On hold در تافل
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

هولد شدن On hold نمره تافل به چه معناست؟ {دلایل و راه حل رد شدن}

تافل یکی از آزمون‌های بین‌المللی معتبر برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور است که قصد زندگی، کار یا تحصیل در آنجا را دارند. این آزمون برای بسیاری از متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به‌همین‌دلیل تمام تلاش خود را می‌کنند تا بهترین نمره را اخذ کرده و مدرکشان را بگیرند.

بسیاری از افراد برای اینکه بهترین نمره را اخذ کنند، در دوره‌های مربوط به تافل شرکت می‌کنند و سپس با حضور در آزمون ماک و امتحانات آزمایشی دیگر خود را برای آزمون اصلی آماده می‌سازند. اما گاهی با وجود تمام تلاش‌ها و گذراندن امتحان به‌شیوه مناسب، مشکلات ناگواری مثل هولد شدن نمره اتفاق می‌افتد.

هولد شدن یکی از اتفاقاتی است که شاید دامن‌گیر برخی از شرکت‌کننده‌های آزمون تافل شود. در واقع مهم نیست که در کدام دور تافل شرکت کرده‌اید و چه نمره‌ای گرفته‌اید، اگر این اتفاق بیفتد، تا مدتی از دسترسی به‌کارنامه و پرونده‌تان محروم خواهید بود. برای همین باید شیوه On hold در تافل را بدانید.

هولد شدن نمره تافل

هولد شدن نمره تافل

بسیاری از افراد بعد از گذراندن آزمون تافل متوجه می‌شوند که بیشتر شرکت‌کنندگان نمره خود را اخذ کرده‌اند، اما آنها هنوز موفقیت به دریافت نمره و کارنامه‌ شان نشده‌اند.

زمانی که نمره در بازه زمانی مناسبی در اختیار متقاضی آزمون تافل قرار نگیرد، از اصطلاح هولد شدن نمره برای وی استفاده می‌کنند، یعنی ارائه نمره بنا به‌برخی دلایل مختلف با تأخیر مواجه شده و در بازه زمانی دیگری در اختیار شرکت‌کننده قرار می‌گیرد.
هولد شدن نمره تافل می‌تواند تا حدودی نگران‌کننده باشد، چون تأخیر در دریافت مدرک از لحاظ زمانی مشکلاتی را برایتان به‌وجود می‌آورد.

دلیل این اتفاق نیز متنوع است و اغلب برای این رخ می‌دهد چون کارشناس‌ها و ممتحنین در بررسی وضعیت داوطلب دچار ابهاماتی‌ شده‌اند، برای همین نمره داوطلب را در موعد مشخص منتشر نمی‌کنند.

در‌صورتی‌که نمره‌تان در روز مقرر در اختیارتان قرار نگرفت، بررسی دلایل و مشکل می‌تواند به 2 تا 4 هفته به طول بیانجامد. در‌صورتی‌ که مؤسسه ETS یا همان برگزار‌کننده تافل نمره را ردشده تشخیص داده و امتیازات کاربر را از او بگیرد، اعتراض هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. البته به این موضوع توجه داشته باشید که در اغلب اوقات طی همان بررسی‌های 2 تا 4 هفته‌ای مشکل برطرف می‌شود.

برای اینکه بدانید چطور درگیر مشکلاتی مثل هولد شدن نشوید، پیشنهاد می‌دهیم که در کلاس فشرده تافل یا دوره‌های معمولی شرکت کنید و دانش و مهارت کافی در این امتحان به‌ دست‌آورید.

دلایل هولد شدن نمره تافل

بررسی دلایل هولد شدن نمره تافل

گاهی ثبت اطلاعات فردی اشتباه مثل نام و نام‌خانوادگی از دلایل این اتفاق هستند و برخی مواقع نیز دواطلب هزینه آزمون را بطور صحیح پرداخت نکرده یا تقلبی صورت گرفته است؛ دلیل هرچه که باشد، دردسر‌هایی برای متقاضی به‌ وجود می‌آید، از‌ این‌ رو باید با استفاده از ترفند‌های On hold در تافل برای حل این مشکل اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که اگر چنین اتفاقی برایتان بیفتد، معمولاً موضوع از طریق مراکز برگزار‌کننده یا منتشر‌کننده نمره به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معمولاً در انواع دوره تافل درباره دلایل هولد شدن نمره صحبت می‌کنند، اما ما نیز در ادامه مهمترین دلایل را می‌آوریم و درباره آنها توضیح می‌دهیم:

ثبت مشخصات اشتباه

این مشکل زمانی به‌وجود می‌آید که شما مشخصات فردی خود را در بخش رجیستری به‌صورت صحیح وارد نکرده باشید. در واقع تمام اطلاعات ثبت‌شده در سیستم با اطلاعات اصلی آزمون‌دهنده باید یکسان باشد، در‌غیر‌این‌صورت با مشکل مواجه می‌شوید.

عدم پرداخت هزینه

در صورت عدم پرداخت هزینه آزمون باید منتظر چنین اتفاقی باشید. در اغلب موارد شاید داوطلب هزینه را پرداخت کرده باشد، اما به‌هر‌دلیلی بانک درخواست وی را رد کند و به حساب مقصد واریز نکند؛ در چنین مواقعی نیز بروز اتفاقاتی مثل هولد شدن نمره طبیعی است.

تقلب در جلسه

در‌صورتی‌که ممتحنین متوجه تقلب داوطلبان حین گذراندن آزمون شوند، معمولاً این موضوع را به او اخطار می‌دهند یا وی را به‌طور کامل از جلسه اخراج می‌کنند. این اتفاق می‌تواند منجر به مشکلاتی مثل هولد شدن نمره شود.

استفاده از نرم افزارهای غیرمجاز

وجود برخی نرم‌افزار‌ها سر جلسه امتحان تقلب به‌شمار می‌آید و مرکز برگزارکننده آزمون از داوطلبین درخواست می‌کند که از این برنامه‌ها استفاده نکنند. در‌صورتی‌که فرد با وجود گوشزد‌ها این مسأله را نادیده بگیرد، با مشکلاتی در آینده روبرو خواهد شد.

ایجاد سروصدا در امتحان اسپیکینگ

شاید فردی به‌جای شما در امتحان اسپیکینگ صحبت کند که در‌این‌صورت مشکل hold نمره خواهید داشت. همچنین در برخی مواقع سروصدا در محیط به‌قدری زیاد است که مشکل هولد شدن نمره به‌وجود می‌آید.

عدم نگاه کردن به صفحه نمایش

در برخی مواقع داوطلب به‌ قدری به محیط نگاه می‌کند و سر خود را از روی مانیتور بر می‌گرداند که اخطار می‌گیرد. در چنین مواقعی نیز می‌توان انتظار بروز مشکلاتی مثل هولد شدن را داشت.

هولد شدن در آزمون تافل

هولد شدن در آزمون تافل

معمولاً هولد شدن آزمون در تافل طبق یک سلسلسه مراتب و مراحل خاصی انجام می‌شود که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم و درباره هر یک صحبت می‌کنیم:

اطلاع به داوطلب

اولین اقدامی که بعد از این اتفاق مرکز برگزارکننده آزمون باید انجام دهد، گوشزد‌کردن به مخاطب است. این مراکز در برخی مواقع از طریق تلفن و در برخی مواقع نیز به‌واسطه ایمیل این موضوع را به متقاضی اطلاع خواهند داد.

بررسی های اداری

بعد از اطلاع‌رسانی به داوطلب نوبت بررسی‌های اداری نمره و وضعیت امتحان است. این مراکز که زمان بررسی‌شان معمولاً بین 2 تا 4 هفته طول می‌کشد، بررسی‌های لازم را انجام خواهد داد تا شک و شبهه‌های خود را از بین ببرند.

دریافت جواب آزمون

On hold در تافل 2 نتیجه در پی دارد؛ یکی اینکه نمره فرد به وی اطلاع داده می‌شود و دیگری اینکه نمره وی رد‌شده و او دوباره باید در امتحان شرکت کند.

تماس با مراکز برگزار کننده آزمون

در برخی موارد با گذشت 14 روز بعد از بررسی خبری به کاربر داده نمی‌شود که او برای اطمینان بیشتر می‌تواند با مراکز آزمون‌گیرنده تماس بگیرد و مشکل را از آنها جویا شود.

رد شدن در آزمون تافل

در طول هولد شدن نمره تافل به‌ هیچ‌ عنوان امکان ثبت اعتراض به‌ صورت رسمی وجود ندارد، چون همانطور که گفتیم طی این مرحله نمره در حال بررسی است، بنابراین داوطلب رد یا تأیید نشده و برای همین دلیلی برای اعتراض وجود ندارد.

البته شما می‌توانید برای پیگیری‌های بیشتر درخواست خود را به‌صورت مستقیم به مراکز برگزارکننده آزمون انتقال دهید تا آنها بعد از انجام بررسی‌های لازم پاسختان را دهند.

اگر بعد از On hold در تافل متوجه رد‌شدن نمره‌تان شدید، برای اعتراض طبق مراحلی که در ادامه می‌گوییم، پیش بروید تا کارشناس‌ها دوباره اقدام به بررسی نمره کنند:

  • در سایت ets.org وارد حساب کاربری خود شوید.
  • قوانین و شرایط اعتراض را به‌صورت کامل بخوانید.
  • فرم TOEFL iBT Score Review را تکمیل کنید و تمام اطلاعات درخواست‌شده را از طریق آن به مراکز انتقال دهید.
  • هزینه‌های لازم برای ثبت درخواست را بپردازید.

اگر نمره‌ تان را دریافت کردید و نسبت به آن اعتراضی داشتید، تا 30 روز بعد از تاریخ برگزاری فرصت دارید تا اعتراض خود را با مجری‌های آزمون در میان بگذارید.

شرکت مجدد در آزمون تافل بعد از هولد شدن

شرکت مجدد در آزمون تافل بعد از هولد شدن

اگر بعد از On hold در تافل متوجه شدید که در آزمون رد شده‌اید، اکنون نوبت ثبت‌نام دوباره فرا می‌رسد. در زمینه ثبت‌نام مجدد هیچ مشکلی برای متقاضیان وجود ندارد و آنها بلافاصله می‌توانند دوباره نام‌نویسی کنند تا شانسشان را محک بزنند.

البته پیشنهاد می‌دهیم که قبل از ثبت‌نام مجدد حتماً مشکلات و نواقص سری قبل را از بین ببرید تا مبادا دوباره درگیر مشکلات On hold در تافل شوید.

اگر در سری‌های قبل به‌ دلایلی مثل مشکل در نام‌ نویسی تافل با این چالش روبرو شدید، پیشنهاد می‌دهیم که ثبت‌نام را بر عهده مراکز مخصوص این آزمون بگذارید تا جلوی بروز هرگونه اشتباه را بگیرند.

در ثبت‌نام مجدد حتماً به این نکته توجه داشته باشید که حداقل باید 12 روز از امتحان قبلی‌تان گذشته باشد تا دوباره فرصت شرکت در تافل را به‌دست بیاورید. شما باید مطمئن شوید که هزینه‌های مربوط به آزمون نیز به‌درستی پرداخت شده‌اند تا در این زمینه مشکلی برایتان به‌وجود نیاید.

بعد از هولد شدن نمره تافل مجدداً در امتحان شرکت کنم؟

پیشنهاد می‌دهیم تا زمان اعلام نتایج در امتحانات شرکت نکنید، چون شاید نمره قبولی را به‌دست آورده باشید و نیازی به ثبت‌نام مجدد وجود نداشته باشد. اگر بعد از اعلام نتایج نمره قابل قبولی بدست‌آورید، از آن برای رسیدن به اهداف و خواسته‌ هایتان جهت مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور استفاده کنید و در صورت عدم اخذ نمره مناسب کار‌های ثبت‌نام را مجدداً انجام داده و با قدرت بیشتر سر جلسه امتحان حضور پیدا کنید.

On hold در تافل، اتفاقی متداول اما چالش برانگیز

On hold در تافل اتفاقی نگران‌کننده اما متداول و چالش‌برانگیز است. هرچند در بسیاری از مواقع با هولد شدن نمره بعد از گذشته چند هفته مشکل برطرف می‌شود، اما اگر همچنان با این چالش دست‌ و پنجه نرم می‌کنید و پاسخی از مراکز مربوطه دریافت نکردید، پیشنهاد می‌دهیم که به‌ سراغ مراکز برگزارکننده آزمون بروید و از آنها بخواهید که جزئیات بررسی پرونده‌تان را بگویند. با انجام همین راهکار ساده دیگر هیچ مشکلی بر سر راهتان نخواهد بود.

On hold در تافل در بسیاری از مواقع اتفاق می‌افتد، بنابراین از جانب آن نگرانی به دل راه ندهید. اگر مطمئن هستید که درگیر هیچ مشکل یا چالشی نیستید و بدون تقلب و با پرداخت کامل هزینه‌ها و … تافل را پشت سر گذاشته‌اید، قاعدتاً بعد از سپری‌ شدن 2 تا 4 هفته نتیجه نهایی را خواهید گرفت و نمره به‌ دستتان می‌رسد. بعد از On hold در تافل و گرفتن نمره نیز به‌راحتی می‌توانید از آن استفاده و به‌عنوان مدارک به کشور‌های خارجی جهت تحصیل ارائه دهید.

اگر هنوز در زمینه On hold در تافل چالشی و شبهه‌ای دارید، پیشنهاد می‌دهیم که همین‌حالا با کارشناس‌های مجموعه هیراد تماس بگیرید. این کارشناس‌ها با سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری امتحانات آیلتس و تافل کمکتان خواهند کرد بهترین نمره را بدون روبرویی با مشکلاتی مثل هولد شدن بگیرید و از آن برای مهاجرت استفاده کنید.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30