آزمون oet
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

درک متن oet – چگونه کارایی خود را در بخش درک متن آزمون OET پیشرفت دهیم؟

به نقل از آکادمی زبان هیراد

طراحان آزمون و ارزیاب‌های بخش درک متن آزمون oet تعدادی حوزه برای پیشرفت شناسایی کرده‌ اند که برای تعداد زیادی از شرکت کنندگان در هر جلسه آزمون کاربرد دارد. امیدواریم که آنها را مفید بیابید.

چگونه تخصص زبانی خود را پیشرفت دهیم؟

  • مهارت‌های خود بیرون از محدوده‌ی متون آزمون oet توسعه دهید.

مهارت‌های درک متن مورد‌نیاز در سطح آزمون OET  درجه‌ی B  به وسیله‌ی خواندن مداوم و گسترده پیشرفت می‌کنند‌. ایده.ی خوبی است که با طیفی از انواع زبانها و متن‌ها آشنا شد، نه فقط آنهایی که در مواد آمادگی برای آزمون استفاده می شوند.

میتوانید مهارت خواندن خود را هنگام دنبال کردن حوزه‌های مربوط به علایق تخصصی خود گسترش دهید. علاوه بر متون تخصصی که در محل کار و هنگام تحصیل می خوانید، متونی را درنظر داشته باشید که مربوط به خواننده باهوش عمومی خوان هستند.

وب سایت‌های امور روزمره و علم و مجله‌های سلامتی منابع خوبی برای این متون هستند.

این تمرین خوبی برای شماست تا خط استدلالی و دیدگاه یک نویسنده را شناسایی و دنبال کنید‌، که مهارت متفاوتی از خواندن محتوای واقعی است.*

تمرکز کردن روی پاراگراف‌ها و بخش‌های کوتاه روش مفیدی است تا مهارت‌های درک متن خود را توسعه دهید. در آخر هر پاراگرافی که می خوانید توقف کنید و از خودتان ۲ سوال بپرسید: نکته‌ی اصلی که نویسنده در این پاراگراف در نظر گرفته چیست؟ (یعنی خود بتوانید آن را در یک جمله خلاصه کنید). نویسنده در این پاراگراف می خواهد به چه چیزی برسد؟ (مثلا متقاعد کند، انتقاد کند، نتیجه ای بگیرد). به خاطر داشته باشید که می توانید یک پاراگراف را به وضوح بفهمید حتی اگر دانه به دانه کلمات را ندانید و یا حتی اگر ابتدا همه ی متن را نخوانده باشید.

درک متن oet

  • در آزمون oet برای هر بخش زیر آزمون مهارت‌های متناسب آن را استفاده کنید.
زیر آزمونِ درک متن طراحی شده است تا شما از مهارت‌های درک متن درست در زمانهای درست استفاده کنید. بخش A   درباره ی جمع آوری اطلاعات از متون متفاوت است، بنابراین باید آماده باشید تا از یک متن به دیگری “بپرید”. هر چه سریعتر بتوانید بخشی از متن را که باید، مکان یابی کنید‌‌ زمان بیشتری دارید تا مطمئن شوید که آن را به صورت درست می فهمید.

بسیاری از داوطلبان مفید دانسته‌اند که ابتدا به سوالات نگاه کنند تا بفهمند به جمع آوری چه اطلاعاتی نیاز دارند و به چه ترتیبی؛ این می تواند زمان زیادی ذخیره کند.

روش دیگر برای فهمیدن اینکه کدام متن را برای هر بخش از خلاصه نیاز دارید این است که دنبال نام آدمها، نام شرایط بیماری/درمانها، نام کشورها/مناطق، تاریخها، یا شماره‌ها بگردید. جمع آوری اینها آسان است و بنابراین می تواند‌‌ کمک کند تا به طور کارآمدی کار کنید.
شما برای تمرین این مهارت به مواد تمرینی آزمون نیاز ندارید. اگر کتابهای درسی یا کتاب‌های راهنما که نکات خلاصه در پایان هر فصل را در بر دارند دارید می توانید برای خود محدوده ی زمانی تنظیم کنید تا بخش هایی از فصول را که خلاصه به آنها اشاره می کند را پیدا کنید.

( حتی برای این تمرین، می توانید از یک شاخص استفاده کنید). همان طور که کار می کنید، به انواع واژه ها و عبارت هایی  که به شما کمک می کنند توجه کنید.

بخش B   درباره ی فهمیدن جان کلام (ایده‌ی اصلی) از یک متن کوتاه محل کار است. شما باید بهترین گزینه از میان سه گزینه را انتخاب کنید که محتوای متن را نشان می دهد.

تمام گزینه‌های پاسخ ممکن است در متن ذکر شده باشند، بنابراین این مهم است که بررسی کنید کدامیک به طور کامل پوشش داده می شود.

*OET: Occupational English Test

*منظور نظرات در‌ مقابل حقایق است.

درک متن oet

 هر سوال یک عبارت از داخل متن را دربر دارد که می تواند شامل نوع متنی باشد که شما باید بخوانید.این، اطلاعات مفیدی برای کمک به شماست تا تجارب قبلی از خواندن انواع مشابه متن و هم چنین روشی را که سازماندهی شده‌اند و اطلاعاتی را که موجودند گردآوری کنید.

بخش C  درباره ی فهمیدن این است که چطور معنی در یک خط از بحث و یا اطلاعات در متون طولانی تر گسترش داده شده است.

آزمون oet
چگونه کارایی خود را در بخش درک متن آزمون OET* پیشرفت دهیم؟

شما باید از مهارت استنباط استفاده کنید تا دیدگاه یا نظر نویسنده را در بسیاری از نقاط متن دریابید.

شما همچنین مهارتتان در فهمیدن مرجع ها را نشان خواهید داد(مثلا مال او، آن، مال آنها) و همچنین خصوصیات لغوی در متن و اینکه آنها چطور معنی را می رسانند.

این امکان وجود دارد که شما هر کلمه‌ای را در متن ندانید یا نفهمید ولی باید استراتژی هایی * را گسترش دهید که معنی را استنباط کنید و یا تحمل چنین ابهامی را داشته باشید.

خواندن انواع و اقسام متنها به عنوان بخشی از تمرین مداوم شما، به این کمک می کند به شرطیکه از اینکه محتوایی بالاتر از سطح فعلی درک متن شما داشته باشد اطمینان حاصل کنید و مانند بخش B  باید بهترین نشان دهنده محتوای متن را به عنوان پاسختان انتخاب کنید.

  • کارتان را بررسی کنید.

علیرغم اینکه مهم است که به هر سوال سریعا پاسخ دهید، همچنین مهم است که چند دقیقه ای پاسخ‌هایتان را بررسی کنید. در بخش A مطمئن شوید که کلماتِ پاسخ را به طور دقیق از متن کپی کرده باشید.

این کار بخشی از ارزیابی را شکل می دهد و شما نمی خواهید که بی‌جهت برای املای ضعیف نمره از دست بدهید.

در بخشهای BوC  شما باید بتوانید شواهدی را در متنها مکان یابی کنید که ثابت می کند که پاسخهایتان صحیح است اما همچنین نشان دهید چرا گزینه‌های دیگر نادرست هستند. دلایلی که یک پاسخ ممکن است نادرست باشد شامل این موارد است: فقط بخشی از جواب در متن پوشش داده شده باشد، متن چیز متفاوتی را بیان کند یا متضاد با پاسخ باشد و….

شاید این مقاله را دوست داشته باشید.

جدید ترین نمونه های رایتینگ oet
جدید ترین نمونه های رایتینگ oet

 

  • در آزمون oet کتابچه (یا دفترچه) سوال را به طور درست تکمیل کنید.

در بخش A پاسخ هایتان را مستقیما روی خط‌های قرار داده شده برای هر سوال بنویسید. طول خط باید برای نوشتن پاسخ درست کافی باشد.

بخشهای B و C به‌ وسیله‌ی رایانه نشانه‌گذاری شده‌اند بنابراین ضروری است که وقتی پاسخ‌هایتان را وارد می‌کنید راهنمایی‌های روی صفحه‌ی روبرویی دفترچه را دنبال کنید.

باید درون دایره‌ی پاسخ انتخابی تان که می‌تواند B ،A یا C باشد را با استفاده از مداد 2B پر کنید. تمام دایره را که درون آن حرف (B، A یاC ) نیز می‌باشد را بپوشانید تا بتواند به طور واضح توسط رایانه خوانده شود.

آزمون oet

اگر می خواهید پاسختان را تغییر دهید، آن را پاک کنید و دایره‌ای را که اکنون به‌ عنوان پاسخ می خواهید انتخاب کنید پر کنید.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30