تکنیک های پر کردن جای خالی در لیسنینگ آیلتس
Facebook
Twitter
LinkedIn

تکنیک های پر کردن جای خالی در لیسنینگ آیلتس

در این مقاله ما به شما می خواهیم تکنینک های پر کردن جای خالی در لیسنینگ آیلتس را آموزش دهیم. با رعایت این نکات به راحتی می توانید نمره IELTS Listening خود را ارتقا دهید.

پر کردن جای خالی در لیسنینگ آیلتس

در این نمونه سوال، با توجه به محدوده لغات مشخص شده، موظف به تکمیل جملات کامل و یا یک متن پیوسته خواهید بود که منطبق بر صحبت های مطرح شده در مکالمه می باشند. جاهای خالی می توانند در قسمت های مختلف جمله و یا متن مورد نظر ارائه شوند و لازم است به املای درست لغاتی که می نویسید توجه داشته باشید. در نمونه هایی از این نوع سوال نیز فهرستی از گزینه های پیشنهادی برای تکمیل جای خالی داده می شود که در این صورت تنها لازم است حرف (A, B, C…) مربوط به گزینه انتخابی را در کنار شماره سوال مورد نظر در پاسخنامه وارد نمایید.

دستورالعمل پر کردن جاهای خالی در لیستنینگ آیلتس

دستورالعمل مربوط به سوال را با دقت بخوانید و محدوده لغات لازم را مشخص کنید.

  • تنها تفاوت سوالات summary completion با sentence completion در این است که جملات ارائه شده در summary completion با یکدیگر در ارتباط هستند و متن پیوسته ای را تسکیل می دهند ولی در نمونه سوالات sentence completion لزوما ارتباط منسجمی بین جملات ارائه شده وجود ندارد. بنابراین لازم است در نمونه سوالات summary completion ابتدا به عنوان مربوط به summary توجه داشته باشید تا بدانید متن داده شده به طور کلی خلاصه چه مطلبی است، سپس کل متن داده شده را سریع بخوانید تا موضوع متن مورد نظر برایتان مشخص گردد.
  • به معنای جمله یا جملات داده شده در متن توجه کنید تا از نظر مفهومی مشخص کنید به چه نوع اطلاعاتی برای تکمیل جای خالی نیاز است. با توجه به معنا و مفهوم جملات داده شده، حتی می توانید پاسخ فرضی برای تکمیل هر جای خالی در ذهن خود داشته باشید تا هر چه هدفمند تر به مکالمه گوش دهید.

دوره آمادگی آزمون تومردوره آمادگی آزمون تومر ( آزمون TOMER )

ادامه تکنیک پر کردن جاهای خالی در لیستنینگ آیلتس

  • کلیدواژه های مربوط به هر جمله را مشخص کنید.
  • نکته: در این نوع سوال، تعدادی از لغات داده شده در جمله مورد نظر، کلیدواژه اصلی می باشند (لغاتی که به همان شکل و فرم در مکالمه شنیده می شوند)، ولی بیشتر لغات اطراف جای خالی یعنی لغاتی که بلافاصله قبل و یا بعد از جای خالی آمده اند کلیدواژه های ثانوی هستند، بدین معنا که به احتمال زیاد، مترادف این لغات را در مکالمه خواهید شنید و اشاره‌ای غیر مستقیم به آن مفاهیم را خواهید داشت. بنابراین، ضمن خواندن هر جمله، لغات و یا اصطلاحات مترادفی را که می توانند جایگزین لغات و اصطلاحات داده شده در آن جمله باشند را در ذهن خود مرور کنید تا در صورت اشاره غیر مستقیم به اطلاعات مورد نظر، آمادگی تشخیص آن را در مکالمه داشته باشید.
  • در این نوع سوال ممکن است لازم باشد تغییراتی در نقش دستوری واژگانی که برای تکمیل جای خالی از مکالمه استخراج کرده اید، داشته باشید. بنابراین ضمن استخراج اطلاعات مورد نیاز از مکالمه، به نشانه های دستوری مانند حروف تعریف (a, an, the)، حروف اضافه (of, at, in…) و یا هر نشانه دستوری دیگری که در اطراف جای خالی بکار رفته است، توجه کافی داشته باشید تا چنانچه لازم است تغییراتی نیز در نقش دستوری واژه‌ای که برای تکمیل جای خالی انتخاب کرده اید، داشته باشید.
  • همزمان با گوش دادن به مکالمه، جملات و یا متن مورد نظر را تکمیل کنید.

                              خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 2 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

تماس با آکادمی هیراد