5 کشور برای مهاجرت
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

5 کشور برتر برای مهاجرتی سریع و آسان در سال 2021 ویژه دانشجویان

پنج کشور برتر با مهاجرت آسان برای دانشجویان بین المللی

در اینجا همه آنچه باید در مورد پنج کشور برتر که مهاجرت آسان به دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند ، بدانید قرار دارد . قوانین مهاجرت آنها را بیابید و همچنین بین المللی ترین کشورهای دوستدار دانشجو را بررسی کنید.

از دسترسی به آموزش در سطح جهانی گرفته تا افزایش چشم‌انداز شغلی بین‌المللی، میلیون‌ها دانش‌آموز در سرتاسر جهان تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می‌کنند تا تجربه یادگیری متحول کننده زندگی را به دست آورند. همانطور که گفته شد، یکی از عوامل تعیین کننده هنگام برنامه ریزی برای ادامه تحصیلات عالی در خارج از کشور این است که آیا این کشور مهاجرت آسان به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد یا خیر.

یکی از مثال‌های مهم می‌تواند ایالات متحده باشد که پس از سیاست‌های مهاجرتی نامشخص که توسط دولت ترامپ معرفی شد، شاهد کاهش ثبت‌نام بین‌المللی بوده است. با این حال ، جو بایدن ، دموکرات ، که در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 پیروز شده است ، به احتمال زیاد وضعیت را تغییر می دهد . با ایفای نقش مهمی در سیاست های مهاجرت ، طبیعی است که دانشجویان بین المللی کشورهایی را ترجیح دهند که نسبت به آنها انعطاف پذیرتر و استقبال بیشتری داشته باشند. .

در حال حاضر پنج کشور برتر با مهاجرت آسان برای تحصیلات عالی عبارتند از کانادا، آلمان، استرالیا، ایرلند و نیوزلند. این مقاله مجموعه‌ای از قوانین مهاجرت برای دانشجویان بین‌المللی در خوش‌آمدترین کشورها به همراه برترین دانشگاه‌هایی است که بالاترین درصد دانشجویان بین‌المللی را بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2021 دارند.

مهاجرت دانشجویی به کانادا
مهاجرت دانشجویی به کانادا

کانادا

مجوز تحصیل در کانادا مدرکی است که به یک شهروند خارجی اجازه می دهد در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) تحصیل کند. با این حال، مجوز تحصیل ویزا نیست و به شما اجازه عبور از مرزهای کانادا را نمی دهد. همچنین ممکن است به ویزای بازدیدکننده یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) نیاز داشته باشید که یکی از آنها همراه با مجوز تحصیل شما صادر خواهد شد.

اگر از کشورهایی مانند چین، هند، پاکستان، مراکش، فیلیپین، ویتنام و سنگال هستید، ممکن است بتوانید از طریق Student Direct Stream (SDS) سریعتر از مجوز تحصیل استفاده کنید.

یک SDS معمولاً ظرف 20 روز تقویمی پردازش می‌شود، که بستگی به زمان ارائه بیومتریک خود نیز دارد.

مجوز تحصیل معمولاً تا پایان برنامه تحصیلی معتبر است، به اضافه 90 روز دیگر که به شما امکان می دهد در مورد تمدید اقامت یا ترک کانادا تصمیم بگیرید.

اگر در حال گذراندن دوره های پیش نیاز هستید ، مدرسه شما از شما می خواهد قبل از پذیرش ، شما دوره هایی را بگذرانید، سپس می توانید مجوز تحصیل خود را به عنوان دانشجو تمدید کنید.

اگر تحصیلات خود را پس از اتمام مجوز تحصیل خود به پایان برسانید، می توانید ویزای خود را به عنوان دانشجو تمدید کنید.

اگر تحصیلات خود را به پایان برسانید قبل از اینکه مجوز تحصیل شما در 90 روز آینده به پایان برسد ، مهم نیست چه تاریخی در مجوز ذکر شده است.

 

کالج هایی در کانادا با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی

نگاهی به دانشگاه های برتر کانادا با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی:

دانشگاه های برتر کانادا
دانشگاه های برتر کانادا
مهاجرت دانشجویی به استرالیا
مهاجرت دانشجویی به استرالیا

استرالیا

در صورت تمایل به تحصیل در استرالیا ، ویزای دانشجویی زیر کلاس 500 به شما اعطا می شود که به شما امکان می دهد در یک برنامه تحصیلی واجد شرایط در این کشور شرکت کنید ، در داخل و خارج از استرالیا سفر کنید و هر 2 هفته پس از برنامه خود حداکثر 40 ساعت کار کنید.

این ویزای موقت است و فقط تا زمانی که در آن اعلام شده یا ذکر شده است معتبر خواهد بود. این در درجه اول به نوع دوره و طول آن بستگی دارد.

طبق مقررات دولت استرالیا، به محض انقضای ویزای خود باید استرالیا را ترک کنید که قابل تمدید نیست. با این حال، در صورتی که بخواهید اقامت خود را طولانی تر کنید، می توانید برای ویزای جدید یا در صورت تمایل به ادامه تحصیل، ویزای دانشجویی را درخواست کنید.

اگر ویزای دانشجویی شما قبل از فارغ التحصیلی منقضی شود، ممکن است بتوانید با ویزای بازدیدکننده در استرالیا بمانید، که برای آن باید نامه ای از ارائه دهنده تحصیل خود ارسال کنید که تاریخ فارغ التحصیلی خود را ذکر کند.

شما و اعضای خانواده تان (در صورتی که با شما به استرالیا آمده باشند) فقط در شرایط محدود مجاز به کار خواهید بود تا زمانی که برنامه شما شروع شود. هنگامی که دوره شما شروع شد، می توانید 40 ساعت در یک دوره دو هفته ای کار کنید یا اعضای خانواده شما می توانند کار کنند اما فقط تا 40 ساعت در هر دو هفته.

 کالج های استرالیا با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی

نگاهی به دانشگاه های برتر استرالیا با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی:

لیست دانشگاه های برتر استرالیا
لیست دانشگاه های برتر استرالیا
مهاجرت دانشجویی به آلمان
مهاجرت دانشجویی به آلمان

آلمان

اگر به دنبال تحصیل در آلمان هستید، ممکن است به ویزا همراه با اجازه اقامت نیاز داشته باشید. با این حال، این کاملا به کشوری که به آن تعلق دارید و مدت زمانی که قصد اقامت در آلمان را دارید بستگی دارد.

درخواست ها باید از کشور خود ، به نمایندگی های دیپلماتیک آلمان (سفارتخانه ها یا کنسولگری های عمومی) انجام شود. تنها در صورتی که در یک موسسه آموزش عالی یا کالج آمادگی در آلمان پذیرفته شده باشید، می توانید برای ویزای ملی آلمان اقدام کنید.

ویزای صادر شده برای مقاصد تحصیلی فقط برای یک دوره سه ماهه صادر می شود و پس از آن باید از دفتر خارجی ها در آلمان برای اجازه اقامت اقدام کنید.

در صورتی که هنوز منتظر نامه پذیرش خود هستید یا مجبور به حضور در آزمون ورودی هستید، باید برای ویزای دانشجویی احتمالی که سه ماه اعتبار دارد و پس از پذیرش در دانشگاه آلمان تا شش ماه دیگر قابل تمدید است درخواست دهید. اگر در یک دوره مقدماتی زبان آلمانی یا دوره پایه ثبت نام کرده باشید، این نیز اعمال می شود.

طبق قوانین مهاجرتی آلمان، دانشجویان خارجی اجازه دارند تا 20 ساعت در هفته در حین تحصیل کار کنند. اگر از این محدودیت زمانی تجاوز کنید، باید به سیستم تامین اجتماعی آلمان پول پرداخت کنید، که ممکن است تاثیر منفی بر تحصیل شما داشته باشد.

تمام دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA که برای تحصیلات عالی به آلمان می آیند، می توانند 120 روز کامل یا 240 نیم روز در سال در کنار تحصیل خود کار کنند.

کالج هایی در آلمان با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی

نگاهی به دانشگاه های برتر آلمان با بیشترین درصد دانشجویان بین المللی بیندازید:

لیست دانشگاه های برتر آلمان
لیست دانشگاه های برتر آلمان
مهاجرت دانشجویی به نیوزلند
مهاجرت دانشجویی به نیوزلند

نیوزلند

در نیوزلند، دو دسته کلی از ویزای دانشجویی وجود دارد، از جمله ویزای دانشجویی هزینه پرداختی و ویزای دانشجویی مسیر، که اگر می‌خواهید بیش از سه ماه در نیوزیلند تحصیل کنید، باید یکی از آنها را داشته باشید.

برای ویزای تحصیلی Pathway، باید یک مسیر تحصیلی معتبر از ارائه دهندگان آموزش Pathway به شما پیشنهاد شود، که برای آن باید بتوانید یک نامه پشتیبانی از ارائه دهنده آموزش Pathway خود ارائه دهید، یا یک نامه مشترک اگر مسیر تحصیلی شما  بیش از یک مورد باشد. علاوه بر این، شما همچنین باید یک پیشنهاد مکانی از ارائه دهنده آموزش داشته باشید.

برای ویزای تحصیلی با هزینه، می توانید دوره ذکر شده در ویزای خود را به صورت تمام وقت مطالعه کنید. این ممکن است شامل مدارس، تحصیلات عالی و زبان انگلیسی باشد. طبق این ویزا، مدت اقامت شما ممکن است تا 4 سال باشد.

برای دریافت ویزای دانشجویی ، به موارد زیر نیاز دارید:

پذیرفته شدن در یک موسسه آموزشی ثبت شده تحت اداره صلاحیت های نیوزلند (NZQA) یا وزارت آموزش و پرورش.

بلیط نیوزلند یا مدرکی مبنی بر اینکه پول خرید آن را دارید.

پولی برای پوشش هزینه های تحصیلی و سایر هزینه ها یا اثبات اینکه شما بورسیه تحصیلی دریافت کرده اید که هزینه های شما را پرداخت می کند.

همچنین، تحت ویزای تحصیلی Fee Paying Student، شما مجاز به کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته در کنار تحصیل در دانشگاه های آلمان خواهید بود.

کالج های نیوزلند با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی

نگاهی به دانشگاه های برتر نیوزلند با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی داشته باشید:

لیست دانشگاه های برتر نیوزلند
لیست دانشگاه های برتر نیوزلند
مهاجرت دانشجویی به ایرلند
مهاجرت دانشجویی به ایرلند

ایرلند

اگر شما یک دانشجوی بین المللی از منطقه اقتصادی غیر اروپایی (EEA) هستید که برای تحصیل در ایرلند می آیید، باید برای تحصیل در یک دوره تمام وقت واجد شرایط در یک دانشگاه ایرلند پذیرفته شوید. برای درخواست ویزا ، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید و مدارکی را اضافه کنید که نشان می دهد هنگام ورود به ایرلند 7000 یورو خواهید داشت.

همه دانشجویان غیر کشورهای منطقه اقتصادی اروپا که نیاز به ویزا دارند باید نزد افسر مهاجرت محلی خود ثبت نام کنند تا اجازه اقامت بیش از 90 روز در ایرلند را داشته باشند. همچنین، اگر نیازی به ویزا ندارید، در صورتی که برای تحصیل بیش از شش ماه به ایرلند می‌آیید، هنگام ثبت‌نام نزد افسر مهاجرت محلی خود باید 3000 یورو داشته باشید.

طبق این ویزا ، شما مجاز خواهید بود تا 40 ساعت در هفته در تعطیلات و 20 ساعت در هفته در طول مدت ترم کار کنید. دوره های تعطیلات در ایرلند استاندارد شده است که از ژوئن تا سپتامبر و از 15 دسامبر تا 15 ژانویه آغاز می شود.

سایر قوانین مهاجرت که باید از آنها آگاه باشید شامل عدم اجازه تغییر دوره در اولین سال تحصیل است. پس از اتمام اولین سال تحصیل ، ممکن است به شما اجازه داده شود که دوره خود را تغییر دهید ، حتی اگر در سطح دوره قبلی یا حتی بالاتر از آن باشد . با این حال، ممکن است اجازه نداشته باشید از دوره تمام وقت به دوره نیمه وقت تغییر دوره دهید.

کالج هایی در ایرلند با بالاترین درصد دانشجویان بین المللی

نگاهی به دانشگاه های برتر ایرلند با بیشترین درصد دانشجویان بین المللی داشته باشید:

لیست دانشگاه های برتر ایرلند
لیست دانشگاه های برتر ایرلند​

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30