GRE
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

GRE (جی آر ای) بگیرید و در بهترین دانشگاه آمریکا تحصیل و آینده خود را بسازید!

قسمت اول 

با وجود صنایع متعددی که بر روی داده‌های بزرگ، تحلیل آن‌ها و آمار تکیه می‌کنند، بسیاری از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی به مهارت‌های تحلیل کمّی منسجمی نیاز دارند.

کسب یک نمره‌ی قوی در بخش ریاضی کوانت GRE یک راه مطمئن برای نشان دادن تواناهایتان در کار با اعداد و استدلال تحلیلی است. با این کار می‌توانید به پذریش‌های مدارس تحصیلات تکمیلی و مدارس کسب‌ و‌ کار نشان دهید که شما از پس ریاضیات سطح تحصیلات تکمیلی بر می‌آیید.

خبر خوب این است که حتی اگر ریاضیات بهترین مهارت شما نباشد، اگر با استفاده از بهترین منابع، زمان کافی گذاشتن و تلاش‌ کردن، یک برنامه‌ی مطالعه‌ی راهبردی را دنبال کنید، می‌توانید نمره‌ی بسیار تاثیرگذاری در ریاضی کوانت GRE کسب کنید.

در این مقاله، ما نگاهی به چالش‌های خاصی که ریاضی کوانت GRE ارائه می‌دهد و چگونگی غلبه بر آن می‌پردازیم و علاوه بر آن، به شما چندین ترفند و نکات کلیدی برای افزایش نمره‌تان عرضه می‌کنیم.

برای شروع، شما باید چگونگی ساختار و نمره‌بندی GRE را درک کنید.

چگونگی ساختار و نمره‌بندی GRE

آزمون GRE دارای دو بخش ریاضی کوانت جداگانه است که هر کدام 20 سوال و 35 دقیقه مهلت پاسخگویی دارد. بخش ریاضی کوانت اول از ترکیبی از سوال‌های آسان، متوسط و سخت تشکیل شده است.

درجه‌ی سختی بخش ریاضی کوانت دوم به نحوه‌ی عملکرد شما در بخش اول بستگی دارد. بنابراین، آزمون GRE قابل بخش‌بندی تلقی می‌شود.

اگرچه هیچکس جز موسسه‌ی ETS نمی‌داند که الگوریتم نمره دهی GRE چگونه کار می‌کند، ما می‌دانیم که نمره‌ی شما به شدت به درجه‌ی سختی سوالاتی که پاسخ می‌دهید بستگی دارد.

از آنجایی که این آزمون با استفاده از بخش‌ها منطبق می‌شود، و نه سوالات تکی، لازم است تا جایی که می‌توانید به سوالات بخش اول درست پاسخ بدهید. این کار نه تنها نمره‌ی شما را افزایش می‌دهد بلکه به شما اجازه می‌دهد تا با سوالات سخت‌تری در بخش دوم روبرو شوید و برای کسب نمره‌ی بالاتر پتانسیل بیشتری داشته باشید.

نکته‌ی کلیدی:

آزمون GRE دارای دو بخش ریاضی کوانت جداگانه است که هر کدام 20 سوال و 35 دقیقه مهلت پاسخگویی دارد.

بخاطر داشته باشید که اگر در مورد بعضی پاسخ‌ها شک دارید یا مجبورید در بخش 1 بعضی سوال‌ها را حدس بزنید، همه چیز از دست نرفته است.

براساس یک باور اشتباه و رایج، آزمون‌ دهندگان برای کسب نمره 330+ باید به همه‌ی سوال‌ها پاسخ درست بدهند. اگر شما سعی در پیشبینی عملکردتان داشته ‌باشید یا اگر خودتان را بخاطر یک اشتباه در سوال به ظاهر آسان اذیت کنید، احتملا فقط حواس‌تان را از تکلیف مهم‌تر پرت می‌کنید و توانایی‌تان را برای بهترین عملکرد در مورد سوالات باقی‌مانده مختل می‌کنید.

آزمون gre
آزمون gre

چگونه می توان در آزمون gre نمرۀ بالایی کسب کرد؟

در آزمون ریاضی کوانت GRE، شما می‌توانید تا حد زیادی سوالات را اشتباه پاسخ دهید و باز هم نمره‌ی بالایی کسب کنید، حتی اگر تعدادی از آن سوال‌ها آسان باشند.

یکی دیگر از عناصر مهم نمره‌ دهی GRE این است که GRE پاسخ های نادرست را مجازات نمی‌کند، و به همین دلیل حتی با وجود ندانستن پاسخ درست، شما باید بجای بی‌پاسخ رها کردن سوال همیشه یک جواب را انتخاب کنید.

یک حدس، حتی یک حدس تصادفی همیشه شانس درست بودن و افزایش نمره را دارد، در حالی که یک سوال بی‌پاسخ هیچ شانسی برای درست بودن ندارد. پس، هیچ سوالی را در آزمون GRE بی‌پاسخ رها نکنید، اگر تحت فشار زمان هستید و پاسخ شما چیزی جز یک حدس نیست.

اکنون بیایید نگاهی کلی به نواع سوالات ریاضی کوانت در GRE بیاندازیم.

انواع سوالاتی که با آن‌ها در GRE مواجه خواهید شد.

خلاف دیگر آزمون‌های استانداردی که شما احتمالا در گذشته شرکت کرده‌اید، در آزمون GRE با انواع خاصی از سوالات روبرو خواهید شد که به تمرین بیشتر نیاز دارند، حتی اگر شما از مهارت کلی ریاضی خود مطمئن باشید. اولین نوع، سوالات مقایسه‌ای ریاضی کوانت (QC) هستند.

این نوع سوال‌ها دو نوع از کمیت را به شما ارائه می‌دهند: مقدارA و مقدارB، و شما باید رابطه‌ی بین این دو را بیابید. برای یک مثال ساده، اگر مقدار A = 6 و مقدار B = 8 باشد، ما می‌بینیم که مقدارB همیشه از مقدارA بیشتر است.

در یک موقعیت چالش‌برانگیز دیگر، اگر مقدارA = x ومقدارB = 2x باشد، بنابراین، رابطه‌‌ی بین آن‌ها قابل تعیین نیست.

گاهی دو مقدار برابر اند (اگر x = 0)، گاهی مقدارA بزگتر از مقدارB است (اگر x منفی باشد)، و گاهی مقدارB بزرگ‌تر از مقدارA است (اگر x مثبت باشد).

همچنین شما با سوال‌های عددی روبرو خواهید شد که باید در آن یک پاسخ را محاسبه کرده و آن را داخل یک مربع تایپ کنید.

شما سوال‌های چند گزینه‌ای سنتی را خواهید دید که 5 گزینه دارند، و همچنین سوال‌های چند گزینه‌ای «تمام پاسخ‌های درست را انتخاب کنید» را نیز خواهید دید که در آن باید تمام پاسخ‌های درست را از 7 گزینه را انتخاب کنید.

حال که هنوز در بحث انواع سوا‌ل‌ها هستیم، بیایید به روش خاصی که سوال‌های تفسیر داده ارائه می‌شوند بپردازیم. به طور کلی، شما با یک چارت، نمودار، جدول و گاهی ترکیبی از دو مورد مواجه خواهید شد. سپس، دقیقا 3 سوال درباره‌ی داده‌ی ارائه شده از شما پرسیده خواهد شد.

خوشحال می شویم این مقاله را با دوستان خود از طریق دکمه زیر به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد