8نکته‌ی مهم در نامه نویسی OET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

نامه‌نویسی در OET (8 نکته‌ی مهم در نامه نویسی ارجاعی OET)

نامه‌نویسی در OET، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آزمون می باشد. آزمون شغلی زبان انگلیسی چهار زیر آزمون را شامل می‌­شود که هر کدام توانایی مختلف زبانی مرتبط با زمینه‌ بهداشت و درمان را تأیید می­‌کنند. بدیهی است که  آزمون نوشتن مهارت­‌های نوشتاری را می‌­سنجد که برای هر شغل، خاص است (پزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره). به­‌طور معمول، برطبق دستورالعمل‌­های کار و با استفاده از یادداشت­های وضعیت، از شما خواسته ­می ­‍‌‌‌‌‌‌شود که نامه‌ی ارجاعی بنویسید. برای آمادگی بهتر دراین آزمون خاص  تعدادی از نکات کاربردی نامه‌نویسی درOET را جمع‌­آوری کرده­‌ایم.

از زمان مطالعه برای نامه‌نویسی در OET به ­طور متناسب استفاده کنید.

در ابتدای آزمون OET، به شما 5 دقیقه به عنوان زمان مطالعه، وقت داده می­‌شود. از زمان هوشمندانه استفاده­ کنید و دستورالعمل­ها را دنبال­‌کنید، به جزئیات مهم توجه ­کنید. در آن­جا شما باید متوجه­ شوید که به چه ­کسی و چرا می‌­نویسید؛ براساس این اطلاعات، انتخاب یادداشت­های وضعیت که به خواننده مربوط ­باشند آسان‌­تر می­‌شود. اطلاعات کم می‌­توانند شیوه‌ی نامه نویسی درOET را تغییر­دهند؛ مثلاً این بسیار اهمیت‌­دارد که پزشک متخصص با بیمار آشنا است یا خیر.

یادداشت‌­های وضعیت را به طریق ساختاری سازماندهی کنید.

یادداشت­های وضعیت را به طریق ساختاری سازمان­دهی کنید

اولین و مهم‌­ترین چیز که باید به خاطرداشته­ باشید این است که یادداشت­های وضعیت باید در پاراگراف‌­های منظم تنظیم ­شوند. این امر به شما کمک ­می‌­کند تا به ساختار واضحی که کلیه‌ اطلاعات مربوطه را داشته ­باشد، دست‌­یابید. نامه‌ی شما باید این ساختار را داشته­ باشد: جمله ابتدایی، موضوع اصلی و فرعی، جزئیات دیگر و درخواست. موضوعات می­‌توانند پزشکی یا اجتماعی باشند، جزئیات اضافی می‌­توانند به تجویز دارو اشاره­‌کنند و درخواست به وضوح، برای ارجاع است (به یک پزشک متخصص خاص).

 حداقل یکی از نکات زیر یا هر دو را برای تأثیر مثبت نامه نویسی در ‌OET به حساب­ آورید.

  • مسئله اصلی پزشکی (تشخیص/ جراحی)
  • درخواست/ هدف در جمله ابتدایی

جمله ابتدایی باید به یک مسئله پزشکی واضح اشاره­‌ داشته‌­باشد که می‌­تواند از بخش «تشخیص پذیرش» گرفته‌­شود. براساس مشکل گفته­‌شده شما باید بیمار را برای معاینه به پزشک متخصص ارجاع‌ ­دهید (درخواست). بعد می­‌توانید جزئیات بیشتری را تحت مسئله اصلی پزشکی (موضوع فرعی برای پیگیری) توضیح ­دهید.

بین موضوعات اصلی و فرعی تمایز قائل ­شوید

یادداشت­‌های وضعیت می‌­توانند در شناسایی اطلاعات ارزشمند درباره موضوع اصلی مفید­ باشند. این­که موضوع اصلی را ازفرعی اشتباه‌ ­نگیرید، اهمیت دارد؛ مثلاً اگر بیماری سردرد و سرگیجه­ دارد، شما باید معین­ کنید کدام­‌یک به­‌دنبال دیگری اتفاق می‌­افتد. موضوعات اصلی و فرعی باید در پاراگراف­های جداگانه وصف­ شوند، چون ایده­‌های مختلط در یک پاراگراف می‌­تواند نمره پایین‌­تری داشته­‌باشد.

برای نامه‌نویسی در OET تمرین را بفهمید و نمونه‌­ها را بررسی ­‌کنید.

