سوالات اسپیکینگ جزو مهم‌ترین قسمت‌های آزمون آیلتس می‌باشند. آیلتس آزمونی است برای چک کردن سطح مهارت های زبان انگلیسی شما و در مجموع چهار بخش دارد که عبارتند از: گوش دادن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن است. برای اینکه نمره خوبی در آزمون آیلتس کسب کنید لازم است که به هر بخش توجه خاصی داشته و میزان آمادگی یکسانی برای همه آنها داشته باشید.
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

سوالات اسپیکینگ(سوالات سال 2019 بخش دوم اسپیکینگ آیلتس)

سوالات اسپیکینگ جزو مهم‌ترین قسمت‌های آزمون آیلتس می‌باشند. آیلتس آزمونی است برای چک کردن سطح مهارت های زبان انگلیسی شما و در مجموع چهار بخش دارد که عبارتند از: گوش دادن، نوشتن، خواندن و صحبت کردن است. برای اینکه نمره خوبی در آزمون آیلتس کسب کنید لازم است که به هر بخش توجه خاصی داشته و میزان آمادگی یکسانی برای همه آنها داشته باشید.

برای اینکه به این هدف برسید باید دائما و به صورت منظم تمرین کنید. برای اینکه در سال 2020 بتوانید درست و موثر تمرین کنید باید با نمونه سوالات بخش سوم اسپیکینگ آیلتس آشنا باشید.

در این مقاله سوالات اسپیکینگ و پاسخ های بخش سوم سوالات اسپیکینگ آیلتس در سال 2019 را مشاهده می‌کنید که به شما کمک می‌کنند کاملا بر روی سوالات اسپیکینگ مسلط شوید.

سوالات بخش اسپیکینگ آیلتس

سوالاتی که در ادامه می آیند از یک متقاضی آزمون آیلتس در بخش اسپیکینگ پرسیده شده اند. شما میتوانید اول سوالات را بخوانید و خودتان پاسخ بدهید سپس به نمونه پاسخ نگاه کرده و پاسخ خود را با آن مقایسه کنید.

 

حتما بخوانید: مروری بر بخش اول رایتینگ آزمون آیلتس

 

قسمت اول سوالات اسپیکینگ آیلتس

کار کردن تحت فشار چه مزایایی دارد؟

نمونه پاسخ: اگر یک کارمند مجبور شود تحت فشار کار کند مزیت آن این است که میتواند هدف خود را تکمیل کند و همه کارها در یک محیط کاملا منظم و با زمان بندی های مشخص انجام خواهند شد. یکی دیگر از مزایای آن این است که کارمند با توجه به سرعت کار کردنش، کاراتر و بهره ور تر خواهد بود و میتواند وظایف خود را در موعد مشخص تحویل دهد.

این مقاله را هم بخوانید: 100 سوال و موضوع انشای آیلتس: راهی برای کسب نمره 9 در آیلتس

سوالاتی درباره موضوع محیط کار
آیا عیبی هم دارد؟

نمونه پاسخ: بله اگر کارمندی که تحت فشار شدیدی کار میکند عصبانی شده و کنترل خود را از دست بدهد و نشان بدهد که هیچ تمایلی به انجام کار ندارد، کار کردن تحت فشار میتواند پر از ایراد باشد. هر کارمندی برای مقابله با فشار راهکار خود را دارد و تا حدی میتواند با آن کنار بیاید.

مثلا اگر کارمندی که زود عصبانی میشود تحت فشار زیادی فعالیت کند ممکن است در مقایسه با دیگر افرادی که با حوصله و صبر کار میکنند، زودتر کنترل خود را از دست بدهد. بنابراین بستگی به فرد دارد اما این هم درست است که وارد کردن فشار به افراد حد و حدودی دارد.

سوالات بخش دوم اسپیکینگ آیلتس

داشتن روزهای تعطیل چه اهمیتی دارد؟

نمونه پاسخ: با توجه به اینکه اگر افراد در آخر هفته ها روز تعطیل داشته باشند میتوانند عملکردی بهتری هم از خود نشان دهند ، داشتن چنین روزهایی ضروری است. وقت گذراندن با خانواده، تماشای تلویزیون، بازی کردن یا هر سرگرمی دیگری میتواند موجب آرامش ذهن کارمند شود.

از دوشنبه تا جمعه کارکنان دارند روزی 8 تا 12 ساعت کار میکنند و زمانی برای اعضای خانواده و دیگر فعالیت های در خانه ندارند. به همین دلیل یکی دو روز تعطیلی در روزهای شنبه و یکشنبه به آنها انرژی لازم برای هر چه بهتر انجام دادن وظایفشان در هفته بعد را میدهد.

سوالات بخش سوم اسپیکینگ آزمون آیلتس

بهترین راه برای جبران زمان اضافه کار کارمند چیست؟

نمونه پاسخ: به نظر من بهترین راه برای جبران ساعات کار اضافی کارمند، پرداخت پول است. باید به چنین کارمندانی مشوق ها یا حقوق بیشتری به ازای ساعات اضافه کاری آنها پرداخت شود. این به آنها کمک میکند برای بیشتر کار کردن انگیزه داشته باشند.

به غیر از این، مدیران میتوانند از این کارمندان به دلیل اضافه کاریشان تقدیر کنند. اگر آنها به دلیل انجام این کار شناخته شوند مطئنا در اینده هم آن را ادامه خواهند داد.

سوالات بخش آخر

فکرمیکنید امروزه فناوری از فشار کاری کم میکند؟
نمونه پاسخ: بله من موافقم که فناوری در مقایسه با نحوه کار افراد در گذشته بسیار تغییر کرده است. با وجود دستگاه های فناورانه ای همچون کامیپوترها و پرینترها، اینکه بخواهیم محاسبات یا پوشه بندی را به صورت دستی انجام دهیم، مسخره به نظر میاید.

اما امروزه با وجود اینترنت و دستگاه های الکترونیکی همه کارها به راحتی انجام میشوند. این ابزارها از انسان ها کاراتر هستند و به همین دلیل از فشار کاری بر نیروی انسانی کاسته اند.

نتیجه گیری

سوالات اسپیکینگ آیلتس موضوعات متفاوتی دارند و ازمیان این موضوعات در بخش سوم اسپیکینگ آیلتس هر سوالی میتواند پرسیده شود. متقاضیان برای کسب نمره خوب باید کاملا آماده بوده و بسیار زیاد تمرین کنند. خوشبختانه این مقاله به شما کمک میکند به نمره دلخواهتان برسید. موفق باشید!​

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30