کنار گذاشتن تصورات غلط در مورد املای آزمون OET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

املای آزمون OET (آیا از املا می‌ترسید؟ کنار گذاشتن تصورات غلط در مورد املای OET)

املای آزمون OET  نیز قسمتی از آزمون OET را تشکیل می‌دهد. داوطلبان آزمون OET معمولا از میزان اهمیت بخش‌های مختلف آزمون OET ناآگاه هستند. با ارائه یک راهنمایی ساده، یک بار و برای همیشه نگرانی‌هایتان در مورد املای آزمون OET از بین خواهد رفت.

بررسی سهم و نمره‌ی املای آزمون OET

بدیهی است که در آزمون OET اجتناب از غلط‌های املایی ارجحیت دارد. لازم است که به سهم نمره املای آزمون OET بیش ازحد بها ندهید. در غیر این صورت، ممکن است از سایر بخش‌‌های آزمون که ارزش  و سهم بیشتری در نمره نهایی شما دارند، غافل شوید. برای کسب شش نمره آزمون نوشتاری OET، املا به همراه علائم نگارشی، لغت، دستور زبان و ساختار جمله در ارزشیابی مقوله ای تحت عنوان زبان مد نظر قرار می‌گیرند.

از املای آزمون OET  نترسید.

از املای آزمون OET نترسید. اگر املا برایتان یک مشکل محسوب می‌شود، شما به تمرین و مرور بیشتری نیاز دارید. اما اگر املای شما کاملا خوب است، فقظ کافی است بدون غلط املایی (چرا که باعث از دست دادن نمره می‌شود) جزئیات یادداشت‌های موردی را کپی کنید. همچنین املای صحیح داروها و دستورالعمل‌ها و …. اهمیت زیادی دارد. واضح است که شما باید همه اشکالاتی که در این مرحله در برگه‌تان پیداکرده‌اید را به طور کامل تصحیح کنید.

از املای آزمون OET  نترسید.

بنابراین املای کلمات به آن اندازه‌ای که فکر می‌کردید، ترسناک نیست.  مادامی که به نکات، توجه داشته باشید، نگرانی‌های شما در مورد املای کلمات قبل از آنکه خودتان متوجه شوید از بین خواهد رفت.

حتما بخوانید: بهترین روش تقویت اسپیکینگ OET 

املای کلمات انگلیسی بریتانیایی یا آمریکایی؟

تفاوت بین املای کلمات در انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی را بدانید؛ هر دو املا قابل قبول است، اما در تمام نوشته‌هایتان فقط یکی را به کار ببرید. یادداشت اشتباهات املایی که غالبا در نوشتن مطالب مرتکب می‌شوید، ارزشمند خواهد بود زیرا کمک می‌کند تا در جلسه آزمون از آنها اجتناب کنید.

آیا دربخش ریدینگ آزمون OET، املاء مهم است؟

داوطلبان  هنگام پاسخ به آزمون ریدینگ، معمولا از اهمیت املا مطمئن نیستند. بدیهی است که بخش ب و پ آزمون ریدینگ OET به صورت چهار گزینه‌ای است. اما در بخش الف این آزمون، جواب‌ها را به باید به صورت تشریحی بنویسید، املای صحیح کلمات ضروری است و در صورت وجود غلط املایی نمره کسب نمی‌کنید.

آیا دربخش لیسنینگ آزمون OET، املاء مهم است؟

آیا دربخش لیسنینگ آزمون OET، املاء مهم است

برخلاف آزمون ریدینگ، در آزمون لیسنینگ، املای کلمات مهم نیست. در پایان چند خبر خوب: بهتر است پاسخ‌‌‌هایتان تا حد امکان به املای صحیح کلمات نزدیک، و برای مصحح خوانا باشد. مصحح تا جایی که بتواند معنی کلمه را بفهمد، احتمالا پاسخ را صحیح در نظر می‌گیرد و نمره به داوطلب تعلق می‌گیرد. در این مقاله می‌توانید مطالب بیشتری را در این زمینه بیابید.

حتما بخوانید: نکاتی مهم برای گرفتن نمره‌ی الف در لیسنینگ OET

نتیجه گیری

به متقاضیان شرکت در این آزمون توصیه می‌گردد که اگر در املای لغات مشکلات حادی دارند به نکات زیر باید توجه کنند:

  • باید لغت‌هایی که در آزمون OET خیلی مرسوم هستند را روی کاغذ نوشته و همزمان تکرار کنند. یکی از روش‌های تقویت املا این روش است که چون می‌بینند و تکرار می‌کنند. این روش بسیار نقش موثری در تقویت املای آزمون OET دارد.
  • اگر کتاب OET دارید به قسمت آخر کتاب مراجعه کنید. پاسخنامه‌ها را با دقت بررسی کنید. چون خیلی از لغات تکراری هستند. دیکته‌ی لغاتی را که بلد نیستید را به راحتی می‌توانید مشاهده کنید. بر روی کاغذ آن ها را بنویسید و تمرین و تکرار کنید. ناگفته نماند که برخی از دانش پژوهان با 5 بار نوشتن و برخی حتی تا 10 بار نوشتن نیاز دارند که کامل املای لغت را یاد بگیرند.
  • توصیه‌ی ما برای تقویت املای آزمون OET این است که تمرینات ریدینگ را مرتبا انجام دهید. زیرا که این تمرینات نیز به تقویت املای شما کمک خواهد کرد.

شما باید بدانید که املای آزمون OET مهم است ولی لازم نیست که زمان زیادی را به این بخش اختصاص دهید. اگر از تکنیک هایی که ذکر کردیم استفاده کنید قطعا موفق خواهید شد.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد