دختری در حال تمرین مهارت لیسنینگ آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

مهارت لیسنینگ آیلتس خود را برای روز امتحان با این تکنیک‌ها تقویت کنید.

مهارت لیسنینگ آیلتس خود را با استفاده از این چهار نکته طلایی در روز امتحان آیلتس کاغذی و کامپیوتری می توانید بهبود بخشید. در آزمون Listening آیلتس، میزان درک شما از چیزی که می­‌شنوید سنجیده می‌شود. شما باید املای جواب­‌ها را به‌­درستی بنویسید تا بتوانید نمره کامل را اخذ کنید. در این نوشته سعی کرده‌ایم که شما را با تکنیک‌هایی طلایی جهت تقویت و بهبود مهارت لیسنینگ آیلتس آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

اولین تکنیک برای تقویت مهارت Listening

تکنیک اول این است که سوالات را جلو جلو بخوانید ( Read a head )در هر دو نوع آزمون آیلتس در بخش لیسنینگ فرصت های کوتاهی به شما داده می شود که جواب های خود را چک کنید و یا سوال ها را قبل از شروع Listeningدر هر پارت بخوانید . توجه به این تکنیک به شما این فرصت را می دهد که با سوالات و احتمالاٌ محیطی که در آن مکالمه صورت می گیرد آشنا شوید و در نتیجه در هر بخش Listening موفق تر عمل کنید . اگر 1 دقیقه یا 30 ثانیه فرصت دارید ، از این زمان استفاده کرده و سوالات را جلو جلو بخوانید . 

دومین تکنیک برای تقویت مهارت Listening

دختری در حال تمرین مهارت لیسنینگ

تکنیک دوم این است که در هر آزمون کامپیوتری آیلتس لغات و عبارات اصلی را هایلایت کنید. ( Key words or phrases )هنگامی که در حال خواندن هستید می توانید از طریق آپشنی که به شما داده شده نکات و اطلاعات مهم را هایلایت کنید . در آزمون آیلتس کاغذی باید با مداد یا خودکار سوالات ونکات مهم را مشخص کنید می توانید زیر آنها خط بکشید و یا دوره آنها دایره بکشید که توجه شما را جلب کند . 

سومین تکنیک برای بهبود مهارت لیسنینگ آیلتس

تکنیک سوم این است که هیچ سوالی را بدون جواب نگذارید ( Don’t leave empty answers )  اگر شما یک سوالی را بدون پاسخ بگذارید به شما نمره صفر برای آن سوال داده می شود . اگر باید جای خالی پر کنید و یا یک گزینه مناسب را انتخاب کنید ، لطفاٌ حدس بزنید . بهتر از این است که سوالی را بدون جواب رها کنید شاید جواب شما صحیح باشد . 

تکنیک آخر

تکنیک چهارم در مهارت لیسنینگ آیلتس تمرکزاست. لطفاٌ در طول امتحان تمرکز خود را حفظ کنید . لطفاٌ صاف بنشینید و نفس عمیق بکشید گاهی اوقات در طول آزمون لیسنینگ آیلتس دست‌های خود را حرکت دهید یا بکشید تا اکسیژن بیشتری به مغز شما برسد . تمرکز در طول Listeningمهم است و باید روی آن تمرین کنید. 

تقویت مهارت لیسنینگ برای آزمون

( دپارتمان آیلتس مرکز زبان هیراد )  

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30