شرایط مهاجرت کادر درمان در سال 2024
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

شرایط مهاجرت کادر درمان در سال 2024 – بررسی شرایط بهترین کشور

مهاجرت کادر درمان به کشور‌های خارجی مسأله‌ای بدیهی است و سالانه دانشجویان و پزشکان زیادی به کشور‌های خارجی به‌منظور تحصیل یا کار مهاجرت می‌کنند. این افراد برای مهاجرت ابتدا باید در آزمون oet شرکت کرده و برخی شرایط خاص را داشته باشند. اما آیا می‌دانید که این شرایط چه هستند؟

با استفاده از منابع آزمون oet و افزایش مهارت در زبان انگلیسی و همچنین محیا‌کردن شرایط مسیر مهاجرت برایتان بسیار ساده می‌شود. شما می‌توانید در این زمینه از وکلای مهاجرتی نیز کمک بگیرید تا با راهنمایی‌های حرفه‌ای خود مانند چراغ راه عمل کرده و جلوی بروز مشکلات را بگیرند.

در صورتی که بدانید شرایط مهاجرت کادر درمان در سال 2024 چگونه است، در مسیری هموار قدم می‌گذارید و ویزای خود را در سریعترین زمان ممکن دریافت خواهید کرد. شما با آگاهی از شرایط حتی جلوی هزینه‌های اضافه را نیز می‌گیرید، بنابراین از قبل حتماً در این مورد اطلاعاتی به‌دست آورید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان

بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان

کدام کشور‌ها برای مهاجرت کادر درمان مناسب هستند؟ در واقع کشور‌های مختلفی زمینه پیشرفت و موفقیت را برای دندان پزشکان، پرستاران و سایر کادر پزشکی به‌وجود می‌آورند، بنابراین بسیاری از افراد فعال در این حوزه به‌منظور درآمد بالا، کار‌کردن در بیمارستان‌های پیشرفته و … به این کشور‌ها مهاجرت می‌کنند.

هم‌اکنون کشور‌های مختلفی امکان مهاجرت برای کادر درمان را فراهم آورده‌اند که برخی از بهترین آنها عبارت هستند از:

کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای کادر پزشکی است که به‌واسطه سازمان MCC کار‌های مربوط به معادل‌سازی مدارک را انجام می‌دهد. شما باید برای معادل‌سازی ابتدا در آزمون MCCEE شرکت کرده و دوره‌های 2 تا 5 ساله را نیز پشت سر بگذرانید. بعد از طی‌کردن این مراحل نوبت به شرکت در آزمون MCCQE می‌رسد که با پشت سر گذاشتن آن شرایط کار در کشور کانادا را به‌عنوان یک پزشک حرفه‌ای به‌دست می‌اورید.

یکی از ویژگی‌های مثبت کانادا درآمد‌های فوق‌العاده عالی پزشکان در آنجاست. در واقع درآمد پزشکان در این کشور حداقل 100000 دلار است. شما می‌توانید بر اساس تجربه و مهارت‌های کاری‌تان تغییراتی در این مبلغ به‌وجود‌آورید.

کشور کانادا بیمارستان‌های مختلفی نیز دارد که که از لحاظ امکانات، کادر درمان، میزان نظافت و ویژگی‌های دیگر رتبه‌بندی شده‌اند:

رتبه نام بیمارستان شهر امتیاز
۱ Toronto General – University Health Network تورنتو ۸۶. ۸۶ درصد
۲ Sunnybrook Health Sciences Centre تورنتو ۸۵. ۹۹ درصد
۳ Mount Sinai Hospital تورنتو ۸۲. ۸۹ درصد
۴ North York General Hospital تورنتو ۸۱. ۱۹ درصد
۵ Centre hospitalier de l’Université de Montréal مونترال ۸۰. ۹۴ درصد
۶ Montreal General Hospital – McGill University Health Centre مونترال ۸۰. ۸۷ درصد
۷ Jewish General Hospital مونترال ۸۰. ۸۶ درصد
۸ VCH Vancouver General Hospital ونکوور ۸۰. ۶۷ درصد

آلمان

کادر درمان به‌راحتی می‌توانند به کشور آلمان مهاجرت کنند، البته همواره شرایط برای پرستاران در این کشور کمی سخت تر است. در واقع آنها باید علاوه‌بر دریافت مدرک معادل پرستاری اقدام به دریافت مدرک زبان در سطح B1 یا B2 کنند. چنانچه مدارک شما از سوی مراکز مربوطه در آلمان مورد تأیید نباشد، به‌منظور کار در این کشور باید یک دوره 3 ساله را در آوسبیلدونگ در آلمان پشت سر بگذارید.

