وبلاگ

مکالمه تجاری خود را به سرعت تقویت کنید ( روش های تقویت مکالمه تجاری )

تقویت مکالمه تجاری
مقالات آموزشی

مکالمه تجاری خود را به سرعت تقویت کنید ( روش های تقویت مکالمه تجاری )

آشنایی با مکالمه تجاری در دنیا امروزه یک ضرورت محسوب می شود. ما در این مقاله به شما مکالمه تجاری انگلیسی و اینکه چگونه در این امر پیشرفت چشمگیری داشته باشید را آموزش می دهیم. اینکه چگونه و با چه متدهایی تقویت مکالمه تجاری را انجام دهید. پیشرفت در مکالمات تجاری در واقع به معنی پیشرفت در کسب و کار شما می باشد.

تقویت مکالمه تجاری

این روزها نمی توان بدون یادآوری یک واقعیت ساده به جایی سفر کرد: انگلیسی همه جا هست. از چین تا آفریقای جنوبی، انگلیسی همیشه وجود دارد، چه در مکالمات در خیابان، کلاس درس و یا محیط های کاری. از این زبان به طور گسترده به عنوان زبان جهانی یاد می شود زیرا وسیله مشترکی برای ارتباط بین کشورها و فرهنگ های مختلف است. با بیش از 400 میلیون گویشور بومی و 950 میلیون گویشور زبان دوم، هیچ راهی برای انکار تأثیر آن وجود ندارد. اما همیشه راهی برای تاکید بیشتر بر آن وجود دارد و باید تقویت مکالمه تجاری را در اولویت قرار داد!

انگلیسی زبان اصلی برای دسترسی به اینترنت، رایج ترین زبان مورد استفاده در علوم، و در بسیاری از زمینه های دانش، زبان رسمی تحقیق و انتشار است. در حالی که زبان‌های دیگر همچنان حیاتی هستند، انگلیسی به زبان جهانی تبدیل شده است، که برای بقا و پیشرفت در دنیای جهانی‌شده مانند ما کاملاً ضروری است.

اهمیت زبان انگلیسی خوب در مکالمه تجاری و تجارت

در شرایط اقتصادی کنونی، برقراری ارتباط به زبان انگلیسی حیاتی است. از آنجایی که این زبان همچنان در بسیاری از بخش‌ها (از جمله پزشکی، مهندسی، آموزش، فناوری، بانکداری، محاسبات و گردشگری) نقش مهمی ایفا می‌کند، عدم توانایی در برقراری ارتباط موثر در آن برای هر شخص حرفه‌ای مشتاق یک نقص جدی است.

داشتن یک سطح خوب انگلیسی برای رسیدگی به فعالیت های تجاری روزمره، از جمله ارائه، جلسات، نوشتن ایمیل یا گزارش ها بسیار ضروری است. علاوه بر این، زبان یک ابزار اجتماعی ضروری است، به ویژه در محیط هایی که نیاز به سرگرم کردن مشتریان، مدیریت جلسات و کنفرانس های بین المللی، یا صرفاً گفتگوهای کوچک با همتایان صنعتی دارند. کارمندانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم دارند، ممکن است برای نیازهای روزمره تسلط خوبی به زبان داشته باشند، اما ممکن است لازم باشد بر بهبود مهارت‌های خاص برای از بین بردن موانع مرتبط با ارتباط مؤثر در محل کار خود تمرکز کنند.

تعداد کمی از مهارت ها در دنیای تجارت قدرتمندتر از شایستگی ارتباطی هستند. صرف نظر از هدف (ایجاد مشارکت های جدید، یافتن مشتریان بیشتر، ارتباط با همتایان صنعتی و غیره)، توانایی برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی در هر بخش و هر کشوری کلیدی است. حتی در کانادا، کشوری با دو زبان رسمی، یک مطالعه نشان داد که 62.9 درصد از مشاغل مونترال می خواهند کارکنانشان مهارت های انگلیسی خوبی داشته باشند.

به طور خلاصه، اگر می خواهید احساس اعتماد به نفس، خودکفایی و مهمتر از همه، توانایی برقراری ارتباط مؤثر با تقریباً کل جهان داشته باشید، ارتقاء سطح انگلیسی خود ضروری است. و برای ارتباطات تجاری؟ احتمالاً حتی ضروری تر!

بهبود زبان انگلیسی برای مکالمات تجاری و کسب و کار

شما تصمیم گرفتید که زمان آن فرا رسیده است که مهارت های انگلیسی کسب و کار خود را بهبود بخشید، و اکنون به این فکر می کنید که از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید: ممکن است سفر طولانی باشد، اما با پشتکار، انگیزه و تلاش می توان به همه چیز دست یافت. همانطور که می دانید، تمام مهارت های ارتباطی در دنیای تجارت مهم هستند (گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن). صرف نظر از موقعیت شغلی یا صنعت شما، عمدتاً اگر با مشتریان، شرکا یا عملیات بین المللی سروکار دارید، توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی حیاتی است. بنابراین، اگر احساس می‌کنید که باید به سرعت توانایی‌های زبان خود را بهبود ببخشید، این نکات اصلی هستند که باید به آنها عمل کنید.

روش های بهبود زبان انگلیسی برای مکالمات تجاری

  • اهداف (واقع بینانه) تعیین کنید

در مقاله ای از جورج تی دوران به نام There’s a S.M.A.R.T روشی برای نوشتن اهداف و مقاصد مدیریت، مخفف S.M.A.R.T. برای اولین بار ظاهر شد و نشان می دهد که اهداف هر فرد باید خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و زمان بندی شده باشد.

اگر اکنون سفر یادگیری زبان خود را آغاز می کنید، قطعا باید با تعیین اهداف خود به هوشمندانه ترین راه ممکن شروع کنید – و به ما اعتماد کنید، بسیار ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. فقط به این سوالات فکر کنید

  • دقیقاً به چه چیزی می خواهید برسید؟
  • چه مهارت هایی را می خواهید بهبود بخشید؟
  • چقدر زمان می توانید به این سفر اختصاص دهید؟

پاسخ دادن به این سوالات با صداقت و دقت، شما را در مسیر درستی برای موفقیت قرار می دهد، زیرا تعیین می کند که چقدر برای رسیدن به اهداف خود به تعهد نیاز دارید.

  • خود را در زبان غرق کنید

غوطه وری به عنوان یک روش طبیعی تر برای یادگیری زبان شناخته می شود، به خصوص اگر برای اولین بار با آن آشنا می شوید. مطمئناً قبلاً بارها (در فیلم‌ها، آهنگ‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، رسانه‌های اجتماعی و غیره) با زبان انگلیسی مواجه شده‌اید، اما آیا تا به حال برای توجه به محتوا وقت گذاشته‌اید؟ یا اینکه روی جنبه تجاری آن تمرکز کرده اید؟ غوطه ور شدن در یک زبان اساساً این است که: خود را با نمایش ها، فیلم ها، پادکست های انگلیسی تجاری، مقاله ها و همه انواع منابعی که می توانند به شما کمک کنند با آن زبان آشنا شوید و در عین حال کنجکاو باشید، احاطه کنید. نیازی به گفتن نیست که ملاقات با افراد بومی و ایجاد مکالمه به زبان انگلیسی نیز راهی عالی برای در معرض دید قرار گرفتن است، به خصوص اگر هدف شما بهبود مهارت های گفتاری و شنیداری باشد.

روش های موثر برای بهبود مکالمات تجاری

  • برای کلاس ها ثبت نام کنید

همانطور که واتسون نوشت، “در قلب خود، انگلیسی تجاری با انگلیسی استاندارد تفاوتی ندارد. هدف هر دو یکی است: ارتباط شفاف و کارآمد. با این حال، انگلیسی تجاری تفاوت های مشخصی با انگلیسی مورد استفاده در خانه یا مکالمات عمومی در محل کار دارد.”

