بحث آزاد انگلیسی (Free Discussion)

دوره بحث آزاد زبان انگلیسی (Free Discussion) 

دوره بحث آزاد (Free Discussion) در مرکز تخصصی زبان هیراد با هدف ارتقا هرچه بیشتر توانایی محاوره (Speaking) شما عزیزان انجام میگردد.

دوره های بحث آزاد زبان انگلیسی چیست؟

دوره های مکالمه آزاد انگلیسی FREE DISCUSSION را با عنوان General Speaking برگزار می شود. دوره های General Speaking  به صورت فشرده می توانند بازدهی چندین برابری کلاس های عادی را از نظر بهبود مهارت Speaking انگلیسی و هم چنین توانایی برقرای ارتباط با افراد دیگر حاصل نمایند.

هیراد با تدوین و تأمین منابع انحصاری ویژه این دوره ها و طراحی طرح درس ویژه بر اساس آگاهی و شناخت کامل از نیازهای آموزشی مورد نیاز تقویت هرچه بیشتر Speaking و همچنین آموزش و تربیت اساتید نخبه و دانشمند و به روش آموزشی سیستماتیک به دلایل ممتاز ذیل در صف مقدم آموزش این دوره قرار دارد:

 • بهره مندی از اساتید نخبه و متخصص
 • ارائه منابع ویژه و انحصاری طرح درس دقیق جهت این دوره
 • مطالعه و تحقیق علمی مستمر به منظور به روز رسانی منابع، موضوعات مورد بحث،‌ شیوه ها و رویکرد های آموزش
 • تنوع در نحوه گذراندن دوره بر اساس چشم اندازهای مورد نیاز داوطلبین

اساتید آموزش دهنده حمید و مجید سیدیان با 20 سال سابقه تدریس به همراه اساتید دیگر

اهداف دوره بحث آزاد زبان انگلیسی

 • بهبود فوق العاده مهارتspeaking  انگلیسی
 • افزایش شرکت داوطلبین در بحث ها و فعالیت های کلاس
 • قرارگیری هر چه بیشتر داوطلبین در فضای واقعی زبان انگلیسی و استفاده هر چه بیشتر از زبان

شرایط برگزاری دوره بحث آزاد

بدیهی است که افراد مختلف توانمندی مختلفی دارند و هر فرد پس از تعیین دقیق سطح توانمندی باید کلاس های General Speaking را بگذراند.

حداقل سطح انگلیسی مورد نیاز جهت کسب مجوز ورود به دوره های General Speaking برای داوطلبین سطح متوسط (Intermediate) می باشد. بدیهی است داوطلبینی که در سطح پایین تر قرار دارند می بایست ابتدا کلاس های مکالمه پایه ای را بگذرانند و سپس وارد دوره های General Speaking شوند.

منابع آموزشی در دوره های بحث آزاد زبان انگلیسی

دوره بحث آزاد انگلیسی

دوره های بحث آزاد زبان انگلیسی به عنوان یکی از روش های موثر در آموزش زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا مهارت های شنیداری، گفتاری و نوشتاری خود را تقویت کنید. در ادامه چندین منبع آموزشی برای دوره های بحث آزاد زبان انگلیسی معرفی شده است:

 1. TED Talks: TED Talks برای ارائه ایده های خلاقانه و جذاب به زبان انگلیسی معروف است. این ویدئوها معمولاً توسط افراد موفق و تحصیل کرده ارائه می شوند و موضوعات مختلفی را شامل می شوند. با تماشای این ویدئوها، می توانید به تقویت مهارت شنیداری و گفتاری خود بپردازید.

 2. Debate.org: Debate.org یک سایت بحث و جدلی است که برای تمرین مهارت های بحث و جدل به زبان انگلیسی بسیار مناسب است. شما می توانید در این سایت به عنوان یکی از شرکت کنندگان در بحث های مختلف عضو شوید و در این راه به تمرین مهارت های بحث و جدل خود بپردازید.

 3. EnglishCentral: EnglishCentral یک سایت آموزش زبان انگلیسی است که به شما کمک می کند با تماشای ویدئوهای آموزشی به مهارت شنیداری و گفتاری خود بپردازید. این سایت شامل بخش های مختلفی از جمله بحث آزاد، مصاحبه، خلاصه کردن فیلم و … است.

 4. Coursera: Coursera یک سایت آموزشی است که دوره های آنلاین رایگان و پولی را ارائه می دهد. شما می توانید در این سایت به دوره های مختلفی در زمینه های مختلف شامل بحث آزاد، ادبیات، علوم اجتماعی و … دسترسی پیدا کنید.

 5. Speak English Like an American: این کتاب برای تقویت مهارت گفتاری به زبان انگلیسی بسیار مناسب است. در این کتاب، اصطلاحات و جملات رایج در زبان انگلیسی آموزش داده می شود که به شما کمک می کند تا به زبان انگلیسی بیشتر تسلط پیدا کنید.

 6. EnglishCentral: EnglishCentral یک سایت آموزش زبان انگلیسی است که به شما کمک می کند با تماشای ویدئوهای آموزشی به مهارت شنیداری و گفتاری خود بپردازید. این سایت شامل بخش های مختلفی از جمله بحث آزاد، مصاحبه، خلاصه کردن فیلم و … است. با استفاده از این سایت می توانید به تمرین مهارت های بحث آزاد خود بپردازید و با انجام تمرینات مختلف، مهارت های خود را تقویت کنید.

 7. ConversationExchange.com: این سایت برای یافتن شریک برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب است. شما می توانید با یک شریک مکالمه برای تمرین مهارت های بحث آزاد خود ارتباط برقرار کنید و با او در مورد موضوعات مختلفی به زبان انگلیسی صحبت کنید.

 8. BBC Learning English: BBC Learning English یک سایت آموزش زبان انگلیسی است که شامل بخش های مختلفی از جمله بحث آزاد، سرگرمی، اخبار و … است. با استفاده از این سایت می توانید به تمرین مهارت های بحث آزاد خود بپردازید و با گوش دادن به برنامه های مختلف، مهارت های خود را تقویت کنید.

 9. FluentU: FluentU یک سایت آموزش زبان انگلیسی است که با استفاده از ویدئوهای آموزشی و تمرینات مختلف به شما کمک می کند تا مهارت های شنیداری، گفتاری و نوشتاری خود را تقویت کنید. این سایت شامل بخش های مختلفی از جمله بحث آزاد، مصاحبه، فیلم های کوتاه و … است.

 10. EnglishCentral YouTube Channel: کانال یوتیوب EnglishCentral به شما کمک می کند تا با تماشای ویدئوهای آموزشی، مهارت های شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنید. این کانال شامل ویدئوهای آموزشی در زمینه های مختلفی از جمله بحث آزاد، مصاحبه، خلاصه کردن فیلم و … است.

بدیهی است که افراد مختلف توانمندی مختلفی دارند و هر فرد پس از تعیین دقیق سطح توانمندی باید کلاس های General Speaking را بگذراند.

حداقل سطح انگلیسی مورد نیاز جهت کسب مجوز ورود به دوره های General Speaking برای داوطلبین سطح متوسط (Intermediate) می باشد. بدیهی است داوطلبینی که در سطح پایین تر قرار دارند می بایست ابتدا کلاس های مکالمه پایه ای را بگذرانند و سپس وارد دوره های General Speaking شوند.

دوره های بحث آزاد هیراد بسیار کاربردی در صحنه های متفاوت اجتماعی با کتب انحصاری برگزار میشود

کلاس های بحث آزاد انگیسی (Free Discussion)

عنوان کلاس
تعداد جلسات
تعداد روزهای هفته
مدت دوره
General Speaking 1
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 2
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 3
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 4
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 5
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 6
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 7
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 8
12
2 روز در هفته
6 هفته
General Speaking 9
12
2 روز در هفته
6 هفته

دوره های General Speaking به هیچ عنوان پیش نیاز یکدیگر نبوده و ترتیب گذراندن آن ها مهم نیست و صرفاً شماره گذاری دوره ها با هدف تفکیک آن ها می باشد.

 به دانش پژوهان توصیه میگردد حداقل در 3 دوره بحث آزاد این دوره شرکت کنند و قابلیت ها ی خود را در مهارت اسپیکینگ افزایش دهند اما بر اساس علایق شخصی افراد می توانند در 9 دوره اسپیکینگ شرکت کرده و مهارت خود را به اوج برساند.

اگر 9 دوره را شرکت کنید آموزشگاه هیراد تضمین می کند درباره همه موضوعات قابلیت مکالمه در سطح بسیار عالی پیدا خواهند کرد.

شرایط ویژه دوره های Free Discussin

کلاس هایGeneral Speaking‌ هیراد با سیستم آموزشی به همراه کتب انحصاری هیراد،‌ امکان مناسبی است برای داوطلبین عزیز تا خود را برای کسب توانایی درخشان در مهارتSpeaking  آماده کنند.

توجه کنید!!!! امیدواریم این دوره ها بتواند در راه موفقیت داوطلبین گرامی کمک رسان تک تک عزیزان باشد. شرایط ویژه دوره های General Speaking را به تفصیل در زیر توضیح داده ایم:

دوره آموزشی Conversation Crash Course

کلاس های  General Speaking، امکانی است از هیراد برای زبان آموزانی که با گذراندن دوره های مختلف General Speaking همچنان عطش تقویت بیشتر مهارت Speaking در آنها وجود دارد.

به طور معمول، کلاس های Conversation Crash Course هیراد با توجه به رضایت حداکثری زبان آموزان این مرکز از کلاس های General Speaking در امتداد این دوره ها برگزار می گردد.‌

توجه کنید

دوره Conversation Crash Course هیراد هم ویژگیهای متمایزی دارد! که در زیر به تفصیل به آن اشاره شده است:

دوره بحث آزاد زبان انگلیسی

کلاس های بحث آزاد انگلیسی هیراد

عنوان کلاس
تعداد جلسات
تعداد روزهای هفته
مدت دوره
conversation Crash 1
12
2 روز در هفته
6 هفته
conversation Crash 2
12
2 روز در هفته
6 هفته

روش تدریس در دوره بحث آزاد انگلیسی

روش های تدریس در کلاس های بحث آزاد هیراد به این صورت است که درواقع به شما کتاب هایی داده می شود که توسط خود مجموعه ی هیراد گردآوری شده است.اساتید مجموعه ی هیراد تک به تک تاپیک های کتاب را تدریس می‌کنند. همچنین لغات و اصطلاحات پیرامون هر موضوع را تحلیل و به صورت کامل و روان شرح می‎دهند.

در نهایت اساتید بعد از تدریس از زبان آموزان درخواست صحبت و گفتگو با یکدیگر را می‌کنند. در این بین اساتید اشتباهات گرامری و ساختاری و اشتباهات در کاربرد لغات را چک می کنند و رفع ایراد می نمایند که زبان آموزان حتما به صورت native صحبت کنند یعنی جملات آن ها لهجه و گویش فارسی را نداشته باشد.پس در نتیجه غلط گیری به صورت خیلی دقیق انجام می‌گیرد.

نگاهی به کتاب های هیراد در دوره بحث آزاد انگلیسی

کتاب های مجموعه ی هیراد از تاپیک های متعددی برخوردار است که به صورت علمی طبقه بندی شده اند. همه ی کتاب های هیراد که متشکل از 9 دوره است دارای بحث آزاد می‌باشند. این کتب ها از لحاظ سطحی تقریبا در یک سطح می‌باشند. می توان گفت که سطح این کتاب ها به صورت خیلی کم و ریز در level  بعدی سخت تر می شود. در هر کتابی یک سری تاپیک های مجزا وجود دارد که مجموعه ی هیراد گارانتی می کند هر کسی را که در این کلاس ها شرکت می‌کند قادر باشد در همه ی تاپیک ها از جمله روزمره، علمی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و.. صحبت کند. همچنین بتواند اخبار را به راحتی بشنود و متوجه شود.

دلایل شرکت در دوره‌های بحث آزاد انگلیسی

مهم ترین بخش در یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردن است. توانایی و مهارت در صحبت کردن به صورت درست و سریع از اهمیت  بالایی برخوردار است. به همین منظور زبان آموزان به دلایلی که در ذیل برشمرده ایم تصمیم به شرکت در کلاس های بحث آزاد را دارند که این دلایل عبارتنداز :

 • جهت تقویت اعتماد به نفس و صحبت کردن روان زبان آموزان.
 • جهت ارتقای کلمات، اصطلاحات و دایره واژگان زبان آموز.
 • جهت کاهش زمان فکر کردن شما قبل از صحبت کردن.
 • جهت شرکت در موضوعات مختلف برای گفتگو.
 • افزایش تسلط بیشتر در زبان آموز در مکالمه.
 • جهت آشنایی با ضرب المثل های مختلف.
 • جهت آغاز و مدیریت یک بحث و گفتگو.

تعیین سطح برای شرکت در دوره های بحث آزاد

لازم به ذکر است که حتما برای ورود به کلاس های Free Discussion باید به سطح pre intermediate برسید. ناگفته نماند که زبان آموزانی که دارای سطح‌های پایین‌تری هستند نمی‌توانند در دوره های بحث آزاد شرکت نمایند. پس در نظر داشته باشید که ما در سطح‌های مقدماتی زبان گرامر و لغات را آموزش می دهیم. زبان آموزان در این آموزش ها باید به سطحی برسند که توانایی مکالمه و بحث آزاد را داشته باشند.

نقش گرامر در دوره های Free Discussion

هدف شرکت در کلاس های بحث آزاد زبان انگلیسی، آموزش گرامر نیست و به همین دلیل نقش گرامر در این کلاس ها کم‌رنگ است. هدف اصلی در این کلاس‌ها  مکالمه روان زبان‌آموزان است و در خصوص گرامر آموزشی انجام نمی شود. اما در این بین بعضی از نکات گرامری یادآوری می‌شوند.

همچنین گاها برخی از اساتید، از فلش کارت‌های مربوط به گرامر یا لغات استفاده می‌کنند تا مکالمه و بحث آزاد  زبان آموزان را بهبود بخشند. زبان آموزان فلش کارت‌ها را بین هم گروهی‌های خود تعویض می کنند که این امر منجر به بهبود مکالمات می‌شود.

کلام پایانی

در آخر باید بگوییم که دوره بحث آزاد انگلیسی بی انتها هستند و نقش مکمل را دارند. شما  تا مادامی که بخواهید  به خصوص در کشور انگلیسی زبان زندگی و کار کنید می‌توانید در این کلاس ها شرکت کنید. همچنین باید بدانید که شرکت در  دوره های بحث آزاد بدون داشتن اطلاعات قبلی، بسیار دشوار است.

شما با شرکت در دوره های موسسه زبان هیراد  بدون دانش کافی تحت فشار خواهید بود و به مراتب امکان دارد که حس تنفر از زبان انگلیسی در شما ایجاد شود و از مهم ترین صدمات آن  از دست دادن اعتماد به نفس است. پس حتما همه ی مراحل آموزشتان را به طور اصولی و قدم به قدم دنبال کنید.

برای ارتباط با مشاورین هیراد تلفن خود را در باکس زیر وارد نمایید