راهنمای تمرین نامه‌نویسی درOET و تمرین نوشتن را هر چند دفعه که می­‌توانید، با دقت بخوانید. بنابراین مطمئن می‌­شوید که آن­چه را که باید انجام­ دهید، فهمیده­‌اید. هرچه تمرین را بهتر بفهمید، احتمال موفقیتتان در آزمون نوشتن بیشتر می­‌شود. به‌­علاوه باید خواندن نمونه آزمون نامه‌­نویسی را درنظرداشته­ باشید زیرا این­کار می‌تواند یک تصویر واضح از ساختار این نامه ارائه­ کند.

تمرین را بفهمید و نمونه‌­ها را بررسی­‌کنید

 در نامه نویسی در آزمون OET برای هر یک از جزئیات، پاراگراف جداگانه بنویسید.

شاید یکی از سخت‌­ترین کارها تصمیم این است که یک متخصص ممکن است چه اطلاعاتی را نیاز داشته­ باشد. بعد از این­که موضوع پاراگراف­‌های اصلی و فرعی را نوشتید، حتماً برای دیگر جزئیات یک پاراگراف جداگانه بنویسید. آن­ها باید اطلاعات مرتبط با ارزش قابل ذکر را شامل ­شوند، هرچند اگر به‌­طور مستقیم به هم ربط ­نداشته­ باشند.

فرمت نوشتن نامه در رایتینگ OET

این سه نامه با توجه به پاراگراف آغازین (اول) آنها از هم متمایز می شوند. در ابتدای هر سه فرمت نامه OET  باید ابتدا هدف از نوشتن نامه مطرح شود به عبارت دیگر باید مطرح شود دلیل اصلی نوشتن نامه چیست. به چند مثال زیر که می توانند در ابتدای نامه OET  برای شروع نامه به کار روند توجه کنید.

  • Thank you for seeing/reviewing/providing…
  • I am writing to (urgently) refer/transfer/discharge/update/request…
  • Mr X, your (my) patient,/ Your (My) patient, Mr X…

توجه داشته باشید که تسک رایتینگ و قسمت پایانی CASE NOTES  اشاره دارد به این که چه چیزی باید در پاراگراف ابتدایی (معرفی) نامه حتما ذکر شود. این دو تا بخش خلاصه ای از موقعیت را برای خواننده بیان می کنند به علاوه ارتباطی که بین خواننده و بیمار وجود دارد را بیان می کنند. در نتیجه می توان فهمید چه طوری باید نامه OET  خود را شروع کنید.

به‌­طور واضح ارجاع در پاراگراف آخر شرح داده‌ ­می‌­شود.

حتی اگر در جمله اولیه به لزوم ارجاع اشاره کرده­‌ باشید، کافی نیست. در آخر نامه باید با بیشتر صراحت داشته­ باشید و درخواست ارجاع را بنویسید. از اطلاعات راهنمای عمل نوشتن OET و طرح انفصال یا مدیریت برای توضیح درخواست به روشی خوش ساختار استفاده ­کنید.

در نامه نویسی برایOET شما باید برای خواننده یک داستان را بگویید.

بعد از این­که یادداشت‌­های وضعیت را انتخاب و سامان­دهی کردید، وقت آن است که آن­ها را به نامه‌ دقیق تبدیل ­کنید. شما باید نامه را طوری بنویسید که داستانی را برای خواننده تعریف­ کند؛ یادداشت­‌های وضعیت را مستقیماً کپی نکنید چون این کار توصیه ­نمی­‌شود. به­‌علاوه تمام اطلاعات موجود در یادداشت‌­های وضعیت مفید­ نیستند، برخی از جزئیات درون آن حواس شما را پرت می­‌کنند.

نکته: سرویس صحیح نوشتن OET، در راه­‌حل­‌های معیار تحصیلی تنها همراه آماده است که شما نیازدارید تا مطمئن ­شوید برای گرفتن نمره‌ی A یا  B در واحد نوشتن، دنبال­ می‌­کنید. اساتید ما متخصصان پزشکی باتجربه‌ی آموزش ESL هستند. آن­‌ها به تمام موضوعات جزئی زمان­‌ها، بندها، جملات، حروف‌­اضافه، شکل جمله، انتخاب کلمه، تفسیر یادداشت‌­های وضعیت و سازماندهی اطلاعات اشاره و آن­ها را اصلاح می‌­کنند. در انتها، این‌­ها برخی از مهم‌­ترین نکات نوشتن ارجاع است که باید در آزمون نوشتن OET در نظر داشته­‌باشید. این همیشه فکر خوبی است که نمونه ­نامه­ ها را بخوانید. چون می­‌توانند به شما کمک­‌کنند که نامه‌ی ارجاع بهتری بنویسید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30