آزمون جی مت (GMAT)
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

چطور می‌توان در آزمون جی مت (GMAT) نمره 800 گرفت ؟

آزمون جی مت (GMAT)

آزمون جی کت (GMAT)  و کسب نمره کامل 800 در این آزمون  کاری ضروری نیست و آسان هم نیست. نمره کامل در GMAT را می توان با پی نخود سیاه رفتن مقایسه کرد.

کسب نمره 800 در آزمون جی مت:

بسیار پرزحمت است و ممکن است آنرا نیابید. اما احتمالا در مسیر جستجوی آن دچار صدماتی می‌شوید.

سخت‌کوشی شما گرچه باعث آسیب جسمی نمی‌شود اما می تواند در نهایت باعث کسب نمره بالای 700 شود.به همین خاطر است که داشتن یک برنامه عملی، برای هدفی به بزرگی کسب نمره 800 در آزمون GMAT ،می‌تواند به شما کمک کند تا به هدف خود نزدیک شوید.

قبل از اینکه عمیق تر پیرامون نمره کامل در GMAT بپردازیم، اجازه بدهید مطمئن شویم که دشواری این هدف را متوجه شده اید.

نمره ای که داریم از آن صحبت می کنیم،نمره کلی GMAT نیست، بلکه نمره بخش های کمی Quantitative و شفاهی verbal آزمون است. در آزمونی که تنها %8 شرکت‌کنندگان آن ، نمره 800 را کسب میکنند، کسب نمره ی 750 درحال حاضر استثنایی تلقی می شود.مشکل کسب نمره کامل 800 در آزمون GMAT فقط مربوط به آمادگی شما در این آزمون نمی باشد.می تواند تصادفی هم باشد.تفاوت بین نمره‌ی 800 و 780 می تواند به سادگی بخاطر اشتباه شما در یک ممیز اعشار باشد.

با اینکه هرسال هزاران آزمون برگزار میشود، تنها تعدادکمی هستند(منظورم زیر 50 نفر است) که نمره کامل 800 را کسب میکنند. اما یادتان باشد، این تعداد کم از شرکت‌کنندگان شامل معلمان و مربیان GMAT هم میشود که دهه هاست به دانش‌آموزان خود برای GMATکمک کرده اند و مهارتها و تکنیک های خود را هرروز و هرسال تقویت کرده‌اند.

اگردوست دارید ،حالا چه بخاطر کمالگرایی خود، و چه بخاطر فقط احساس موفقیت ، در آزمون GMAT ،نمره کامل کسب کنید،انجامش دهید. اما اگر فکر میکنید که نمره 800 شما در GMAT در مقایسه با نمره 760، شانس شما را برای گرفتن پذیرش MBA بیشتر میکند، در این طرزفکر تجدیدنظر کنید.

آیا به نمره کامل در GMAT نیاز دارید؟
نمرات GMAT غالبا” هدفشان، مقایسه هزاران متقاضی مدارس کسب‌وکار است. به‌طورکلی بعنوان عامل حذف‌کننده عمل میکنند.

هرچند،یک نمره خوب در GMAT می توان سرعت‌بخش پذیرش MBAشما باشد، اما تنها معیاری نیست که یک مدرسه‌کسب وکار درنظر میگیرد.

دانش‌آموزی با نمره کامل 800 در GMAT ممکن است بخاطر نداشتن سابقه کاری کافی و یا برنامه تحصیلی اضافه در پروفایل خود،رد بشود. به میانگین نمرات ده نفر برتر مدارس کسب و کار درسراسر جهان نگاه بیندازید:

رتبه جهانی مدارس کسب و کار میانگین نمره GMAT

1 Stanford Graduate School of Business 737
2 Harvard Business School 730
3 INSEAD 708
4 University of Pennsylvania: Wharton 732
5 CEIBS 686
6 London Business School 707
7 University of Chicago: Booth 730
8 MIT: Sloan 730
9 Columbia Business School 724
10 University of California at Berkeley: Haas 726

همانطور که میبینید، میانگین نمره GMAT در تمامی این مدارس کسب و کار حدودا 730 است. این به ما این ایده را میدهد که نمره بالای 750 میتواند بعنوان سرعتبخش انتخاب شما، نمره خوبی باشد.

