اسپیکینگ OET خود را با گفت‌و‌گو با دوستتان تقویت کنید.
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

اسپیکینگ OET خود را با گفت‌و‌گو با دوستتان تقویت کنید.

اسپیکینگ OET بخشی مهم در آزمون OET است. هر کسی می­‌داند که با تمرین­ کردن می‌توان زبان خود را بهتر کرد. حتی اگر سطح زبان شما بالا باشد و از قبل تمام موارد پایه­‌ای را بدانید. شما برای بهترشدن دستور زبان و یا لحن صدای خود تلاش می­‌کنید، ولی باز باید برای موفقیت در امتحانی که سطح بالایی دارد تمرین کنید.

البته تمرین ­کردن در این سطح می­‌تواند دشوار به نظر برسد. برای مثال شاید دوستانتان مهارت کافی در اسپیکینگ OET را برای کمک به شما در موارد سخت نداشته باشند. و یا بدون داشتن دانش کافی نمی­‌توانند بازخوردی در زمینه اسپیکینگ OET به شما بدهند. همچنین شاید شما قادر نیستید که معلم خوبی را پیدا کنید و یا استطاعت مالی آنرا ندارید.

اما نگران نباشید. روش­های فراوانی وجود دارد که به کمک آن‌ها می­‌توانید به‌­طور مفید تمرین کنید و برای زیرآزمون­های اسپیکینگ اُ.ای.تی آماده شوید. در این مقاله درباره یکی از این روش‌­ها صحبت می­‌کنیم. نشان می­‌دهیم که چگونه با استفاده از این روش می‌­توانید به ­بهترین شکل برای اسپیکینگ OET آماده شوید.

چرا برای تمرین در اسپیکینگ OET به شریک نیاز دارید.

چرا برای تمرین در اسپیکینگ OET به شریک نیاز دارید.

این حرف صحیح است که وقتی شما می­‌خواهید برای آزمون اسپیکینگ OET آماده شوید حتماً به شریکی نیاز دارید. مشخص است که این راه بهترین روش برای پیشرفت دراسپیکینگ OET است. هنگامی که با استفاده از این روش برای زبان انگلیسی عمومی تمرین می­‌کنید این کار خیلی آسان‌­تر از زمانی است که برای آزمون اسپیکینگ OET تمرین می‌­کنید.

مشکل اول در این است که شاید شما در تخصص خود، فردی را نمی‌­شناسید که بتواند آزمون OET تدریس کند. این مورد می‌­تواند مانع بزرگی به نظر برسد ولی اهمیتی ندارد.

سطح زبان دوست شما برای گفت و گو جهت تقویت اسپیکینگ OET چگونه باید باشد؟

گرچه اگر کارشناس OET نقش طرف مقابل را بازی کند آن سناریو بهترین اثر می­‌شود. ولی حتی اگر دوست شما زبان انگلیسی را تا حد معقول بداند، شما می‌­توانید با کمک او به ­خوبی تمرین کنید. زیرا فقط به فردی نیاز دارید که با استفاده از دانش پایه‌­ای انگلیسی بتواند دستورالعمل‌­ها را دنبال کند. حتی اگر مکالمه او صحیح نبود ایرادی ندارد. شما می­‌توانید همچنان وضعیت ماهرانه خود را حفظ کنید. از او سوال­های صحیحی را بپرسید. لازم به ذکر است که در چنین موقعیتی این شما هستید که به تمرین نیاز دارید.

البته بهتر است که سطح زبان شریک شما بالا باشد تا بتواند برای کار شما بازخورد خوبی دهد. ولی اگر این امکان وجود نداشت شما می‌­توانید با استفاده از این روشِ تمرین بر روی اعتماد به نفس و روانی زبان خود کار کنید. همچنین این روش به شما کمک می­‌کند که بتوانید نوبت­‌های غیرعادی در مکالمه را پیش‌­بینی کنید. و یا با منحرف ­کردن مکالمه از کاری که باید انجام دهید مطلع شوید.

سطح زبان دوست شما برای گفت و گو جهت تقویت اسپیکینگ OET چگونه باید باشد

اگر شما می­‌خواهید که برای عملکرد خود بازخورد موثری دریافت کنید باید همیشه صدای خود را در حین انجام مکالمه ضبط کنید. سپس از افرادی با داشتن مهارت کافی بخواهید که به شما کمک کنند. شاید افرادی را بشناسید که زبان انگلیسی و آزمون OET را به ­خوبی بدانند اما زمان کافی برای اینکه بتوانند به‌­عنوان طرف مقابل با شما تمرین کنند را نداشته باشند. ولی احتمالاً آنها می‌­توانند به ضبط 5 دقیقه‌­ای گوش دهند. سپس به شما توصیه­‌های لازم را بدهند.

به هرحال باید این نکته را اضافه کرد که اگر به­‌طور موثر و مفید با شریکی درزمینه اسپیکینگ OET تمرین کنید. این امر، مهارت و اعتماد به نفس شما را تقویت می­‌کند و همچنین باعث می‌­شود که شما در آزمونِ واقعی بتوانید به‌­خوبی عمل کنید.

چگونه می­‌توان شریکی برای تمرین­ کردنِ اسپیکینگ پیدا کرد

بعضی وقت‌­ها یافتن فردی با داشتن اهدافی هم‌­مانند اهداف شما ناامیدکننده است. شاید شما دامپزشک هستید و هیچ یک از همکاران شما قصد شرکت در آزمون OET را ندارند و برخی از دوستان شما که در این آزمون شرکت می‌­کنند برای آزمون پرستاری OET مطالعه می­‌کنند. این وضعیت دشوار است زیرا شما نمی‌­توانید تمرین درستی را انجام دهید.

ولی جای امید است. ابتدا می­‌توانید از دوستان دامپزشک خود بخواهید که به شما کمک کنند. حتماً برخی از آن‌ها برای پانزده دقیقه زمان دارند که بتوانند در تمرین­‌های اسپیکینگ، نقش طرف مقابل را بازی کنند. همچنین کمک­‌گرفتن از دوستانتان که در آزمون پرستاری OET شرکت می­‌کنند نیز ارزشمند است. شما می‌­توانید نقش مریض آن‌ها را بازی کنید. همچنین آنها به­ عنوان طرف مقابل شما عمل کنند.

برای انجام این کار نیازی به داشتن مهارت در زمینه کاری یکدیگر ندارید. مهم این است که بتوانید نقش خود را دنبال کنید. برای مدتی به­ روانی صحبت کنید. همچنین به طرف مقابلتان که پرستار یا دامپزشک است اجازه انجام تمرین­ را بدهید.

اگر برای شما امکان انجام این کار وجود ندارد پس باید به روش آنلاین رجوع کنید. اینترنت، همه افراد را در یک مکان جمع می­‌کند. این امکان را به شما می‌­دهد که بتوانید افرادی از کشورهای مختلف پیدا کنید که تمایل دارند شما را در انجام این تمرین همراهی کنند. سایت­‌هایی از قبیل ردیت و فیس‌­بوک بهترین مکان برای ملاقلات افراد دیگر است. در این سایت­‌ها هزاران انجمن و اتاق­‌های گفتگو وجود دارد که در آنجا داوطلبان آزمون OET وقت می‌گذرانند. شما در آنجا می­‌توانید افراد دیگر را ملاقات کنید. برای تمرین­ کردن از آنها کمک بگیرید.

حتما بخوانید: نامه‌ نویسی در OET 

روند تقویت اسپیکینگ OET با شریک و دوست

زمانی‌که توانستید فردی را پیدا کنید که تمایل به تمرین­ کردن دارد آنوقت شما باید راه ارتباطی را انتخاب کنید که برای هر دویِ شما مناسب است. برنامه­‌های اسکایپ، زوم، وی­چت، واتساپ و مسنجر برای این کار مفید هستند. از قبل باید کاری را که می­‌خواهید در روز ملاقات انجام دهید برنامه‌­ریزی کنید.

برای مثال، توافق درباره کارت هر نقش و یا گفتگو درباره اینکه چه کسی ابتدا نقش مریض را بازی کند. این روش کمک می­‌کند که همه چیز به­ خوبی پیش رود و هیچ سوتفاهمی پیش نیاید. لازم به ذکر است که شما باید مانند شریک خوب عمل کنید و بر روی تمرینات خود نیز تمرکز کنید.

شریک مناسب برای گفت و گو در خصوص تقویت اسپیکینگ OET کیست؟

هنگامی‌که شریکتان پزشک یا پرستار است باید بادقت به حرف­های او گوش دهید. اگر متوجه ایرادی شدید حتماً درباره آن بازخوردی دهید. زیرا شاید آن خطا مهم است. یا واژه‌­ای به­ طور اشتباه تلفظ شده­‌است. بنابراین بازخورد درباره چنین مواردی می‌­تواند آن‌ها را راهنمایی کند و عالی می‌­شود اگر آنها نیز همین کار را برای شما انجام دهند. واضح است که هر فردی به دنبال شریکی بومی برای تمرین­‌کردن است. ولی این کار 100٪ ضروری نیست. فردی مستعد و حرفه­‌ای از هر جای دنیا می‌­تواند گوینده خوبی باشد.

اگر واقعاً به دنبال بهترین فرد هستید باید برای آن هزینه‌­ای پرداخت کنید و این سرمایه‌­گذاری وقتی مفید است که آن فرد واقعاً بتواند بازخورد خوبی برای عملکرد شما دهد. بنابراین می­‌توانید این سرمایه­‌گذاری را در آینده انجام دهید.

حتما بخوانید: OET برای پرستاران

نتیجه­‌گیری

این اصطلاح در زبان انگلیسی رایج است: «کار نیکو کردن از پُر کردن است.» درحقیقت اگر شما به‌­اندازه کافی تمرین نکنید به سختی می­‌توانید مهارت زبان خود را بهبود ببخشید. و یا در آماده‌­سازی برای آزمون اسپیکینگ OET  پیشرفت کنید. پس باید به­ طور جدی تمام نکاتی را که در بالا گفته شد در نظر بگیرید و شریکی را پیدا کنید که به شما در آماده­‌سازی برای آزمون کمک کند.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد