تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس در چیست؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس در چیست؟

شما برای افزایش مهارت‌های خود در زبان انگلیسی می‌توانید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید. امروزه کلاس‌های آموزشی متعددی وجود دارد ولی در این بین شناخت تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس اهمیت پیدا می‌کند. داشتن یک راهنما کاربلد مانند موسسه زبان هیراد در این مسیر به شما کمک می‌کند که قدم‌های محکمی بردارید و در نهایت به نمره‌ای بالا در آزمون آیلتس دست یابید. انتخاب کلاس آموزشی و منابع مناسب و پیش بردن همگی این موارد با برنامه‌ای منظم شما را به موفقیت می‌رساند.

ویژگی کلاس‌های آموزشی آیلتس

ویژگی کلاس‌های آموزشی آیلتس​

انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در جهان شناخته می‌شود و افراد زیادی در صدد یادگیری آن هستند. برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کشورهای خارجی، شرکت در آزمون‌های معتبر انگلیسی و ارائه مدرک و نمره اهمیت فراوانی دارد. در واقع شما با یادگیری زبان انگلیسی و کسب نمره‌ای بالا در این آزمون‌ها مسیر مهاجرت خود را آسان‎‌تر می‌کنید.
آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگیسی در سرتاسر جهان به حساب می‌آید. این امتحان مهارت‌های مختلفی از شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید نمره‌ای بالا در آیلتس کسب کنید تقویت مهارت‌های گوناگون در کنار هم اهمیت دارد.
داشتن برنامه ریزی درست در این مسیر به شما یاری می‌رساند. شرکت در کلاس‌های آموزشی آیلتس یکی از شیوه‌های آموزشی تایید شده برای تقویت مهارت‌های آیلتس است. امروزه انواع مختلفی از کلاس‌های آموزشی آیلتس به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند.
با توجه به تفاوت‌های فردی، تاثیر کلاس‌های آموزشی نیز برای هر شخص متفاوت است. دانستن تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس در انتخاب کلاس آموزشی مناسب به شما یاری می‌رساند. از ویژگی‌های کلی کلاس خصوصی و گروهی آیلتس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلاس خصوصی آیلتس​

کلاس خصوصی آیلتس

اصلی‌ترین تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس به تعداد زبان آموزان مرتبط‌ می‌شود. در کلاس‌های خصوصی شما به تنهایی با استاد خود تمرین‌ می‌کنید. در کلاس‌های گروهی تعداد افراد بیشتر‌ می‌شود. مسلما با کاهش تعداد نفرات هزینه برای هر نفر نیز افزایش‌ می‌یابد.

• تمرکز تنها بر روی یک زبان آموز

در کلاس‌های خصوصی دیگر نگرانی بابت تمرکز و زمان کم دبیر وجود ندارد. در این نوع کلاس‌ها تمرکز کامل تنها بر روی یک نفر است و این موضوع باعث‌ می‌شود در مدت زمان کم شما شاهد پیشرفتی عظیم در سطح زبان انگلیسی خود باشید. البته این موضوع ممکن است برای افرادی که تمایل به همکاری با سایر افراد دارند مزیت به حساب نیاید.

• متنوع بودن موضوعات درسی

با توجه به اینکه کلاس تنها برای شما طراحی شده است؛ دروس نیز‌ می‌تواند بر حسب صلاح دید استاد تغییر کند. شما دیگر در قید و بند بودجه بندی کلاسی نیستید و‌ می‌توانید به تقویت مهارت‌های گوناگون خود در کلاس خصوصی آیلتس بپردازید. تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس به منعطف بودن برنامه درسی برمی‌گردد.

• هماهنگی آسان تایم کلاسی

در کلاس خصوصی تایم کلاسی تناسب زیادی با برنامه شما دارد. چنانچه قصد هرگونه تغییر در برنامه کلاسی را داشته باشید تنها کافی است با استاد خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

• افزایش اعتماد به نفس

ممکن است شما از صحبت کردن به انگلیسی و اشکال پرسیدن کنار دیگران خجالت بکشید. تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس در این است که شما دیگر ترسی از سوال پرسیدن ندارید. محدود بودن کلاس به زبان آموز و استاد باعث‌ می‌شود که شما به راحتی مشکلات خود را در کلاس بیان کنید.

این موضوع باعث‌ می‌شود در مدت زمان کوتاه بتوانید اشکالات احتمالی خود را رفع کرده و پیشرفت خود را شاهد باشید. در صورتی که از حرف زدن کنار دیگران به زبان انگلیسی احساس ترس‌ می‌کنید؛ کلاس خصوصی مختص شماست. فضای کلاس خصوصی سبب‌ می‌شود که شما به تدریج اعتماد به نفس کافی را به خود برگردانید و بدون ترس و خجالت در جمع به انگلیسی صحبت کنید.

• هزینه بالا

کلاس‌های خصوصی آیلتس در میان عموم معمولا به بالا بودن هزینه شهرت دارند. با توجه به اینکه تنها یک نفر در کلاس شرکت‌ می‌کند تمامی هزینه کلاس هم بر دوش شما‌ می‌افتد. در صورتی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با هزینه ای پایین تر باشید؛ شرکت در کلاس‌های خصوصی به شما توصیه نمی‌شود.

کلاس‌های گروهی آیلتس​

کلاس‌های گروهی آیلتس

شما با شرکت در آزمون‌های تعیین سطح‌ می‌توانید میزان مهارت خود را در زبان انگلیسی به راحتی محک بزنید. بر اساس سطح خود، در کلاس‌های گروهی متناسب با آن‌ می‌توانید ثبت نام کنید. در کلاس‌های گروهی معمولا زبان آموزان همگی در یک سطح از مهارت هستند. از مهم ترین ویژگی‌های کلاس گروهی آیلتس‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تدریس مطابق با برنامه کلاسی

در کلاس‌های گروهی مطالب مطابق با برنامه جلو‌ می‌رود. این برنامه آموزشی به نوعی طراحی‌ می‌شود که همگی زبان آموزان همراه با آن پیش بیایند. در این کلاس‌ها به طور جداگانه نمی‌توان متناسب با درخواست هر زبان آموز پیش رفت.

