آزمون جی ار ای
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

نمره بالا در آزمون جی‌ آر ای (GRE QUANTITATIVE) و تحصیل در آمریکا!

آزمون جی ار ای

آزمون جی ار ای و کسب بهترین نتیجه از آن ! ما در این مقاله سعی کردیم راه حل های زیادی را برای شما ارائه بدهیم ، پس با ما همراه باشید:

قسمت سوم مقاله GRE(جی آر ای)

سوالات ریاضی کوانت GRE ازآنچه به نظر می‌رسد ساده‌تراند.

اگر نه همه‌ی سوال‌ها، بیش‌تر سوال‌های ریاضی کوانت GRE راه‌حل‌های نسبتا ساده‌ای دارند، اما دانش‌آموزان باز هم به دنبال راه‌حل‌های پیچیده هستند.

این رویکرد یک اشتباه است. یک جنبه‌ی حیاتی سوال‌های ریاضی کوانت GRE این است که معمولا طوری طراحی می‌شوند که هر سوال دارای یک یا دو عنصر کلیدی هستند.

آزمون‌دهنده باید برای دادن پاسخ‌ موثر به سوال آن‌ها را تشخیص بدهد. هنگامی که شما آن اجزای کلیدی را شناسایی کنید، سوال می‌تواند کاملا ساده شود – خیلی ساده‌تر از آن چیزی که فکر می‌کنید.

به طور رایج، سوالی که برای حل‌کردن از بیش‌تر آزمون‌دهندگان 3دقیقه زمان می‌برد اگر آزمون‌دهنده بتواند یک یا دو جنبه‌ی مسئله را پیدا کند.، می‌تواند در کمتر از یک دقیقه درست پاسخ داده شود.

سوال‌های زیر را در نظر بگیرید، تا زمانی که سادگی درون آن‌ها را شناسایی کنیم، همه آنها پیچیده به نظر می‌رسند:

حتی زمانی که آزمون‌دهنده نمره‌ی بالایی دارد و همچنین با سوال‌های نسبتا چالش‌برانگیزی مواجه می‌شود، بسیاری از آن سوالات را می‌توان با استفاده از روش های نچندان پیچیده حل کرد. به بیان دیگر، برای اکثر سوال‌ها، مسیر مطلوب برای یافتن راه حل کاملاً ابتدایی خواهد بود. آسانی هدف شما است.

این هدف را بخاطر داشته باشید، هنگام حل‌کردن مسئله‌های ریاضی کوانت GRE سوال‌های زیر را از خودتان بپرسید:

«این سوال دقیقا چه چیزی را می‌پرسد؟»
«چطور می‌توانم این سوال را تا حد ممکن ساده کنم؟»
«میانبری برای پاسخ دادن به این سوال چیست؟»

در این لحظه، بیش‌تر دانش‌آموزان می‌پرسند «چگونه دیدن چیزی که باید ببینم را یاد بگیرم؟» جواب این است که شما باید با مطالب آموزشی آماده شوید. مطالب آموزشی که به شما بیاموزد چگونه سوال‌های ریاضی کوانت GRE را درست و موثر پاسخ بدهید. از طریق آن مطالعه و تمرین حساب‌شده، شما مهارت‌هایی که برای تشخیص کلیدها لازم است پیدا می‌کنید.

کلیدهایی که سوالات ریاضی کوانت GRE را «باز می‌کنند» و سادگی درونی‌شان را نشان می‌دهند.

 

 

GRE
GRE

پیشنهاد می کنیم قسمت اول مقاله GRE (جی آر ای) را ازدست ندهید.

نکته‌ی حرفه‌ای TTP:

از مطالب آموزشی استفاده کنید که هم ریاضی را به شما بیاموزد و هم بینشی در راه‌حل‌های موثر برای مسئله‌های GREبرای شما فراهم کند.

تمرین اصولی و فراوان مهم است.

در حالی که معمولا در یک آزمون سنتی ریاضی تنوع محدودی در روش‌های ارائه‌ی مفاهیم وجود دارد، در یک آزمون ریاضی کوانت GRE، ده‌ها نوع از انواع احتمالی سوال‌های به ظاهر ساده وجود دارد.

یکی از اشتباهاتی که دانش‌آموزان به هنگام آماده شدن برای ریاضی کوانت GRE انجام می‌دهند این است که به طور اصولی با تعداد سوال کافی در هر دسته تمرین نمی‌کنند.

برای بیش‌تر افرادی که برای آزمون GRE آماده می‌شوند، یکی یکی کارکردن روی سوال‌های کوانت، موثرترین روش برای افزایش نمره‌ی کوانت GRE است و برای تسلط در درست پاسخ دادن سوال‌های یک دسته خاص، باید به نمونه سوال‌های زیادی از آن دسته پاسخ داد.

تمرین سوال‌ها براساس موضوع به معنای چندین روزکارکردن روی سوال‌هایی مانند سوالات سرعت-زمان-فاصله است. هدف این است که آنقدر در سوال‌های سرع-زمان-فاصله مهارت کسب کنید که دیگر نتوانید آن‌ها را اشتباه پاسخ بدهید.

با یکی‌یکی کارکردن روی دسته‌های سوالات، شما می‌آموزید چگونه منطق آن نوع سوال‌ها را کشف کنید در حالی که به رویکردهای متعددی برای روبرو شدن با سوالات دست یافته‌اید و با مشکلات رایج در یک دسته آشنا شده‌اید.

ممکن است یک اشتباه را دوبار تکرار کنید ولی احتمالا آن را پنج بار تکرار نخواهید کرد. بنابراین، شما باید طیف وسیعی از سوال‌های تمرینی واقعی را در هر دسته حل کنید.

زمانی که افراد قبل از شرکت در آزمون GRE زمان کافی را برای تسلط بر روی یک موضوع صرف نمی‌کنند، وقتی سوالات متفاوت از آنچه تمرین کرده‌اند هستند، با آن‌ها به مشکل بر می‌خوردند.

به عبارت دیگر، وقتی آن‌ها با مسئله‌هایی که حول مفاهیم آشنا ساخته شده‌اند ولی مفاهیم را با روش خاص و جدیدی استفاده کرده‌اند، مواجه می‌شوند، دچار گرفتاری می‌شوند. این مبحث جبری که با نام تفریق مربع‌ها شناخته شده است را در نظر بگیرید.

بیش‌تر آزمون‌دهندگان عبارت x2 – y2 = (x + y)(x – y) را می‌دانند. اما، بعضی‌ها آنقدر درگیر تمرین حساب شده نمی‌شوند که بتوانند سوال‌های مربوط به تفریق مربع‌ها را تشخیص بدهند و حل کنند. اگر می‌خواهید در ریاضی کوانت GRE موفق شوید، باید دانش مفهومی را با استفاده‌ی کاربردی از آن تقویت کنید.

تسلط مفهومی و عملی کامل به شما کمک می‌کند اعتماد به نفسی را که لازم دارید تا خونسرد، آرام و با ذهن مطمئن وارد حوزه امتحان شوید به شما می‌دهد؛ در حالی که شما می‌دانید برای هر پیچیدگی که آزمون روی سوال‌ها اعمال کرده باشد آماده اید.

با تمرکز بر دسته‌ی سوالات، با هر دسته‌‌بندی که در آن استاد می‌شوید نمره کوانت خود را بالاتر می‌برید. اگر این طور پیش بروید، رسیدن به نمره‌ی هدفتان بدیهی خواهد بود.

به یاد داشته باشید، زمانی که مبحثی را مطالعه می‌کنید، هدف تمرین‌کردن تا رسیدن پاسخ درست نیست، بلکه این است که تا زمانی که دیگر به جواب غلط نرسید تمرین کنید.

به یاد داشته باشید، زمانی که مبحثی را مطالعه می‌کنید، هدف تمرین‌کردن تا رسیدن پاسخ درست نیست، بلکه این است که تا زمانی که دیگر به جواب غلط نرسید تمرین کنید.

کوانت GRE
کوانت GRE

پیشنهاد می کنیم قسمت دوم مقاله GRE(جی آر ای) را از دست ندهید.

