مروری بر بخش اول رایتینگ آزمون آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

رایتینگ آیلتس (مروری بر بخش اول رایتینگ آزمون آیلتس)

رایتینگ آیلتس، جزو مهم‌ترین قسمت‌های آزمون آیلتس می‌باشد. این نمونه سوال بخش اول رایتینگ آیلتس مشارکت گروه های سنی مختلف در فعالیت‌های فرهنگی را مقایسه می‌کند. جدول ها از نظر ظاهری به اندازه نمودارهای میله ای و دایره ای، شفاف نیستند. زیرا در جداول شما تعداد زیادی عدد را در کنار هم میبیند که درک الگوی هر یک و مقایسه آنها با یکدیگر را کمی سخت می‌کند. بنابراین شما باید به دقت داده ها را بررسی کنید تا بتوانید آنها را به صورت خیلی منظم به شکل گروه های منطقی و پاراگراف های با معنی دربیاورید.

نمونه سوال جدول بخش اول رایتینگ آیلتس

نمونه سوال جدول بخش اول رایتینگ آیلتس در این بخش باید حدود 20 دقیقه وقت بذارید. جدول زیر نتایج مطالعه ای است که بر روی 6800 فرد اسکاتلندی انجام شده است. (حدود 16 سال ) و در این مطالعه از آنها پرسیده شده که آیا در 12 ماه گذشته در فعالیت های فرهنگی متفاوت شرکت کرده اند یا خیر. با انتخاب کردن و گزارش دادن ویژگی های اصلی و مقایسه های معنی دار، اطلاعات موجود در جدول زیر را خلاصه کنید.

نمونه پاسخ بخش اول رایتینگ آیلتس

این جدول بر روی بزرگسالان بین 16 تا 74 ساله در اسکاتلند انجام شده و به دنبال ارزیابی میزان مشارکت آنها در فعالیت های فرهنگی متعدد در 12 ماه گذشته است. در کل میتوان نتیجه گرفت که مشارکت در هر نوع کار دستی و اجرایی برای همه گروه های سنی از همه جذابتر بوده است.

بالاترین میزان مشارکت در گروه سنی بین 16 تا 24 سال مشاهده شد، که 35% در هنرهای نمایشی و 30% در هنرهای تصویری فعایت کرده بودند. در مقابل این میزان فعالیت، بقیه فعالیت ها درصد کمتری را به خود اختصاص میدانند که کمترین آن 10% و مربوط به امور کامپیوتر محور میشد.

اگر بخواهیم به گروه های سنی بالاتر مثل بالای 25 ساله ها توجه کنیم میبینیم که بیشترین میزان مشارکت در سنین 25-44 سال در امور نمایشی بود که البته این مقدار با 22% عدد کمتری را به خود اختصاص میدهد. در کارهای دستی، نرخی مشابه این میزان، در گروه های سنی 45-74 سال مشاهده شد . جالب است که میزان محبوبیت کارهای کامپیوتری و نوشتاری در گروه های بالای 25 نیز درصد بسیار پایینی را به خود اختصاص میدهد.

در مجموع محبوبترین بخش ها با بیش از 19% ، هنرهای دستی و نمایشی بودند. در حالیکه خریدهای فرهنگی و هنرهای تصویری درصد کمتری را به خود اختصاص میدادند. به ترتیب 16% و 15%. در نهایت اینکه علاقه کمی به نوشتار و محاسبات نشان داده شده بود.

 

حتما بخوانید: اصطلاحات پرکاربرد در مکالمه زبان آلمانی

 

قسمت نظرات در رایتینگ آیلتس

این سوال رایتینگ آزمون آیلتس همه مواد لازم برای گرفتن نمره کامل را دارد.

این رایتینگ یک آغاز مشخص دارد(بازنویسی کرده، کپی نکرده) و همچنین یک جمله مروری که همه روندها/و تغییرات اصلی موجود در متن را تشخیص میدهد.

این بخش بسیار خوب تنظیم شده است. مطالعه آن خیلی راحت است. این پاراگراف ها بر مبنای گروه های سنی مختلف دسته بندی شده اند.(البته روش های مختلفی برای مرتب کردن بندها وجود دارد اما باید مطمئن شوید که وقتی دارید در مورد روش منظم کردن بندها تصمیم میگیرید به گونه ای نباشد که وسط آن تصحیح کننده گیج شود و متن را از دست بدهد).

برخی مواقع ممکن است در جدول آیلتس، در صورت سوال از شما خواسته شود مقایسه را بین دو گروه خاص انجام دهید.

در توضیحات سوال احتمالا به روندهای اصلی و چیزهایی که باید به آنها اشاره کنید، پرداخته میشود.

علاوه بر این، در نمونه سوال بخش اول آزمون آیلتس میتوانید از انواع لغات و ساختارهای جمله ای استفاده کنید تا مهارت خود در گرامر و لغت را نشان دهید.

بخش نقشه نویسی در رایتینگ آیلتس

در این بخش شما باید بنویسید که یک نقشه در طول زمان متحمل چه تغییراتی شده است.

اگر دو نقشه به شما دادند، یکی مربوط به گذشته و یکی امروز یا زمانی بعد از نقشه قبلی، لازم است همه ویژگی های موجود در هر دو نقشه را توصیف کرده و دقیقا بر روی ویژگی هایی از آن که به مرور تغییر کرده یا نکرده است، تمرکز کنید.

در مورد نقشه نویسی آزمون آبلتس لغات مورد استفاده در مورد شهر، ناحیه، منطقه، مربوط به جایگاه آنهاست یعنی شمال یا جنوب غربی.

نقشه نویسی در آزمون

  • شما باید حدود 20 دقیقه بر روی  بخش نقشه نویسی رایتینگ آیلتس وقت بگذارید.
  • دو نقشه زیر جزیره ای قبل و بعد از احداث یک سری مکان های توریستی نشان داده شده‌است .
  • با انتخاب و گزارش ویژگی های اصلی این دو نقشه مقایسه های لازم را انجام دهید.
  • این نقشه ها تغییراتی که به دلیل احداث امکانات توریستی ایجاد شده اند را نشان می‌دهد.

پیش از این جزیره از درختان پالم و ساحل تشکیل شده بود. در حالیکه امروزه با اینکه درختان پالم وجود دارند. این جزیره تعداد زیادی امکانات تفریحی برای تعطیلات نیز دارد. از رستوران ها و استخرها گرفته تا مکان های اقامت و غیره.

این جزیره 200 متر طول دارد به همراه یک ساحل در قسمت غربی. در گذشته این جزیره تنها تعداد کم و پراکنده ای درختان پالم داشت و کلا خالی از سکنه بود. اما امروزه، مکان های زیادی برای اقامت وجود دارد. به شک 15 ساحل که به صورت دایره ای در مرکز و غرب جزیره قرار گرفته اند.

بین این دو محل اقامت یک رستوران جدید و بزرگ نیز قرار گرفته است. یک ساختمان پذیرش نیز وجود دارد. هر دوی آن‌ها پذیرای ماشین های جدید هستند. در جنوب این جزیره یک محل تی شکل برای کشتی ها وجود دارد که یک مسیر جدید برای جزیره و رسیدن به ساختمان ها و ساحل است جایی که توریست ها می‌توانند شنا کنند.

نظرات:

بخش نقشه نویسی آزمون رایتینگ آیلتس نمره بالایی را به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینکه هر دو نقشه ها توضیح داده شده اند و همه ویژگی ها و تغییرات بیان شده اند، این پاسخ همه الزامات سوال را راعایت کرده است.

بند معرفی این متن کاملا توضیح میدهد که نقشه درباره چه چیزی است (بازنویسی شده و همه چیز را از متن سوال کپی نمیکند) و پس از آن مرور کلی ای بر تغییرات کلیدی شده است.

در آزمون رایتینگ آیلتس این متن به خوبی در قالب پاراگراف های مشخص تنظیم شده است. پاراگراف اول نشان می‌دهد جزیره در گذشته به چه شکل بوده است. اینکه الان چگونه محل های اقامت زیادی دارد. پاراگراف آخر بقیه تغییرات را بیان می‌کند.

در این متن ترکیب خوبی از لغات خوب را میبینیم مثلا:

  • از ابتدا تشکیل شده از
  • جذابیت های زیادی را در خود جای داده است
  • بخش غربی
  • پر از
  • الگوی دایره ای
  • مسیر جدی برای جزیره

در این متن ترکیبات پیچیده خوبی نیز در رایتینگ آیلتس مشاهده می‌شود. مثال هایی از جملات پیچیده با (‘although’, ‘though’, ‘which’, and ‘where’)، جملات مجهول (Footpaths have also been constructed)، نام گذاری ها مثل (Situatedin the south is a…)..

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30