مردی در حال نوشتن
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

توصیه های حیاتی ممتحن های (اگزمینرهای) آیلتس برای مهارت رایتینگ آیلتس

درتست رایتینگ آیلتس هیچ پاسخ یا نظردرست یا غلطی وجود ندارد. اگزمینر آیلتس ارزیابی می کند که چه قدر خوب می توانید از دانش انگلیسی خود استفاده کنید تا نظراتتان را بیان کنید و یا گزارش دهید.

سوال تسک رایتینگ را به دقت ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که پاسخ ها و نظرات شما تمام نیازهای تسک رایتینگ را برآورده می کند و کاملا مرتبط هستند.

حداقل تعداد کلمات را مد نظر قرار دهید. اگر کمتراز 150 کلمه در رایتینگ تسک یک بنویسید و در رایتینگ تسک دو کمتر از 250 کلمه بنویسید حتما نمره از دست می دهید.

دقت کنید که از کلمات خود استفاده کنید چون اگزمینر آیلتس کلماتی که از صورت سوال کپی می شوند را به حساب نمی آورد. باید صورت سوال رایتینگ را در ابتدای مقاله با کلمات خود بنویسید.

باید حتما برای هر تسک رایتینگ یک مقاله بنویسید. نباید اصلا به صورت نوت وار و عبارت گونه مقالات را بنویسید باید حتما به صور ت جمله و سپس مقاله انها را بنویسید. باید نظرات خود را در قالب چند پاراگراف بنویسید. به این روش می توانید به اگزمینر آیلتس نشان دهید که می توانید به راحتی نکات اصلی و حمایتی خود را در مقاله سازمان دهی کنید.

لازم نیست جملات خیلی طولانی در رایتینگ خود بنویسید تا نمره خوبی بگیرید. اگر جملات بیش از حد طولانی باشند انسجام آنها از دست می رود و کنترل گرامر برای شما خیلی دشوار می شود.

در رایتینگ تسک یک آکادمیک شما باید انتخاب کنید، مقاسیه کنید اطلاعات مرتبط از داده های موجود در گراف ، جدول و یا دایگرام را. در معرفی مقاله خود صورت سوال را نباید عینا تکرار کنید. از کلمات جایگزین و مترادف خود استفاده کنید. نباید تفسیر کنید و یا دلیل بیاورید برای داده ها. باید پاسخ های حقیقی ارایه دهید.

تسک دو رایتینگ آکادمیک یک مقاله می باشد. فراموش نکنید که ساختار مقاله خودتان را اول از همه طراحی کنید قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید. باید در مقاله خود ابتدا یک معرفی بنویسید و سپس نظراتی بیان کنید که آرگیومنت های خود و نظرات خود را حمایت کنید. باید مثال های واقعی در مقاله خود بیاورید تا نکات و نظریات خود را خوب به تصویر بکشید. در انتها باید با توجه به اطلاعاتی که در مقاله بیان کردید یک پاراگراف نتیجه بنویسید.

آشنایی با رایج­ترین اشتباهات رایتینگ آیلتس و چگونگی مقابله با آن
آشنایی با رایج­ترین اشتباهات رایتینگ آیلتس و چگونگی مقابله با آن

آشنایی با رایج­ترین اشتباهات رایتینگ آیلتس و چگونگی مقابله با آن

شما 40 دقیقه زمان دارید تا مقاله تسک دو را بنویسید. باید حتما پنج دقیقه وقت بگذارید تا مقاله خود را پلن (طراحی) کنید قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید. حتما درانتهای مقاله هم پنج دقیقه وقت بگذارید تا مقاله را یکبار بخوانید و ایرادهای آنها را رفع کنید.

در رایتینگ تسک دو آکادمیک حتما باید نقطه نظر خود را به وضوح بیان کنید. و پاراگراف آخر شما باید پاراگراف نتیجه باشد که باید براساس هر انچه در بدنه رایتینگ نوشته اید نوشته شود.

از بر کردن یک مقاله نمونه برای رایتینگ به شما هیچ کمکی نخواهد کرد زیرا اگزمینر در می یابد که پاسخ شما با صورت مقاله هم خوانی ندارد.

در رایتینگ خود حتما به کلمات مفرد و جمع دقت کنید.

دقت کنید که دررایتینگ خود دیکته کلمات را درست بنویسید.

دیکته های امریکایی استاندارد، استرالیایی و انگلیسی در رایتینگ آیلتس قابل قبول هستند.​

 

باعث افتخار است که این مقاله را از طریق دکمه زیر با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30