معرفی بهترین پادکست‌ها برای تقویت لیستنینگ ‌آیلتس
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

معرفی بهترین پادکست‌ها برای تقویت لیستنینگ ‌آیلتس

آزمون ‌آیلتس از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که موفقیت در آن مستلزم تقویت مهارت‌های گوناگونی است. استفاده از پادکست برای تقویت لیستنینگ ‌آیلتس راهکاری کاربردی به حساب‌ می‌آید. امروزه پادکست برای تقویت لیستنینگ ‌آیلتس در موضوعات مختلفی گردآوری شده است. شما در هر سطحی از زبان که باشید؛ نیاز به گوش دادن مداوم به مکالمات انگلیسی دارید.

در دراز مدت‌ می‌توانید تاثیر این تمرین را بر روی مهارت‌های مختلف خود در دوره ‌آیلتس ببینید. ما در این مقاله‌ی آموزشگاه زبان هیراد، قصد داریم لیستی از بهترین پادکست تقویت لیستنینگ ‌آیلتس را به شما معرفی کنیم.

دلیل استفاده از پادکست برای تقویت لیستنینگ

دلیل استفاده از پادکست برای تقویت لیستنینگ

ازمون آیلتس از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و در واقع همزمان مهارت‌های مختلف شما را به چالش می‌کشد. لیستنینگ یکی از بخش‌های مهم در دوره آیلتس است که می‌تواند نتیجه نهایی آزمون شما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد. راهکارهای مختلف برای بهبود و ارتقای این مهارت وجود دارد. گوش دادن مداوم به پادکست باعث افزایش دایره لغات شما در گذر زمان می‌شود.
شما حتی می‌توانید از این طریق مهارت اسپکینگ و تلفظ درست کلمات را نیز ارتقا ببخشید. اصلاح برخی از اسپل‌ها در زبان انگلیسی نیازمند زمان طولانی است که گوش دادن به پادکست‌ها این روند را سرعت می‌بخشد. استفاده از پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس یکی از اصلی‌ترین راهکارهای ارتقای نمره این بخش به صورت خودآموز است. شما در هر محلی و زمانی می‌توانید به پادکست گوش کنید. با این روش به بهترین وجه ممکن از زمان‌های مرده خود بهره ببرید.​

لیست بهترین پادکست‌ها برای تقویت لیستنینگ ‌آیلتس

اگر قصد داشته باشید که از پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس استفاده کنید، ممکن است در آغاز کار با طیف گسترده‌ای از منابع مواجه شوید. این موضوع نه تنها کمکی به شما نکرده بلکه بیشتر شما را سردرگم می‌کند. باید با منابع مختلف پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس آشنا شوید و با توجه به سطح خود، از بین آن‌ها انتخاب کنید.
انتخاب موضوعی که شما به آن علاقه دارید سبب می‌شود با اشتیاق و دقت بیشتری به آن گوش دهید. در ادامه لیستی از بهترین پادکست‌ها برای تقویت مهارت لیستنینگ ذکر شده است:

• پادکست English class ۱۰۱
• پادکست IELTS Listening
• پادکست Culips
• پادکست TED Audio
• پادکست Espresso English
• پادکست Breaking news English
• پادکست Story corps
• پادکست My IELTS Classroom
• پادکست Podcast in English

• پادکست English class 101

پادکست English class ۱۰۱ با دارا بودن ۱۶۰۰ اپیزود یکی از منابع غنی تقویت مهارت لیستنینگ دوره آیلتس به حساب می‌آید. این مجموعه پادکست برای همه افراد کاربرد دارد و اپیزودهای آن به سه دسته سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم شده‌اند. در این پادکست از موضوعات مختلف بحث می‌شود و به همین دلیل هرکس مطابق با سلیقه خود می‌تواند از آن استفاده کند.
مکالمات موجود در آن اغلب حاوی صحبت‌های روزمره بین افراد هستند که به طور کاربردی ادامه می‌یابند. این پادکست‌ها توسط افرادی که بازیگر صحنه‌های نمایشی هستند اجرا می‌شود. در ادامه بعد از اتمام این بخش، ذکر نکات مربوط به اطلاعات فرهنگی مرتبط با موضوع اپیزود وجود دارد. در انت‌ها نکات گرامری هر اپیزود بیان می‌شود که این موضوع به تقویت سایر مهارت‌های مورد نیاز دوره آیلتس کمک می‌کند.

تقویت همزمان مهارت‌های خود در دوره خود آموز آیلتس

• پادکست IELTS Listening

اگر به دنبال تقویت همزمان مهارت‌های خود در دوره خود آموز آیلتس هستید، پادکست IELTS Listening انتخاب مناسبی است. IELTS Listening نه تنها به عنوان پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس بلکه برای ارتقای مهارت بخش‌های دیگر دوره آیلتس نیز کاربرد دارد. اپیزودهای این پادکست بر حسب مهارت‌ها به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید اپیزودهای هر یک از این بخش‌های را انتخاب کنید:
در ابتدا شما با ۳۲ اپیزود مواجه می‌شوید که با هدف تقویت لیستنینگ و بالا بردن مهارت‌های شما در این بخش است. در ادامه ۳۰۰ اپیزود مختص مهارت‌هایWriting و Speakingوجود دارد. بخش سوم این پادکست نیز به مهارت reading تعلق دارد که داستان‌های مختلفی در ارتباط موضوعات مرتبط با دوره آیلتس ارائه می‌کند.
بخش انتهایی این پادکست نیز به لغات پرتکرار در دوره آنلاین آیلتس مربوط است. با شنیدن اپیزودهای این بخش نه تنها معنی لغات بلکه به صورت تست و آزمون نیز آن‌ها را بررسی می‌کند. شما با گوش دادن به هر یک از این بخش‌ها همزمان مهارت‌های مختلف خود را در دوره خودآموز آیلتس تقویت می‌کنید.

• پادکست Culips

Culips یک پادکست تقویت لیستنینگ ‌آیلتس برگرفته شده از موقعیت‌های واقعی افراد است. اپیزود‌های این پادکست متن آماده شده در استدیو ندارند بلکه شما به صحبت کردن مردم بومی آن کشور‌ می‌پردازید. این موضوع باعث‌ می‌شود شما به خوبی با لهجه بومی افراد آشنا شوید. مکالمات این پادکست نیز به شما کمک‌ می‌کند تا با لغات و اصطلاحات رایج افراد در آن کشور آشنا شوید.

مدت زمان کوتاه این ایپزود‌ها نکته مثبت دیگری است که شما در عرض 15 الی 20 دقیقه‌ می‌توانید آن را به اتمام برسانید. سطح بندی اپیزود‌ها در لیست پادکست‌های Culips نیز وجود دارد. از مکالمات موجود در این پادکست نه تنها برای دوره آنلاین ‌آیلتس بلکه برای موقعیت‌های مختلف زندگی روزمره‌ می‌توانید بهره ببرید.

• پادکست TED Audio

TED Audio یک پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس خوب در بین منابع مختلف تقویت این مهارت به حساب می‌آید. ویدیوهای TED از دیرباز در همه جای جهان شهرت داشته و امروزه می‌توان از نسخه شنیداری این مجموعه استفاده کرد.

شما با مصرف کم‌تر اینترنت می‌توانید به صحبت‌های سخنرانان این برنامه پرطرفدار جهانی دسترسی داشته باشید. با گوش دادن به این پادکست می‌توانید به راحتی در مورد موضوعات مختلف اطلاعات به روز کسب کنید. پوشش دادن موضوعات مختلف در این پادکست به شما کمک می‌کند که به خوبی برای آزمون آیلتس آماده شوید.

• پادکست Espresso English

اگر قصد داشته باشید به صورت پایه‌ای آموزش زبان را از سر بگیرید؛ Espresso English پادکست تقویت لیستینینگ آیلتس انتخاب خوبی برای شما به حساب می‌آید. این پادکست با اپیزودهای تایم کوتاه خود سعی در جذب زبان آموزان تازه‌کار و مبتدی را دارد.
در صورتی که مشکلی در تلفظ یا دستور زبان داشته باشید؛ به کمک این اپیزودها به خوبی می‌توانید آن‌ها را تمرین کنید. در خلال این اپیزودها به خوبی به اشکالات گرامری خود نیز پی می‌برید و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی خودتان می‌توانید پیشرفت سطح زبان خود را به وضوح ببینید.

پادکست های برتر برای تقویت لیستنینگ

• پادکست Breaking news English

اگر قصد دارید همزمان با اموزش زبان انگلیسی از اخبار به روز جهان خبردار باشید‌ می‌توانید پادکست‌هایی با این موضوعات را برگزینید. پادکست تقویت لیستنینگ ‌آیلتس Breaking news English انتخابی عالی برای شماست. اگر از گوش دادن به موضوعات آموزشی و داستانی خسته شده باشید این پادکست تنوعی عالی به برنامه آموزشی شما‌ می‌دهد.

این پادکست تمرینی عالی برای تقویت لیستنینگ به حساب‌ می‌آید. به دلیل دشوار بودن، معمولا در سطوح بالا توصیه به استفاده از اپیزودهای این پادکست‌ می‌شود. برای افزایش درک لغات مورد استفاده‌ می‌توانید سرعت آن را به دلخواه تنظیم کنید.

• پادکست StoryCorps

اگر اهل گوش دادن به پادکست‌هایی موشکافانه موضوعات احساسی هستید؛ پادکست StoryCorps مختص شماست. از این علاقه خود می‌توانید به طور مثبت استفاده کنید و روزانه و برای مدت طولانی به اپیزودهای این پادکست گوش دهید. StoryCorps در واقع گفت و گوی دو شخص پیرامون موضوعات مختلفی نظیر زندگی، امید، دوستی و غیره را در بر می‌گیرد. گوش دادن به این اپیزودها، شما را با لغات مورد استفاده در حوزه روانشناسی شخصی بیشتر آشنا می‌کند.​

• پادکست My IELTS Classroom

پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس My IELTS Classroom منبع خوبی برای افزایش این مهارت به حساب می‌آید. شما با گوش دادن به ایپزودهای این پادکست در کنار ارتقای مهارت لیستنینگ، با نکات ظریف آزمون دوره آیتلس آشنا می‌شوید.
My IELTS Classroom توسط دو نفر از ممتحن‌های آزمون آیلتس تهیه می‌شود. این موضوع باعث شده که این پادکست به عنوان منبعی خوب برای دوره خودآموز آیلتس به حساب بیاید. نکات ذکر شده در این اپیزودها در کمتر کتاب آموزشی پیدا می‌شود و مختص این پادکست هستند.

• پادکست Podcast in English

پادکست تقویت لیستنینگ ‌آیلتس Podcast in English منبعی خوبی در مقایسه با منابع متعدد موجود است. در هر اپیزود از آن شما با مکالمه دو شخص در مورد موضوعات مختلف نظیر تجارب شخصی در زندگی، مواجه خواهید شد. این موضوع به شما کمک‌ می‌کند در کنار تقویت مهارت لیستنینگ ، اطلاعات خود را در زمینه‌های مختلف نیز افزایش دهید.

از نقاط قوت این پادکست‌ می‌توان به کوتاه بودن مدت زمان هر اپیزود اشاره کرد. شما در عرض 5 دقیقه‌ می‌توانید به راحتی هر اپیزود از این پادکست را به اتمام برسانید. وجود نسخه متنی هر یک از این ایپزودها نیز نقطه قوت دیگری برای این اپیزود به حساب‌ می‌آید. این پادکست برای تمامی افراد از سطح مبتدی تا حرفه‌ای مناسب است.

لیستنینگ یکی از مهارت‌های مهم مورد نیاز برای شرکت در آزمون آیلتس به حساب می‌آید. این بخش ¼ نمره دوره آیلتس را به خود اختصاص می‌دهد و اثر مهمی در نمره نهایی دارد. استفاده از پادکست تقویت لیستنینگ آیلس راهکاری کاربردی در افزایش نمره این بخش است.
امروزه پادکست‌های مختلفی وجود دارد که در این بین انتخاب موضوعی متناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. گوش دادن مداوم به پادکست تقویت لیستنینگ آیلتس سبب می‌شود در مدت کوتاه تاثیر آن را در ارتقای مهارت خود مشاهده کنید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30