برنامه ریزی درست برای آزمون آیلتس
Facebook
Twitter
LinkedIn

سوالات اسپیکینگ آیلتس بخش اول در سال 2019

سوالات اسپیکینگ آیلتس بخش اول در سال 2019 به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته شده است. درابتدا باید بیان کنیم که آیلتس، آزمونی است برای چک کردن مهارت های زبان انگلیسی و برای داوطلبانی است که می‌خواهند برای تحصیل مهاجرت کنند یا اهداف حرفه ای خاصی را دنبال می‌کنند. این آزمون شامل چهار بخش گوش دادن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن است. برای کسب نمره خوب در آزمون آیلتس و پاسخگویی به سوالات اسپیکینگ آیلتس باید توجه ویژه ای به هر بخش معطوف داشت. همچنین باید برای همه آنها آمادگی یکسانی کسب کرد.

با هر هدفی که در این آزمون شرکت می‌کنید لازم است که به صورت منظم تکرار و تمرین داشته باشید. برای تمرین مناسب و درست افراد باید با سوالات اسپیکینگ آیلتس در بخش اول آزمون آشنایی داشته باشند. در این مقاله با سوالات آیلتس و پاسخ های این بخش در سال 2019 آشنا می‌شوید. این مطالب به داوطلبان کمک خواهند کرد بر این بخش کاملا مسلط شوند.

سوالات اسپیکینگ آیلتس و پاسخ های بخش اول در سال 2019

یکی از افرادی که سال گذشته در آزمون آیلتس شرکت کرده بود سوالاتی که از او پرسیده شد را به خاطر داشت. بیایید با هم این سوالات را تمرین کنیم:

سوالات اسپیکینگ آیلتس بخش اول با جواب

سوال: اسم شما چیست؟

جواب: اسم من راکشا چندا است.

سوال: در حال حاضر تحصیل می‌کنید یا سرکار می‌روید؟

جواب: من در حال حاضر به عنوان یک مهندس نرم افزار در MNC واقع در گروگان کار میکنم. تقریبا ده سالی می‌شود که در این سازمان هستم و از کارم بسیار لذت میبرم. کار من این است که برنامه ها را در جاوا، که یک زبان برنامه نویسی معروف است، توسعه بدهم.

سوالات اسپیکینگ آیلتس بخش دوم با جواب

سوال: درباره برنامه زمانی کارتان و وظایف شغلی خود صحبت کنید.

جواب: من در شیفت روزانه از ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر در یک شرکت چند ملیتی فعالیت می‌کنم و وظایف کاری من دربردارنده فعالیت در تیم ها برای توسعه برنامه هایی به زبان برنامه نویسی جاوا است. من کد نیز طراحی می‌کنم. پس از آن نرم افزارها از نظر کیفیت آزمایش می‌شوند. در نهایت به مشتریانی که به آنها نیاز دارند فروخته می‌شوند.

سوالات اسپیکینگ آیلتس دربخش سوم آزمون

سوال: آیا به تغییر شغلتان در آینده فکر می‌کنید؟

جواب: همانطورکه قبلا هم اشاره کردم من از کارم لذت میبرم. حدود ده سال است که در این شرکت مشغولم. با توجه به اینکه این کار برای من کاملا تثبیت شده است دوست دارم در همین شرکت بمانم. من در خانه وظایف دیگری نیز دارم و به همین دلیل نمیتوانم از شغلم دست بکشم.

علاوه بر این، من برای این شغلم مشوق ها و بن های سالانه دریافت می‌کنم. به همین خاطر، دلیلی برای پیوستن به شرکت دیگر وجود ندارد.

مثالهایی دیگر از سوال و جواب بخش اول سوالات آیلتس

سوال: وقت گذراندن با خانواده را چقدر دوست دارید؟

جواب: قطعا من وقت گذراندن با خانواده ام مخصوصا در آخر هفته ها را بسیار دوست دارم. ما برنامه ریزی می‌کنیم که در یک روز تعطیل به پیک نیک برویم. ما معمولا بعداز ظهر ها با هم به پیاده روی می‌رویم.

به غیر از این، ما از تماشای فیلم در کنار فرزندان مان در سینما نیز لذت میبریم. علاوه بر این هر وقت که زمان خالی داشته باشیم من و همسرم دوست داریم بازی های داخل خانه ای مثل شطرنج یا carrom board را بازی کنیم.

سوالات اسپیکینگ آزمون آیلتس در مورد خانواده

سوال: از بین اعضای خانواده تان شما به چه کسی شباهت بیشتری دارید؟

جواب: خانواده ما 6 عضو دارد. با اینکه همگی ویژگی های مشابهی داریم. اما من بیشتر از همه به خواهر بزرگترم شباهت دارم. از نظر ظاهری، ترکیب چهره و قد ما تقریبا یکسان هستیم.

در مورد ویژگی های دیگر هم باید بگویم که من علاقه زیادی به موزیک دارم و او هم همینطور. هر دوی ما به گیتار زدن در مهمانی های خانوداگی علاقه داریم.

نگاهی به دیگر سوالات در مورد خانواده

سوال: نزدیکترین فرد به شما در خانواده چه کسی است؟

جواب: از بین همه مادرم به من نزدیکتر است. من همه چیز را چه خوب و چه بد با او به اشتراک میگذارم. او به خوبی مرا راهنمایی میکند و هر وقت که لازم باشد از من حمایت میکند.

میتونم بگم که او تکیه گاه منه. من اگر در این خانواده به جایی رسیده ام همه به خاطر مادرم است. او در قضاوت کردن من بسیار ماهر است. بارها شده است که من چیزی میخواستم و او حتی قبل از اینکه به زبان بیاورم آن را برای من فراهم کرده است.

نتیجه گیری: سوالات بخش اول اسپیکینگ آیلتس موضوعات متفاوتی دارند و از میان این موضوعات، سوالات متعددی پرسیده میشود. برای رسیدن به نمره خوب، داوطلبان باید به خوبی آماده شده و بسیار زیاد تمرین کنند. خوشبختانه این مقاله به شما کمک میکند به نمره دلخواهتان برسید.

مهم نیست که چه امتحانی دارید برای هر چیزی باید حتما آمادگی لازم را کسب کنید. اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید برای اخذ نمره خوب باید زمان زیادی را به کسب آمادگی در آن اختصاص دهید و برای هر بخش آزمون باید توجه و انرژی برابری بگذارید.

همچون دیگر بخش های آزمون آیلتس بخش دوم اسپیکینگ نیز به توجه و دقت زیادی نیاز دارد زیرا تعداد زیادی کیو کارت وجود دارد که ممکن است از فرد درخواست شود به آنها پاسخ دهد.

در این مقاله یکی از نمونه سوالات سال گذشته بخش دوم اسپیکینگ آزمون آیلتس را به همراه پاسخ میبینید. بیایید با هم بررسیش کنیم.

حتما بخوانید: دوره ی تضمینی آزمون آیلتس در هیراد

سوالات کیوکارت های اسپیکینگ آزمون آیلتس

یکی از شرکت کنندگان آزمون آیلتس سوالات کیو کارتی که از او پرسیده اند را گزارش کرده است. شما میتوانید ابتدا خودتان پاسخ بدهید و بعد جواب خود را با نمونه آماده مقایسه کنید.

موضوعات آزمون اسپیکنگ بخش دوم، کیو کارت ها

درباره زمانی صحبت کنید که باید برای یک موضوع خاص آماده میشدید

چه موقعیتی بود
در آن زمان چه کاری انجام دادید
چه کسی در انجام آن به شما کمک کرد
توضیح دهید آیا موفق شدید
این مقاله را هم بخوانید: سوالات آیلتس در سال های گذشته : کیو کارت های اسپیکینگ به همراه پاسخ

نمونه پاسخ بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس، کیو کارت

سال گذشته من باید برای مراسم عروسی دختر خاله ام آماده میشدم. این جشن در ماه دسامبر برگزار شد و من هنوز به یاد دارم که چه روز سردی بود. آن روز برای من و خانواده ام بسیار خاص بود زیرا دختر خاله ام که مثل خواهرم بود داشت ازدواج میکرد. برای آماده شدن، من یک ساری سنتی به همراه زیورالاتی مثل گوشواره، گردنبند، صندل خریدم.

پاسخ خود را توضیح دهید

یکی دیگر فامیل ها در پوشیدن لباس و دیگر وسایل به من کمک کرد. من یک ساری هندی صورتی رنگ به همراه صندل های همرنگش پوشیدم. کناره های ساری سوزن دوزی های بسیار زیبایی به رنگ قرمز داشت و به همین دلیل تصمیم گرفتم زیورآلات قرمز نیز استفاده کنم.

این یک جشن بسیار خاص و فرخنده بود و من میخواستم بسیار خوب لباس بپوشم. کمک کردن فامیلم به من در لباس پوشیدن بسیار موثر بود. به علاوه او خودش هم دختر بسیار زیبایی است و همه نکات درست لباس پوشیدن و ارایش صحیح برای عروسی را بلد است.

نتیجه گیری پاسخ

در نهایت من توانستم همانطوری که میخواستم لباس بپوشم چون افراد حاضر در عروسی تعاریف خوبی از لباس و زیورآلاتم کردند. واقعا روز به یاد ماندنی بود.

نکاتی کلیدی در اسپیکینگ  آیلتس

در ادامه میتوانید نکاتی را بخوانید که به شما در رسیدن به نمره مورد نظرتان کمک خواهد کرد.

یادداشت برداری در یک دقیقه را تمرین کنید. لغات مهم در کیوکارت های آیلتس را هایلایت کنید و جلوی هر کارت 2 یا 3 تا کلمه کلیدی بنویسید تا بتوانید به نتیجه برسید.
در بخش اسپیکینگ مهم است که صحبت کردن را تمرین کرده باشید. سعی کنید روزی 3 تا 4 دقیقه این تمرین را انجام دهید. هر موضوع بخش دومی را که دوست دارید انتخاب کنید و 4 دقیقه درباره آن حرف بزنید. این کار را دائما به صورت منظم انجام دهید.
هر سوال آیلتسی که دوست دارید را انتخاب کنید و جلوی آینه به آن پاسخ دهید. این کار به شما کمک میکند زبان بدن خود را هم مد نظر قرار دهید. زبان بدن شما، اعتماد به نفستان را نشان میدهد.
حواستان باشد که در هنگام پاسخ به سوالات اسپیکینگ آیلتس از این کارها به شدت خودداری کنید: مکث کردن، پاسخ دادن با یک کلمه یا یک جمله کوتاه و نشان دادن اعتماد به نفس پایین.

نتیجه گیری

در کل باید بگم اگر داوطلب در مورد مهارت هایش کاملا با اعتماد به نفس برخورد کند آزمونگر ممکن است یک اشتباه لفظی را نادیده را بگیرد. پس مهم نیست که سوال اسپیکینگ چیست در هر صورت شما باید با اعتماد به نفس برخورد کنید.

خوشبختانه نمونه سوالات سال های گذشته آیلتس به شما کمک میکنند بیشتر با فرمت آزمون آشَنا شوید. سعی کنید تایمر بگیرید و ببینید برای پاسخ به هر سوال چقدر وقت می‌گذارید.​

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد