آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

اقدامی جالب از آیلتس – آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس از طریق تماس تصویری

به نقل از آکادمی زبان هیراد
آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس از طریق تماس تصویری

 سازمان توسعه بین‌المللی آیلتس به دلیل تاثیرات منفی کووید ۱۹ اقدامات پیشگیرانه بیشتری را برای حفظ امنیت و سلامت شما در نظر گرفته است که شامل اجرای دستورالعمل‌های سختگیرانه فاصله‌گذاری فیزیکی است. یکی از این برنامه‌ها برگزاری آزمون اسپیکینگ‌ از طریق تماس تصویری است. اگر مایل باشید می‌توانید آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس خود را در قالب تماس تصویری بدهید. با اسپیکینگ‌ از طریق تماس تصویری تجربه آزمون بهتری در انتظار شماست.

آزمونگر آزمون اسپیکینگ‌ در اتاق آزمونی که شما هستید، حضور نخواهد داشت؛ بلکه شما از طریق تماس تصویری در یک اتاق آزمون خصوصی در مرکز آزمون با آنها صحبت خواهید کرد. همه جوانب آزمون اسپیکینگ‌ شامل نوع سوالات، زمان‌بندی و نمره‌دهی به همان صورت قبل باقی خواهد بود.

آزمون اسپیکینگ‌ با تماس تصویری چگونه برگزار می‌شود؟

آزمون را یک آزمونگر اسپیکینگ‌ حرفه‌ای و رسمی از طریق تماس تصویری ارائه خواهد کرد که می‌تواند فضای آزمون دادن در زندگی واقعی (حضوری)، به طور هم‌زمان و بدون وقفه، با برقراری ارتباط دو سویه، درست مانند دنیای واقعی را ایجاد کند.

‌آزمون اسپیکینگ‌ با تماس تصویری از نظر محتوا، امتیازدهی، زمان‌بندی، قالب سوالات، و تمهیدات امنیتی دقیقا همان آزمون اسپیکینگ‌ حضوری است.

یکی از اعضای تیم آیلتس شما را به اتاق آزمون اسپیکینگ‌ راهنمایی می‌کند. او سپس هویت شما را بررسی و تایید می‌کند.

پس از آنکه هدفون نویزگیر خود که پدهای یک بار مصرف دارد را گذاشتید، می‌توانید آزمون اسپیکینگ‌ خود را در تماسی تصویری با وضوح عالی با آزمونگر آغاز کنید.

صدای کاملا واضح، ارتباط اینترنتی امن و پرسرعت، و امکان

گفتگویی کاملا شبیه به گفتگوها در زندگی واقعی برای شما فراهم است.

مهمتر از همه اینکه: می‌توانید در صورت تمایل ماسک خود را بردارید! به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید توانایی‌های خود را نشان دهید و حالت‌های چهره آزمونگر را نیز ببینید.

در روز آزمون انتظار چه چیزهایی را داشته باشید؟

 یک. در اتاق آزمون اسپیکینگ‌ چه خواهید دید؟

آ. در این اتاق یک کامپیوتر با دوربین، یک هدفون و پدهای هدفون وجود دارد.

ب. مانند آزمون رو در رو (حضوری)، روی میز یک مداد و کاغذ برای استفاده در بخش دوم آزمون وجود دارد. لطفاً تا زمانی که آزمونگر از شما دعوت به استفاده از قلم و کاغذ نکرده است، به آن دست نزنید. در پایان بخش دوم آزمون، لطفا قلم را روی میز بگذارید و دیگر به آن دست نزنید.

دو. در طول آزمون اسپیکینگ‌ انتظار چه چیزهایی را باید داشته باشم؟

زمانی که در اتاق آزمون حضور دارید، ناظر امتحان نام و شماره داوطلبی شما را چک می‌کند. سپس ناظر شماره سند شناسایی شما را با صدای بلند می‌خواند تا هویت شما را برای آزمونگر تایید کند. از شما خواسته خواهد شد که سند شناسایی‌تان را روی میز بگذارید. لطفاً تا زمانی که بخواهید اتاق را ترک کنید، آن را از روی میز برندارید.

پس از آن ناظر آزمون هدفون را به شما می‌دهد تا روی سر بگذارید و تصویر شما را چک می‌کند که در وسط نمایشگر قرار داشته باشد. آزمونگر از شما می‌پرسد که آیا صدایش را به طور واضح می‌شنوید. به محض اینکه بگویید که صدای آزمونگر را واضح می‌شنوید، ناظر امتحان از اتاق بیرون می‌رود و آزمون شما آغاز می‌شود.  

سه. آیا با همه اینها این آزمون یک آزمون چهره به چهره خواهد بود؟

بله، آزمون اسپیکینگ‌ شما آزمون چهره به چهره است؛ ولی آزمونگر شما از طریق تماس تصویری در جلسه آزمون حضور دارد.

شما این امکان را دارید که چهره آزمونگر را ببینید، صدای او را بشنوید، و درست مانند آزمون حضوری با او به طور زنده و هم‌زمان گفتگو کنید.

چهار. سوالات بخش دوم آزمون را چطور خواهم دید؟

آزمونگر صفحه نمایشگر خود را با شما به اشتراک می‌گذارد.

پنج. آیا برای این آزمون لازم است به نحو متفاوتی آماده شوم؟

خیر، آمادگی برای این آزمون هیچ تفاوتی با آزمون حضوری ندارد. همه جوانب آزمون اسپیکینگ‌ شامل نوع سوالات، زمان‌بندی و نمره‌دهی، همانند آزمون حضوری است.

شش. آیا در روز آزمون کاری هست که باید به طور متفاوتی انجام دهم؟

در روز آزمون‌تان یکی از اعضای تیم کارکنان آیلتس، طبق معمول مراحل چک کردن هویت شما را انجام می‌دهد و سپس شما را به اتاق آزمون اسپیکینگ‌ هدایت می‌کند. یکی دیگر از اعضای تیم آیلتس ارتباط تصویری شما را برقرار می‌کند؛ نیازی نیست که شما به هیچ یک از تجهیزات دست بزنید یا تماسی برقرار کنید.

آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس
آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس از طریق تماس تصویری

هفت. آیا نحوه نمره‌دهی در آزمون اسپیکینگ از طریق تماس تصویری، با آزمون حضوری تفاوت دارد؟

خیر، در این آزمون نیز آزمونگری رسمی و آموزش‌دیده به آزمون اسپیکینگ‌ آیلتس شما نمره می‌دهد. به مهارت‌های اسپیکینگ شما بر مبنای چند معیار نمره داده می‌شود؛ این معیارها شامل «روانی کلام و انسجام معنایی آن»، «اندوخته واژگانی»، «تلفظ»، «دامنه گرامر»، و «صحت گفتار» است.

هشت. برای اینکه در آزمون اسپیکینگ‌ با تماس تصویری شرکت کنم، باید چه کاری انجام دهم؟

اگر مایلید آزمون اسپیکینگ‌ خود را به صورت تماس تصویری بدهید، باید پس از تکمیل ثبت‌نام خود، ایمیلی ارسال کنید. به این ترتیب آزمون اسپیکینگ‌ شما به صورت تماس تصویری برگزار خواهد شد، مگر اینکه در ایمیل تایید که برایتان ارسال می‌شود خلاف این گفته شود.

سازمان توسعه بین‌المللی آیلتس برای حفظ امنیت و سلامت من چه تمهیداتی را در نظر گرفته است و اجرا می‌کند؟

ما پیرو توصیه سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت دولت‌ مشترک‌المنافع استرالیا هستیم تا محیط سالمی برای روز آزمون ایجاد کنیم. در اینجا خلاصه‌ای از چند اقدام پیشگیرانه دیگر را به شما و دوستان شما که می‌خواهند آزمون بدهند، معرفی می‌کنیم:

چک کردن کد هس در محل در ورودی

از شما خواسته می‌شود که برگه اظهارنامه سلامت را امضا کنید

ماسک زدن برای آزمون‌دهندگان و کارکنان الزامی است

ضدعفونی‌کننده‌ها و خوشبوکننده‌های دست به راحتی در دسترس‌اند

نظافت اساسی و ضدعفونی اتاق آزمون

وجود فضای بیشتر برای آزمون دهندگان و کاهش تعداد آزمون‌دهندگان حاضر در محل آزمون​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30