Warning: Constant EMPTY_TRASH_DAYS already defined in /home/hiraden2/public_html/wp-config.php on line 194
مهارت گفتاری آزمون آیلتس (نکاتی کلیدی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس)
مهارت گفتاری آزمون آیلتس.نکاتی کلیدی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس
Facebook
Twitter
LinkedIn

مهارت گفتاری آزمون آیلتس(نکاتی کلیدی برای تقویت اسپیکینگ آیلتس)

مهارت گفتاری آزمون آیلتس یکی از قسمت های مهم آزمون آیلتس است. همانطورکه می دانید یکی از نگرانی های اصلی تمامی زبان آموزان داشتن تسلط در اسپیکینگ آزمون آیلتس می باشد. اسپبیینگ آیلتس یکی از پراسترس ترین مهارت های زبان انگلیسی برای زبان آموزان تلقی می شود. باشرکت در کلاس ها و دوره های مرکزتخصصی زبان هیراد به راحتی می توانید این مهارت را بیاموزید. چرا که این مجموعه تخصصی زبان که به عنوان یکی از حرفه ای ترین و پیشرفته ترین مراکز آموزشی زبان های خارجه در نظرگرفته می شود و تحت نظارت مدیران آموزشی خبره و کادری مجرب می باشد.

با برگزاری دوره های آموزش حرفه ای مهارت گفتاری (Speaking) توسط اساتیدی باتجربه و زبردست می توانید زبان های خارجه را متفاوت تر از دیگر موسسات بیاموزید.

شایان ذکر است که در مرکز تخصصی زبان جزوات و بسته های آموزشی جامع و کاملی به زبان آموزان برای یادگیری هرچه بهتر آن ها ارائه می شود. برگزاری دوره های حرفه ای مهارت گفتاری از مبتدی تا پیشرفته زیرنظر اساتیدی حرفه ای و تمرین و تکرار فراوان مطالب و ایجاد محیطی شبیه سازی شده با محیط آزمون بین المللی آیلتس به همراه دادن برنامه ای دقیق به زبان آموزان و بررسی نمودار پیشرفت آن ها بعد از گذراندن این دوره های آموزشی است که مرکز تخصصی زبان هیراد را از دیگر موسسات متمایز کرده است.
کادر آموزشی مرکز تخصصی زبان هیراد در این بخش درصدد است تا در ذیل با ارائه نکاتی کلیدی به شما زبان آموزان برای ارتقای این مهارت زبانی کمک کند.

نکات مهم اسپیکینگ آیلتس

نکات مهم اسپیکینگ آیلتس

1)Practice All 3 Parts Of The Test

همانطور که می دانید در بخش آزمون آیلتس با سه بخش روبه رو هستیم.بنابرین می بایست برروی هر سه بخش تمرکزکنید.متاسفانه بعضی از زبان آموزان تمامی حواس و تمرکز خود را برروی یک بخش می گذارند و از بخش های دیگر غافل می شوند در حالیکه از زمانیکه شما وارد جلسه آزمون می شوید،ممتحن به تمامی مهارت گفتاری شما دقت می کند. بنابرین می بایست برروی هر سه بخش بطور کامل تمرکزکرده و وقت بگذارید.

2)Fluency Is More Important Than Accuracy

دایره لغات و قواعد دستوری زبان انگلیسی و روان صحبت کردن ازمعیارهای سنجش مهارت گفتاری یا همان Speakingمی باشد.اگر هنگامی که دارید صحبت می کنید اشکالات گرامری خود را تصحیح کنید،اشکالی ندارد اما اگر بطور مکرر این کاررا تکرارکنید و تمام تمرکز خود را برروی Accuracy یعنی تصحیح اشکالات گرامری خود کنید،از Fluency یا روان صحبت کردن دور می مانیدو همین امر سبب می شود تا نمره کمتری بگیرید. بنابرین تمرکز و دقت خود را برروی Fluency(روان صحبت کردن) بگذارید تا Accuracy ( تصحیح اشکالات گرامری).