بهترین بیمارستان‌های آلمان برای کادر درمان:

رتبه نام بیمارستان نام شهر امتیاز
۱ Charité Universitätsmedizin Berlin برلین ۹۳. ۴۹ درصد
۲ Universitätsklinikum Heidelberg هایدلبرگ ۹۲. ۳۷ درصد
۳ Klinikum rechts der Isar der Technischen Universität München مونیخ ۸۷. ۰۹ درصد
۴ LMU Klinikum مونیخ ۸۶. ۶۰ درصد
۵ Medizinische Hochschule Hannover هانوفر ۸۶. ۰۲ درصد
۶ Universitätsklinikum Hamburg-Eppendorf هامبورگ ۸۴. ۷۸ درصد
۷ Uniklinik Köln کلن ۸۳. ۰۴ درصد
۸ Universitätsklinikum Freiburg فرایبورگ ۸۲. ۷۳ درصد

دانمارک

اگر تمایلی به گذراندن پروسه‌های بسیار سخت برای اجازه فعالیت در کشور‌های خارجی را ندارید، دانمارک را به‌عنوان مقصد سفرتان انتخاب کنید. در واقع این کشور شرایط راحتی را برای پزشکان به‌وجود می‌اورد تا آنها بدون هیچ مشکلی به آنجا مهاجرت کنند و آینده شغلی‌شان را بسازند. دانمارک نیاز زیادی به نیروی کار در حوزه پزشکی دارد، به‌همین‌دلیل ساده‌ترین شرایط را در نظر می‌گیرد.

یکی از مهمترین شرایط برای اجازه کار در کشور دانمارک تسلط به زبان مردم این کشور است. شما می‌توانید با دریافت ویزای تلفیقی کاری و تحصیلی، دعوت‌نامه و گذراندن دوره‌های زبان دانمارکی پای خود را در این کشور ثابت کنید.
شما باید در آزمون زبان Prøve i dansk 3 نیز شرکت کرده و نمره قابل‌قبولی به‌دست آورید. بعد از قبولی در این آزمون فقط با شرکت در امتحان تخصصی مربوط به حوزه فعالیتتان و همچنین گذراندن دوره مربوط به قوانین وزارت بهداشت دانمارک می‌توانید فعالیت کاری خود را آغاز کنید.

پرستاران مسیر هموار تری نسبت به داروساز‌ها یا پزشکان بابت مهاجرت به آلمان دارند. این قشر می‌توانند ابتدا اقدام به تنظیم درخواست آنلاین و تهیه مدارکی مثل مدارک تحصیلی، ریز نمرات و مدارک شناسایی کنند تا تاییدیه را از وزارت بهداشت و درمان این کشور بگیرند. پرستاران نیازی به شرکت در آزمون زبان دانمارکی ندارند و به‌همین دلیل یک پله نسبت به سایر کادر پزشکی جلوتر خواهند بود.

بهترین بیمارستان‌های کشور دانمارک:

  • بیمارستان دانشگاهی آرهاس (Aarhus University hospital)
  • بیمارستان (Rigshospitalet – København)
  • بیمارستان اودنس (Odense Universitetshospital)
  • بیمارستان آلبورگ (Aalborg Universitetshospital)
  • بیمارستان هرلو (Herlev Hospital)

سوئد

برای دریافت اجازه کار در کشور سوئد به‌عنوان کادر پزشکی در مرحله اول باید مدارک تحصیلی خود را برای سازمان بهداشت و درمان بفرستید. بعد از ارسال مدارک باید حتماً در دوره‌های زبان سوئدی شرکت کرده و زبان رایج این کشور را نیز بیاموزید. بعد از انجام تمام این کار‌ها نوبت به شرکت در آزمون رشته تحصیلی‌تان می‌شود. در این آزمون شرکت کرده و نمره قابل‌قبولی به‌دست بیاورید.

چنانچه نمره قابل‌قبولی در آزمون پیش‌رو بگیرید، باید در دوره قوانین وزارت بهداشت سوئد نیز شرکت کنید تا از تمام نکته‌های بهداشتی و درمانی این کشور مطلع شوید. بعد از گذراندن این دوره، فقط با شرکت در دوره آموزش بالینی در بیمارستان‌ها مجوز کار برایتان صادر‌شده و به‌راحتی امکان مهاجرت به سوئد را خواهید داشت.

میزان مهاجرت کادر درمان به کشور‌های خارجی

میزان مهاجرت کادر درمان به کشور‌های خارجی

آمار مهاجرت افراد فعال در حوزه‌های پزشکی به کشور‌های مختلف متفاوت است. شما باید درباره میزان مهاجرت در هر کشور اطلاعاتی داشته باشید تا انتخاب درستی کنید:

نام کشور کادر درمان مهاجر میزان مهاجرت کادر درمان ایرانی
نروژ ۴۲ درصد ۱۳ درصد
ایرلند ۴۳ درصد ۶ درصد
نیوزیلند ۴۴ درصد ۶ درصد
سوییس ۳۶ درصد ۸ درصد
سوئد ۲۸ درصد ۱۴ درصد
کانادا ۲۲ درصد ۲۲ درصد
استرالیا ۳۱ درصد ۲۰ درصد
دانمارک ۹ درصد ۱۹ درصد
انگلستان ۲۹ درصد ۲۳ درصد
آمریکا ۲۳ درصد ۲۹ درصد
ترکیه ۵ درصد ۲۵ درصد

درآمد کادر درمان در کشور‌های خارجی

درآمد کادر درمان در کشور‌های خارجی با یکدیگر فرق می‌کند. شما باید بر اساس بررسی میزان درامد هر کشور یکی از آنها را برای مهاجرت و کار انتخاب کنید. در بین این کشور‌ها کانادا و آلمان به ترتیب توانسته‌اند بیشترین میزان درآمدزایی را برای کادر پزشکی خود به‌وجود آورند.

