آیلتس یا OET
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

نمره 9 رایتینگ آیلتس/چطور می‌توانید در آزمون رایتینگ آیلتس نمره 9 بگیرید؟

نمره 9 رایتینگ آیلتس، یکی از خواسته‌های آزمون‌دهندگان است. برای کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس باید در Task achieve ment writing خیلی دقت کنید.

Task achievementچه تاثیری بر کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس می‌گذارد؟

در ابتدا برای شما  توضیح می دهیم که Task achievement چه می باشد؟ این قسمت به این معنی است که کاملا جواب شما باید مرتبط با موضوع رایتینگ باشد. کاملا توسعه داده شود و هر پاراگراف topic sentence  مخصوص خود را داشته باشد که خیلی توسعه داده شوند.

Task achievementچه تاثیری بر کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس می‌گذارد

در حقیقت، جملات حمایتی خوبی برای هر  Topic sentence نوشته شود. باید به همه بخش‌های writing بپردازید. به عنوان مثال اگر از شما خواسته شده که درباره مشکلی بحث کنید و سپس راه حل را ارائه نمایید. باید به هر دو بخش بپردازید اگر به عنوان مثال راه حل در writing مطرح نکنید به task achievement خیلی توجه نکرده اید .

حتما بخوانید: لیسنینگ تافل

برای کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس باید به Task ها توجه کنید.

در سبک agree or disagree باید موضوع خود را در پاراگراف معرفی ابتدا مشخص کنید. سپس شروع به توسعه آن در پاراگراف‌های بدنه بدهید. باید به Coherence,Cohesion دقت کنید. باید بتوانید عقایدتان را خیلی منطقی و با پیوستگی خاصی بیان کنید. از کلمات ربط مناسب در هنگام نیاز استفاده کنید. Cohesion به معنی پیوستگی در writing است. در هنگام نیاز، استفاده کلمات مرسومی مانند and / but / also / firstiz / secondlz /for exampie / furthermore /moreover/inaddition استفاده کنید.

باید سعی کنید در مقاله به lexical resource  حتما توجه کنید .

مفهوم این عبارت اینست که باید برای کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس به چند نکته توجه کنید. باید از Collocations مناسب در writing استفاده کنید و همچنین از phrasal verbs استفاده کنید. باید به examiner تان دهید که دامنه لغات خوبی دارید. باید در مقاله از مترادف استفاده کرده و بازی با کلمات را خوب انجام دهید. به عنوان مثال writin به جای کلمه  different به معنی متفاوت از مترادفهای دیگری هم استفاده کنید. مانند: multiple Varied- Various وغیره یعنی یک کلمه را چندین بار تکرار نکنید. به عوان مثال: به جای کلمه important از کلمات دیگری هم مانند: essential/ significant /vital

باید سعی کنید در مقاله به lexical resource  حتما توجه کنید .

reguired استفاده از  collication  های مناسب  در رایتینگ آیلتس مانند: Take  action ، Take measure ،Take step

Collocation یعنی بعضی کلمات در انگلیسی باهم اتفاق می افتند مانند کلمه action که همیشه با take به معنی اقدام کردن اتفاق می افتند.

Collocation های دیگر مانند fundamental  a   یک دلیل بنیادی –اصلی

اشتباه کردن make mistake

تصمیم گرفتن make decision

نقش مهمی را بازی کردن to play a big role in

حتما بخوانید: 10 کلمه انگلیسی که همیشه اشتباه مینویسیم.

کلام آخر

استفاده از phrasal verbs می تواند به کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس خیلی کمک کند. مانند turn up ظاهر شدن/raise up مطرح کردن/fall behind عقب افتادن /call off کنسل کردن/put off به تعویق اندختن/ cut down کاهش دادن و غیره….

Phrasal verbs در حقیقت افعال دو قسمتی هستند. بنابراین برای کسب نمره 9 رایتینگ آیلتس باید به نکات فوق توجه شود. مقاله باید سازماندهی اطلاعات خوبی داشته باشد تا examiner را متقاعد کند.​

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30