دانشگاه های برتر رشته مهندسی کانادا
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

آشنایی با 6 دانشگاه برتر کانادا در رشته مهندسی در سال 2021

 1- دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک موسسه عمومی است که در سال 1827 تاسیس شد. حدود 80 درصد از دانشجویان آن در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. این مدرسه دارای سه ساختمان اصلی است – سنت جورج، میسیساگا و اسکاربورو – واقع در تورنتو و اطراف آن.

تقریباً 95 درصد از دانشجویان فارغ التحصیل  و بیش از 60 درصد از دانشجویان کارشناسی در پردیس سنت جورج در مرکز شهر تحصیل می کنند و کرده اند . هزاران دانشجوی خارجی از بیش از 160 کشور و منطقه در دانشگاه تورنتو حضور دارند. در یک سال اخیر ، کشورهای اصلی مبدا برای دانشجویان غیر کانادایی چین و هند بوده اند چون شهریه ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی بیشتر است.

دانشگاه تورنتو
دانشگاه تورنتو

این دانشگاه شامل بخش های دانشگاهی متمرکز بر طیف وسیعی از رشته ها ، مانند علوم کاربردی و مهندسی ، مدیریت و بهداشت عمومی است. در مجموع ، این دانشگاه حدود 700 برنامه کارشناسی و بیش از 200 برنامه کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. زبان اصلی آموزش انگلیسی است.

تقویم تحصیلی بین سه پردیس متفاوت است. مسکن دانشجویی در هر محوطه دانشگاه موجود است و محل اقامت برای همه دانشجویان سال اول کارشناسی تضمین شده است . این دانشگاه دارای بیش از 44 کتابخانه است که دارای 19 میلیون جلد کتاب است.

2-دانشگاه واترلو

 دانشگاه واترلو یک موسسه عمومی است که در سال 1957 تاسیس شد. پردیس اصلی دانشگاه کانادا در واترلو ، انتاریو ، نزدیک به چندین دریاچه بزرگ و مرز ایالات متحده است. این دانشگاه همچنین دارای پردیس های ماهواره ای در کمبریج ، کیچنر و استراتفورد است.

بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. شهریه به طور کلی برای دانشجویان بین المللی بیشتر است ، اگرچه تعداد انگشت شماری از برنامه های تحصیلات تکمیلی از دانشجویان داخلی و خارجی به همان میزان هزینه می گیرند. مسکن دانشگاهی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است.

دانشگاه واترلو
دانشگاه واترلو

این دانشگاه دارای شش بخش اصلی دانشگاهی است: علوم بهداشت کاربردی ، هنر ، مهندسی ، محیط زیست ، ریاضی و علوم. پردیس اصلی دارای چهار کالج دانشگاهی وابسته است – کالج دانشگاهی کنراد گربل ، کالج دانشگاه رنیسون ، دانشگاه سنت جروم و کالج دانشگاه سنت پل – جایی که دانشجویان می توانند مدرک واترلو را در یک جامعه دانشگاهی کوچکتر ادامه دهند.

زبان آموزشی انگلیسی است و تقویم آموزشی دانشگاه از سه ترم تشکیل شده است. بسیاری از دانشجویان دانشگاه در یک برنامه تعاونی شرکت می کنند که به آنها امکان می دهد شرایط دانشگاهی را با شرایطی که در نیروی کار صرف می شود جایگزین کنند. بیش از 120 برنامه کارشناسی واترلو گزینه همکاری ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین برنامه های تحصیلی مشترک با دانشگاه های جهانی در چندین کشور، از جمله دانشگاه Tsinghua چین، دانشگاه ملی Chiao Tung تایوان و دانشگاه وارویک بریتانیا ارائه می دهد. نمونه ای ازموسسات تحقیقاتی دانشگاه شامل موسسه آب ، مرکز تحقیقات خودرو واترلو و مرکز کوانتوم نانو مایک و اوفلیا لازاریدیس است.

3-دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یک موسسه عمومی است که در استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1908 تاسیس شد و در سال 1915 افتتاح شد.