درآمد پرستاران
کشور درآمد
استرالیا ۵۶ هزار دلار
کانادا ۵۱ هزار دلار
ایتالیا ۵۹ هزار دلار
لوکزامبورگ ۶۰ هزار الی ۱۲۵ هزار دلار
ایرلند ۶۴ هزار دلار
نروژ ۵۲ هزار دلار
دانمارک ۵۴ هزار دلار
دبی ۲۲ هزار دلار
جزایر ویرجین ۵۹ هزار دلار

 

درآمد پزشکان
هلند ۱۱۷ هزار دلار
استرالیا ۹۱ هزار دلار
ایالات متحده آمریکا ۱۶۱ هزار دلار
بلژیک ۶۱ هزار دلار
کانادا ۱۰۷ هزار دلار
بریتانیا ۱۱۸ هزار دلار
فرانسه ۹۲ هزار دلار
ایرلند ۹۰ هزار دلار
سوییس ۱۱۶ هزار دلار
دانمارک ۱۰۹ هزار دلار

 

درآمد فیزیوتراپیست‌ها
ایالات متحده آمریکا ۸۸ هزار دلار
بریتانیا ۷۶ هزار دلار
سوییس ۸۲. ۲۰۰ دلار
نیوزیلند ۶۴ هزار دلار
نروژ ۶۳. ۴۰۰ دلار
استرالیا ۶۳. ۳۰۰ دلار
هلند ۶۲ هزار دلار
کانادا ۵۹ هزار دلار
ایرلند ۵۸. ۶۰۰ دلار
آلمان ۵۱. ۳۰۰ دلار

بهترین ویزا برای مهاجرت کادر درمان کدام است؟

بهترین ویزا برای مهاجرت کادر درمان کدام است؟

شما برای مهاجرت به کشور‌های مختلف به‌منظور کار در حوزه پزشکی ابتدا باید ویزای کاری خود را دریافت کنید. شرایط دریافت این مدرک در هر کشور متفاوت است. مثلاً شما باید در یک کشور حتماً از سوی بیمارستان‌ها یا مراکز پزشکی پیشنهاد کار داشته باشید. البته دانشجویان این حوزه در کشور‌های خارجی نیازی به دریافت ویزای کار ندارند و به‌راحتی با استفاده از ویزای تحصیلی خود امکان استخدام در بیمارستان‌ها یا مجموعه‌های مرتبط را خواهند داشت.

یکی از کشور‌های پرطرفدار برای مهاجرت کادر درمان آمریکا است. این کشور دریافت گرین‌کارت را علاوه‌بر سایر مدارک الزامی می‌داند. شما به‌عنوان فیزیوتراپیست یا متخصص پزشکی باید گرین‌کارت برنامه A را دریافت کرده و به کشور آمریکا برای کار مهاجرت کنید.

نحوه دریافت اقامت برای کادر درمان در کشورهای خارجی

بعد از مهاجرت به کشور مقصد و دریافت اقامت موقت شرایطی به‌منظور دریافت اقدامت دائم نیز متناسب با قوانین کشور موردنظرتان به‌وجود می‌آید. شما با تمدید اقامت موقت خود می‌توانید اقامت دائم را نیز دریافت کنید. به‌منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه کافیست با کارشناس‌های امور مهاجرتی تماس بگیرید تا به‌صورت کامل در این زمینه راهنمایی‌تان کنند.

مهاجرت کادر درمان، اقدامی پرچالش و مهم

مهاجرت کادر درمان مسئله جدیدی نیست و سالهاست که افراد زیادی در حوزه پزشکی به کشور‌های خارجی مهاجرت می‌کنند. تمام این افراد دوره‌ها و مراحلی را پشت سر گذارنده‌اند که اکنون با خیال راحت به کشور مقصدشان سفر می‌کنند و کار مناسبی را در آنجا برای خود در نظر گرفته‌اند. شما نیز اگر دوست دارید در این جایگاه قرار بگیرید، باید از همین حالا با بررسی دقیق شرایط مهاجرتی کشور مقصد قدمی مثبت بابت زندگی خود بردارید.

مهاجرت کادر درمان کاری پارچالش است و همانطور که متوجه شدید باید در آزمون‌ها و دوره‌های مختلفی شرکت کنید تا بالاخره اجازه فعالیت در کشور مقصد را داشته باشید. اگر همچنان با در‌نظر‌گرفتن این شرایط مایل برای مهاجرت به خارج از کشور هستید، توصیه می‌کنیم که ابتدا در این زمینه با یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای مشورتی داشته باشید. این افراد با تکیه بر دانش و مهارت خود کمکتان می‌کنند تا بدون هیچ اشتباهی به کشور مقصد سفر کرده و مسیر را برای خود هموارتر بسازید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30