فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

IELTS چیست؟(بررسی آزمون آیلتس و آشنایی با انواع آن)

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آیلتس چهارمهارت کلیک کنید

آیلتس (IELTS) آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که برای ارزیابی مهارت زبان آموزان در زبان انگلیسی انجام می‌گیرد. کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور، مهاجرت و یا  قصد کار کردن در سازمان ها و شرکت های انگلیسی زبان را دارند در پی شرکت در آزمون IELTS می‌باشند.

در این آزمون توانایی های شما در بخش های Listening،Reading ،Righting  و speaking در طول آزمون بررسی می گردد. نمره آزمون آیلتس بین 1 تا 9 است که بر اساس آن مهارت های شخص در هر یک از بخش‌های آزمون شناسایی می‌شود. باید گفت که هیچ فاصله و وقفه ای بین بخش های آیلتس  وجود ندارد. ناگفته نماند که بخش speakingمی تواند یک هفته قبل یا بعد از سایر آزمون ها تکمیل گردد .

انواع آزمون  IELTS

آزمون IELTS دارای دو نوع آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) است. اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند بایستی در نوع آکادمیک این آزمون شرکت نمایند و آزمون عمومی برای کسانی  مناسب است که به دنبال گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای، اخذ دیپلم و یا اقامت هستند.

انواع آزمون  IELTS آزمون IELTS دارای دو نوع آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) است. اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند بایستی در نوع آکادمیک این آزمون شرکت نمایند و آزمون عمومی برای کسانی  مناسب است که به دنبال گذراندن دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای، اخذ دیپلم و یا اقامت هستند.
بررسی آزمون آیلتس و انواع آن

بخش های مختلف آزمون IELTS را بشناسیم!

همانطور که گفتیم در آزمون چهار مهارت Listening ، Reading، Writing ، Speaking  ارزیابی می شود. کل زمان برای این آزمون 2ساعت و 45 دقیقه است. Listening شامل چهل سوال و 30 دقیقه، Reading   چهل  سوال دارد و زمان پاسخگویی به سوالاتش30 دقیقه است. Writing  دو سوال دارد و مدت زمان پاسخگویی برای این سوالات 60 دقیقه می باشد. همچنین برای بخش Speaking حدود 11 الی 15 دقیقه زمان لازم است.

اگر تصمیم به رزرو آزمون IELTS دارید، اما نمی‌دانید که از کجا شروع کنید، به شما توصیه می‌کنیم که حتما این مقاله را بخوانید تا با تمامی مراحل و بخش های آزمون آیلتس از نحوه ثبت نام برای این آزمون و انتخاب نوع آزمون و همینطور آمادگی برای این آزمون تا  نحوه شرکت در آن آشنا شوید.

 انواع بخش ها و سوالات آزمون IELTS را بشناسید.

هر دو آزمون آکادمیک و عمومی آیلتس از چهار قسمت Listening، Reading، Righting وspeaking  تشکیل شده‌اند. بعدازاینکه شما برای آزمون آیلتس ثبت نام نمودید باید با استفاده از آزمون های آزمایشی با انواع سوالات مورد انتظار در آزمون اصلی آشنا شوید. وقتی‌که شما انواع سوالات را شناختید  مسلط تر از قبل خواهید بود. شما باید بدانید که با انجام آزمون های آزمایشی قبل از آزمون به طور صد در صدی برای روز آزمون آماده شده اید. باید در نظر داشته باشید بخش های آزمون آیلتس کاملا متفاوت از هم هستند. هر کدام کاربرد جداگانه ای دارد. شما باید تک به تک در این بخش ها خودتان را بار ها و بارها مورد آزمایش قرار دهید.

 آشنایی با نتایج نهایی یا Band score

نتایج آیلتس شما به عنوان نتایج نهایی یا Band score اعلام می شود که از 0 تا 9 شماره گذاری می شود. شما برای هر بخش از آزمون، دو نمره‌ی کلی  و جداگانه مختص آن بخش را دارید. نمرات به صورت کامل برای مثال 7 و یا نیمه به عنوان مثال 8.5 اعلام می شود. شما بهتر است با معیارهای سنجش امتحان گیرندگان در بخش های مختلف و به خصوص در بخش‌های Righting   وspeaking  آشنا شوید. 

مطالعه و تعیین اهداف

بسیار مهم است که برای آزمون IELTS خود مطالعه کنید، پس سوالات و تست های قدیمی را دست کم نگیرید. تمرین و تکرار را فراموش نکنید. شما می‌توانید آزمون های آزمایشی رایگان را دانلود کنید تا با انواع مختلف سوالات آشنا شوید. سعی کنید که قبل از امتحان استفاده از زبان انگلیسی را در زندگی روزمره تان به عادت تبدیل کنید. شما با تعیین هدف و برنامه‌ریزی برای یادگیری، تست زنی، تمرین و تکرار برای آزمون آمادگی های لازم را به دست می‌آورید.

کلام پایانی

درآخر باید گفت که ارتقای شغلی، مهاجرت و فعالیت های بین‌المللی نیاز به داشتن مدرک آیلتس دارد و هرچه نمره‌ی شما بالاتر باشد دارای ارزش بیشتری است. در نظر داشته باشید که آیلتس دری به آینده است. افراد با داشتن این مدرک می‌توانند در کشورهای اروپایی و پیشرفته زندگی مرفهی را تجربه و پله های ترقی را طی کنند. پس در نهایت برای کسب نمره ی مناسب کافیست با برنامه‌ریزی به جلسه آزمون بروید تا به راحتی از پس آن برآیید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

 

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30