ادامه تحصیل در استرالیا
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در سال 2021 + جزییات آن

عوامل زیادی وجود دارد که باعث می شود برخی از کشورها مقصد بهتری برای تحصیل در خارج از کشور نسبت به سایرین برای دانشجویان ایرانی باشند.

هزینه دانشگاه، هزینه های زندگی، زبان محلی، رتبه دانشگاه، دسترسی به ویزا و امکان فرصت های شغلی و مهاجرت از جمله مواردی است که دانشجویان ایرانی هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور مورد توجه قرار می دهند.

ما فهرستی از کشورهای برتر را برای دانشجویان ایرانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور هستند تهیه کرده ایم و امیدواریم که اولین قدم تحصیل در خارج از کشور را آسان تر کند.

زمانی که در حال انتخاب دانشگاه هستید، مطمئن شوید که مدارک آنها در ایران معتبر است تا مدرک شما پس از بازگشت به کشور به رسمیت شناخته شود.

از طریق این لینک می تونید لیست کشورهایی که مدارک آنها در ایران معتبر شناخته می شود را مشاهده کنید . http://grad.saorg.ir/After-September2021

 استرالیا

استرالیا به طور کلی یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است. اگر تصمیم به تحصیل در استرالیا دارید، می توانید از مدارک تحصیلی قوی، کیفیت بالای زندگی، فرصت های شغلی و برنامه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، بهره مند شوید.

با این حال، آنچه استرالیا را به مقصدی ایده آل برای دانشجویان ایرانی تبدیل می کند، فرصت زندگی در یک جامعه چند فرهنگی و فرصت درخواست برای اقامت دائم است.

از آنجایی که استرالیا به برخی از مشاغل ماهر اقامت دائم ارائه می دهد، پس از اتمام تحصیل، دانشجویان شانس بالایی برای اشتغال و درخواست برای اقامت دائم استرالیا خود دارند.

ادامه تحصیل در کانادا
ادامه تحصیل در کانادا

کانادا

کانادا به دلیل فرصت های تحقیقاتی مبتکرانه و فراوان و همچنین امکان مهاجرت، به عنوان سرزمین فرصت ها شناخته شده است. شانس بالای اقامت و اقامت دائم در کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی، دانشجویان ایرانی زیادی را به کانادا جذب می کند.

با این حال ، مزایای دیگری برای تحصیل در کانادا وجود دارد که می تواند برای دانشجویان بین المللی از جمله جامعه چند فرهنگی ، کیفیت زندگی بالا ، استانداردهای دانشگاهی بالا و آموزش با کیفیت بالا مفید باشد.

ادامه تحصیل در مالزی
ادامه تحصیل در مالزی

مالزی

دلایل زیادی وجود دارد که مالزی در چند سال گذشته توانسته هزاران دانشجوی ایرانی را با موفقیت جذب کند. مالزی یکی از آسان ترین کشورها برای ورود ایرانیان برای تحصیل به دلیل سیاست های آسان ویزا است.

همچنین شعبه های بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه برتر از آمریکا، استرالیا و انگلیس مانند دانشگاه ناتینگهام وجود دارد که می تواند برای دانشجویان ایرانی جالب باشد.

برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای مدارس در مالزی درخواست می دهند. دلیل سوم هزینه پایین زندگی است.

دلایل دیگری نیز برای تحصیل در مالزی وجود دارد، مانند جمعیت انگلیسی زبان، چندفرهنگی بودن ، اسلام به عنوان رایج ترین دین، آب و هوای گرمسیری و ساختارهای طبیعی زیبا.

ادامه تحصیل در انگلستان
ادامه تحصیل در انگلستان

انگلستان

انگلستان به دلیل جامعه چند فرهنگی، دانشگاه های برتر و جمعیت بومی انگلیسی زبان، یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی است. انگلستان به دلیل جمعیت زیاد ایرانی و جوامع اسلامی در بین دانشجویان ایرانی محبوب است.

در هر گوشه از انگلستان می توانید قصابی ها و رستوران های حلال پیدا کنید.

با تحصیل در خارج از کشور در انگلستان، دانشجویان ایرانی به دانشگاه‌های با رتبه‌های بالا دسترسی خواهند داشت و این فرصت را خواهند داشت تا ضمن عضویت در جامعه ایرانی، مهارت‌های انگلیسی خود را توسعه دهند.

ادامه تحصیل در آلمان
ادامه تحصیل در آلمان

آلمان

آلمان به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی خود شناخته شده است. تحصیل در کشور آلمان مزایای زیادی برای دانشجویان ایرانی دارد اما منحصر به فردترین مزیت آن برنامه های رایگان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی است.

ایرانیان زیادی در آلمان زندگی می کنند و شما می توانید در دوران تحصیل با جامعه ایرانی ارتباط برقرار کنید و دوستی ایرانی پیدا کنید.

همچنین تقریباً در همه شهرهای آلمان می توانید رستوران ها و خواربار فروشی های ایرانی پیدا کنید، بنابراین احتمال دلتنگی آن کمتر است. با این حال، برای تحصیل در آلمان باید زبان آلمانی را بیاموزید زیرا اکثر برنامه‌های در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می‌شوند.

ادامه تحصیل در نروژ
ادامه تحصیل در نروژ

نروژ

نروژ به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورها برای استاندارد زندگی رتبه بندی شده است و همچنین یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای ایرانیان است. نروژ یک شهر گران قیمت است.

با این حال، تحصیل در خارج از کشور در نروژ رایگان است و دانشجویان ایرانی می توانند هم از کیفیت تحصیلی بالا و هم از کیفیت زندگی بالا بهره مند شوند.

اکثر نروژی ها انگلیسی را روان صحبت می کنند. دوره های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی است، اما دوره های کارشناسی نیاز به تسلط به زبان نروژی دارد.

ادامه تحصیل در ترکیه
ادامه تحصیل در ترکیه

ترکیه

ترکیه به عنوان کشور همسایه ایران، از نظر فرهنگی شبیه ایران است. همچنین سفر به ترکیه برای ایرانیان نیازی به ویزا ندارد، تحصیل و اقامت در ترکیه مقرون به صرفه است و بازگشت به ایران برای دیدار خانواده بسیار راحت است.

این عوامل ترکیه را به مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. و دانش آموزان و دانشجویان می توانند از آفتاب، اقیانوس و آب و هوای مدیترانه ای استفاده کنند .

ادامه تحصیل در امارات
ادامه تحصیل در امارات

امارات متحده عربی

دانشجویان ایرانی در سال‌های اخیر عمدتاً به دلیل اینکه تحصیل در دانشگاه‌های امارات پل ارتباطی با استرالیا، آمریکا و انگلیس محسوب می‌شود، علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور در امارات بوده‌اند.

زیرا امارات دارای دانشگاه های آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی مانند دانشگاه ولونگونگ است که به دانشجویان این امکان را می دهد که پس از دو سال تحصیل خود را در این کشورها ادامه دهند.

مزیت دیگر این است که امارات دقیقاً در کنار خلیج فارس واقع شده است و همین امر باعث می شود پرواز به ایران و دیدار خانواده راحت باشد.​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد