آزمون oet
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

۷ توصیه برای کسب نمره بالا در آزمون او‌ای‌تی( آزمون حرفه‌ای زبان انگلیسی)

به نقل از آکادمی زبان هیراد

هر نوع آزمون زبان انگلیسی می‌تواند تجربه‌ای اضطراب‌آور باشد و آزمون او‌ای‌تی نیز از این قاعده مستثنی نیست. او‌ای‌تی، آزمون حساسی است و باید کاملاً برای آن آماده شوید.

قبل از اینکه در رشته خاص خود شروع به مطالعه کنید، توجه به این نکته مهم است که اصول مختلف او‌ای‌تی را کاملاً درک کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در روز آزمون با اعتماد به نفس بروید و بهترین فرصت کسب نمره‌ای که می‌خواهید را به شما می‌دهد.

برخی از توصیه‌های مفید را برای کمک به شما جمع کرده‌ایم تا در دوره آماده‌سازی برای آزمون او‌ای‌تی، شما را راهنمایی کند:

  • در‌مورد ساختار و راهنمای کلی آزمون، اطلاعات کسب کنید

احساس رضایت از محتوای آزمون، حائز اهمیت است. بخش زیادی از این کار، درک کامل هر یک از بخش‌های آزمون و نوع ارزیابی آن است. اگر بدانید که چه چیزی در آزمون در انتظار شماست، روز امتحان می‌توانید بر سوالات و تکالیف، تمرکز کنید.

  • برنامه مطالعاتی داشته باشید
اگر می‌خواهید نمره خوبی بگیرید، نمی‌توانید تمام زمان مطالعه زبان را به صورت فشرده در یک هفته قرار دهید. نگاه کنید که چند روز تا آزمون او‌ای‌تی وقت دارید، اهداف شما چیست و چه مدت زمانی را می‌توانید هر روزه به مطالعه اختصاص دهید و سپس، برای خود‌تان طرح مطالعاتی بسازید.
به خاطر داشته باشید که اگر تمام روز را کار کردید، ممکن است برای یادگیری راه‌حل جدید، انرژی نداشته باشید. در‌عوض، از زمان مطالعه خود برای بازبینی بخشی از آزمون که در آن مهارت دارید، استفاده کنید و بخش‌های دشوار‌تر را برای زمانی نگه دارید که سرحال هستید و وقت آزاد دارید.
  • مهارت‌های خود را تقویت کنید
اگر کار گروهی را دوست دارید، در یک دوره آماده‌سازی از موسسه آماده‌سازی عضو شوید. اگر ترجیح می‌دهید که خودتان تنهایی آماده شوید، دوره آنلاین یا کتاب آماده‌سازی پیدا کنید تا راه‌حل‌های مهم و تمریناتی برای پاسخ درست دادن به هر یک از بخش‌های آزمون او‌ای‌تی را به شما ارائه دهد.
می‌توانید زبان انگلیسی را به صورت غیر‌رسمی تمرین کنید، به این صورت که زمان‌هایی را در روز، انگلیسی صحبت کنید. با دوست یا آشنای خود به انگلیسی حرف بزنید و سعی کنید روی بخش‌هایی که مشکل دارید، کار کنید. هرچه بیشتر این کار را بکنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.
  • آزمون آزمایشی بدهید

بعد از تمرین راه‌حل‌هایی برای آزمون او‌ای‌تی، باید آزمون‌های رسمی نمونه او‌ای‌تی بدهید، مانند اجرای آزمایشی برای آزمون واقعی.

دادن آزمون‌های آزمایشی متعدد در زمان آماده‌سازی، همیشه ایده خوبی بوده است. نه تنها شما را با او‌ای‌تی آشنا می‌کند، بلکه به شما نشان می‌دهد که در چه زمینه‌هایی قوی هستید و در چه زمینه‌هایی به پیشرفت بیشتری نیاز دارید. سپس می‌توانید مطالعه خود را با هدف ضعف‌های خود، وفق دهید.

آزمون oet
آزمون oet
  • همه چیز را مرور کنید

دوباره راهنمای کلی آزمون را مرور کنید تا راه‌حل‌های مهم را بررسی کنید. همچنین زمان خوبی است تا آن بخش‌هایی از آزمون که در آن عملکرد ضعیف‌تری داشتید را تمرین کنید. برنامه کاربردی او‌ای‌تی خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز درست است و اگر هر مشکلی وجود دارد، به پشتیبانی او‌ای‌تی اطلاع دهید.

موقعیت حوزه آزمون و مدت زمانی که طول می‌کشد تا به آنجا برسید را بررسی کنید تا در روز آزمون، عجله نکنید.

  • استراحت کنید و آرام باشید

قبل از روز آزمون، اختصاص دادن مدت زمانی به خود‌تان برای درک تمام اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید و آرام کردن هر نوع اضطرابی که در‌مورد آزمون دارید، حائز اهمیت است.

در‌عوض، کار‌هایی بکنید که از انجام آن‌ها لذت می‌برید و شما را آرام می‌کند. سعی نکنید که بنشینید و شب امتحان و در لحظات آخر درس بخوانید. این کار فقط باعث می‌شود که در روز امتحان، استرس بیشتری داشته باشید.

در شب امتحان، آماده کردن هر چیزی که برای آزمون نیاز دارید( مثل کارت شناسایی)، همیشه ایده خوبی بوده است.

  • راهنمای دوره رسمی او‌ای‌تی را بگیرید

کاپلان، اولین و تنها کتاب راهنما را نوشته که ارزیابی زبان باکسهیل کمبریدج ( سی‌بی‌ال‌آ) آن را تأیید کرده است. این کتاب طوری طراحی شده تا شما را برای آزمون او‌ای‌تی به‌روز‌شده آماده کند و به شما کمک می‌کند تا بالاترین نمره ممکن را کسب کنید. این کتاب برای اضافه کردن به مراحل آماده‌سازی شما برای آزمون او‌ای‌تی، بسیار مناسب است، چه در دوره کلاسی شرکت می‌کنید و یا اینکه خود‌تان تنها مطالعه می‌کنید.

راهنمای دوره رسمی او‌ای‌تی شامل موارد زیر است:

. مرور کامل از آنچه در آزمون در انتظار شماست

. راه‌حل‌هایی برای یادگیری آسان

. توصیه‌های مرتبط با آزمون

. طراح مطالعه هفتگی

. قطعات صوتی برای گوش دادن

. جواب‌های نمونه نگارش

. آزمون آزمایشی کامل( با مراقبت و داروی خاص و رایتینگ و آزمون اسپیکینگ)

تمام سوالات آزمایشی جزو راهنمای رسمی را سی‌بی‌ال‌آ بازبینی می‌کند، مطمئن می‌شود که برای آزمون، درست هستند، بنابراین واقعی‌ترین تمرین را خواهید داشت.

نکته آخر این است که اگر کاملا آماده به حوزه آزمون بروید و دقیقاً بدانید که چه چیزی در انتظار شماست، هیچ غافلگیری‌ای وجود نخواهد داشت و بهترین فرصت برای کسب نمره مورد نظر خود را خواهید داشت. موفق باشید و مطالعه لذت‌بخشی داشته باشید!       

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30