منابع آزمون OET چیست؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

منابع آزمون OET چیست؟

اگر قصد ورود به دانشگاه یا بازار حوزه بهداشت یا درمان را در بسیاری از کشور‌های خارجی دارید، ابتدا باید برای شرکت در آزمون OET آماده شوید. در واقع بسیاری از مراکز درمانی و درسی در کشور‌های خارجی این مدرک را برای پذیرش دانشجو یا پزشک لازم می‌دانند.

خوشبختانه هم‌اکنون منابع آزمون OET زیاد هستند و حتی برخی مراکز اقدام به برگزاری دوره OET نیز کرده‌اند، بنابراین درصد موفقیت متقاضی‌های این آزمون بالا می‌رود. تنها کاری که شاید باید انجام دهید، استفاده از منابع درست و سپس ارائه پاسخ‌های صحیح در آزمون خواهد بود.

اما آیا می‌دانید که در آزمون oet منابع کاربردی و مناسب چه هستند؟ آیا از بهترین مراکز آموزشی این آزمون اطلاعی دارید؟ با پاسخ صحیح و مناسب به این سؤال‌ها می‌توانید درصد موفقیتتان را افزایش دهید و بهترین نمرات را در این امتحان به‌دست آورید.

آزمون OET چیست؟

قبل‌از‌اینکه بخواهیم درباره منابع مهم و کاربردی برای آزمون OET صحبت کنیم، بگذارید درباره این امتحان نکته‌هایی را بگوییم. در واقع در رشته‌های زیر مجموعه بهداشت و درمان مشغول به تحصیل هستید، از پرستاری و پزشکی گرفته تا داروسازی یا دامپزشکی، به‌منظور مهاجرت برای کار یا تحصیل ابتدا باید برای گرفتن مدرک OET خود اقدام کنید. این آزمون برای غیرانگلیسی‌زبان‌ها برگزار می‌شود تا میزان مهارت‌های آنها را در‌بان انگلیسی بسنجد.

قطعاً شما به‌عنوان یک پزشک یا دانشجو در خارج از کشور باید به‌خوبی با دیگران ارتباط برقرار و صحبت‌های آنها را درک کنید. انجام این کار مگر با تسلط کافی به زبان انگلیسی امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید ابتدا مهارت‌های زبان خود را با استفاده از منابع مناسب بالا ببرید و سپس با شرکت در OET خود را به شرکت‌ها یا دانشگاه خارجی به اثبات برسانید که زبان انگلیسی تسلط کاملی دارید.

معرفی بهترین منابع آزمون OET

معرفی بهترین منابع آزمون OET

مهمترین و بهترین منابع آزمون OET عبارت هستند از:

وب سایت آموزش زبان هیراد

اگر قصد یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی را به‌صورت حرفه‌ای دارید، توصیه می‌کنیم که در کلاس‌ها و دوره‌های مرکز زبان هیراد شرکت کنید که به‌صورت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای و با استفاده از منابع کمک‌درسی مناسب تسلط لازم را در دانشجویان به زبان انگلیسی به‌وجود می‌آورد. این وب‌سایت انواع دوره‌های مختلف از جمله OET را نیز برگزار می‌کند تا به‌صورت تخصصی درصد موفقیتتان را برای موفقیت در آزمون‌هایی از این مدل بالا ببرد.

یکی از ویژگی‌های مثل دوره‌های هیراد برگزاری آنها به زبان فارسی است. در واقع یک مدرس فارسی تمام نکته‌های لازم را در اختیارتان می‌گذارد تا به‌صورت حرفه‌ای به مفاهیم مسلط شوید. مدرس‌های این مجموعه نیز همگی به‌صورت حرفه‌ای زبان انگلیسی را تدریس می‌کنند، بنابراین به‌خوبی به متد‌های جدید یادگیری مسلط بوده و به بهترین نحو مطالب را به شما انتقال خواهند داد.

خوشبختانه دوره‌های هیراد به‌صورت آنلاین و در برخی موارد حضوری برگزار می‌شوند، برای همین شما می‌توانید با در‌نظر‌گرفتن شرایطتان در یکی از این دوره‌ها شرکت کرده و آگاهی خود را افزایش دهید. در این دوره‌ها تمام بخش‌های خواندن، نوشتن، گوش‌دادن و صحبت‌کردن به‌صورت کامل پوشش داده می‌شوند تا فرد در زمینه کاملاً حرفه‌ای‌شده و به‌خوبی به سؤالات آزمون‌ها پاسخ مناسب دهد.

وب سایت رسمی آزمون OET

یکی دیگر از بهترین منابع برای آزمون OET وب‌سایت رسمی آن است که منابع رایگان یا غیر رایگان در آن قرار داده‌شده‌اند که تمام مهارت‌های لازم در 4 زمینه مختلف این آزمون را پوشش می‌دهند، بنابراین شما می‌توانید به‌جای شرکت در دوره‌های غیرمعتبر در این دوره‌ها زیر نظر وب‌سایت رسمی OET شرکت کرده و شانس موفقیتتان را تا میزان قابل‌توجه‌ای افزایش دهید. خوشبختانه انواع منابع آموزشی این وب‌سایت به‌صورت تصویری، صوتی و متنی هستند، بنابراین از روش‌های مختلف نکته‌های آموزشی را به دانشجویان گوشزد می‌کنند تا کاملاً مطالب را بیاموزند.

شاید در طی سال‌های مختلفی تغییراتی برروی آزمون OET به‌وجود بیاید که برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی آن در جریان آنها قرار نگیرند. خوشبختانه این تغییرات معمولاً در دوره‌های اموزشی این سایت لحاظ می‌شوند، بنابراین شما بر اساس تغییرات و ساختار جدید آزمون در دوره‌ها شرکت کرده و مهارت‌هایتان را افزایش می‌دهید.

از جمله دوره‌های کاربردی این وب‌سایت می‌توان به OET Pules و SET Course اشاره کرد که هر کدام به‌نحوی خاص شما را برای شرکت در آزمون آماده می‌کنند. Pules را به کسانی پیشنهاد می‌دهیم که می‌خواهند انواع مطالب کوچک و مختلف را بیاموزند و با شرکت در آزمون‌های مختلف مهارت‌هایشان را ارتقاء دهند. SET را نیز به افرادی توصیه می‌کنیم که قصد دارند در مدت زمانی اندک یعنی 3 ماه در یک دوره فشرده مهارت‌های لازم را به‌دست بیاورند.

در وب‌سایت OET هر ماه 2 جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار می‌شود که طی آن مدرسین حرفه‌ای سعی می‌کنند تا بیشتر به سؤال‌های شرکت‌کننده در جلسه پاسخ دهند. در بخش وبلاگ این وب‌سایت نیز مطالب بسیار کاربردی و غنی وجود دارند که امادگی‌تان را به‌میزان قابل‌توجه‌ای افزایش خواهند داد.

وب سایت E2 English

در وب‌سایت E2 English نیز منابع رایگان و پولی وجود دارند که برای شرکت در آزمون OET بسیار مناسب هستند. شما با این منبع می‌توانید زمینه موفقیتتان را در آزمون اصلی به‌وجود‌آورید، چون کاملاً تخصصی و حرفه‌ای بوده و در هر زمینه نکته‌های ریز و جزئیات ویژه‌ای را در اختیارتان می‌گذارند. حتی منابع غیر رایگان این سایت هزینه‌های زیادی ندارند، به‌همین‌دلیل امکان خرید و استفاده از آنها را خواهید داشت.

در وب‌سایت E2 English یک بخش مخصوص نظرات در نظر گرفته‌شده است که فقط با خواندن نظرات کاربران و مدرسین در این قسمت می‌توانید سطح زبان خود را افزایش دهید. در واقع نظرات به‌صورت انگلیسی بیان شده‌اند و به بخش‌های مختلف دوره‌ها اشاره دارند. قطعاً با خواندن آنها مهارت اسپیکینگتان به‌صورت کاملاً رایگان افزایش پیدا کرده و در آزمون شانس بیشتری برای گرفتن نمره بالاتر خواهید داشت.

از کلاس‌های رایگان و وبینار‌های وب‌سایت E2 English نیز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد که به‌عنوان نقاط قوت آن به‌شمار می‌آیند. شما می‌توانید در این کلاس‌ها و وبینار‌ها شرکت کنید و هر بار فقط چند نکته جدید و کاربردی را بیاموزید. به‌مرور با شرکت در همین جلسه‌های ساده متوجه می‌شوید که بسیاری از نکته‌های کلاس‌های VIP را بدون صرف هیچ هزینه‌ای فرا گرفته‌اید.

سایت OET PRACTICE

یکی از وب‌سایت‌های کاملاً تخصصی برای شرکت در آزمون OET سایت OET PRACTICE است که نکته‌ها، مطالب و دوره‌های مختلفی را فقط مخصوص همین امتحان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با شرکت در آزمون‌های این وب‌سایت نیز مهارت‌های لازم را در خود به‌وجود آورید و استرس‌های شرکت در امتحان اصلی را در خود به‌حداقل برسانید. سایت OET PRACTICE آزمون‌های زنده‌ای نیز برگزار می‌کند که در بخش اسپیکینگ مربی حرفه‌ای تمام مشکلات شرکت‌کننده‌ها را خواهد گرفت.

از جمله مزیت‌های سایت OET PRACTICE می‌توان به‌کارگاه‌های 2 تا 3 روزه آن اشاره کرد. در این سایت آزمون‌های غیررایگانی نیز برگزار می‌شوند که با پرداخت هزینه و شرکت در آنها بدون‌شک تبدیل به فردی حرفه‌ای در زمینه کاری خود می‌شوید و به‌خوبی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید.

سایت Swoosh English

سایت Swoosh English دوره‌ها و کتاب‌های الکترونیکی آموزش زبان مختلفی را برای کاربران در نظر گرفته است، به‌همین‌دلیل نام آن را می‌توان در بین بهترین منابع آزمون OET قرار داد. شما می‌توانید برای بهره‌مندی بیشتری از مطالب آموزشی این وب‌سایت در 8 آزمون آزمایشی آن شرکت کرده و میزان مهارت‌هایتان را بسنجید. آزمون‌های این سایت به‌هیچ‌عنوان راحت نیستند و از لحاظ درجه سختی شباهت زیادی به امتحان اصلی دارند، به‌همین‌دلیل می‌توانید روی آنها حساب ویژه‌ای باز کنید.

سایت Swoosh English جلسه‌های یک ساعت و نیمه آموزشی نیز برگزار می‌کند که البته غیررایگان هستند. اگر می‌خواهید به‌صورت حرفه‌ای برای آزمونتان آماده شوید، توصیه می‌کنیم که هزینه شرکت در این کلاس‌ها را نیز بپردازید و از مطالب آنها بهره‌مند شوید.

کتاب های Official OET Practice

سازمان Cambridge Boxhill Language Assessment Trust اقدام به انتشار کتاب‌هایی به‌منظور آماده‌سازی متقاضی‌های آزمون OET چاپ کرده است که در بخش‌های مختلف حوزه بهداشت شما را کاملاً برای شرکت در آزمون اماده خواهند کرد.

این سازمان چندین نسخه مختلف را از Official OET Practice چاپ کرده است که عبارت هستند از:

  • Official OET Practice Book for Dentistry
  • Official OET Practice Book for Podiatry
  • Official OET Practice Book for Occupational Therapy
  • Official OET Practice Book for Pharmacy
  • Official OET Practice Book for Optometry
  • Official OET Practice Book for Nursing
  • Official OET Practice Book for Physiotherapy
  • Official OET Practice Book for Veterinary Science

کتاب OET Writing Strategy Guide

اگر می‌خواهید از غنی‌ترین منابع آزمون OET استفاده کنید، پیشنهاد می‌دهیم که کتاب OET Writing Strategy Guide: Everything You Need to Know About the Revised Assessment Criteria را بخرید. این کتاب متن‌های مختلفی را در حوزه پزشکی به زبان انگلیسی نگارش کرده است که با تجزیه و تحلیل آنها بهتر می‌توانید خود را برای شرکت در امتحان اصلی آماده کنید. با استراتژی‌های مختلف نگارش این منبع آموزشی قطعاً مهارت‌های رایتینگتان نیز تقویت خواهند شد.

یکی از ویژگی‌های خیلی خوب OET Writing Strategy Guide حرفه‌ای‌بودن نویسنده آن است که به‌عنوان مدرس آزمون OET فعالیت دارد، بنابراین به‌خوبی می‌داند که چه نکته‌هایی را در کتاب خود پوشش دهد تا مسیر را برای خریداران آن هموارتر سازد.

OET، آزمون حرفه ای زبان انگلیسی برای حوزه پزشکی

OET، آزمون حرفه ای زبان انگلیسی برای حوزه پزشکی

OET آزمون حرفه‌ای زبان انگلیسی برای حوزه پزشکی و درمان است که تمامی متقاضی‌های رشته‌های این حوزه در اغلب موارد باید ابتدا در این آزمون شرکت کرده و مدرک آن را دریافت کنند تا زمینه مهاجرتشان به کشور‌های خارجی به‌وجود بیاید. با استفاده از منابع درست و کاربردی بدون‌شک شما می‌توانید در این آزمون بهترین نمره‌ها را بگیرید، برای همین توصیه می‌کنیم به‌دنبال منابع مناسب باشید و حتی ساعت‌های زیادی را برای پیدا‌کردن آنها در نظر بگیرید تا بالاخره با استفاده این منابع نمره‌های خوبی به‌دست بیاورید. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناس‌های حرفه‌ای زبان نیز مشورت داشته باشید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30