 

به‌طورکلی، شما به نمره کامل GMAT احتیاجی ندارید.هرچند اگرهنوز قصد دارید آنرا کسب کنید، پس به مطالعه ادامه دهید.

 

آزمون gre
آزمون gre

مقاله پیشنهادی: چگونه می توان در آزمون gre نمرۀ بالایی کسب کرد؟

چرا یک نمره کامل ممکن است خوب نباشد؟

یک مدرسه کسب‌وکار با رتبه برتر، عموما درپی داوطلبانی است که همه فن حریف باشند.از اینرو، اگر نمره GMAT شما به خوبی 800 باشد، اما بقیه پروفایل شما بخوبی آن تاثیرگذار نباشد، تاثیرمنفی خواهد داشت.

همچنین اگر به انجمن های GMAT سر بزنید، افرادی هستند که ادعا میکنند که شخصی را میشناسند که در GMAT نمره کامل گرفته اما معمولا بسیار منزوی هستند و تقریبا هیچ زندگی اجتماعی ندارند.من ادامه نمیدهم و چنین فرضیه ای را درمورد هیچکس براساس نمره مطرح نمیکنم اما تلاشی که لازم است برای نمره 800 در GMAT انجام دهید ممکن است شما را کاملا از زندگی اجتماعی دور کند.

هرچند، مایلم اشاره کنم که هنوز تعدادی از افراد هستند که نمره کامل کسب کرده اند و زندگی فعال و همه جانبه ای را هم توانسته اند حفظ کنند.

اما هنوز نمی توانیم به سراغ استراتژی ها برویم، یک مانع دیگر بر سرراهمان است.

آیا میتوانید در آزمون جی مت نمره کامل کسب کنید؟

یک نمره کامل GMAT به معنای دانش قوی از بخش کمی و شفاهی میباشد.اگر شما یک ریاضیدان با استعداد در زمینه ادبیات نیستید، واقعا سخت است که همزمان در هردو زمینه تسلط قوی داشته باشید.

اگر همواره شاگرد ممتاز بوده اید و همواره نتایج خوب و مشابهی هم در ریاضی و هم در انگلیسی به دست می‌آورده اید،شانس بیشتری برای کسب نمره کامل در GMAT ،نسبت به کسی که فقط در یکی از این موضوعات نمره بالایی میگیرد و در دیگری خوب عمل نمیکند، دارید.

این بدین معنانیست که شما نمی توانید نمره 800 را در GMAT بگیرید. تنها به این معناست که کار شما دو یا سه برابر سخت تر از شخصی است که همان نمرات را در هردوموضوع به دست می‌آورد.

بگذارید برایتان یادآوری کنم. دو نکته قبلی،نکاتی منفی نیستند و یا برای بازداشتن شما از کسب نمره GMAT نیستند. اینها فقط نکاتی است که به شرکت‌کنندگانی که می‌خواهند ببینند آیا می‌توانند نمره 800 بگیرند یا نه، کمک می‌کنند تا متوجه شوند کسب نمره 800 در GMAT چقدر درگیری دارد.

از آنجایی که تا الان با ما همراه بودهاید،من باور دارم که از هدف خود مطمئنید بنابراین بگذارید بگوییم چگونه میتوانید به آن دست یابید.

 

آزمون GMAT
آزمون GMAT

چگونه در آزمون آزمایشی شرکت کنیم؟

شرکت در آزمون آزمایشی، بخش جداییناپذیر آمادگی برای GMAT است. بدون آزمون آزمایشی، دنبال کردن میزان پیشرفت، بسیار مشکل است. نشستن سه ساعته سر جلسه امتحان،بهترین راه استفاده بهینه از آزمون آزمایشی GMAT نیست.اگر الگویی برای شرکت در آزمون آزمایشی داشته باشید، میتوانید به جای اینکه سه ساعت وقت در آزمون صرف کنید تا فقط نمره فعلی خود را بدانید، بهترین استفاده را از آن ببرید.

