لهجه انگلیسی خود را با این راهکارها تقویت کنید.
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

لهجه انگلیسی خود را با این راهکارها تقویت کنید.

لهجه انگلیسی داشتن برای بسیاری از افراد مهم است. یکی از مطالبی که در آموزش زبان انگلیسی از اهمیت فوق العاده مهمی برخوردار است داشتن لهجه انگلیسی صحیح و درست است.همواره برخورداری از لهجه انگلیسی صحیح جزو یکی از دغدغه های اصلی زبان آموزان می باشد. آن ها همواره می خواهند تا لهجه ی زیبایی حین صحبت کردن داشته باشند.

اگرچه تلفظ واژگان بطور صحیح و داشتن لهجه ای زیبا جزو یکی از سخت ترین بخش های یادگیری زبانی جدید می باشد، ما در این بخش به شما با ارائه نکاتی یاد می دهیم که چگونه بتوانید لهجه انگلیسی درستی داشته باشید تا از مکالمه لذت ببرید.

چگونه می توان با لهجه انگلیسی درست و صحیح صحبت کرد؟

حتما بسیار شنیده اید که افراد زیادی که از واژه ی Oh استفاده می کنند دارای لهجه ی انگلیسی هستند یا با لهجه ی انگلیسی صحبت میکنند. همانطور که می دانید داشتن گویش انگلیسی تا حد زیادی بستگی به این دارد که فرد اهل کجا می باشد. حتی این تغییر در گویش انگلیسی می تواند از روستایی به روستای دیگر نیز متفاوت باشد. شما می توانید حدس بزنید که لهجه های انگلیسی در انگلستان می تواند شامل لهجه های انگلیسی، ولز،ایرلندی، اسکاتلندی نیز باشد.
چیزی که بطور کلی از آن به عنوان گویش انگلیسی یاد می شود Received Pronunciation یا RP نامیده می شود.این تلفظ که به آن لهجه استاندارد انگلیسی می گویند درجنوب انگلستان بسیار از آن استفاده می شود. این واژه توسط آواشناسی به نام دنیل جانز (Daniel Johnes) معرفی شد. اما گاهی اوقات می توان واژگان دیگری مانند BBC pronunciation را جایگزین آن کرد. 
بدون در نظر گرفتن این مطلب که آن را چه می نامید می توانید با دنبال کردن مطالبی که هم اکنون برای شما آورده خواهد شد ،لهجه ی انگلیسی خوبی از خود نشان دهید.
چگونه می توان با لهجه انگلیسی درست و صحیح صحبت کرد؟

1) Actively listen to the way people speak

اولین راهکار گوش کردن  بطور جدی به شکلی که افراد بومی زبان صحبت می کنند،می باشد.برای اینکه بتوانید تا حد زیادی مانند افراد بومی زبان ،زبان انگلیسی را صحبت کنید و لهجه ی انگلیسی عالی داشته باشید می بایست به برنامه های انگلیسی مانند BBC گوش کنید.گوش کردن روزانه به اخبار و مطالب BBC تاثیر به سزایی در تقویت لهجه ی انگلیسی شما داشته و باعث بهبود عملکرد شما در مکالمه می شود.

سعی کنید تا  به حرکت دهان، زبان و نحوه حرکت لب های مجریان و گویندگان تلویزیونی دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید هرچه بهتر وبهتر این لهجه را بیاموزید.همچنین  برنامه های محلی وجود دارد که می توانید با گوش کردن به آن ها لهجه های شمالی ،جنوبی انگلستان را بیاموزید.

نه تنها می بایست به صداهایی که از دهان مجریان و گویندگان تلویزیونی پخش می شود دقت کنید بلکه بایست  تمرکز کنید تا بفهمید که چگونه این صداها بیرون می آیند و ازکدام بخش دهان برای تولید این صداها استفاده می شود. سعی کنید تا به نحوی که آن ها صحبت می کنند شما نیز تقلید کرده و همانگونه صحبت کنید.همچنین بسیار تاکید می شود تا هنگام صحبت کردن صدای خود را ضبط کنید. با همان نسخه اصلی که افراد بومی زبان صحبت می کنند مقایسه کنید.

نگران نباشید که این روش نامعقول به حساب می آید بلکه شک نکید که با گذر زمان این روش بسیار موثر بوده وبه شما در رسیدن هدف تان بسیار کمک می کند.

2) لهجه انگلیسی یا آمریکایی خود را مشخص کنید.

نکته بعدی پرداختن به این مطلب است که کلماتی وجود دارند که تلفظ آن ها در انگلیسی و آمریکایی متفاوت است. بنابراین کلماتی وجود دارند که تلفظ آن ها در انگلستان و آمریکا متفاوت است. پس گام مهم بعدی برای رسیدن به لهجه ای انگلیسی حفظ کردن این لغات است تا بتوان تا حد زیادی به انگلیسی نزدیک شد و از لهجه ی آمریکایی فاصله گرفت.اکنون به این ده لغت اساسی که تلفظ آن ها در انگلیسی و آمریکایی متفاوت است دقت کنید.

