آشنایی با نحوه رزرو آزمونOET و مراحل رزرو آنلاین
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

رزرو آزمون OET (آشنایی با نحوه رزرو آزمونOET و مراحل رزرو آنلاین)

رزرو آزمون OET کار ساده‌ای است. اما چیزهایی هست که قبل از انجام هرگونه رزرو باید بدانید. همچنین ممکن است برای رزرو، از شخص دیگری کمک بگیرید. اما در این مقاله، فرض می‌کنیم شما خودتان می‌خواهید این کار را انجام دهید.

مراحل رزرو آزمون OET به صورت آنلاین

_ مرحله 1: نیاز خود را مشخص کنید.

­_ مرحله 2: تاریخ و مکان آزمون OET  را انتخاب کنید.

_ مرحله 3: موجود بودن صندلی را بررسی کنید. 02196612402

_ مرحله 4: هزینه‌ی آزمون را پرداخت کنید.

_ مرحله 5: انجام تنظیمات ورود به سیستم  my OET

_ مرحله 6: آزمون آنلاین OET را رزرو کنید.

_ مرحله 7: صندوق ورودی ایمیل را چک کنید.

اول از همه، آزمون OET در چهل کشور در سرتاسر جهان ارایه می‌شود. اگر در کشوری زندگی می‌کنید که یک یا چند مرکز برگزاری آزمون در آن وجود دارد، عالی است. اما اگر در کشور شما مرکز برگزاری آزمون OET وجود ندارد، ممکن است مجبور به شرکت درآزمون  OET کشور همسایه شوید. و اما در مورد تاریخ‌های آزمون چه؟ با اینکه تاریخ‌های آزمون برای تمام طول سال برنامه‌ریزی می‌شود، وشما می توانید همه‌ی تاریخ‌های آزمون را برای تمام طول سال ببینید، ممکن است مواقعی باشد که برخی مراکز خاص برگزاری آزمون، قادر به پذیرش داوطلب بیشتری نباشد زیرا قبلا پر شده اند. در اینجا توصیه می‌کنیم چگونه یک آزمون OET را رزرو کنید.

ادامه مطلب را بخوانید و درک روشنی از مواردی که قبل از رزرو آزمون باید بدانید، به دست آورید. ما همچنین مراحل چگونگی رزرو آنلاین آزمون واقعی را به شما ارایه خواهیم داد.

 

حتما بخوانید: OET برای داروسازان

 

مرحله اول رزرو آزمون OET: مشخص کنید برای چه به این آزمون نیاز دارید؟

شما باید اطمینان حاصل کنید که برای چه چیزی به این آزمون نیاز دارید؟ _ مهاجرت، مطالعات بیشتر، ثبت نام در هیئت بهداشت و درمان و غیره. شما باید حداقل نمره‌ای که برای آزمون به آن نیاز دارید و هرگونه شرایط دیگر را بدانید.برای مثال، هیئت‌های بهداشتی مختلف در سرتاسر جهان، شرایط خود را خواهند داشت. برخی ممکن است شما را مجاز کنند که نتایج تنظیمات دو آزمون را باهم ترکیب کنید، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است این اجازه را ندهند.

در اینجا می توانید راجع به این موضوع، بیشتر بدانید. بعد از آن، دقت کنید که دوازده شغل و حرفه تحت آزمون OET وجود دارد و شما باید تصمیم بگیرید قصد دارید برای کدام یک ثبت نام کنید.

در اینجا دوازده شغل OET آورده شده است. مطمین شوید که شغل درستی را برای هدفتان انتخاب می‌کنید.

 بینایی سنجی   کار درمانی    پرستاری      پزشکی       تغذیه  دندانپزشکی
 علم دامپزشکی  گفتار درمانی    رادیوگرافی    پا پزشکی    فیزیوتراپی    داروخانه

توصیه‌ی ما:

با هیئت ثبت‌نام، اداره‌ی مهاجرت، دانشگاه و …  ،جایی که نتایج آزمون OET خود را به آن‌جا ارسال می‌کنید، تماس بگیرید. مطمین شوید که شما دقیقا شرایط آن‌ها را می دانید تا بتوانید با آن ذهنیت آزمون OET خود را رزرو کنید.

مرحله دوم رزرو آزمون OET: انتخاب زمان و مکان آزمون OET

به دنبال یک مرکز برگزاری آزمون OET در نزدیکی خود یا در مکانی مناسب  برای خود باشید. همچنین به همه‌ی تاریخ‌های موجود برای آزمون OETرا نگاه کنید. باید بدانید که همه‌ی دوازده حرفه‌ی آزمون OET برای دادن آزمون در هر مکانی و در هر تاریخی موجود نیست. مطمین شوید که با دقت چک کرده‌اید.

توصیه‌ی ما:

حداقل سه تاریخ را برای آزمونOET خود انتخاب کنید. زیرا اگر مرکز برگزاری آزمون قبلا پر شده باشد، اولین تاریخی که می‌خواهید رزرو کنید، ممکن است دیگر موجود نباشد. همچنین، آماده باشید که در صورت عدم دریافت نمره‌ در طول اولین جلسه‌ی آزمون، مجددا برای آزمون داوطلب شوید. بنابراین، بهتر است که چند تاریخ را مد نظر داشته باشید.

مرحله سوم رزرو آزمون OET: پرنبودن ظرفیت مکان‌های آزمون را بررسی کنید.

همچنین مهم است که بررسی کنید مکان آزمونOET شما قبلا در یک تاریخ آزمون خاص پر نشده باشد یا ظرفیت آن تکمیل نشده باشد. تصور نکنید که همه‌ی تاریخ های آزمون OET برای رزرو شما به‌سهولت در دسترس هستند. شما می‌توانید در اینجا اطلاعاتی را درباره‌ی مکان‌هایی که قبلا پر شده‌اند یا به زودی پر می‌شوند به دست آورید.

مرحله چهارم رزرو: اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت هزینه را دارید.

پرداخت، با دلار استرالیا انجام می‌شود. هزینه برای یک آزمون OET، 587 دلار استرالیا است (با احتساب 7دلار استرالیا به عنوان هزینه‌ی آزمون) . پرداخت برای آزمون OET به سه طریق انجام می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که توانایی پرداخت هزینه را دارید.

  • کارت اعتباری (مسترکارت یا ویزا)
  • چک بانکی یا حواله (که باید همراه با فرم رزرو آنلاین شما به مرکز آزمون OET ارسال شود. آدرس پستی آزمون OET در اینجا آمده است.
  • پرداخت شخص ثالث (این فقط در مواردی است که یک اداره دولتی یا سازمان  از طرف شما پرداخت می‌کند.)

مرحله5 رزرو آزمونOET: یک حساب کاربری ورود به سیستم myOET ایجاد کنید.

شما باید یک حساب ورود بهmyOET  به منظور رزرو آزمون خود ایجاد کنید. درباره‌ی چگونگی انجام این کار، این قسمت را بیشتر بخوانید.

حتما بخوانید: OET برای پرستاران

 

مرحله 6: اکنون، آنلاین شوید و آزمون OET خود را رزرو کنید.

وقتی مرحله 1 تا مرحله 5 را طی کردید، برای رزرو یک آزمون OET، در وضعیت بهتری قرار دارید. به شبکه‌ی رسمی اینترنت  OET   بروید و به حساب کاربری myOET خود وارد شوید. اطمینان حاصل کنید که همه‌ی شرایط و قوانین آزمون را خوانده و درک کرده اید.

می‌توانید از حساب myOET خود برای رزرو یک آزمون برای اولین بار استفاده کنید، درخواست ارسال مجدد دهید، برنامه‌های خود را

مدیریت کنید و نتایج آزمون خود را بررسی کنید. فقط دستورالعمل‌های این صفحه را دنبال کنید.

مرحله7 رزرو آزمونOET: ایمیل خود را به طور منظم بررسی کنید.

 ایمیل خود را به طور منظم بررسی کنید.

باید به یاد داشته باشید که هنگام ایجاد حساب کاربری برای ورود به سیستمmyOET خود، کدام آدرس ایمیل را استفاده کرده‌اید. زیراهمه‌ی مکاتبات از آزمون OET، به آن‌جا ارسال می‌شود. در صورت وجود هر گونه تغییر در آزمون شما به دلیل کوید 19، اطمینان حاصل کنید که ایمیل خود را، نه فقط صندوق ورودی inbox))، بلکه پوشه‌های ناخواسته Spam)) و بدرد نخور وبنجل، ((junk files را نیز مرتبا بررسی می‌کنید. و همین!

کلام آخر

تمام کاری که الان باید انجام دهید، این است که مطمین شوید که به خوبی آماده هستید و برای آزمون آمادگی دارید. مقاله‌ی بعدی ما را درخصوص ایجاد تغییراتی در رزرو آزمونOET (مانند انصراف از آزمون، موکول کردن آزمون به تاریخی دیگر، تغییر محل برگزاری آزمون و عدم حضور نیافتن در آزمون در روز آزمون) بخوانید.

اینستاگرام مرکز زبان هیراد

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30