3)Use The Correct Tense In Your Answers

25درصد نمره امتحانSpeaking شما را به کاربردن قوائد دستوری صحیح یا همان گرامر به همراه دایره لغات تشکیل می دهد.سوالاتی که از شما توسط ممتحن پرسیده می شودنیازمند پاسخ با زمان های مختلف زبانی می باشد.اگر ممتحن از شما سوالی با زمان گذشته ساده (Simple Past) می پرسد شما نیز می بایست به همان زمان پاسخ دهید.بنابرین می بایست با دقت کامل به سوالات گوش داده وسپس شروع به پاسخ دادن کنید.
باشرکت در کلاس های تخصصی مرکز زبان هیراد می توانید مهارت Speaking خود را تقویت کنید و از پس این دسته از سوالات بربیایید چرا که سوالات متعدد و گوناگونی به همراه تمام زمان های زبانی با شما کار خواهد شد.

4)Practice With A Partner

هنگامی که نوبت به مهارت Speakingمی رسد توصیه می شودکه با فردی که در حال یادگیری زبان انگلیسی و آماده شدن برای امتحان آیلتس می شود تمرین کنید.بنابرین با کمک کردن به یکدیگرو تمرین وتکرار می توانید سطح زبانی خود را ارتقا دهید.

5)Use Authentic IELTS Speakin Exams

برای تمرین مهارت گفتاری یا Speaking بهتر است از منابع موثق و مطمئن استفاده کنید.از سایت ها ومنابع معتبری برای تمرین این مهارت استفاده کنید.

6)Record Yourself Doing A Speaking Test

هنگامی که اقدام به تمرین مهارت گفتاری یا Speaking می کنید،یکی از موثرترین روش های یادگیری و اجتناب از اشتباهات زبانی این است که صدای خود را ضبط کنید.بنابرین بسیار توصیه می شود تا صدای خود را با گوشی های تلفن خود ضبط کنید سپس با دقت به آن گوش کرده و تمام مطالبی که ضبط کردید را به دقت یادداشت کنید.البته اگر اشکالات زیادی داشتید ناامید نشویداین کاررا بطورمرتب ادامه دهیدتا به مرور متوجه میزان پیشرفت خود باشید.

7)Spend Most Of Your Time Speaking

بسیاری از زبان آموزان زبان انگلیسی ساعت ها وقت خود را صرف خواندن نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی می کنند. درحالی‌که در عمل اصلا شروع به صحبت کردن نمی کنند.
سعی کنیدتا سوالاتی را که تمرین می کنید پاسخ آن ها را باصدای بلند برای خود تکرارکرده همانطور که درجلسه امتحان به سوالات پاسخ می دهید.حواستان باشد که در جلسه امتحان مهارت گفتاری می توانید نکات و کلمات کلیدی را برای خود یادداشت کنید. ولی مطلب اساسی این است که سعی کنید بیشتر زمان خود را در جلسه امتحانی به صحبت کردن اختصاص بدهید.بنابرین هرچه بیشتربتوانید بااطرافیان خود،دوستانتان و در خانه با زبان انگلیسی صحبت کنید در جلسه امتحانی ترس کمتری داشته و به راحتی می توانید از پس امتحان بربیایید.

8)Learn To Take And Use Notes

این نکته بخصوص برای قسمت دوم یاهمان Part 2امتحان Speaking شما بسیار ضروری می باشد.از یک دقیقه ای که به شما برای یادداشت کردن مطالب و یا کلمات کلیدی به شما داده می شود بادقت استفاده کنید.
حتی اگر باخودتان فکر می کنید که موضوعی که به شما داده اند تادرمورددآن صحبت کنید بسیار ساده است حتما نیز می بایست یادداشت برداری کنید.همچنین که دربخش دوم این امتحان که دارید صحبت می کنید می توانید به یادداشت های خود نگاهی بیندازید اما به یاد داشته باشید که به هیچ وجه از روی آن یادداشت ها روخوانی نکنید.

9)Never Give Up On Your Goal

هرگزازهدف خود عقب نشینی نکنیدو دست از تلاش کردن برندارید.اگر چه که آزمون بین المللی آیلتس امتحانی سخت است. اما باتکرارکردن و تلاش هرچه بیشتر می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. بنابرین بهتر است تا همیشه به تلاش کردن ادامه بدهید و به راحتی تسلیم نشوید.

10)Understand The Marking Criteria

لازمه شرکت درهر آزمونی این است که بدانید معیارهای سنجش آن آزمون چیست.متاسفانه بعضی اززبان آموزان براین باورند که هرچه بیشتر در آزمون مهارت گفتاری صحبت کنند نمره قابل قبول تری می تواننددریافت کنند.درحالیکه چنین مطلبی اصلادرست نمی باشد.

