دانشجوی کانادایی
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

در کانادا به کدام دانشگاه بروم، آشنایی با روش مهاجرت دانشجویی

مهاجرت دانشجویی به کانادا

چرا باید در کانادا تحصیل کرد؟

کانادا به دلیل امنیت و تطبیق پذیری فرهنگی یک انتخاب فزاینده برای دانشجویان بین المللی است. شما همچنین استاندارد بالایی از آموزش را در کانادا مطابق با سایر کشورها مانند انگلستان و ایالات متحده دریافت خواهید کرد. استانداردهای زندگی در کانادا بسیار بالا است و برای کسانی که عاشق فضای باز و ورزش هستند ، مکانی عالی است.

فرانسوی و انگلیسی زبانهای ملی کانادا هستند و از اهمیت مساوی برخوردارند. تحصیل در کانادا می تواند گزینه خوبی برای تقویت مهارت های انگلیسی شما یا حتی یادگیری زبان فرانسه باشد.

بهترین برنامه ها در کانادا کدامند؟

کانادا طیف گسترده ای از دوره ها را در همه مقاطع تحصیلی ارائه می دهد. اگر به دنبال انجام یک دوره کارشناسی هستید ، متوسط زمان مورد نیاز برای اتمام حدود سه سال است ، اما در برخی موارد می تواند چهار باشد.

برخی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در کانادا، دانشکده های بازرگانی، دانشگاه های پزشکی و دانشگاه های مهندسی هستند.

هزینه تحصیل در کانادا
هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. شهریه کانادا به طور کلی کمتر از شهریه استرالیا ، ایالات متحده و انگلستان است.

در سال تحصیلی 2018/2019 ، متوسط شهریه سالانه برای دانشجوی بین المللی کارشناسی در کانادا 27،159 دلار کانادا بود. میانگین شهریه همان سال صرف شده در یک دانشگاه آمریکایی را می توان با 45،950 دلار آمریکا مقایسه کرد.

هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور ، هزینه زندگی نیز فاکتور مهمی است که باید در نظر گرفته شود. هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد:

Country Average Annual Tuition & Cost of Living (USD)
Canada $29,947
United Kingdom $35,045
United States $36,564
Australia $42,093

 نحوه تحصیل رایگان در کانادا

فرصت های بورس تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در کانادا تحصیل کنند وجود دارد.

 فرصت های در دسترس شما بستگی به رشته تحصیلی یا تحقیق شما و کشور مبدأ شما دارد.

شرایط برگزاری ماک تست آیلتس
شرایط برگزاری ماک تست آیلتس

شرایط برگزاری ماک تست آیلتس خصوصی در مرکز تخصصی زبان هیراد

آیا برای تحصیل در کانادا نیاز به شرکت در آیلتس دارم؟

برای تحصیل در یک مدرسه کانادایی باید به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشید.

مدارس / دانشگاه ها کانادا شرایط خاص خود را برای مهارت های زبان دانش آموزان بین المللی تعیین می کنند. الزامات مهارت زبان در مدارس/ دانشگاه ها مختلف متفاوت است.

هنگام تهیه برنامه خود ، باید در مورد الزامات خاص برنامه خود تحقیق کنید. حتی برخی از مدارس / دانشگاه ها به شما اجازه می دهند پس از شروع تحصیل دوره های زبان انگلیسی را تکمیل کنید.

برخی از دانشجویان بین المللی نیازی به ارائه مدرکی برای مهارت های زبانی خود ندارند. اگر شما از یک کشور انگلیسی زبان هستید یا به زبان انگلیسی تحصیل کرده اید ، ممکن است مجبور نباشید IELTS بگیرید.

هر مدرسه / دانشگاه الزامات زبان خود را تعیین می کند. مهم است که شرایط خاص مدرسه ای / دانشگاهی را که می خواهید در آن درخواست دهید بررسی کنید.

آیا نیاز به ارائه نامه برای تحصیل در کانادا دارم؟

نامه شما بخش مهمی از درخواست مجوز تحصیل شما است. این نامه باید برنامه های شما برای تحصیل در کشور و اهداف شما را توضیح دهد. شما باید شرایط داشتن دارنده مجوز تحصیل کانادایی را تایید کنید.

هدف از نامه این است که به دولت کانادا اطمینان دهید که به شرایط مجوز خود احترام می گذارید. پس از اتمام مجوز شما باید با خروج از کشور موافقت کنید.

آخرین مهلت درخواست کی است؟

هر مدرسه/ دانشگاه مهلت مختص به خود را دارد. شما باید اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را قبل از این مهلت ارسال کنید.

مدارس / دانشگاه های کانادا هر ساله مملو از برنامه های کاربردی می باشند . با نزدیک شدن به مهلت مقرر ، مدارس / دانشگاه ها گزینشی تر می شوند. مدارس / دانشگاه های معتبرتر رقابتی تر هستند ، بنابراین هرچه زودتر درخواست خود را ارسال کنید ، بهتر است.

در کانادا کدام دانشگاه بروم
در کانادا کدام دانشگاه بروم

کدام دانشگاه کانادا برای من مناسب تر است؟

کانادا دارای مجموعه ای از دانشگاه ها در اندازه ها و تخصص های مختلف است. در اینجا لیستی از پنج مورد از معتبرترین مدارس / دانشگاه ها کشور و شرح هر یک از آنها برای شروع کار شما آورده شده است!

 دانشگاه تورنتو (UofT)

دانشگاه تورنتو احتمالاً یکی از دانشگاه ها کانادایی است که قبلاً نام آن را شنیده اید! دانشجویان بین المللی UofT را ، برای برتری آکادمیک ، و زندگی پر جنب و جوشی که در آن جر یان دارد انتخاب می کنند. این دانشگاه همچنین در مرکز  شهر واقع شده است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

UBC بین المللی ترین دانشگاه آمریکای شمالی است. 30 درصد از جمعیت دانشجویی UBC بین المللی هستند – 16188 دانشجو از 156 کشور. این دانشگاه که در ساحل زیبای غربی کانادا واقع شده است ، بخشی از شهر شلوغ ونکوور است . UBC  یک انتخاب عالی برای کسانی است که علاقمند به زندگی شهری هستند در حالی که هنوز به طبیعت دسترسی دارند. زندگی در ونکوور به معنای دسترسی آسان به فضای باز زیبا از جمله جنگل، اقیانوس و کوه است.

دانشگاه مک گیل

مک گیل از شهرت بین المللی برخوردار است. جای تعجب نیست که جمعیت آن بیش از 12000 دانشجوی بین المللی است. اگرچه مک گیل در استان کبک فرانسه است، اما مک گیل یک دانشگاه انگلیسی است. شهر مونترال به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی دانشجویی شناخته می شود. هزینه زندگی پایین است و محل نمایش صحنه های هنری و فرهنگی پر جنب و جوش است.

 دانشگاه مونترال (UdeM)

UdeM یکی از بالاترین رتبه بندی دانشگاه های کانادا را دارا است و یک گزینه عالی است برای کسانی که علاقه مند به تحصیل به زبان فرانسه هستند.  و دانشگاه های وابسته به آن در شهر مونترال واقع شده است و سالانه به 9500 دانشجوی بین المللی خدمات می دهد.

دانشگاه مک مستر

مک مستر یکی از 100 دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه که در همیلتون ، انتاریو واقع شده است ، تنها یک ساعت با ماشین از تورنتو فاصله دارد. همیلتون رونق شغلی قابل توجهی را در بخش فناوری تجربه می کند. این یک خبر عالی برای کسانی است که علاقه مند به کار در طول تحصیل یا پس از تحصیل هستند!

آیا می توانم هنگام تحصیل در کانادا کار کنم؟

بله! یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا این است که دانشجویان بین المللی حق کار دارند. این کار به تامین هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی کمک می کند.

دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند به صورت پاره وقت (حداکثر 20 ساعت در هفته) در طول دوره دانشگاه کار کنند. در تعطیلات برنامه ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی ، دانشجویان بین المللی می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

 اکثر دانش آموزان برای کار در حین تحصیل نیازی به مجوز کار ندارند ، چه شغل آنها در محوطه دانشگاه باشد یا خارج از دانشگاه. در مجوز تحصیل شما مشخص می شود که آیا مجاز به کار خارج از دانشگاه هستید یا خیر.

اگر برنامه تحصیلی شما شامل تجربه کاری باشد، ممکن است بتوانید بیش از 20 ساعت در طول ترم کار کنید. این در نامه پذیرش شما مشخص خواهد شد. اگر دولت این شرط را تأیید کند ، هم مجوز کار و هم اجازه تحصیل به شما داده می شود. این مجوز کار به شما امکان می دهد فقط در محوطه دانشگاه کار کنید.

مهاجرت خانوادگی به کانادا
مهاجرت خانوادگی به کانادا

آیا می توانم هنگام تحصیل خانواده ام را با خود همراه کنم؟

دانشجویان بین المللی که ازدواج کرده اند یا بچه دارند ممکن است مایل باشند که خانواده خود را با خود همراه کنند.

افسران ویزای کانادا درخواست های مجوز تحصیل را که شامل همراهی اعضای خانواده می شود، بررسی خواهند کرد. باید توجه داشته باشید که قرار دادن اعضای خانواده در درخواست مجوز تحصیل ممکن است بر تصمیم افسر ویزا تأثیر بگذارد.

در صورت تأیید ، همسرتان می تواند در کانادا به صورت تمام وقت کار کند و هر کودک همراه می تواند به صورت رایگان تحصیل کند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30