3) تقویت لهجه انگلیسی با تماشا کردن ویدئوهای خود آموز

تماشاکردن ویدئو وفیلم می تواند یکی دیگر ازبهترین و مناسب ترین روش ها برای نزدیک شدن به لهجه ی انگلیسی باشد.با تماشای مداوم این مطالب و تمرین و تکرار وسپس تقلید کردن به همان نحوی که این افراد صحبت میکنند بدون شک میتوانید تا حد زیادی به هدف خود نزدیک شوید.

4) استفاده از اصطلاحات انگلیسی را فراموش نکنید.

نکته دیگری که در تقویت لهجه انگلیسی بسیار حائز اهمیت است استفاده از عبارات و اصطلاحات انگلیسی می باشد که در انگلستان وجود دارد.چرا که هر چه بیشتر بتوانید از این عبارات استفاده کنید شانس بیشتری برای داشتن این لهجه خواهید داشت.فقط همواره به یاد داشته باشید که اصطلاحات وعبارات آمریکایی با اصطلاحات و عبارات انگلیسی بسیار متفاوت می باشد.

اکنون به تعدادی از این عبارات دقت کنید:

لهجه انگلیسی کلمه Ace :
صفتی است که برای توصیف چیزی که خارق العاده ویا عالی است استفاده می شود .

Bloke:
لفت غیررسمی دیگری است که برای مرد ها استفاده می شود ودر آمریکا معادل کلمه guy می باشد.
لغت غیررسمی دیگری که می تواند قبل از کلمه دیگری برای تشدید معنای آن کلمه به کار رود و می تواند معادل کلمه very باشد.

Cheers:
این کلمه نه تنها می تواند برای هنگامی که لیوان های نوشیدنی را به هم میزنید برای گفتن کلمه  به سلامتی به کار رود.بلکه در انگلستان می تواند به معنای تشکر کردن و خداحافظی باشد.

لهجه انگلیسی کلمه Fit :
این کلمه برای توصیف فردی که بسیار خوش تیپ و جذاب است به کار می رود.

Gutted:

این واژه ای غیررسمی است. زمانی از آن استفاده می کنید تا نشان دهید که از موقعیتی یا شرایطی ناامید و دلسرد هستید.

Lad:
بطور کلی این کلمه برای توصیف و مخاطب قرار دادن مرد جوانی است. Ladبه فردی گفته می شود که از خود رفتارهایی که مردان جوان دارندرا نشان می دهد. مانند نوشیدن مشروبات الکلی،باسرعت رانندگی کردن،فوتبال تماشاکردن .

Mate:

این کلمه مترادف کلمه friend یعنی دوست می باشد و غیر رسمی است.افراد در انگلستان یکدیگر را با این کلمه خطاب می کنند.
Quid:
در زبان آمریکایی buck که معادل کلمه dollar است و درانگلستان Quid برای معادلی برای کلمه pondاستفاده می شود.

Rubbish:
بطور تحت اللفظی این کلمه به معنای زباله و آشغال و مواد زائدی می باشد که باید جمع آوری شوند.این کلمه همچنین برای توصیف چیزی به کار می رود که دارای کیفیت پایینی یا نادرستی می باشد.

5) با یک فرد بومی زبان تمرین کنید.

ودر آخر بهترین نکته این است که با یک فرد بومی زبان تمرین کنید.سعی کنید تا برای خود یک شریک ویا partnerبومی زبان صحبت کنید.به این صورت هم میتوانید با گوش کردن به آن فرد و دیدن حرکات دهان ،زبان و لب ها بهتر لهجه انگلیسی را بیاموزید.

سخن آخر

در پایان شایان ذکر است که درمرکز تخصصی زبان هیراد که همواره تمامی تلاش مدیران و کادر مجرب این مرکز ارائه خدمات رسانی به زبان آموزان بوده تا بتوانند هرچه سریع تر به هدف خود برسند .

همچنین با ارائه نکات بیشتر و برگزاری کلاس های مکالمه لهجه شما را تقویت می‌کنیم.همچنین فیلم با لهجه انگلیسی و ارائه لیست کاملی از واژگان متفاوت در لهجه انگلیسی و آمریکایی زیر نظر اساتید حرفه ای و زبردست انجام می‌شود. شما زبان آموزان عزیز و گرامی می توانید به راحتی با شرکت در این کلاس ها به هدف خود که صحبت کردن با لهجه انگلیسی می باشد،برسید.

از خودآموز زبان هیراد برای بهتر کردن لهجه انگلیسی خود استفاده کنید.

​اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30