غلط‌های املایی در آزمون OET قابل قبول هستند یا نه
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

غلط‌های املایی در آزمون OET قابل قبول هستند یا نه؟

غلط‌های املایی ممکن است در آزمون OET پیش آید. یک سؤال رایج که داوطلبان درباره قسمت A آزمون OET listening می‌­پرسند این است که آیا غلط‌­های املایی قابل قبول هستند؟

جواب این سؤال این است که املا و دستورزبان لازم نیست در آزمون لیسنینگ او ای تی (OET Listening) درست باشند. قاعده‌ی کلی این است که اگر ارزیاب کلمه­‌ای را که قصد نوشتن آن را داشته‌­اید متوجه­ شود و جواب درست را بنویسید، پس نمره می‌گیرید. این امر برای تمام فرمت­های  آزمون OET، رایانه‌­ای، کاغذی و نسخه آخر یعنی OET@home اعمال می‌­شود.

قابل ­ذکر است که نوع برخورد با غلط‌­های املایی در آزمون لیسنینگ (شنیداری) OET با آزمون­های ریدینگ (خواندن) و رایتینگ (نوشتن) متفاوت است.

در این­جا چند نمونه از غلط­‌های املایی و دستوری قابل قبول در لیسنینگ قسمت A آورده شده ­است. شما لازم است درباره تعامل پزشک و بیمار، یادداشت­‌ها را تکمیل­ کنید.

اولین مثال از غلط‌­های املایی 

اولین مثال از غلط‌­های املایی 

بعضی جواب­ها در بخش A احتمالاً با نام داروها در ارتباط­ند. بیایید بگوییم جواب، «ibuprofen» است و شما غلط املایی داشتید و نوشتید «aibaprofin». شما نمره را می­‌گیرید. چون کلمه را به شکلی که به­ نظر می­‌رسد نوشته‌­اید. همچنین جواب هم درست است.

دومین مثال از غلط­‌های املایی

همچنین ممکن است بخش­‌هایی از قسمت A در آزمون لیسنینگ OET باشد که جواب به ­صورت دستوری ویژه­‌ای باشد. مثل جمع برای یک اسم. بیایید بگوییم جواب «tablets» است و شما غلط املایی داشته و نوشته‌­اید «tablet». شما نمره را می­‌گیرید چون حتی اگر «s» جمع جامانده باشد، واضح است که شما صوت را فهمیده‌­اید و پاسخ شما درست است.

دومین مثال از غلط­‌های املایی

وقتی نمونه آزمون­‌های لیسنینگ OET را در خانه انجام ­دهید، باید جواب خود را با کلید سؤالات مقایسه ­کنید. وقتی فهمیدید که غلط‌های املایی داشته‌­اید، ببینید آن­چه نوشته‌­اید چه ­قدر به کلمه صحیح نزدیک است. اگر مطمئن نیستید که قابل قبول است، از یک همکار متخصص بهداشت، مثل یک دکتر یا پرستار بخواهید که جواب شما را بخواند و بگوید باتوجه به آن­چه نوشته‌­اید فکر­می­‌کند کلمه چیست. این کار به شما کمک می­کند که تشخیص دهید املای شما چه­ قدر به کلمه اصلی نزدیک است.

حتما بخوانید: معنای کلمات پرکاربرد انگلیسی

کاهش غلط‌های املایی با تهیه لیست

یک لیست از کلمات سخت املایی را داشته­‌باشید تا بتوانید دائم آن­ها را مرور­کنید. لیست می‌­تواند شامل کلماتی مربوط به تخصص شما باشد. این لیست منجربه کاهش غلط‌های املایی شما می‌شود. اما باید شامل کلمات مرتبط با دیگر تخصص­های مراقبت سلامت هم باشد. مانند پرستاری، چون بخشی از آمادگی شما برای آزمون OET باید شامل آشنا شدن با دیگر تخصص­ها باشد.

کاهش غلط‌های املایی با تهیه لیست

از مزیت های دیگر تهیه لیست در کاهش غلط‌های املایی

توصیه می­‌شود این نوع لیست را داشته ­باشید چون حتی اگر ارزیاب­ کنندگان OET در املا آسانگیر هم باشند، هر­قدر املای شما صحیح­‌تر باشد، در روز آزمون اعتمادبه ­نفس شما بیشتر است. همچنین، آشناشدن بیشتر با نحوه املا و تلفظ کلمات به شما کمک خواهدکرد که مهارت­های لیسنینگ خود را پرورش ­دهید.

سخن آخر

در آخر، استفاده از زمان در دسترس بعد از گوش­ دادن قسمت A در آزمون لیسنینگ OET برای بررسی جوابهایتان مهم است. اگر آزمون OET را روی رایانه انجام ­دهید، با احتمال بیشتر اشتباهات تایپی را مرتکب می‌شوید. شما در آن لحظه متوجه آن­ها نمی­‌شوید. این غلط‌های املایی ممکن است این معنی را بدهند که املا به اندازه کافی به کلمه اصلی نزدیک نیست تا نمره کامل را بگیرید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30