فهم معیار‌های نمره دهی مهارت شنیداری آزمونOET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

مهارت شنیداری OET (فهم معیار‌های نمره دهی مهارت شنیداری آزمونOET)

مهارت شنیداری OET جزو مهارت‌های مهم آزمون است. در این مقاله ما به پاسخ‌دهی به بعضی از متداول‌ترین سؤالات درباره‌ی نحوه‌ی نمره‌‌‌ دهی مهارت شنیداری OET می‌پردازیم. این قوانین و راهنمایی‌ها برای تمام فرمت‌های مهارت شنیداری OET از جمله آزمون با کامپیوتر، آزمون کاغذی و آخرین نسخه آزمون OET، آزمون در خانه و نظارت شده از دور OET موثق است.

هر بخش، مهارت شنیداری OET شامل چند نمره است؟

در مجموع، در برگه مهارت شنیداری OET  شامل 42 سوال است که هر سوال 1 نمره دارد. بخش الف شامل 24 نمره، بخش ب شامل 6 نمره و بخش ث نیز شامل 12 نمره است.

در هر بخش، مهارت شنیداری OET چند نمره دارد؟

چگونه نمرات مهارت شنیداری

OET تصحیح می‌شود؟

برگه‌های آزمون مهارت شنیداری توسط ترکیبی از ارزیابان و کامپیوتر تصحیح می‌شوند. در بخش الف که به این نیاز دارد که آزمون دهنده جاهای خالی را با یادداشت‌هایی درارتباط با مشاوره‌ای بین مریض و دکتر پر کند، ارزیاب تصحیح‌کننده است. از آنجایی که دیگر بخش‌های آزمون مهارت شنیداری OET (بخش‌های ب و ث) به شکل سؤالات چندگزینه‌ای است توسط کامپیوتر تصحیح می‌شوند.

بخش ب شامل 6 گفتگو و یا تک گویی است. این بخش شامل متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مختلف مانند دکتر‌ها، پرستار‌ها، کار درمانگر و رئیس‌های بیمارستان می‌باشد. بخش ث شامل 2 گفتگو یا ارائه طولانی‌تر در ارتباط با مراقبت‌های بهداشتی عمومی است.

چگونه نمرات مهارت شنیداری OET تصحیح می‌شود؟

احتمالاً شما در نمونه‌ها به این نکته پی بردید که شما در بخش الف بایدجواب‌های خود را در برگه سؤالات بنویسید. ولی برای بخش ب و ث جایی قرار دارد که باید در آن دایره‌ها یا لوزی‌ها را برای جواب درست پر کنید.

پیشنهاد می‌شود که به جهت آشنایی بیشتر با فرمت سؤال‌ها در قسمت مهارت شنیداری OET  از نمونه سؤال‌ها استفاده کنید. همچنین اگر در مورد مکان نوشتن پاسخ خود در برگه شک دارید در جلسه امتحان می‌توانید از کارکنان بپرسید. در آخر شما بایستی تلاش کنید تا با قوانین و مقررات فرمت امتحان مهارت شنیداری OET موردنظر که قصد امتحان دادن در آن را دارید مانند امتحان کامپیوتری، کاغذی و امتحان در خانه آشنا شوید.

 

حتما بخوانید: نکاتی کلیدی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس

 

ارزیابان چگونه به بخش الف نمره می‌دهند؟ چه نمره‌ای در امتحان مهارت شنوایی OET قابل‌قبول است؟

بخش الف امتحان مهارت شنیداری OET دوباره نمره داده می‌شود. این به این معنی است که برگه‌های این قسمت توسط دو ارزیاب تصحیح می‌شوند. هر دو ارزیاب از راهنمای نمره دهی بسیار دقیق استفاده می‌کنند که به‌وضوح به آن‌ها نشان می‌دهد که کدام جواب‌ها نمره می‌گیرند. این راهنما به ارزیابان کمک می‌کنند تا بفهمند آیا پاسخ‌های شما (پاسخ امتحان دهنده) دارای درستی کافی برای گرفتن نمره است یا نه.

همچنین ارزیابان آزمون OET  باید از این مطمئن شوند که شما هیچ اطلاعات مغایری به پاسخ خود اضافه نکرده باشید که معنی آن را غیرشفاف کند. این به معنی این است که شما باید به سؤال‌ها به‌صورت کوتاه پاسخ دهید. بنابراین از واردکردن اطلاعات اضافی که ممکن است با قسمت درست جواب مغایرت داشته باشند جلوگیری می‌شود.

این حائزاهمیت است که بدانید بخش الف از شما نمی‌خواهد که چیزی را که می‌شنوید تفسیر کنید. شما می‌بایست جاهای خالی را با همان کلماتی که می‌شنوید پر کنید مانند اسم و شرح شرایط پزشکی، اسم یک دارو یا نوع تست آزمایشگاهی.

در مقاله قبلی به مشکل غلط‌های املایی پرداخته شد، اما به‌طورکلی قانون این است که تا وقتی‌که ارزیاب قادر به فهم این باشد که کلمه نوشته شده با کلمه درست مطابقت دهد، شما نمره آن سؤال را می‌گیرید.

آیا ارزیابان نظارت می‌شوند؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر سؤالی مشکل داشته باشد؟

آیا ارزیابان نظارت می‌شوند؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر سؤالی مشکل داشته باشد؟

ارزیابان به‌صورت منظم برای اطمینان از اینکه آن‌ها به‌صورت منظم و پایدار در حال تعیین کردن نمره هستند نظارت می‌شوند. به‌علاوه، اگر مشکلی در ارتباط با یک سؤال یا قسمت خاص به وجود آید مانند پاسخ‌های مشکل‌ساز یا پیش‌بینی نشده، گروهی از ارزیابان ارشد هستند تا راهنمایی‌های موردنیاز در ارتباط با چگونگی نمره دهی آن سؤال یا گروهی از سؤال‌ها را به ارزیاب دهند.

روش دریافت درجه ب حداقل نمره چیست؟

OET نمرهٔ قطعی برای دریافت درجه ب را ارائه نمی‌کند. ولی معمولاً آزمون دهنده باید برای دریافت درجه ب حداقل به 30 سؤال از 42 سؤال مهارت شنیداری OET  را پاسخ درست دهد.

آیا من می‌توانم درخواست تصحیح دوباره در امتحان مهارت شنیداری OET خود دهم؟

بله شما می‌توانید. در واقع تصحیح دوباره برای تمام یا هر چهار قسمت آزمون OET  قابل درخواست است. هرچند، درخواست تصحیح دوباره در مهارت شنیداری OET زیاد سودمند نمی‌باشد چون این قسمت دو بار تصحیح می‌شود. شما ممکن است در تصحیح دوباره امتحان شنوایی خود هیچ شانسی نداشته باشید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30