وبلاگ

مهارت رایتینگ آیلتس IELTS Writing

رایتینگ ielts
مقالات آموزشی مقالات آموزشی آیلتس

مهارت رایتینگ آیلتس IELTS Writing

مهارت رایتینگ آیلتس IELTS Writing

یکی از مهم ترین مهارت ها در آزمون آیلتس رایتینگ می باشد. ما در این مقاله به شما مهارت رایتینگ آیلتس IELTS Writing را توضیح می دهیم.

 

Hand writing

از نحوه آموزش آیلتس در هیراد آکادمی دیدن نمایید

نکات و توضیحات کاربردی درباره مهارت نوشتاری آیلتس IELTS Writing

 1.  در مهارت Writing  جواب صحیح و غلط وجود ندارد و هر نظری را می توانید بیان کنید . البته بهتر است سعی کنید منطقی پیرامون موضوع مورد نظر بحث کنید که به چشم صحیح کننده زیبا تر برسد .
 2. با دقت سوالات را تجزیه تحلیل و بررسی کنید و مطمئن شوید که توسعه مطلب شما کاملاً موضوع را پوشش داده باشد و نظرات مصحح را کاملاً براورده می نماید.
 3. به تعداد کلمات نوشته شده دقت نمایید ،اگر در Task 1  کمتر از 150 لغت و در task 2 کمتر از 250 لغت بنویسید از نمره شما کسر می شود.
 4. سعی کنید خودتان با استفاده از دامنه لغاتتان بنویسید و با کلمات بازی کنید و کلیشه ای و تکراری ننویسید زیرا خلاقیت  ذهنی شما برای ممتحنین آیلتس (Examiner) بسیار مهم است .
 5. باید سعی کنید خیلی خوب اطلاعات در چندین پاراگراف سازماندهی کنید چگونگی سازماندهی صحیح اطلاعات در کلاس های Writing هیراد تدریس می شود زیرا نمره قابل توجهی در این امتحان به مهارت Writing اختصاص داده می شود .
 6. سعی کنید جملاتتان را خیلی طولانی نکنید ، زیرا احتمال خطای گرامری بیشتر می گردد.
 7. در ابتدای پاراگراف معرفی هردو task  سوال را با زبان دیگری بنویسید و کپی کامل از از صورت سوال اصلاً جایز نیست
 8. قبل از شروع به نوشتن مقاله کمی به ساختار مقاله فکر کنید و ساختار را روی کاغذ و یا حتی در ذهنتان مجسم کنید و سپس شروع به نوشتن کنید و از مثال های خوبی در دنیای واقعی به جهت حمایت موضوع استفاده کنید .
 9. برای نوشتن مقاله 40 دقیقه زمان استاندارد دارید لطفاً 5 دقیقه به چگونگی سازماندهی اطلاعات در مقاله اختصاص دهید و در پایان 5 دقیقه صرف مرور Writing  نوشته شده و اصلاح غلط های احتمالی کنید .
 10. نقطه نظرات شما در مقاله باید بسیار شفاف (Clear) باشد و نوشتن جملات مبهم به شما لطمه می زند .در حقیقت حرفه ای نوشتن به این مفهوم نیست که جملات شفافیت مفهومی و معنایی نداشته باشند به عبارت دیگر حرفه ای تر بنویسید اما واضح و شفاف تا هر خواننده ای به راحتی مطالب را درک کند.
 11. حفظ کردن برخی از مدل های پاسخگویی در مهارت رایتینگ(Writing) به شما کمکی نمی کند و ممتحن(examiner) به راحتی پی میبرد که توسعه مطلب شما ربطی به موضوع داده شده ندارد و ارائه مطالب فاقد همپوشانی و ارتباط موضوعی ، به راحتی قابل تشخیص است که خود شرکت کننده آزمون یک مدل ثابت از Writing   را به خاطر سپرده و آن را برای همه موضوعات Writing استفاده می کند.
 12.  لطفاً به S جمع در Writing  توجه کنید زیرا مفهوم جمله شما را در برخی موارد به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین به دیکته صحیح کلمات با دقت توجه کنید زیرا دیکته غلط  ، نمره را کاهش خواهد داد.

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

با توجه به محدودیت‌های فعلی اینترنت جهت دریافت هرگونه مشاوره با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

09123341513 02126709719