برای بهبود مهارت خود در اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و شنیداری می توانید در دوره آیلتس هیراد شرکت کنید.

چهار معیار اصلی برای سنجش توانایی و مهارت شما در آزمون اسپیکینگ

چهار معیار اصلی برای سنجش توانایی و مهارت شما در آزمون اسپیکینگ

ممتحن های آزمون بین المللی آیلتس معیارهای خاص خود را برای سنجش توانایی زبان آموزان در صحبت کردن را دارند.چهار معیار اصلی برای سنجش توانایی ومهارت شما در آزمون Speakingعبارتند از:

1)Fluency And Coherence
2)Lexical Resource
3)Grammar Range And Accuracy
4)Pronunciation

 • روان صحبت کردن و انسجام داشتن مطالب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 • همچنین داشتن دایره لغات نیز نقش چشمگیری بازی می کند.
 • مطلب مهم بعدی تسلط برگرامر و قوائددستوری زبان انگلیسی می باشد.
 • در آخر تلفظ صحیح کلمات نیز بسیارمهم و کلیدی می باشد.

نمره خوب اسپیکینگ آیلتس به چه چیزی بستگی دارد؟

نمره خوب اسپیکینگ آیلتس به چه چیزی بستگی دارد؟

نمره خوب در بخش اسپیکینگ آیلتس به چند عامل بستگی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنم:

 1. استفاده از واژگان و عبارات مناسب: استفاده از واژگان و عبارات مناسب و مرتبط با موضوع سوال بسیار مهم است. همچنین، استفاده از واژگان و عبارات پیچیده و تخصصی نیز می‌تواند به بهبود نمره شما کمک کند.
 2. گرامر و تلفظ: استفاده صحیح از گرامر و تلفظ مناسب نیز در بهبود نمره شما موثر است. باید به تلفظ صحیح و رعایت قواعد گرامری توجه کنید.
 3. توانایی پاسخ دادن به سوالات: باید به سوالات به صورت کامل پاسخ دهید و به جزییات بپردازید. همچنین، باید توانایی ارائه نظر شخصی خود را نیز داشته باشید.
 4. ساختار پاسخ: ساختار پاسخ نیز در بهبود نمره شما موثر است. باید ساختار پاسخ را به درستی رعایت کنید و به تناسب با سوال پاسخ دهید.
 5. توانایی مکالمه: توانایی مکالمه و ارتباط برقرار کردن با مخاطب نیز در بهبود نمره شما مهم است. باید به توانایی مکالمه خود توجه کنید و تمرین کنید.
 6. پیش زمینه عمومی: پیش زمینه عمومی خود را نیز باید بهبود بخشید. باید با مطالعه و دنبال کردن اخبار و رویدادهای روز، پیش زمینه عمومی خود را تقویت کنید.
 7. توانایی مدیریت زمان: در بخش اسپیکینگ آیلتس، توانایی مدیریت زمان نیز بسیار مهم است. باید توانایی پاسخ به سوالات در زمان محدود را داشته باشید.

به طور کلی، برای بهبود نمره در بخش اسپیکینگ آیلتس، باید به توانایی‌های زبانی و مکالمه‌ای خود توجه کنید و با تمرین مستمر بهبود آن‌ها را مد نظر قرار دهید.

سخن آخر

همانطور که درمطالب بالا ذکر شد باتوجه به نکات گفته شده می توانید تاحدزیادی مهارت گفتاری خود راتقویت کنید.
همچنین مرکزتخصصی زبان هیراد مفتخراست تا با برگزاری دوره های تخصصی برای آمادگی آزمون بین المللی آیلتس و دوره های تدریس حرفه ای واژگان و گرامر به شما زبان آموزان عزیز این فرصت را بدهد تا بتوانید به سهولت چنین امتحانی را پشت سربگذارید.چرا که لازمه ی آزمون مهارت گفتاری داشتن تسلط در گرامر و دایره لغات وسیعی می باشد.

شایان ذکر است که در این مرکز تخصصی زبان تمامی نمونه سوالاتی که بسیار تکرار شده است با شما زبان آموزان عزیز بطور کامل کارمی شود. کادر آموزشی مرکز تخصصی زبان هیراد به شما یاد می دهد که چگونه بتوانید هرسه قسمت آزمون اسپیکینگ آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شانزده =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد