وبلاگ

آزمون OET چیست؟ (با همه چیز در مورد آزمون OET آشنا شوید)

آزمون OET چیست
مقالات آموزشی مقالات آموزشی OET

آزمون OET چیست؟ (با همه چیز در مورد آزمون OET آشنا شوید)

آزمون OET چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ آزمون OET، در اواخر دهه 1980 توسط پروفسور تیم مک نامارا، تحت هدایت اداره ملی استرالیا برای تشخیص مهارت های خارج از کشور که آزمون را در آن زمان انجام می داد، طراحی شد. این آزمون از آن زمان به طور مداوم مورد تحقیق و توسعه قرار گرفته است. دلیل انجام این مساله جهت کسب اطمینان در خصوص همگام بودن با تئوری و عمل فعلی ارزیابی زبان است.

آزمون OET، آزمونی است مختص پزشکان و پرستاران و افرادی است که در زمینه ی پزشکی فعالیت می‌کنند. در بسیاری از کشورها این آزمون برگزار می‌شود و پزشکان بسیاری می‌توانند به جای شرکت در آزمون آیلتس در آزمون OET شرکت کنند. آزمون OET به عنوان اثبات مهارت انگلیسی در انگلستان، ایرلند ، استرالیا ، نیوزیلند ، دبی ، نامیبیا و سنگاپور برای ثبت نام در 12 حرفه بهداشتی پذیرفته می شود.

همچنین ناگفته نماند که افرادی که دراین آزمون شرکت می‌کنند نمره‌ی آزمون OET  خودشان  می‌توانند با آزمون آیلتس معادل سازی کنند. نمره ی کل آزمون OET، 500 است.

آزمون OET برای چه کسانی مناسب است؟

این آزمون مختص دندانپزشکان و پزشکان و پرستاران و رشته های پیراپزشکی است. همه و همه می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. این آزمون همه ی مهارت های چهارگانه (گفتاری، شنیداری، خواندن، نوشتن) را ارزیابی می‌کند. هدف برگزاری آزمون OET  افرادی است که در زمینه ی پزشکی فعالیت می‌کنند به این صورت که میزان دانش زبان انگلیسی آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد.

پزشک ها باید بتوانند در محیط های پزشکی به راحتی انگلیسی صحبت کنند . دوره ی آموزشی قبل از آزمون OET  به همین جهت برگزار می شود. اگر افرادی که دارای رشته های پزشکی هستند و سطح  زبان انگلیسی آنها ضعیف است ولی علاقمند به شرکت در دوره های آزمون OET  هستند، باید قبل از شرکت در این دوره ها سطح زبان عمومی خودشان را تقویت کنند. ولی افرادی که سطح زبانشان تقریبا intermediate و یا Upper intermediate است، می‌توانند  وارد دوره های آمادگی این آزمون شوند.

با ساختار آزمون OET آشنا شوید!

ما در هیراد بیشتر کلاس های آمادگی برای آزمون OET  را خصوصی برگزار می‌کنیم چون زمانبندی برای پزشکان دشوار است و بیشتر افراد تمایل به شرکت در کلاس خصوصی دارند. معمولا در هیراد کلاس های

آمادگی برای این آزمون برای کسانی که سطحشان  Upper intermediate است را  بین 15 تا 20 جلسه برگزار می‌کنیم که آموزش ها شامل چهار قسمت (گفتاری، شنیداری، خواندن، نوشتن) است.

 

روند آموزشی دوره ی آمادگی آزمون OET در هیراد

ما در هیراد در دوره های OET در قسمت گفتاری، روی Role play کار می کنیم. همچنین درمهارت های شنیداری پارت های a , b, c و لغات پرکاربرد را آموزش می‌دهیم. در مهارت های خواندن، vocabulary  مورد نیاز را آموزش می دهیم و همچنین تکنیک های مورد نیاز برای اینکه متقاضیان بتوانند در مدت زمان تعیین شده ی این آزمون به سوالات پاسخ دهند را آموزش می دهیم.

در قسمت نوشتاری آموزش به صورت کامل انجام می‌شود. تکنیک های نوشتاری را بیان می کنیم. در مهارت نوشتاری این آزمون دو قسمت دارد که شامل: referral Writing و discharge Writing است که باید هر کدام تمرین و تکرار شود. همچنین جملات و عبارات پرکاربرد برای کسب مهارت نوشتاری آموزش داده می‌شود. به دانش آموختگان نحوه ی سازماندهی اطلاعات در آزمون OET آموزش داده می‌شود. نکات گرامری برای اینکه دانش آموختگان بتوانند مهارت نوشتاری خود را بهبود بخشند به صورت کامل آموزش داده می‌شود.

حتی برای مهارت گفتاری این آزمون، جملاتی را که برای شروع مناسب است و جملاتی که بتوان تاپیک را توسعه داد و جملاتی که بتوان تاپیک را به اتمام رساند را آموزش می‌دهیم. پس در این چهار مهارت (گفتاری، شنیداری، خواندن، نوشتن) تمام تکنیک ها آموزش داده می‌شود.

کلام آخر

مرکز زبان هیراد کلاس را برای شما به صورت حضوری، خصوصی و آنلاین برگزار می‌کند. همچنین این مرکز دارای آرشیو آموزشی کاملی است که  این متریال آموزشی را در اختیار شما قرار می دهد. این متریال دارای نمونه سوالات با پاسخنامه و مطالب آموزشی و نکات بسیار مفیدی هستند. ناگفته نماند که این متریال ها به وسیله ی واتساپ یا ایمیل در اختیار شما قرار می‌گیرد.

باید بدانید که در آزمون OET تمرکز و دقت و سرعت نقش بسیار مهمی دارد. با استفاده از متریال آرشیو علمی مرکز زبان هیراد، تمرکز و دقت و سرعت شما بهبود پیدا می‌کند و در نتیجه برای آزمون آماده تر از قبل خواهید بود.

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − شانزده =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30