فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

یادگیری لغات (با این 12راهکار برای حفظ لغات انگلیسی آشنا شوید)

یادگیری لغات جزو پیچیده ترین بخش یادگیری هر زبانی است. مواجه شدن با واژگان جدید و حفظ لغات انگلیسی همیشه دغدغه‌ی زبان آموزان بوده و است. تسلط داشتن به زبانی جدید گاهی اوقات کاری دشوار و غیر ممکن تلقی می شود.به ویژه اگر آن زبان، زبان انگلیسی باشد که به عنوان زبانی دشوار برای یادگیری به نظر می آید.

در این دوره ها واژگان جدید به طور کامل و حرفه ای و همچنین طبقه بندی شده و مرتبط با موضوعات مختلف به زبان آموزان تدریس می شود.همچنین در این دوره های آموزشی زبان آموزان می آموزند تا چگونه لغات جدید را در گفتار خود (Speaking) به کار ببرند. همچنین دراین مقاله سعی داریم به یادگیری لغات شما کمک کنیم.

12 روش جالب برای یادگیری لغات و به خاطر سپردن بهتر

12 روش جالب برای یادگیری لغات و به خاطر سپردن بهتر

خواندن مکرر کتاب‌ برای تقویت در یادگیری لغات

یکی از بهترین روش ها برای درمعرض قرار گرفتن لغات جدید کتاب خواندن می باشد. شما می توانید هر نوع کتابی که دوست دارید بخوانید. اگر علاقمند به کتاب های ادبی هستید می توانید آن ها را مطالعه کنید. یا می توانید هر نوع کتابی دیگر اعم از کتاب های آموزشی، طنز،علمی را مطالعه کنید.همچنین می توانید هزاران مقاله مختلف در سایت های مختلف را مطالعه نمایید. بنابراین سعی کنید تا بطور روزانه بخشی از زمان خود را به مطالعه کردن اختصاص بدهید.

تمرینات درک مطلب موثر بر یادگیری لغات

اکنون حالا شما لغات زیادی را فرا گرفتید. ولی اگر نمی‌دانید که از آن‌ها در چه موقعیتی استفاده کنید عملا هیچ کدام از آن ها را یاد نگرفتید. به عبارت دیگر ممکن است شما با کلمات زیادی در زبان انگلیسی روبه رو شوید که با یکدیگر مترادف هستند اما کاربرد هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت است. بنابراین تشخیص صحیح موقعیت کلمات و به کارگیری آن ها در موقعیت‌های مختلف به ما می آموزد که آن کلمه را در موقعیت‌های رسمی (Formal) و یا غیررسمی (Informal) بایستی به کاربرد.

بنابراین باید بدانیم که آیا اگر واژه جدیدی به دایره لغات ما اضافه می شود باید تشخیص دهیم که آیا می‌توان آن را در جمع های دوستانه یا رسمی به کار برد. به همین دلیل است که در گام اول ذکر کردیم تا هرچه می‌توانید بخشی از زمان خود را به مطالعه کردن اختصاص دهید چرا که باخواندن کتاب، مقاله، مجله و روزنامه شما می توانید درک بهتری از جایگاه واژگان داشته باشید.

برای بهبود یادگیری لغات، مترادفشان را بشناسید.

اگر کلمه ای مثل Care را یادگرفتید، ازادامه یادگیری دست نکشید. سعی کنید به دنبال کلمات مرتبط دیگری بااین واژه در دیکشنری یا اینترنت بگردید. به عنوان مثال در ارتباط با کلمه Care می توانید مشتقات دیگراین کلمه که عبارتند از: Care/Careful/Careless/Take Care/ را بیاموزید. به این صورت می توانید دایره لغات خود را گسترش دهید.

 برای یادگیری لغات از جمله‌سازی غافل نشوید.

یکی از راهکارهای مناسب در یادگیری لغات و برای اینکه مطمئن شویم کلمه ای را یاد گرفتیم، به کار گیری آن کلمه در جمله می‌باشد. اگر مثلا عبارت فعلی مثل Tidy Upرا یاد گرفتید ده جمله جدید با این عبارت در زمان های مختلف برای خود بسازید. مانند:

I have to tidy up before my friends come.

You must tidy your room up.

He will watch TV after he finishes tidying up the kitchen.

بنابراین با جمله سازی است که می‌توانید متوجه شوید که آن کلمه جدید را یاد گرفتید یانه.

صدای خود را ضبط کنید.

اگر می خواهید لغات جدید را بهتر بخاطر بسپارید یا یادگیری لغات شما تقویت شود، با صدای بلند ازروی لغات بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. سپس می توانید هنگامی‌که که مشغول فعالیت های مختلف هستید صدای خود را گوش کرده و این لغات برای شما مرورمی شوند.

 فلش کارت درست کنید.

استفاده از فلش کارت ها یکی دیگر از روش های رایج برای یادگیری لغات جدید و بهبودی برای حفظ لغات است. شما می‌توانید برای خود نیز فلش کارت هایی درست کرده و واژگان جدیدی را که می آموزید برروی کاغذهایی نوشته و این کاغذها را جایی قرار بدهید که آن ها را زیاد ببینید. مثلا می توانید این فلش کارت ها را در قسمت های مختلف اتاق تان بچسبانید. هرچه این لغات بیشتر در معرض دید شما قرار بگیرد نتیجه‌ی خوبی خواهید گرفت.

تقویت حافظه راهکاری در یادگیری لغات

یکی دیگر از روش‌های یادگیری و حفظ لغات به کارگیری آن‌ها با روش های مختلفی مثل شعر می باشد. مثلا می توانید کلمه ای را با شعر به خاطر بسپارید. به این منظورمی‌توانید با مراجعه به این سایت کلمه ای که یاد می‌گیرید را باروش های مختلفی به خاطر بسپارید.

یادداشت برداری راهکاری در بهبود یادگیری لغات

یادداشت برداری نیزمی‌تواند به شما در یادگیری لغات و بخاطر سپردن هرچه بهتر کمک کند. بهتر است همیشه همراه خود یک قلم و کاغذ داشته باشید. همچنین اگر لغتی را در فیلمی یا آهنگی می‌شنوید یادداشت کنید. سپس می‌توانید بااین روش دایره لغات خود را گسترش دهید.

واژه ها را براساس متن بیاموزید.

سعی کنید لغات جدید را دسته بندی کرده و در مورد موضوعات مختلف لغات مرتبط با آن ها را نیز یاد بگیرید. مثلا در مورد موضوع Crime(جرم و جنایت) لیستی از واژگان را برای خود آماده کرده، آن ها را طبقه بندی کنید سپس یاد بگیرید. به این صورت شما می‌توانید در مورد موضوعات مختلف نیز از لغات متفاوتی استفاده کنید.

تاثیر صحبت کردن در یادگیری لغات

هنگام صحبت کردن و مکالمه که برسد متوجه می شوید که تا چه حد لغات را بخاطر سپردید.بنابرین توصیه می شود که زمانی را به صحبت کردن با فردی بگذارید مثلا دوست تان و سعی کنید در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر به زبان انگلیسی گفت وگو کنید.

تمرین و تکرار را فراموش نکنید.

تنها با تکرار است که می توانید در هر مهارتی حرفه ای شوید.تکرار کردن کلید اصلی یادگیری به حساب می آید.بنابراین توصیه ما این است که روزانه زمانی را به تکرارکردن مطالب و واژگان جدید اختصاص دهید و هرروز سعی کنید مروری را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

در یادگیری لغات صبور باشید.

صبور باشید. عجله نکنید یادگیری زبان انگلیسی نیازمند زمان می باشد بنابراین باید زمان بیشتری را برای یادگیری این زبان بگذارید و مطمئن باشید که با تمرین و تکرار فراوان می توانید به راحتی این زبان را یاد بگیرید. در پایان از شما زبان آموزان عزیز می خواهیم تا وقت بیشتری را برای یادگیری واژگان کلاس لغات زبان انگلیسی اختصاص دهید.

همچنین می توانید با شرکت در دورهای یادگیری حرفه ای لغات در مرکز تخصصی زبان هیراد توسط اساتیدی با سابقه و با تجربه روش های جدید بخاطر سپردن کلمات و یادگیری هر چه بهترآن ها تجربه کنید. همچنین در این مرکز تخصصی زبان به شما عزیزان جزوات آموزشی و دسته بندی شده طبق موضوعات مختلف ارائه می شود که یادگیری زبان انگلیسی را برای شما راحت تر می کند.

با شرکت در این دوره ها می توانید سبک جدیدی از آموزش واژگان زبان انگلیسی را تجربه کنید. در این بازه زمانی هیراد به برگزاری کلاس آنلاین لغات و واژگان پرداخته است.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30