزار می‌شود.

در مورد آزمون آیلتس بپرسید.

نمره « قبولی» برای آزمون آیلتس چیست؟

در آزمون آیلتس لایف اسکلیز، نتایج شما به صورت قبول یا رد داده می‌شوند.

نمره قبول یا رد در آزمون آموزش عمومی ‌یا آکادمیک آیلتس وجود ندارد. نمره ها در سیستم 9 مقیاسی درجه بندی می‌شوند. هر موسسه یا سازمان آموزشی، سطح خاصی برای نمرات آیلتس جهت تامین نیازهای فردی تعیین می‌کند.

جزییات آزمون آیلتس لایف اسکیلز

اگر شما امتیاز آیلتس آکادمیکتان برای UKVI کمتر از امتیاز مورد قبول دانشگاه های انگلستان باشد ، باید دوباره در آزمون آیلتس شرکت کنید . اگر شما امتیاز مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کشور انگلستان را کسب نکنید نیاز به شرکت در دوره زبان انگلیسی ( دوره پیش نیاز دارید ) تا بتوانید وارد دانشگاه شوید اما اگر در آزمون آیلتس آکادمیک برای UKVI امتیاز مورد نظر را کسب کنید بدون هیچ محدودیتی وارد دانشگاه می شوید و نیاز به دوره زبان پیش نیاز ندارید .

  • تست( IELTS Life Skills A1 )  برای افرادی مورد نیاز است که بخواهند توانایی مکالمه و مهارت شنیداریشان را به عنوان بخش از درخواستشان برای کسب ویزای UK و مهاجرت برای خانواده و اقامت در کشور انگلستان را نشان دهند. 
  • تست( IELTS Life Skills A2 )  برای افرادی مورد نیاز است که بخواهند توانایی مکالمه و مهارت شنیداریشان را به عنوان بخشی از درخواستشان برای کسب ویزای UK و اقامت خانوادگیشان و یا درخواست ویزای همسر را نشان دهند . این تست فقط در UK قابل دسترسی است. 
  • تست( IELTS Life Skills B1 )  برای افرادی نیازمند است که بخواهند توانایی مکالمه و مهارت شنیداریشان را به عنوان بخشی از درخواستشان برای ویزای UK و مهاجرت برای اقامت دائم و کسب شهروندی انگلستان را نشان دهند. 

آیلتس UKVI با آزمون آیلتس فرمتی کاملاٌ مشابه دارد. محتوای آزمون (Content)، فرمت آزمون ، سیستم نمره دهی آزمون و میزان سختی این آزمون با آیلتس یکسان می باشد فقط فرمت گزارش نمره آزمون UKVI با آزمون آیلتس کمی متفاوت است که مشخص شود افراد متقاضی در آزمون آیلتس UKVI شرکت کرده اند . باید دقت کنید که برای کسب ویزای کشور انگلستان به چه نوع آزمون آیلتس UKVI نیازمندید و چه امتیازی نیاز دارید. در حقیقت IELTS Life Skills فقط مهارت هایSpeaking و Listeningشما را مورد سنجش قرار می دهد و عمدتاٌ برای کسب ویزای خانوادگی و اقامت دائم و اخذ شهروندی کشور انگلستان مورد نیاز است. لازم به ذکر است که مواد آموزشی آمادگی برای تست های UKVIو Life Skillsمتفاوت از آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال می باشد . در حقیقت ساده تر است . 

بررسی نمره‌ی حداقلی و حداکثری در آیلتس

نمره ی حداکثری آزمون آیلتس لایف اسکیلز 9 می‌باشد. اما زیر نمره‌ی 4 و 5/4 نمره‌ی قابل تائیدی نمی‌باشد و مورد تائید هیچ دانشگاه و یا سازمانی نیست. اما نمره‌ی 5 و 5/5 برای افرادی که قصد مهاجرت دارند بستگی به شرایطشان و امتیازهای دیگری که دارند می‎‌تواند قابل قبول باشد. ولی برای دانشگاه ها به خصوص دانشگاه‌هایی که Rank بالایی در دنیا دارند نمره‌ی 6 و نیم تا 7 نیاز است. ولی عرفی که در حال حاضر در دانشگاه‌های خوب دنیا که دارای Rank بالایی هستند برای گرفتن پذیرش نیاز به نمره‌ی 7 الی 5/7 دارند. ولی در این بین بعضی از دانشگاه‌ها 5/6 را هم قبول می‌کنند.

بررسی نمره‌ی حداقلی و حداکثری در آیلتس

پس عمدتا دانش‌پژوهان باید برای کسب نمره‌ی 5/6 الی 5/7 تلاش کنند. برای مثال اگریک دانش پژوهی در مهارت های رایتینگ و لیسنینگ نمره 7 کسب کند ولی در دو Skill خود نمره‌ی 5 یا زیر 5 کسب کند، دوباره باید از ابتدا در آزمون شرکت کند. به این دلیل که باید نمره‌ی هر Skill تقریبا بالای 5/6 باشد.

بدین معنا که اگر یکی از Skill ها زیر 6 باشد و یا زیر 5/6 باشد، دانشگاهی که زبان آموز اپلای آن را انجام داده است باید درخواست مجدد نماید که دوباره در آزمون شرکت کند. نمره‌ی کف آزمون آیلتس 5 است که می‌تواند برای بعضی از افراد کاربرد داشته باشد. نمره‌ی حداکثری امتیاز 9 است که بسیار امتیاز خوب و بالایی است که گاها حتی خود افراد بومی نیز قادر به کسب آن نیستند. برای کسب نمره‌ی 9 باید در تمامی مهارت‌ها نمره‌ی کامل را کسب نمایید که به نمره‌ی 9 آیلتس برسید.

سخن آخر

آزمون آیلتس آزمونی است که علاوه بر سنجش میزان توانایی هر فرد در انگلیسی به سنجش مهارت‌های دیگری می‌پردازد و مهارت‌های دیگری را مثل مدیریت زمان، تمرکز، دقت، هوش و ایده‌ پردازی را هم به طور غیر مستقیم مورد سنجش قرارمی‌دهد. چون در این آزمون سوالاتی طرح شده است به خصوص در قسمت اسپیکینگ و رایتینگ که نیاز به این دارد که فردی که در این آزمون شرکت می‌کند اطلاعات خوبی داشته باشد و از دامنه‌ی اطلاعات عمومی خوبی برخوردار باشد تا بتواند با موفقیت در این آزمون شرکت نماید و با موفقیت این آزمون را سپری کند.

پس افرادی که دارای تحصیلات عالیه هستند عمدتا در این آزمون موفق تر هستند. ولی افرادی که دارای این تحصیلات نیستند  خیلی در این آزمون موفق نبوده‌اند. البته کلا افرادی که تحصیلات عالیه دارند در پی شرکت در این آزمون هستند که پلی باشد برایشان تا بتوانند به واسطه‌ی این آزمون مهاجرت و یا در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنند.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30