حال سوال بزرگ این است: آیا می توانید آن تفاوت ها را تشخیص داده و اعمال کنید؟ به عنوان مثال، چگونه نوشتن انگلیسی تجاری با نوشتن غیررسمی متفاوت است؟ احتمالا نه. به این ترتیب، اگر فرصت دارید، ثبت نام در دوره زبان انگلیسی که بر انگلیسی تجاری تمرکز دارد، بهترین راه برای توسعه مهارت های ارتباطی شما است. داشتن یک مربی متخصص که شما را در این سفر راهنمایی می کند موثرترین گزینه برای تضمین ارزیابی نیازهای خاص شما است. علاوه بر این، این ساده‌ترین راه برای ایجاد عادت‌های یادگیری روتین و مؤثر است.

  • تمرین، تمرین، تمرین

موفق ترین راه برای توسعه مهارت های ارتباطی انگلیسی خود تمرین کردن است. اگر با مطالعه مشکل دارید، چند کتاب انگلیسی بخرید (کتاب های کودکان برای مبتدیان عالی هستند) و چند ساعت در روز را به خواندن آنها اختصاص دهید. اگر مشکل شما نوشتن است، یک مجله به زبان انگلیسی راه اندازی کنید یا سعی کنید یادداشت های خود را به زبان یادداشت کنید تا دایره لغات خود را تقویت کنید. این فعالیت ها به شما کمک می کند تا یک روال یادگیری ایجاد کنید و کم کم احساس راحتی بیشتری در بیان خود به زبان انگلیسی داشته باشید.

  • از روند لذت ببرید!

راز نهایی یادگیری و حفظ اطلاعات جدید بسیار ساده است: شما باید از این فرآیند لذت ببرید! ثابت شده است که افرادی که نگرش مثبت تری نسبت به یادگیری زبان دارند، تلاش بیشتری می کنند و در نتیجه، مهارت های خود را سریعتر بهبود می بخشند. بنابراین انگیزه خود را حفظ کنید، به کارآمدی خود ایمان داشته باشید، و در صورت امکان، سعی کنید با محتوا و فعالیت هایی که واقعاً شما را خوشحال می کند مشارکت کنید. از ویدیوهای TedTalk گرفته تا یک دوره نویسندگی تجاری انگلیسی، هر چیزی که به شما انگیزه می دهد معتبر است!

دوره آمادگی آزمون آیلتسدوره آمادگی آزمون آیلتس

مکالمه تجاری در آموزشگاه زبان هیراد

در مرکز تخصصی زبان هیراد، هدف اصلی ما این است که مشتریان خود را شکوفا کنیم. به همین دلیل است که ما بیش از هر چیز دیگری بر ایجاد روابط وفادار و متعهد با هر فردی که به برنامه های ما می پیوندد تمرکز می کنیم. برای انجام این کار، ما با ارزیابی نیازها و اهداف خاص شما شروع می کنیم. این ارزیابی به ما کمک می کند تا نوع محتوا، استراتژی های آموزشی و مطالب مورد نیاز خود را درک کنیم. از آنجایی که معلمان متخصص ما همه سطوح، از مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهند، به سرعت می‌دانند که چگونه روی مهارت‌هایی که بیشتر به آنها نیاز دارید تمرکز کنند.

آموزش مکالمه تجاری در آموزشگاه زبان هیراد

اگرچه روش ما برای هر دانش‌آموز یا گروه شخصی‌سازی شده است، اما عمدتاً شامل تمرین‌هایی می‌شود که شما را برای موقعیت‌های واقعی آماده می‌کند، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود از فرآیند یادگیری لذت ببرید – حتی اگر بخواهید انگلیسی تجاری را به صورت آنلاین یاد بگیرید! به این ترتیب، فراتر از تمرین های دستور زبان و واژگان، ما به شدت بر بحث های فردی و گروهی، فعالیت های حل مسئله و ایفای نقش تمرکز می کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره های خصوصی مکالمه تجاری (BEC) می توانید با موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت موسسه به آدرس www.hiradenglish.com و پیج اینستاگرام به آدرس @hiradenglish از جدید ترین دوره های آموزشی مطلع شوید.

خوشحال خواهیم شد این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 9 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30