• تعامل بین افراد

یکی از مهارت‌های مهم که در آزمون آیلتس مورد سنجش قرار‌ می‌گیرد؛ به توانایی صحبت کردن شما مربوط‌ می‌شود. شما با شرکت در کلاس‌های گروهی آیلتس‌ می‌توانید به خوبی این مهارت را در خود تقویت کنید. شرکت در بحث‌های مختلف کلاسی و تعامل با اعضای کلاس سبب‌ می‌شود که مهارت مکالمه شما ارتقا یابد. شما با گوش دادن هم‌ می‌توانید به طور همزمان مهارت گوش دادن را در خود بهبود ببخشید.

• پیدا کردن دوست جدید در کنار زبان جدید

داشتن همراه و هم‌پا در مسیر یادگیری زبان انگلیسی‌ می‌تواند به شما انگیزه مضاعف بدهد. تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس هم به پیدا کردن دوستان جدید مربوط‌ می‌شود. در کلاس‌های گروهی شما‌ می‌توانید با افرادی آشنا شوید که باهم هدف یکسانی دارید.

این موضوع سبب‌ می‌شود با مشورت و تمرین با یک‌دیگر مهارت‌های زبانی خود را نیز تقویت کنید. برنامه ریزی درست و داشتن استمرار در این مسیر اهمیت زیادی دارد. شما با داشتن یک دوست خوب‌ می‌توانید هم‌دیگر را پایش کنید و برای ادامه مسیر به هم انگیزه بدهید.

• اطلاعاتی فراتر از مطالب کتاب

پرسیدن سوالات متنوع، تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس به حساب‌ می‌آید. در حین تدریس ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید. این موضوع برای همه افراد به طور یکسان نیست و ممکن است هم‌کلاسی‌های شما به سوالاتی اشاره کنند که شما توجهی به آن نداشتید.

این سوالات به شما دید جدیدی در یادگیری زبان انگلیسی می‌دهند.‌ در این شرایط می‌توانید از خط فکری دیگران استفاده کنید و از این طریق دانش خود را ارتقا ببخشید.

انتخاب کلاس مناسب برای شرکت در آزمون آیلتس​

انتخاب کلاس مناسب برای شرکت در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس سختی‌های خود را به همراه دارد اما انتخاب مسیری مناسب‌ می‌تواند این دشواری‌ها را آسان‌تر کند. شما با انتخاب درست کلاس آموزشی خود در سهل شدن این مسیر نقش مهمی ایفا‌ می‌کنید. با شناخت تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس، مطابق با نیاز خود انتخاب‌ می‌کنید. برای این‌که این گزینش را به خوبی پیش ببرید مراحل زیر را طی کنید:

• هدف از شرکت در کلاس

در ابتدا هدف خود را از شرکت در کلاس آیلتس مشخص کنید. در صورتی که قصد یادگیری در مدت زمان کوتاه و به صورت فشرده داشته باشید، کلاس خصوصی برای شما مناسب است. اگر به بحث آزاد انگلیسی علاقه مند باشید و از نظر زمان نیز محدودیت ندارید؛ کلاس گروهی انتخاب بهتری است.

تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس در هر فرد و نتیجه‌ای که حاصل‌ می‌کنند یکسان نیست. شما در قدم اول با مشخص کردن هدف و انتظار خود‌ می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید.

• هزینه

اگر‌ می‌خواهید بدون توجه به هزینه در مدتی کوتاه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؛ کلاس خصوصی انتخاب مناسبی است. اگر در امور مالی خود برای یادگیری زبان محدودیت دارید؛ هزینه کلاس‌های گروهی به نسبت پایین‌تر است.

• زمان شرکت در کلاس

اگر شما زمان زیادی از شبانه روز را مشغول به کار‌ هستید و هماهنگی تایم کلاسی برای‌تان دشوار است شرکت در کلاس‌های گروهی به شما توصیه نمی‌شود. تغییر تایم کلاسی مطابق با برنامه شما در این شرایط دشوار است؛ چراکه باید با تعداد زیادی از افراد هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد.

در این شرایط کلاس‌های خصوصی آیلتس پیشنهاد‌ می‌شود؛ چراکه به راحتی با استاد‌ می‌توانید بر سر تایم‌های کلاس آیتلس به تفاهم برسید.

• بررسی عملکرد

با شرکت در هر یک از این کلاس‌ها برای مدتی محدود می‌توانید به انتخاب درستی برسید. در این مدت عملکرد خود را مورد ارزیابی قرار دهید و با توجه به تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس، یکی را برگزینید. در این مدت سعی کنید حضور فعال در بحث آزاد انگلیسی داشته باشید و در موضوعات مختلف مهارت خود را بسنجید.

کسب نمره بالا در آزمون آیتلس مستلزم داشتن تلاش به همراه برنامه‌ای مستمر است. شما با شرکت در کلاس آیلتس و بحث آزاد انگلیسی‌ می‌توانید گام مهمی در تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی خود بردارید. تفاوت کلاس خصوصی و گروهی آیلتس ممکن است در نگاه اول انتخاب را برای شما سخت کند.

با توجه به نیاز و اهداف شخصی خود‌ می‌توانید انتخابی درست داشته باشید. هر یک از این کلاس‌ها ویژگی‌ها و مزایایی دارند که در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30