محیط برای آزمون آزمایشی و همچنین رویکرد شما، میبایست مانند آزمون واقعی باشد.

استراحت کنید و همان بخشی را انتخاب کنید که در آزمون واقعی انتخاب خواهید کرد.

کاری که باید انجام دهید این است که آزمون آزمایشی را در هر ساعتی که دوست دارید برگزار نکنید، تا به یک عادت تبدیل شود.

زمانی که تاریخ و زمان خود برای GMAT را درنظر گرفتید، مثلا بیایید فرض کنیم شما زمان صبح را انتخاب کرده‌اید،شرکت در آزمون آزمایشی در همان زمانی که برای آزمون اصلی انتخاب کردهاید به شما کمک خواهد کرد تا مشکلاتی که ممکن است در روز آزمون با آن مواجه شوید را تشخیص دهید. اگر هنگام آزمون آزمایشی در صبح احساس خوابآلودگی داشتید، احتمال اینکه در حین آزمون اصلی هم خوابآلوده باشید هست. از آنجاییکه به این موضوع واقف هستید،میتوانید راههای مقابله با آنرا بیابید.

نکته دومی که میبایست در حین آزمون آزمایشی به یاد داشته باشید این است که مطمئن شوید که تک تک استراتژی هایی که برای GMAT فراگرفتهاید را به کار میبرید.این امر همچنین به شما کمک میکند تا استراتژیهایی که دیگر برای شما کاربرد ندارن را حذف کنید و با یک نسخه جدیدتر جایگزین کنید. زمانی که آزمون شما تمام شد،هر اشتباهی که در آن آزمون مرتکب شده اید را تحلیل کنید.

 

GRE
GRE

مقاله پیشنهادی : GRE (جی آر ای) بگیرید و در بهترین دانشگاه آمریکا تحصیل و آینده خود را بسازید!

از منابع بررسی شده برای مطالعه GMAT استفاده کنید.

این امر از هر استراتژی دیگری که در این وبلاگ آمده، مهم تر است.مهم نیست که هدف شما چه نمرهای است، انتخاب هر کتاب راهنمای GMAT تصادفی از بازار یک “نباید” جدی است.

الگوریتم GMAT بسیار متفاوت از اغلب آزمونهای استاندارد معروف دیگر است.از اینرو، برخی انتشاراتی ها، کتابهایشان را پس از سالها تحقیقات به چاپ میرسانند.وقتی کتابی را انتخاب میکنید که برای آمادگی در GMAT منبع قابل اعتمادی نیست، دارید وقت خود را برای سئوالاتی هدر میدهید که فقط تشابه دوری به GMAT اصلی دارند. در واقع، این منابع مطالعه، شامل آزمون آزمایشیهایی که شرکت خواهید کرد نیز می‌شود، پس مطمئن شوید که از منابع مطمئن استفاده میکنید، آزمان آزمایشی شرکت می‌کنید که نتایج و سوالات دقیقا مانند آزمون واقعی باشد.

از اول شروع کنید.

از آنجاییکه شما فقط برای کسب نمره بالا در GMAT آماده نمیشوید، تمرکز بر روی مهارتها، شروع خوبی برای شما نمیباشد.شما باید اصول هر مفهومی را بدانید،مهم نیست که آزمونهای GMAT که دانشآموزان میدهند چقدر سطحی است.قبلا گفته ایم که آمادگی برای نمره 800 در GMAT ، از آمادگی برای یک GMAT نرمال طولانی تر خواهد بود،بنابراین همین الان به آن توجه کنید.

دلیل طولانی بودن آن این است که درحالیکه سایر شرکتکنندگان درحال حدس زدن در آزمون هستند و برنامهریزی می کنند تا بالاترین نمره ممکن را کسب کنند حتی اگر به این معنی باشد که از تعدادی مفهوم چشمپوشی کنند، شما نمی توانید اینکار را کنید.شما باید روی اصول هر مفهوم در کتابهای شفاهی و کمی خود، کار کنید.نیازی نیست که شما نقاط ضعف خود را پیدا کنید و یا بیشتر روی نقاط قوت خود کار کنید. فقط تا زمانیکه آمادگی GMATشما تمام شود، می توانید نقاط قوت داشته باشید.

اگر سعی دارید تا یک مبحث خاص را نادیده بگیرید مثلا مثلثات ، نمره نهایی خود را از 800 به 780 پایین آوردهاید.

سختترین سوالات را تمرین کنید.

در آزمون GMAT بدنبال شکار سختترین سوالات باشید.اگر میخواهید آن نمره بینقص را در GMAT بدست آورید، باید به آن دسته از سئوالات پاسخ دهید.درحالیکه بقیه دانش آموزان از سوالات وقتگیر آزمون می‌گذرند تا مطمئن شوند که وقت کافی برای تمام کردن آن‌را دارند، شما این راحتگرایی را نخواهید داشت.

شما باید تلاش کنید تا سوالات سخت را بدرستی پاسخ بدهید و همچنین مطمئن شوید که بیش از حد برای آنها وقت نمی‌گذارید.این امر فقط با تمرین بدست می آید.یک منبع عالی برای سوالات سخت GMAT ، کلوپ GMAT است. افراد حاضر در انجمن معمولا دشوارترین سوالاتی که در آزمون با آن مواجه شده اند و یا فهرستی از 700 سوالات سطح دشوار را به اشتراک میگذارند.سعی کنید هرروزحداقل 20 سوال از هردو بخش کمی و شفاهی را حل کنید.

اما ساده ترها را فراموش نکنید

فقط به این‌خاطر که از شما خواسته شده روی سوالات سختتر کار کنید، به این معنا نیست که اجازه دارید سالات سادهتر را نادیده بگیرید.

سوالات سطح ساده و متوسط هستند که شما را به سوالات سخت‌تر و درنهایت نمره 800 در GMAT میرسانند.علاوه برآن، اشتباه پاسخ دادن به یک سوال آسان امتیاز بیشتری نسبت به یک سوال سخت از شما کم خواهد کرد.

از اینرو، پاسخ به سوالات سادهتر را نیز در برنامه قرار دهید.

ایجاد عادات مطالعه برای مهندسان هندی

مهندسان هندی، علاقه زیادی به آثار ادبی کلاسیک ندارند و این خود را در بخش درک مطلب GMAT نشان میدهد.این هیچ ایرادی ندارد اما اگر میخواهید نمره 800 در GMAT کسب کنید و از این دسته مهندسان هندی هستید که گفتیم، لازم است عادات خود را تغییر دهید.و این امر از آن دسته عاداتی نیست که شخص چند هفته مانده به آزمون بخواهد انجام بدهد.

همین امروز مطالب خواندنی خوبی را انتخاب کنید و عادت کنید که روزانه چندصفحه از آنها را بخوانید. برای شروع کار ،چند پیشنهاد مطرح میکنیم همچون: فریب خورده تصادفی، قوی سیاه، زندگینامه یک یوگی، بربرها در دروازه.

همچنین تعدادی کپی از انتشارات بین المللی همچون وال استریت ژورنال و اکونومیست را بطور منظم انتخاب کنید.

این دو نوع مطالب، به طور متقابل انحصاری نیستند. من از شما می‌خواهم که هم رمان و هم نشریات بین المللی را بخوانید.

تمرین مدیریت زمان

این مبحث مدیریت زمانی که مطرح کردیم، با مدیریت زمان واقعی در آزمون واقعی فرق دارد.منظور ما در اینجا،مدیریت ساعات مطالعه شماست.برای اطمینان از اینکه نمره 800 در GMAT کسب کنید،تنظیم ساعات مطالعه و پایبندی به آن بسیار مهم است.از آنجاییکه هدف شما بسیار بزرگتر از میانگین سایر داوطلبان GMAT است، ساعاتی که به مطالعه اختصاص میدهید نیز بسیار طولانیتر و خستهکنندهتر خواهد بود.

برای کسی که در پی کسب نمره GMAT بالا میباشد،پیشنهاد من این است هرروز بعد از کار،چند ساعتی مطالعه کنید.اما برای شما،پیشنهاد میکنم حداقل 4-5 ساعت مطالعه روزانه داشته باشید.هرچند،اولویت ما یعنی مطالعه با کیفیت و نه با کمیت،همچنان پابرجاست.

ساعات مطالعه خود را به دو قسمت تقسیم کنید.اولین بازه زمانی 2 تا 2.5 ساعت که برای مطالعه اختصاص میدهید باید برای صبح ،قبل از اینکه به سرکار بروید،باشد و دومین بازه زمانی میبایست در شب،بعد از اینکه به خانه برگشتید،باشد.

این 14ساعت مطالعه شما در هفته را میسازد.5 نوع سوال اصلی که در آزمون GMAT با آن روبرو میشوید عبارت است از: تصحیح جملات،استدلال انتقادی،درک مطلب،کفایت داده، و حل مسئله.این 14 ساعت مطالعه را به 5 بخش تقسیم کنید و وقت اضافی خود را به نوع سوالاتی که بیشترین مشکل را در آن دارید،اختصاص دهید.

همانقدر که آماده سازی خود برای آزمون GMAT مهم است، آمادهسازی ذهن خود برای نمره مدنظرتان در این آزمون هم مهم است.

واکنش شما نسبت به مفاهیم دشوار، و یا مهارتهای ضعیف شما،ممکن است نادیده گرفتن آنها باشد.طبیعی است.شما کار اشتباهی انجام نمیدهید.اما از آنجاییکه شما این امتیاز نمره کامل را به خود دادهاید، باید از پس آنها بربیایید.

اگر میخواهید مفاهیمی که در آنها ضعف دارید را نادیده بگیرید،مشکلی ندارد،و احتمالا اینکار را بعد از کسب نمره 800 در آزمون GMAT انجام خواهید داد،برای کسب نمره هدفتان باید اینکار را انجام دهید.

فقط پس از پذیرفتن نقص هایتان است که میتوانید روی آنها کار کنید.

همچنین بدانید که ممکن است بارها و بارها درطول آمادگی GMAT احساس ناامیدی و شکست کنید.این احساس میتواند پس از کسب نمره 500 . یا بعد از کسب نمره 780 در آزمون آزمایشی هم در شما بوجود بیاید.علل آن ممکن است فرق کند اما ناامیدی شما ثابت خواهد ماند.

اما اگر ذهن خود را با پذیرش تمام سختیهایی که در مسیرتان است،آماده کرده باشید،تشخیص آنها و مقابله با آنها بسیار سریعتر میشود.

کسب نمره 800 در GMAT ،ممکن است سخت باشد اما با نظم خوب امکانش هست.هرچند، من میخواهم همه چیز را عملی نگهدارم و به شما بگویم که برای دستیابی به این امتیاز احتمالا باید بیش از دوبار تلاش کنید.

اطمینان از اینکه در این فرایند سوخت نمی دهید،شما را به نمره نهایی 800 نزدیکتر میکند.بنابراین، به یاد داشته باشید تا استراحت کنید و در فعالیتهایی شرکت کنید که از آن لذت میبرید بنابراین میتوانید تمرکز خود را حفظ کنید و ناامید نشوید.

دستیابی به نمره 800 در GMAT اگر راستش را بخواهید نیازمند کمی شانس است.اگر تصمیم دارید آنرا دنبال کنید،مطمئن شوید که آماده اید هرکاری لازم است برای آن انجام دهید.​

 

خوشحال خواهیم شما درصورتی که این مقاله برای شما مفید بود آن را از طریق دکمه زیر با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30