دختر و تبلت
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چند توصیه کاربردی از آزمون گیرنده آیلتس برای موفقیت در آزمون اسپیکینگ

حتما باید مهارت اسپیکینگ را خودتان و یا از طریق صحبت با دوستانتان و یا حتی صحبت با دوستانتان از طریق تلفن تقویت کنید.

باید با خودتان انگلیسی صحبت کنید و صدای خود را ضبط کنید و بعدا گوش دهید. این طوری اعتماد به نفس شما برای اسپیکینگ بالا می رود.

حتی در محیط کارتان هم در صورت امکان  را تمرین کنید. انگلیسی تمرین کنید.

در امتحان اسپیکینگ هیچ پاسخ صحیح یا اشتباهی وجود ندارد.

ممتحن عملکرد شما رو بر اساس اینکه چه قدر خوب می توانید با استفاده از انگلیسی مناسب نظریات خود را بیان کنید ارزیابی می کند.

در امتحان اسپیکینگ آیلتس فرض کنید دارید با یک دوست صحبت می کنید این طوری می توانید خیلی در طول امتحان اسپیکینگ ریلکس و راحت باشید.

توجه داشته باشید که بر اساس مهارت اسپیکینگ (اینکه چگونه انگلیسی صحبت می کنید) ارزیابی می شوید نه بر اساس نظریاتی که بیان می کنید.

از تکرار کلماتی که ممتحن در سوال های خود استفاده می کند قویا اجتناب کنید. از کلمات و مترادف های خود استفاده کنید این طوری مهارت خود را کاملا به ممتحن آیلتس نشان می دهید.

واضح انگلیسی صحبت کنید با یک سرعت طبیعی و نرمال. اگر بیش از حد تند انگلیسی صحبت کنید اشتباه می کنید و کلمات را اشتباه تلفظ می کنید در نتیجه به راحتی نمره از دست می دهید.

تا آنجاییکه می توانید در پاسخ خود جزئیات را بیان کنید. فقط جواب کوتاه مثبت و منفی ندهید. سعی کنید تا حد ممکن پاسخ خود را برای هر سوال بسط دهید. از تجربه خود استفاده کنید و مثال بزنید. ممتحن می خواهد ارزیابی کند که آیا شما می توانید با جزئیات انگلیسی صحبت کنید یا نه و آیا می توانید متنوع صحبت کنید.

در امتحان اسپیکینگ آیلتس باید از زمانها و افعال به درستی استفاده کنید. به دقت به سوال گوش کنید و ببینید از چه زمانی باید با توجه به سوال استفاده کنید. اگر زمان سوال اسپیکینگ در امتحان واقعی حال ساده می باشد باید در جواب هم از زمان حال ساده استفاده کنید سپس می توانید با استفاده از زمانهای مختلف پاسخ خود را بسط دهید.
تلفظ اعداد را تمرین کنید که مطمعن باشید که آنچه تلفظ می کنید واضح می باشد.

خیلی از اعداد شبیه هم تلفظ می شوند در هنگام تلفظ مطمئن باشید که اعداد را درست و واضح تلفظ می کنید . به عنوان مثال:

‘Thirty’
and ‘Thirteen’, ‘Forty’ and ‘Fourteen’, ‘Fifty’ and ‘Fifteen’ etc.

بهتراست از کلمات ساده و نسبتا رایج در اسپیکینگ خود استفاده کنید. اگر از کلمات پیشرفته که در مورد استفاده از آنها مطمعن نیستید استفاده کنید نمره از دست می دهید.

البته باید سعی کنید از یکسری از کلمات پیشرفته تر که از کاربرد آنها مطمئن هستید در اسپیکینگ خود به درستی استفاده کنید.

ثبت نام در ماک تست آنلاین اسپیکینگ آیلتس و چگونگی آن
ثبت نام در ماک تست آنلاین اسپیکینگ آیلتس و چگونگی آن

ثبت نام در ماک تست آنلاین اسپیکینگ آیلتس و چگونگی آن

در پارت 2 اسپیکینگ آیلتس ممتحن به شما یک کارت و مقداری کاغذ می دهد که می توانید در صورت نیاز روی آنها نوت بنویسید. شما یک دقیقه فرصت دارید کارت را مطالعه کنید و در صورت نیاز نوت بردارید. اول به موضوع روی کارت فکر کنید و سپس ببینید از چه زمانی برای پاسخ به آن باید استفاده کنید.

باید برای پاسخ به سوالات اسپیکینگ روی کارت از همان زمانهای سوالات استفاده شود. مثلا اگر زمان یک سوال گذشته می باشد در پاسخ حتما باید از زمان گذشته استفاده شود.

سعی کنید تا حد ممکن به طور کامل به سوالات پاسخ دهید و حتما برای پاسخ های خود دلیل بیاورید. این کار باعث می شود که مجبور شوید از واژگان و گرامرهای متعدد استفاده کنید و مهارت اسپیکینگ خود را کاملا به ممتحن آیلتس نشان دهید.

​خوشحال می شویم این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30