این دانشگاه دارای دو پردیس اصلی است – پردیس ونکوور و پردیس Okanagan واقع در Kelowna پردیس ونکوور از این دو بزرگتر است و بیش از 85 درصد از دانشجویان UBC را در خود جای داده است. در یک سال اخیر ، 23 درصد از دانشجویان در پردیس ونکوور و حدود 13 درصد در پردیس اوکاناگان بین المللی بودند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه بریتیش کلمبیا

هزینه های تحصیل در UBC بر اساس برنامه تحصیلی متفاوت است و برای دانشجویان بین المللی بیشتر است. مسکن دانشگاهی برای دانشجویان سال اول UBC تضمین شده است و دانشجویان بین المللی تازه پذیرفته شده که دانشجوی سال دوم هستند نیز اولویت مسکن را دریافت می کنند. مسکن برای بازگشت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در دسترس است.

پردیس ونکوور بیش از دوجین بخش دانشگاهی را ارائه می دهد، در حالی که پردیس اوکاناگان دارای هشت بخش است. تقویم های دانشگاهی برای هر دو پردیس شامل جلسات دو دوره زمستانی و تابستانی است ، اگرچه جلسه تابستانی اختیاری است. زبان اصلی آموزش در UBC انگلیسی است.

دانشجویان بین المللی سال اول می توانند در برنامه Vantage One در کالج ونتیج UBC ثبت نام کنند، که هدف آن کمک به دانش آموزان برای بهبود زبان انگلیسی است، تا حدی با طولانی کردن سال اول تحصیل خود از هشت ماه به 11 ماه. پس از اتمام ، دانش آموزان به سال دوم برنامه درجه UBC خود منتقل می شوند.

نمونه هایی از امکانات تحقیقاتی UBC شامل آزمایشگاه ملی فیزیک زیر اتمی TRIUMF کانادا ، مرکز سیستم های غذایی پایدار در مزرعه UBC و موسسه زندگی سالم و پیشگیری از بیماری های مزمن است.

4-دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک موسسه عمومی است که در سال 1908 تاسیس شد. واقع در استان آلبرتا در غرب کانادا ، حدود 80 درصد از دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند.

دانشگاه آلبرتا
دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه از پنج پردیس تشکیل شده است که چهار پردیس آن در شهر ادمونتون هستند، از جمله پردیس اصلی شمال که حدود 50 بلوک شهر را پوشش می دهد. پردیس آگوستانا ، تقریباً یک ساعت با ادمونتون که در شهر روستایی کامروز واقع شده است فاصله دارد . حدود 1000 دانش آموز در پردیس کوچکتر آگوستانا ، که بر هنرها و علوم لیبرال تمرکز دارد ، تحصیل می کنند.

این دانشگاه در رشته های مختلفی مانند هنر ، تجارت ، مهندسی و پزشکی فعالیت می کند . انگلیسی زبان آموزش است، به استثنای پردیس سن ژان دانشگاه که زبان فرانسوی زبان اصلی آن است.

بیش از 20 درصد مجموعه دانشجویان دانشگاه آلبرتا بین المللی هستند و هزینه تحصیل برای این دانشجویان بیشتر است.

مهاجرت به کانادا
5 راه ساده برای مهاجرت به کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما با این 5 راه ساده آشنا شوید!

تقویم تحصیلی دانشگاه از ترم های پاییز و زمستان و همچنین ترم های کوتاه تر و اختیاری بهار و تابستان تشکیل شده است. مسکن دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در ادمونتون و در محوطه دانشگاه آگوستانا در دسترس است. دانشگاه آلبرتا وابسته به موسسات تحقیقاتی بزرگی مانند موسسه ملی چندرشته ای فناوری نانو است.

این دانشگاه همچنین دارای بیش از 400 قرارداد تحقیق ، آموزش و تبادل با دانشگاه ها و سایر سازمانهای جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان و دانشگاه استرالیای غربی است.

5-دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یک موسسه عمومی است که در سال 1821 تاسیس شد و در کبک کانادا واقع شده است. این دانشگاه دارای دو پردیس است: پردیس مرکز شهر در مونترال و پردیس مکدونالد در سنت آن دوبلیو. دو پردیس تقریباً 20 مایل از هم فاصله دارند. زبان اصلی آموزش انگلیسی است ، اگرچه در یک سال اخیر حدود 20 درصد از دانشجویان دانشگاه گفتند که زبان مادری آنها فرانسوی است. در حقیقت ، نیمی از جمعیت مونترال به عنوان زبان اول فرانسه ، صحبت می کنند. حدود یک چهارم گروه دانشجویی بین المللی است و دانشجویان از بیش از 150 کشور جهان هستند. مسکن دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر دو محوطه در دسترس است.

دانشگاه مک گیل
دانشگاه مک گیل

 این دانشگاه از 10 دانشکده – علوم کشاورزی و محیط زیست ، هنر ، دندانپزشکی ، آموزش ، مهندسی ، حقوق ، مدیریت ، پزشکی ، موسیقی و علوم – تشکیل شده است که حدود 300 برنامه تحصیلی را ارائه می دهند. حدود دو سوم دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بیشتر است و تقویم دانشگاهی مک گیل بر اساس سیستم ترم است.

این دانشگاه به چندین بیمارستان آموزشی وابسته است و دانشکده پزشکی آن قدیمی‌ترین دانشکده در کانادا است. تحقیقات در دانشگاه در بیش از 40 مرکز تحقیقاتی مک گیل – مانند مرکز بیوانفورماتیک مک گیل ، مرکز پویایی جمعیت و مرکز سیاست های مالکیت فکری – و سایر موسسات و بیمارستانهای وابسته انجام می شود.

ایجاد اولین سلول خون مصنوعی از جمله دستاوردهای تحقیقاتی دانشگاه است.-

6 . دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یک موسسه دولتی است که ریشه های آن به سال 1878 باز می گردد. در ابتدا شعبه ای از دانشگاه لاوال کبک بود و در سال 1919 به یک موسسه مستقل تبدیل شد.

این دانشگاه به دو مدرسه دیگر وابسته است: Polytechnique Montréal ، یک مدرسه مهندسی ، و HEC Montréal ، یک مدرسه تجاری. این دانشگاه و مدارس وابسته به آن در مونترال ، کبک – یکی از پرجمعیت ترین کلانشهرهای کانادا – واقع شده اند. حدود یک چهارم گروه دانشجویی در هر سه موسسه در سطح تحصیلات تکمیلی تحصیل

می کنند. این دانشگاه برای دانشجویان تمام وقت کارشناسی و کارشناسی ارشد مسکن ارائه می دهد.

UdeM ، همانطور که گاهی مدرسه نامیده می شود ، دارای بیش از دوازده بخش دانشگاهی است که شامل علوم اجتماعی ، طبیعی و بهداشتی و همچنین رشته های هنر و علوم انسانی است.

دانشگاه مونترال
دانشگاه مونترال

زبان اصلی آموزش زبان فرانسه است ، اگرچه چندین برنامه تحصیلات تکمیلی-مانند برنامه های دکتری در بیوشیمی ، علوم اعصاب و داروسازی-دانش آموزان انگلیسی زبان را می پذیرند.

تدریس خصوصی ، کارگاه های آموزشی و سایر منابع برای دانش آموزانی که می خواهند مهارت های زبان فرانسوی خود را بهبود بخشند در دسترس است. تقویم آموزشی دانشگاه بر اساس یک سیستم ترم است و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بالاتر است. موسسه تحقیقات ایمونولوژی و سرطان ، آزمایشگاه Cyberjustice و مرکز بین المللی جرم شناسی از جمله واحدهای تحقیقاتی متعدد دانشگاه هستند.

برخی از محققان دانشگاه مونترال در پروژه هایی با موسسات واقع در سایر نقاط جهان ، در درجه اول در فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، انگلستان و ایالات متحده همکاری می کنند.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30