آزمونPharmacy OET بهتر است یا آیلتس آکادمیک
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آزمونPharmacy OET بهتر است یا آزمون آیلتس آکادمیک؟

آزمونPharmacy OET مختص رشته‌های داروسازی است. به تازگی، شورای عمومی دارویی انگلستان اعلام کرده است كه نتایج آزمون انگلیسی شغلی (OET) را به عنوان جایگزینی برای سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) به عنوان اثبات مهارت انگلیسی پذیرفته است.

با توجه به این اطلاعات، ما می خواهیم توضیح دهیم که چرا انجام آزمونPharmacy OET برای داروسازان آینده‌نگر بهتر از شرکت در آزمون آکادمیک آیلتس است.

آزمونPharmacy OET چیست؟

آزمونPharmacy OET چیست

OET آزمونی است که برای اثبات مهارت انگلیسی متخصصان پزشکی طراحی شده است. و مختص افرادی است که می خواهند برای پیوستن به حرفه پزشکی به کشورهای خاص (مانند انگلستان) مهاجرت کنند. به همین ترتیب، یک گزینه عالی می‌باشد. زیرا بیشتر از آزمون های زبان عمومی مانند آیلتس که مخصوص شغل است آزمونPharmacy OET  کاملا تخصصی می‌باشد.

حتما بخوانید: 12 راهکار برای یادگیری لغات

 

آزمونPharmacy OET برای چه کسانی مناسب است؟

داوطلبان آزمون OET باید انتخاب کنند که تمایل دارند در کدام نوع آزمون می‌خواهند شرکت کنند. انواع آزمون OET شامل: دندانپزشکی، تغذیه، پرستاری و بینایی سنجی. یکی از گزینه های ارائه شده نیز داروخانه است. البته این گزینه برای افرادی است که مایل به رفتن به خارج از کشور برای کار به عنوان داروساز  را دارند را شامل می‌شود. پیشنهاد ما برای این افراد شرکت در آزمونPharmacy OET است.

آزمون OET شامل چند بخش است؟

آزمون OET به چهار زیر آزمون تقسیم می شود: گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن. بخش‌های گوش دادن و خواندن برای افراد در مشاغل مختلف یکسان است، اما صحبت کردن و نوشتن منحصر به فرد خواهد بود.

این بدان معناست که داروسازان، به عنوان مثال می توانند آزمایشات فرعی مربوط به گفتار و نوشتن را که مستقیماً مربوط به داروخانه است، داشته باشند. این می تواند یک مزیت عمده در نظر گرفته شود زیرا با مواد بسیار بیشتری آشنا می شوند.

نگاهی به تفاوت‌های آزمونPharmacy OET با آیلتس آکادمیک

نگاهی به تفاوت‌های آزمونPharmacy OET با آیلتس آکادمیک

IELTS Academic و آزمونPharmacy OET هر دو از آزمون‌های سنجش مهارت انگلیسی هستند. اما آزمون آیلتس آکادمیک عمومی تر از آزمونPharmacy OET است. در امتحان آیلتس می توانید انتظار داشته باشید که به سوالاتی با مطالبی در طیف باورنکردنی گسترده‌ای از موضوعات، مانند محیط، ورزش، دولت و کودکی برخورد کنید.

البته، همه این‌ها برای همه افراد مرتبط و مناسب نیست. بنابراین برای متخصصان حوزه‌های پزشکی به خصوص داروسازان، ممکن است گزینه بهتری باشد که به جای آن برای آزمونPharmacy OET آماده شوند.

شرکت در آزمونPharmacy OET چه مزیت‌هایی دارد؟

مزایای انجام آزمون OET نسبت به IELTS Academic کاملاً واضح است. برای متخصصان آموزش‌دیده داروسازی، آزمونPharmacy OET فرصتی را برای اثبات مهارت انگلیسی خود در یک محیط مناسب تر و در موضوعاتی که با آنها آشنا هستند فراهم می کند. در حالی که در آیلتس ممکن است سوالات انتزاعی درباره سیاست دولت از شما خواسته شود، اما برای آزمونPharmacy OET می دانید نسخه‌ای برای بیمار یا نزدیکانش ارسال خواهد شد. پس لازم نیست برای چنین طیف گسترده ای آماده شوید. همچنین آزمون OET شانس موفقیت بیشتری برای شما ایجاد می کند.

خوشبختانه آزمون فرعی نوشتن OET منطقی تر است و افرادی که در زمینه بهداشت پزشکی و انگلیسی تجربه دارند معمولاً می توانند بهتر با آن کنار بیایند. وقتی صحبت از آزمونPharmacy OET می شود، می توانید برای انواع مختلف مطالب نوشتاری و واژگان و دستور زبان مخصوص رشته تخصصی خود آماده شوید.

بررسی معایب شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک

بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی نیز آزمونPharmacy OET را ترجیح می دهند. زیرا به آنها اجازه می دهد دانش و مهارت خود را در زمینه انتخابی خود نشان دهند. برخی از افراد با انجام آیلتس و صحبت در مورد موضوعاتی که از آن‌ها چیزی نمی دانند، کمی غیرمنطقی فکر می کنند. گرچه این می تواند به اندازه کافی عمومی باشد که به همه اجازه می دهد حرفی برای گفتن داشته باشند. اما آیلتس به دلیل تصادفی بودن می تواند تا حدودی ترسناک باشد.

البته، پس از آن آزمون ترسناک آیلتس وجود دارد. برخی از افراد بسیار با استعداد صادقانه معتقدند که نمره بالاتر از باند 7 برای آیلتس غیرممکن است! این واقعاً درست نیست، اما مطمئناً دشوارتر از آن است که باید باشد. افرادی که در گوش دادن و صحبت کردن به راحتی می توانند باند 8 یا 9 را بدست آورند، معمولاً برای رسیدن به باند 7 در نوشتن تلاش می کنند و اغلب در 6 یا 6.5 گیر می کنند.

حداقل نمره‌ در آزمونPharmacy OET و IELTS برای داروسازان چیست؟

حداقل نمره‌ در آزمونPharmacy OET

طبق شورای عمومی دارویی انگلستان، داروسازان احتمالی یا باید در هر بخش از آزمون آیلتس آکادمیک حداقل باند 7 را کسب کنند. یا در چهار آزمون فرعی OET حداقل نمره B کسب کنند. این نمرات اساساً یکسان هستند. اما بسیاری از مردم تصور می کنند که دستیابی به نمرات آزمونPharmacy OET برای داروسازان آسان تر است. زیرا مختص شغلشان است و به آنها فرصت بیشتری می دهد تا واژگان و مطالب را به اندازه کافی خوب بدانند تا در آن مهارت داشته باشند.

حتما بخوانید: نمره‌ی الف در لیسنینگ آزمون OET

کلام آخر

با مقایسه دو نوع امتحان، به نظر می رسد که انجام آزمون OET بهترین گزینه است. در واقع شرکت در آزمونPharmacy OET برای داروسازان این واقعیت را بیشتر می کند که می توانند نمره هدف خود را بدست آورند.

بنابراین با رشد شغل مراقبت های بهداشتی در انگلستان یا جاهای دیگر اگر از انتخاب خود مطمئن نیستید، می توانید مدتی را صرف تحقیق در مورد این دو آزمون کنید. اما توجه داشته باشید که ناامیدی های داوطلبان آیلتس آکادمیک نشانه خوبی برای چالش برانگیزتر بودن این آزمون است. بنابراین ممکن است انجام آزمونPharmacy OET بهتر باشد. زیرا این آزمون بیشتر به نظر می رسد که مختص داروسازان است.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30