 

حال بیایید اول درباره‌ی اهمیت تسلط بر مباحث پایه‌ی کوانت صحبت کنیم.

پایه‌ی مستحکمی بسازید
اغلب موارد، دانش‌آموزان تمرکز تلاش‌های مطالعاتی‌شان را روی سوال‌های سخت کوانت GRE مانند آن‌هایی که شامل احتمالات نسبتا سخت، ترکیب‌کننده‌ها و خواص اعداد می‌شوند می‌گذارند، در حالی که از پایه‌ها غفلت می‌کنند.

این استراتژی مناسبی برای موفقیت در GRE نیست.

مسلط شدن بر ریاضیات، بویژه ریاضیاتی که در GRE سنجیده می‌شود، یک رویکرد طولانی تا پیشرفت دانش و مهارت‌هایتان را می‌طلبد. اگر مستقیم به سراغ چیزهای سخت بروید، داشتن سلطه‌ی قوی بر آن مطلب برایتان چالش‌برانگیز خواهد شد. چندین دلیل برای این موضوع وجود دارد.

اولا، درک موارد پایه مانند کار با کسرها و توان‌ها، برای حل کردن سوال‌های سخت لازم است. برای مثال، اگر شما در محاسبات کسردار ماهر نباشید، ممکن است یک سوال احتمالات را از دست بدهید یا زمان زیادی برای پاسخ دادن صرف کنید.

بعلاوه، کلید رسیدن به نمره‌ی هدفتان در این است که به تمام سوال‌های آسان و متوسط، و تا جایی که می‌توانید به سوال‌های سخت پاسخ درست دهید. به یاد داشته باشید، بخش کوانت اول ترکیبی از سطوح مختلف سختی است، و درست پاسخ دادن تمام یا بیشتر سوالات سطح آسان و متوسط نمره‌‌ی شما در آن بخش را بالا می‌کشد.

این اجرای منسجم این فرصت را به شما می‌دهد که در بخش دو کوانت که با سوال‌های چالش‌برانگیزتری مواجه می‌شوید نمره‌‌ی خود را افزایش دهید.

متقابلا، از دست‌دادن سوال‌های آسان یا متوسط در بخش کوانت 1 نه تنها تاثیر منفی بر نمره‌ی اول شما می‌گذارد بلکه باعث می‌شود در بخش 2 سوال‌های آسان‌تری ارائه شود که یعنی شما نمی‌توانید سوال‌هایی که می‌توانستند به طور قابل توجهی نمره‌تان را افزایش دهند ببینید.

به بیان دیگر، اگر شما نتوانید به درستی به سوال‌های آسان و متوسط پاسخ دهید، احتمالا بعدا نمی‌توانید سوال‌های سخت و تقویت‌ کننده‌ی نمره را ببینید.

اگر شما نتوانید به درستی به سوال‌های آسان و متوسط پاسخ دهید، احتمالا بعدا نتوانید سوال‌های سخت و تقویت‌کننده‌ی نمره را ببینید.

داشتن دانش مطالب پایه یا نداشتن آن، می‌تواند نمره‌ی کوانت شما را بسازد یا نابود کند. مفاهیمی مانند کسرها، نسبت‌ها و اعشار در بحث نظری آسان هستند، اما این به این معنا نیست که شما الزاما می‌توانید سوال‌های شامل این مفاهیم را حل کنید.

آزمون‌دهندگان اغلب زمانی برای مطالعه‌ی سوال‌هایی که از لحاظ نظری آسان هستند اختصاص نمی‌دهند، و به همین دلیل، آن‌ها زمان زیادی را در پاسخ دادن به همان سوال‌ها در آزمون اصلی به هدر می‌دهند.

شاید بهتر باشد برای افزایش نمره‌ی کوانت خود، مهارت‌تان در دست‌وپنجه نرم کردن با ابتدایی ترین نوع مفاهیم و سوال‌ها بهتر کنید و از آنجا پله پله پیشرفت کنید. این احتمالی است که نباید دست‌کم بگیرید.​

 

خوشحال خواهیم  در صورتی که این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30