روشهای کاهش استرس در امتحان اسپیکینگ آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چه طور می توانیم در امتحان اسپیکینگ آیلتس مانع اضطراب و آشفتگی مان شویم ؟

به نقل از آکادمی زبان هیراد

متاسفانه امروزه خیلی از متقاضیان امتحان اسپیکینگ آیلتس در زمان امتحان دچار اضطراب و آشفتگی شدید می شوند از این رو خیلی از واژگان و مطالب را به طور ناخواسته فراموش می کنند و در نتیجه نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند و نمره مطلوبی دریافت کنند.

شایان ذکراست که اگر متقاضیان امتحان اسپیکینگ آیلتس نتوانند بر اضطراب و آشفتگی خود غلبه کنند حتی اگر بیست بار هم در این امتحان شرکت کنند نمی توانند به هیچ وجه موفق شوند و نتیجه دلخواه را دریافت کنند.

کارشناسان مرکز تخصصی زبان هیراد توصیه می کنند روش های زیر را به کار ببرید تا بتوانید اضطراب و آشفتگی خود را تا حد زیادی کنترل کنید و به موفقیت چشم گیری دست یابید.

البته لازم به ذکر می باشد که باید روش های زیر را به خوبی تمرین کنید تا بتوانید بر استرس خود غلبه کنید و به یک فرد دارای اعتماد به نفس در مهارت اسپیکینگ تبدیل شوید و در نتیجه موفق شوید.

نفس بکشید. وقتی عصبی هستید خیلی مهم هستش که نفس عمیق بکشید. نفس عمیق سطح فعالیت مغزی شما را کاهش می دهد. این باعث می شود شما ذهن خود را آرام کنید و به آرامش ذهنی برسید. این کار را قبل از وارد شدن به اتاق اسپیکینگ آیلتس انجام دهید. این طوری می توانید اختلاف را احساس کنید.

تصورات خوبی در ذهن داشته باشید و مثبت فکر کنید. سعی کنید روز اسپیکینگ آیلتس را با یک ذهنیت کاملا خوب و مثبت شروع کنید. موفقیت خود را در روز امتحان از قبل تصور کنید.

به عبارت دیگر تصورات رنگی نسبت به امتحان اسپیکینگ آیلتس داشته باشید و بیش از حد به روز امتحان و خود امتحان اسپیکینگ فکر نکنید.

ضمنا به ممتحن امتحان آیلتس هم فکر نکنید که چه جوری هستش و چه سوالاتی می خواهد از شما بپرسد. آیا سوالاتی که می پرسد غیر منتظره هستند یا نه.

تمرین کافی انجام بدید. مغز شما وقتی به اندازه کافی تمرین کنید خیلی خوب کار می کنه و پاسخ می دهد. وقتی اصطلاحات، واژگان و کلمات را مکررا تکرار کنید وقتی در حین اسپیکینگ به آنها نیاز پیدا می کنید سریعا به ذهن شما خطور می کنند و بدون مکث انگلیسی صحبت می کنید.

در ضمن عبارات کلیدی مهارت اسپیکینگ را فرا بگیرید و تا حد ممکن از مترادف ها و عبارات مشابه استفاده کنید. تمرین کافی باعث می شود که حتی اگر استرس هم کمی داشتید کلمات و عبارات را به یاد بیاورید و در نتیجه عملکرد خوبی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که هیچ کس در اسپیکینگ کامل و بی نقص نیست حتی کسانیکه زبان مادری آنها انگلیسی می باشد در حین صحبت اشتباهات گرامری و واژگانی به طور ناخواسته انجام می دهند.

هر چه قدر بیشتر اشتباه کنید بیشتر و بیشتر یاد می گیرید. طبیعی هستش که هر کسی در حین صحبت اشتباه می کند. ممتحن آیلتس نسبت به اشتباهات شما خیلی کوبنده رفتار نمی کند.

به مانتراس (mantras) توجه کنید. مانتراس چیزی هستش که ما به خودمان می گیم ولی به دیگران نمی گیم.  ما مانتراس ها را همیشه در زهنمان می گوییم که در کل پیغام خوبی برای ما دارند.

به عنوان مثال وقتی دارید یاد می گیرید انگلیسی صحبت کنید شما به خودتون می گید من خوب انگلیسی  صحبت می کنم. زبان یک اسلحه قدرتمند می باشد.

روشهای کاهش استرس در امتحان اسپیکینگ آیلتس

روشی که ما در باره یک چیزی صحبت می کنیم تغییر می دهد روشی را که درباره آن فکر می کنیم. چند بار به خودتون بگید من انگلیسی خوب صحبت می کنم. حس منفی را با حس مثبت سرکوب کنید و بر آن غلبه کنید. به خودتان باور داشته باشید. اگر به خودتان کاملا باور داشته باشید هیچ چیزی غیر ممکن نیست. در پایان با پیروی از روش های فوق می توانید ترس خود از مهارت اسپیکینگ آیلتس کاهش دهید و در نهایت به نتیجه ایده الی دست یابید.

توجه داشته باشید که مهارت اسپیکینگ آیلتس آن قدر هم که شما فکر می کنید ترسناک نیست. شاید ساده ترین مهارت امتحان آیلتس باشد. فقط کافی هست حسابی مطالعه و تمرین کنید و تا جاییکه می توانید با دیگران و حتی خودتان صحبت کنید.

ضمنا با شرکت در کلاسهای آیلتس مرکز تخصصی زبان هیراد به صورت آنلاین و یا حضوری با مهارتها، تکنیک ها ، اصطلاحات و واژگان مهارت اسپیکینگ به خوبی آشنا شوید. اساتید حرفه ای آیلتس هیراد شما را در این راستا به خوبی حمایت می کنند.

در مرکز تخصصی زبان هیراد برنامه خاصی برای تقویت مهارت اسپیکینگ عمومی و آیلتس  شما داریم. سعی داریم تا حد ممکن زبان انگلیسی شما رو native  کنیم و شما را قادر سازیم که به صورت خیلی روان ، native  و بدون مکث انگلیسی صحبت کنید.

در ضمن تا حد ممکن با استفاده از روش های مدرنی ایده پردازی شما رو تقویت می کنیم و شما را به هدف نهایی تان می رسانیم. ​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30