مهارت گفتاری آزمون آیلتس.نکاتی کلیدی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس
Facebook
Twitter
LinkedIn

مهارت گفتاری آزمون آیلتس(نکاتی کلیدی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس)

مهارت گفتاری آزمون آیلتس یکی از قسمت های مهم آزمون آیلتس است. همانطورکه می دانید یکی از نگرانی های اصلی تمامی زبان آموزان داشتن تسلط در اسپیکینگ آزمون آیلتس می باشد. اسپبیینگ آیلتس یکی از پراسترس ترین مهارت های زبان انگلیسی برای زبان آموزان تلقی می شود. باشرکت در کلاس ها و دوره های مرکزتخصصی زبان هیراد به راحتی می توانید این مهارت را بیاموزید. چرا که این مجموعه تخصصی زبان که به عنوان یکی از حرفه ای ترین و پیشرفته ترین مراکز آموزشی زبان های خارجه در نظرگرفته می شود و تحت نظارت مدیران آموزشی خبره و کادری مجرب می باشد.

با برگزاری دوره های آموزش حرفه ای مهارت گفتاری (Speaking) توسط اساتیدی باتجربه و زبردست می توانید زبان های خارجه را متفاوت تر از دیگر موسسات بیاموزید.

شایان ذکر است که در مرکز تخصصی زبان جزوات و بسته های آموزشی جامع و کاملی به زبان آموزان برای یادگیری هرچه بهتر آن ها ارائه می شود. برگزاری دوره های حرفه ای مهارت گفتاری از مبتدی تا پیشرفته زیرنظر اساتیدی حرفه ای و تمرین و تکرار فراوان مطالب و ایجاد محیطی شبیه سازی شده با محیط آزمون بین المللی آیلتس به همراه دادن برنامه ای دقیق به زبان آموزان و بررسی نمودار پیشرفت آن ها بعد از گذراندن این دوره های آموزشی است که مرکز تخصصی زبان هیراد را از دیگر موسسات متمایز کرده است.
کادر آموزشی مرکز تخصصی زبان هیراد در این بخش درصدد است تا درذیل با ارائه نکاتی کلیدی به شما زبان آموزان برای ارتقای این مهارت زبانی کمک کند.

1)Practice All 3 Parts Of The Testدر مهارت گفتاری:

همانطور که می دانید در بخش آزمون آیلتس با سه بخش روبه رو هستیم.بنابرین می بایست برروی هر سه بخش تمرکزکنید.متاسفانه بعضی از زبان آموزان تمامی حواس و تمرکز خود را برروی یک بخش می گذارند و از بخش های دیگر غافل می شوند در حالیکه از زمانیکه شما وارد جلسه آزمون می شوید،ممتحن به تمامی مهارت گفتاری شما دقت می کند. بنابرین می بایست برروی هر سه بخش بطور کامل تمرکزکرده و وقت بگذارید.

2)Fluency Is More Important Than Accuracy:

دایره لغات و قواعد دستوری زبان انگلیسی و روان صحبت کردن ازمعیارهای سنجش مهارت گفتاری یا همان Speakingمی باشد.اگر هنگامی که دارید صحبت می کنید اشکالات گرامری خود را تصحیح کنید،اشکالی ندارد اما اگر بطور مکرر این کاررا تکرارکنید و تمام تمرکز خود را برروی Accuracy یعنی تصحیح اشکالات گرامری خود کنید،از Fluency یا روان صحبت کردن دور می مانیدو همین امر سبب می شود تا نمره کمتری بگیرید. بنابرین تمرکز و دقت خود را برروی Fluency( روان صحبت کردن) بگذارید تا Accuracy ( تصحیح اشکالات گرامری).

3)Use The Correct Tense In Your Answers:

25درصد نمره امتحانSpeaking شما را به کاربردن قوائد دستوری صحیح یا همان گرامر به همراه دایره لغات تشکیل می دهد.سوالاتی که از شما توسط ممتحن پرسیده می شودنیازمند پاسخ با زمان های مختلف زبانی می باشد.اگر ممتحن از شما سوالی با زمان گذشته ساده (Simple Past) می پرسد شما نیز می بایست به همان زمان پاسخ دهید.بنابرین می بایست با دقت کامل به سوالات گوش داده وسپس شروع به پاسخ دادن کنید.
باشرکت در کلاس های تخصصی مرکز زبان هیراد می توانید مهارت Speaking خود را تقویت کنید و از پس این دسته از سوالات بربیایید چرا که سوالات متعدد و گوناگونی به همراه تمام زمان های زبانی با شما کار خواهد شد.

4)Practice With A Partner:

هنگامی که نوبت به مهارت Speakingمی رسد توصیه می شودکه با فردی که در حال یادگیری زبان انگلیسی و آماده شدن برای امتحان آیلتس می شود تمرین کنید.بنابرین با کمک کردن به یکدیگرو تمرین وتکرار می توانید سطح زبانی خود را ارتقا دهید.

5)Use Authentic IELTS Speaking  Examsدر مهارت گفتاری:

برای تمرین مهارت گفتاری یا Speaking بهتر است از منابع موثق و مطمئن استفاده کنید.از سایت ها ومنابع معتبری برای تمرین این مهارت استفاده کنید.

