کوانت GRE
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

کوانت GRE (جی آر ای) را قورت دهید.

قسمت دوم مقاله GRE (جی آر ای) – آزمون GRE

نکته‌ی حرفه‌ای TTP

کاملا با انواع سوال‌‌های GRE آشنا شوید: مقایسه‌ی ریاضی کوانت، داده‌ی عددی، چند گزینه‌ای سنتی، «انتخاب تمام موارد درست».

قبل از این که به خواندن ادامه دهید، درنظر داشته باشید که 5 سوال ریاضی کوانت GRE (آزمون GRE)زیر را برای اولین بار امتحان کنید. همان‌طور که در طول آن‌ها پیش می‌روید، به چیزی که آن‌ها را از سوال‌های معمولی ریاضی متفاوت می‌کند دقت کنید.

حالا بیایید به عواملی که بخش ریاضی کوانت GRE را از دیگر آزمون‌های ریاضی متفاوت می‌کند نگاهی بیاندازیم.

ریاضی کوانت GRE: چیزی فراتر از یک آزمون ریاضی – آزمون GRE

اولین قدم برای افزایش نمره‌ی ریاضی کوانت GRE فهمیدن این موضوع است که ریاضی کوانت به مهارت‌هایی نیاز دارد که با مهارت‌هایی که شما در دبیرستان و دانشگاه استفاده کرده‌اید، تفاوت دارد. بخش ریاضی کوانت GRE فراتر از یک آزمون ریاضی است؛ یک بازی استدلال هم هست.

بنابراین، افزایش نمره‌‌ی شما به پیشرفت مهارت‌هایی نیاز دارد که بویژه به بازی استدلالی ریاضی کوانت GRE مربوط هستند.

البته لازم است که شما طیفی از مفاهیم ریاضی پایه را نیز بدانید، مانند قوانین 90-6-30 مثلث، نمودار ون، تفریق مربع‌ها، تقسیم‌پذیری، الگوی یکان‌ها، ترکیب‌ها و جایگشت‌ها و ترجمه‌‌های جبری. اما، شما باید خیلی بیش‌تر از فهمیدن آن مفاهیم بدانید؛ شما باید از مهارت‌های استدلالی- آنالیزی قوی هم برخوردار باشید.

به طور خلاصه، بدون درک منسجمی از ریاضی اساسی، افزایش نمره‌ی ریاضی کوانت GRE برای شما سخت خواهد بود، اما تنها آموختن ریاضیات برای کسب نمره‌‌ی بالا کافی نیست. نکته‌ی کلیدی این است که بیاموزید GRE چگونه از ریاضیات پایه برای ساختن سوال‌های منطق محور استفاده می‌کند.

به طور خلاصه، بدون درک منسجمی از ریاضی اساسی، افزایش ریاضی کوانت GRE برای شما سخت خواهد بود، اما تنها آموختن ریاضیات برای کسب نمره‌‌ی بالا کافی نیست.

بیایید نگاه دقیق‌تری به چیزی که سوالات ریاضی کوانت GRE را از آن‌هایی که قبلا دیدید متفاوت می کند بیاندازیم.

در آزمون GRE سوال‌های ریاضی کوانت GRE نیازمند استدلال هستند.

در حالی که سوال‌های آزمون‌های ریاضیات مدرسه و دانشگاه به دلیل پیچیدگی موارد امتحانی چالش‌برانگیز هستند، ریاضی کوانت GRE بخاطر سطح استدلال مورد نیاز سوال‌ها چالش‌برانگیز است. یک آزمون ریاضی معمولی، توانایی درک شما از مفاهیم ریاضی را می‌آزماید (و اغلب استفاده از ماشین‌حساب را مجاز می‌کند).

در آن سوی دیگر، آزمون GRE به طور گستره فرض می‌کند که شما مفاهیم خاصی را درک می‌کنید و از آن مفاهیم به عنوان اساس سوال‌های استدلالی استفاده می‌کند.

بعلاوه، آزمون GRE طوری ساخته شده است که شما باید بتوانید به طور میانگین هر سوال ریاضی کوانت را در عرض یک دقیقه و چهل‌و‌پنج ثانیه پاسخ بدهید. بنابراین، درک و فهم شما از چگونگی پاسخ‌دهی سوال‌های ریاضی کوانت GRE باید آنقدر بالا باشد که بتوانید تا کارآمدترین حالت ممکن از پس سوال‌ها برآیید.

توانایی حل یک سوال در چهار دقیقه شاید برای شروع مطالعه‌ی ریاضی کوانت خوب باشد اما برای خود آزمون GRE کافی نیست.

GRE
GRE

خواندن قسمت اول مقاله آزمون GRE را با عنوان GRE (جی آر ای) بگیرید و در بهترین دانشگاه آمریکا تحصیل و آینده خود را بسازید! را حتما از دست ندهید.

نکته‌ی کلیدی در آزمون GRE:

به طور میانگین، شما یک دقیقه و چهل‌و‌پنج ثانیه برای پاسخ دادن به سوال ریاضی کوانت GRE زمان دارید.
بنابراین، فقط به این دلیل که می‌توانستید در آزمون‌های ریاضی معمولی نمره‌ی بالایی کسب کنید، فکر نکنید که آن دانش به طور خودکار به معنای نمره‌ی بالایی در ریاضی کوانت GRE است.

همین‌طور فقط بخاطر این که مفاهیم ریاضی در سوال‌های ریاضی کوانت GRE نسبتا آسان هستند – چیزی که افراد در ریاضیات راهنمایی می‌آموزند – به این معنا نیست که سوال‌های GRE آسان هستند. هر سوال ریاضی کوانت GRE پیچیدگی دارد که توسط سازنده‌ی آزمون طراحی شده است.

تسلط بر مفاهیم تنها شروع است؛ شما باید بیاموزید چطورمثل یک سازنده‌ی آزمون فکرکنید و بتوانید مهارت‌های پیشرفته‌ی تفکر تحلیلی را بر روی طیف وسیعی از سوال ها پیاده کنید.

برای مثال، این سوال بسیار آسان ریاضی کوانت GRE را امتحان کنید:

نرخ یک سهام خاص %50 سقوط کرده است. نرخ سهام باید با چه درصدی افزایش پیدا کند تا به نرخ اصلی برسد؟
الف) %50
ب) %75
پ) %100
ت) %150
ج) %200

راه حل:

اگر انتخاب شما الف بود، شما گول گزینه‌ای را خورده‌اید که تنها منطقی بنظر می‌رسد. ارائه‌ی فرصتی برای انجام یک اشتباه رایج در منطق یک سوال GRE می‌سازد و یک «ویژگی GRE طور» به سوال می‌دهد.

شما ممکن است با نتیجه‌گیری این که اگر چیزی %50 کاهش پیدا کرده باشد و سپس %50 افزایش پیدا کند، به ارزش اولیه‌اش باز خواهد گشت گزینه‌ی الف را انتخاب کنید. این منطق شک برانگیز است.

یک راه ساده برای حل این مسئله انتخاب یک عدد آسان برای استفاده برای نرخ اصلی سهام، مانند ۱۰۰ دلار است. پس از کاهش ۵۰ درصدی، ارزش سهام ۵۰ دلار می شود. بنابراین، قیمت سهام باید ۵۰ دلار افزایش یابد یا ارزش آن ۱۰۰٪ افزایش یابد تا به نرخ اصلی خود بازگردد. گزینه‌ی پ، %100، پاسخ درست است.

در مورد تمام سوال‌های ریاضی کوانت GRE، دیدن جنبه‌ی کلیدی که سوال ارائه می‌دهد برای پیدا کردن پاسخ درست لازم است. چیزی که شما باید در این سوال ببینید این است کاهش 50 درصدی منجر به تغییر مقدار سهام می‌شود. این تغییر مقدار با آن چیزی که با افزایش دوباره‌ی 50 درصدی بدست می‌آید، تفاوت دارد.

به همین صورت، تشخیص وجود سادگی در سوال‌های ریاضی کوانت GRE مهم است.​

خوشحال خواهیم شد که این مقاله را از طریق دکمه زیر با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30