تجربیات داوطلبان آزمون‌های آیلتس تهران
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

تجربیات داوطلبان آزمون‌های آیلتس تهران

تجربیات شرکت کنندگان ایلتس کمکتان می‌کند تا جلوی بسیاری از مشکلات احتمالی را طی شرکت در آزمون اصلی بگیرید. هر چند شرکت در دوره های آیلتس مهارت‌هایتان را افزایش می‌دهد، اما مشورت با شرکت‌کنندگان قبلی نیز چراغ راهتان می‌شود تا مبادا دچار اشتباهی شوید.

با بررسی تجربیات آزمون آیلتس می‌توانید از اشتباهات متقاضی‌های قبلی مطلع‌شده و به آنها مرتکب نشوید. خوشبختانه پلتفرم‌های زیادی در بستر اینترنت فعالیت دارند که تجربیات شرکت‌کنندگان قبلی را با داوطلبین جدید به اشتراک می‌گذارند؛ بنابراین با استفاده از آنها اگاهی‌تان را درباره این آزمون بالا ببرید.

با شرکت در دوره‌ها، خواندن تجربیات دیگر، شرکت در ماک آیلتس و کار‌های مشابه شانس موفقیتتان در این آزمون چندین‌برابر می‌شود.

بررسی تجربیات داوطلبان آزمون های آیلتس تهران

بررسی تجربیات داوطلبان آزمون های آیلتس تهران

آیا می‌دانید که داوطلبین قبلی آزمون‌های آیلتس تهران چه تجربیاتی دارند؟

داوطلب شماره 1

یکی از داوطلبان درباره محل برگزاری آزمون در ایام کرونا اینطور اظهارنظر داشت که محیط فوق‌العاده بی‌نظم و شلوغ بود. وی درباره سطح سختی امتحان نیز اینطور بیان می‌کند که در سطح کتاب‌های کمبریج بوده و آزمون رایتینگ ساده‌ای داشت.

داوطلب شماره 2

یکی دیگر از داوطلبان برعکس افرادی که به بی‌نظمی محیط تأکید داشتند، اینطور اظهار می‌کند که آزمون به موقع برگزار شد، بنابراین معطلی برای داوطلبین به‌وجود نیامد. هدفون‌ها نیز با وجود قدیمی‌بودن، از کیفیت خوبی برخوردار بودند و فایل‌های صوتی را با کیفیت مناسب پخش می‌کردند.

اگزمینر‌ها یا همان ممتحنین از نگاه داوطلب شماره 2 اهمیت زیادی دارند، چون در نحوه پاسخ‌دهی به سؤالات تأثیر می‌گذارند.

داوطلب شماره 3

داوطلب شماره 3 به‌عنوان یکی از تجربیات آزمون آیلتس اظهار می‌کند که بخش لیسنینگ بسیار ساده‌تر از بخش ریدینگ بود. برخی از شرکت‌کننده‌های دیگر نیز به این موضوع تأکید دارند؛ بنابراین باید کاملاً خود را برای این بخش آماده کنید.

داوطلب شماره 4

داوطلب شماره 4 بیشتر از هر عاملی به ساکت‌بودن محیط و مناسب‌بودن صندلی‌ها و میز‌ها اشاره دارد که بستری مناسب برای پاسخ‌دادن به سؤالات امتحان را به‌وجود می‌آورند. وی همچنین به شباهت بالای آزمون ماک و اصلی اشاره کرده و از این موضوع نیز راضی است.

یکی از ایراداتی که این داوطلب به محل برگزاری آزمون دارد، زمان زیاد انتظار برای اسپیکینگ است. در واقع او مدتی طولانی برای این امتحان منتظر ماند که قطعاً این موضوع روی افزایش استرس و نگرانی‌های درونی فرد تأثیر می‌گذارد. اما خوشبختانه از نگاه داوطلب شماره 4 اگزمینر‌ها هیچ استرسی به داوطلب وارد نمی‌کنند که همین موضوع در بهتر پاسخ‌دادن به سؤالات تأثیر به‌سزایی دارد.

یکی از ایرادات کوچکی که داوطلب شماره 4 به اگزمینر‌ها گرفته، تند صحبت‌کردن آنهاست. این موضوع باعث می‌شود شنیدن کلمات برایتان کمی سخت شود.

داوطلب شماره 5

داوطلب شماره 5 دیدگاهی منطقی درباره نتایج آزمون دارد. او اینگونه اظهار می‌کند که در صورتی که دانش زبان انگلیسی خود را افزایش ندهید، شانسی برای موفقیت در امتحان نخواهید داشت. قطعاً افرادی که مهارت کافی دارند، به محل برگزاری امتحان کمترین میزان اهمیت را می‌دهند، چون از دریافت نتایج عالی توسط خود مطمئن خواهند بود؛ بنابراین این فرد توصیه می‌کند به‌جای پیدا‌کردن محل مناسب بیشتر زمان خود را صرف افزایش مهارت‌هایتان کنید.

داوطلب شماره 6

داوطلب شماره 6 و بسیاری از افراد دیگر درباره سایر متقاضی‌ها اظهارنظر‌هایی کرده‌اند. از نگاه این افراد اشخاصی که کنار صندلی شما برای آزمون نشسته‌اند، اهمیت زیادی دارند. مثلاً طبق تجربه داوطلب شماره 6 در زمان برگزاری جلسه یکی از متقاضی‌ها دچار حالت تهوع‌شده و تمرکز سایر افراد را از بین برد. همچنین یکی دیگر از شرکت‌کننده‌ها درباره سروصدای زیادی در محیط توسط سایر متقاضی‌ها شکایت دارد.

داوطلب شماره 7

داوطلب شماره 7 به‌عنوان یکی از تجربیات آزمون آیلتس خود درباره راه‌های ارتباطی با پشتیبان‌ها می‌گوید که در برخی مؤسسه‌ها متاسفانه نامناسب است. از پاسخگو نبودن خطوط تلفنی یا پشتیبان‌های شبکه‌های اجتماعی گرفته تا از دسترس خارج‌شدن وب‌سایت از جمله مشکلاتی هستند که این کاربر از آنها گلایه دارد.

تجربیات آزمون آیلتس که مسیر را برایتان روشن می کنند

داوطلب شماره 8

بسیاری از کاربران از جمله داوطلب شماره 8 نسبت به عدم سینک‌بودن صدای بلندگوی سالون و هدفون‌ها اشاره داشت که این موضوع مشکلاتی در حین پاسخ به سؤالات برای کاربران به‌وجود می‌آورد. این داوطلب ادعا می‌کند که حتی بعد از گذاشتن هدفون صدا‌های اضافه سالن به گوش او می‌رسید که قطعاً این موضوع باعث افزایش حواس‌پرتی می‌شود.

داوطلب شماره 9

داوطلب شماره 9 از آکوستیک‌نبودن محیط برگزاری امتحان شکایت داشت. او اظهار می‌کند که حتی صدای وسایل نقلیه خارج از ساختمان در محیط برگزاری امتحان وجود داشت. بر اساس تجربیات این داوطلب اگر به‌دلیل صدا‌های اضافه خیلی زود دچار حواس‌پرتی می‌شوید، مؤسسه‌ای را برای شرکت در امتحان انتخاب کنید که محیطی کاملاً آکوستیک و بی‌سروصدا را برایتان فراهم می‌کند.

داوطلب شماره 10

یکی در چالش‌هایی که داوطلب شماره 10 با آن روبرو شد، صحبت‌کردن‌های مداوم مراقبت‌های امتحان بود. او اظهار می‌کند که به‌عنوان نفر اول در آزمون شرکت کرد و همین موضوع باعث شد که ممتحنین دائماً بالای سر او به صحبت بپردازند و زمینه حواس‌پرتی وی را به‌وجود بیاورند. متاسفانه با وجود تذکر‌های داوطلب مراقبت‌ها همچنان به درخواست وی بی‌توجه بودند.

بر اساس تجربیات این داوطلب شما باید از قبل درباره اگزمینر‌های بخش‌های مختلف اطلاعاتی به‌دست آورید تا مطمئن شوید شرایطی مناسب را برای پاسخ‌دهی به سؤالات برایتان فراهم می‌کنند.

داوطلب شماره 11

داوطلب شماره 11 مانند بسیاری از داوطلبین دیگر درباره مشکلات سیستم سرمایشی و گرمایشی محیط اظهار نظر می‌کند. او می‌گوید که دمای محیط مناسب نیست و از سرما و گرمای بیش‌از‌اندازه حواس داوطلب به‌طور کامل از روی آزمون پرت می‌شود. البته این شخص همچنین درباره برخورد مناسب اگزمینر‌ها نکته‌هایی را می‌گوید که به بهتر برگزار شدن آزمون کمک کرد. 

داوطلب شماره 12

داوطلب شماره 12 از جمله کسانی هستند که در ایام بیماری کرونا در آزمون شرکت کردند. این داوطلب درباره بهداشتی‌بودن محیط برگزاری امتحان تأکید دارد. اگر در زمان شیوع بیماری خاص قصد شرکت در آیلتس را دارید، حتماً از قبل درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط برگزاری جلسه اطمینان حاصل کنید.

داوطلب شماره 13

از نگاه داوطلب شماره 13 پروسه گرفتن وقت برای آزمون اسپیکینگ سخت است. او اظهار می‌کند که در روز بعد از آزمون به سایت مراجعه کرده اما هیچ وقت خالی پیدا نکرده و با وجود پیگیری‌های زیاد از طریق شبکه‌های اجتماعی و … کسی پاسخ مناسبی به وی نداد.

بر اساس تجربیات این داوطلب محیط برگزاری آزمون اهمیت زیادی دارد، چون در صورت نامناسب‌بودن محیط حتی با وجود تماس‌گرفتن‌های مداوم، ارسال فکس و … پاسخی دریافت نخواهید کرد.

داوطلب شماره 14

تجربیات آزمون آیلتس داوطلب شماره 14 درباره پرداخت هزینه‌ها است. متاسفانه برخی مؤسسه‌ها از نگاه این کاربر فقط به مسائل مالی توجه دارند، چون برای بسیاری از خدمات هزینه در نظر می‌گیرند و تا زمان عدم پرداخت مابه تفاوت امکان شرکت در امتحان را نمی‌دهند.

داوطلب شماره 15

این داوطلب درباره مشکلات وب‌سایت ثبت‌نام شکایت دارد. او می‌گوید که حدود نیم ساعت سایت دچار اختلال شده و او باید تمام این مدت را منتظر بماند تا سایت دوباره به‌حالت اول بازگردد، چون در صورت عدم انجام این کار شاید تمام وقت‌های خالی پر شوند و دیگر امکان شرکت در آزمون وجود نداشته باشد.

هرچند مشکلات فنی سایت از جانب کاربران نیست، اما حتماً در زمان ثبت‌نام مطمئن شوید که خطوط اینترنت به‌صورت مناسب متصل هستند و هیچ مشکلی برای اتصال به سایت ثبت‌نام وجود ندارد.

تجربیات آزمون آیلتس که مسیر را برایتان روشن می کنند

تجربیات آزمون آیلتس که مسیر را برایتان روشن می کنند

تجربیات آزمون آیلتس مسیر را برایتان روشن می‌کنند و به‌عنوان چراغ راه عمل خواهند کرد تا درگیر بسیاری از چالش‌های داوطلبین قبلی نشوید. بسیاری از داوطلب‌ها درباره امتحان شکایتی ندارند، بلکه درباره محل برگزاری شاکی هستند؛ بنابراین شما باید در انتخاب محل امتحان دقت خود را افزایش دهید و فقط به‌سراغ مؤسسه‌هایی بروید که کیفیت خدمات‌رسانی بالایی دارند و تجربه‌ای مناسب از شرکت در آیلتس را برایتان به‌ارمغان می‌آورند.

 

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30