6)Record Yourself Doing A Speaking Test:

هنگامی که اقدام به تمرین مهارت گفتاری یا Speaking می کنید،یکی از موثرترین روش های یادگیری و اجتناب از اشتباهات زبانی این است که صدای خود را ضبط کنید.بنابرین بسیار توصیه می شود تا صدای خود را با گوشی های تلفن خود ضبط کنید سپس با دقت به آن گوش کرده و تمام مطالبی که ضبط کردید را به دقت یادداشت کنید.البته اگر اشکالات زیادی داشتید ناامید نشویداین کاررا بطورمرتب ادامه دهیدتا به مرور متوجه میزان پیشرفت خود باشید.

7)Spend Most Of Your Time Speaking:

بسیاری از زبان آموزان زبان انگلیسی ساعت ها وقت خود را صرف خواندن نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی می کنند. درحالی‌که در عمل اصلا شروع به صحبت کردن نمی کنند.
سعی کنیدتا سوالاتی را که تمرین می کنید پاسخ آن ها را باصدای بلند برای خود تکرارکرده همانطور که درجلسه امتحان به سوالات پاسخ می دهید.حواستان باشد که در جلسه امتحان مهارت گفتاری می توانید نکات و کلمات کلیدی را برای خود یادداشت کنید. ولی مطلب اساسی این است که سعی کنید بیشتر زمان خود را در جلسه امتحانی به صحبت کردن اختصاص بدهید.بنابرین هرچه بیشتربتوانید بااطرافیان خود،دوستانتان و در خانه با زبان انگلیسی صحبت کنید در جلسه امتحانی ترس کمتری داشته و به راحتی می توانید از پس امتحان بربیایید.

8)Learn To Take And Use Notesدر مهارت گفتاری:

این نکته بخصوص برای قسمت دوم یاهمان Part 2امتحان Speaking شما بسیار ضروری می باشد.از یک دقیقه ای که به شما برای یادداشت کردن مطالب و یا کلمات کلیدی به شما داده می شود بادقت استفاده کنید.
حتی اگر باخودتان فکر می کنید که موضوعی که به شما داده اند تادرمورددآن صحبت کنید بسیار ساده است حتما نیز می بایست یادداشت برداری کنید.همچنین که دربخش دوم این امتحان که دارید صحبت می کنید می توانید به یادداشت های خود نگاهی بیندازید اما به یاد داشته باشید که به هیچ وجه از روی آن یادداشت ها روخوانی نکنید.

9)Never Give Up On Your Goal:

هرگزازهدف خود عقب نشینی نکنیدو دست از تلاش کردن برندارید.اگر چه که آزمون بین المللی آیلتس امتحانی سخت است. اما باتکرارکردن و تلاش هرچه بیشتر می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. بنابرین بهتر است تا همیشه به تلاش کردن ادامه بدهید و به راحتی تسلیم نشوید.

10)Understand The Marking Criteriaدر مهارت گفتاری:

لازمه شرکت درهر آزمونی این است که بدانید معیارهای سنجش آن آزمون چیست.متاسفانه بعضی اززبان آموزان براین باورند که هرچه بیشتر در آزمون مهارت گفتاری صحبت کنند نمره قابل قبول تری می تواننددریافت کنند.درحالیکه چنین مطلبی اصلادرست نمی باشد.

ممتحن های آزمون بین المللی آیلتس معیارهای خاص خود را برای سنجش توانایی زبان آموزان در صحبت کردن را دارند.چهار معیار اصلی برای سنجش توانایی ومهارت شما در آزمون Speakingعبارتند از:

1)Fluency And Coherence
2)Lexical Resource
3)Grammar Range And Accuracy
4)Pronunciation

  • روان صحبت کردن و انسجام داشتن مطالب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  • همچنین داشتن دایره لغات نیز نقش چشمگیری بازی می کند.
  • مطلب مهم بعدی تسلط برگرامر و قوائددستوری زبان انگلیسی می باشد.
  • در آخر تلفظ صحیح کلمات نیز بسیارمهم و کلیدی می باشد.

سخن آخر

همانطور که درمطالب بالاذکرشدباتوجه به نکات گفته شده می توانید تاحدزیادی مهارت گفتاری خود راتقویت کنید.
همچنین مرکزتخصصی زبان هیرادمفتخراست تابابرگزاری دوره های تخصصی برای آمادگی آزمون بین المللی آیلتس و دوره های تدریس حرفه ای واژگان و گرامربه شما زبان آموزان عزیز این فرصت را بدهد تابتوانید به سهولت چنین امتحانی را پشت سربگذارید.چراکه لازمه ی آزمون مهارت گفتاری داشتن تسلط در گرامرو دایره لغات وسیعی می باشد.
شایان ذکر است که در این مرکز تخصصی زبان تمامی نمونه سوالاتی که بسیار تکرار شده است با شما زبان آموزان عزیز بطور کامل کارمی شود. کادر آموزشی مرکز تخصصی زبان هیراد به شما یاد می دهد که چگونه بتوانید هرسه قسمت آزمون اسپیکینگ آیلتس را با موفقیت پشت سربگذارید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد