آیلتس

آزمون ielts
مقالات آموزشی مقالات آموزشی آیلتس

آیلتس

آزمون بین المللی آیلتس

The International English Language Test یا به اختصار IELTS (آیلتس) سرنوشت ساز ترین و محبوب ترین آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی جهان ، با بیش از 3 میلیون شرکت کننده سالانه جهت مهاجرت و تحصیل است.نتایج آیلتس به وسیله بیش از 10 هزار سازمان شامل سازمان های تحصیلی ، استخدامی ، انجمن های حرفه ای و دولت ها در بیش از 140 کشور جهان به رسمیت شناخته می شود.

شما با توجه ترجیح و آسودگی خود می توانید هر کدام از اشکال برگزاری آزمون آیلتس را انتخاب نمایید .آزمون کتبی (کاغذی) و یا آزمون آیلتس با ارئه کامپیوتری .هیچ تفاوت محتوایی ، میزان دشواری و یا تفاوت ساختاری بین این 2 انتخاغب وجود ندارد . باید به خاطر داشته باشید که با توجه به مقصودی که از شرکت در آزمون آیلتس دارید نوع آزمون خود را انتخاب نمایید البته در اینجا منظور از نوع آزمون ، آزمون آیلتس علمی (IELTS Academic) و یا آزمون آیلتس عمومی (IELTS General) است هر چند برای تحصیل در بریتانیا باید در آزمون آیلتس مورد قبول ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI) شرکت نمایید .

فرمت آزمون آیلتس

آیلتس آزمونی برای هر چهار مهارت زبان است ، Listening ، Reading ، Writing ، Speaking باید هر 3 مهارت های  Listening ، Reading  ، Writing یکی بعد از دیگری طی یک روز بدون وقفه پشت سر بگذارید . برای آزمون Speaking  شما می توانید یک بازه زمانی را با توجه به ترجیح خودتان به صورت آنلاین رزرو نمایید اگر از رزرو بازه زمانی ، در مدت زمان تعیین شده بازماندید یک بازه زمانی به صورت خودکار به شما اختصاص داده می شود .این آزمون در مجموع طی 3 ساعت برگزار خواهد شد.

جزئیات ساختار آیلتس

جدول—————

آزمون آیلتس کامپیوتری

حق انتخاب بیشتر در تاریخ برگزاری آزمون و اعلام نتایج سریعتر.همه عاشق داشتن حق انتخاب هستند . با آزمون آیلتس کامپیوتری ، شرایط آزمون برای شما راحت تر و ساده تر است .شرکت در آزمون اینترنتی آیلتس در بسیاری از کشورهای جهان مقدور است.

تاریخ برگزاری آزمون آیلتس

بر اساس اعلام سازمان سنجش و آموزش کشور مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس به شرح ذیل است:

دانشگاه آزاد اسلامی ، موسسه فرهنگي و هنري ايرسافام ،  موسسه آموزش عالي عصر دين و دانش ، آیلتس تهران .

باید خاطر نشان ساخت که سایر موسسات مجاز از یکی از این مجموعه ها مجوز دارند و برای دریافنت اطلاعات بیشتر به بخش موسسات مجاز برگزاری آیلتس در ایران مراجعه کنید :

چرا آیلتس؟

چون آزمونی است برای تحصیلات عالیه

 هزاران دانشگاه و دانشکده معتبر دنیا نتیجه آزمون آیلتس را به عنوان گواه مهارت مکفی شما در زبان انگلیسی به رسمیت می شناسند.

چون آزمونی برای حرفه ای ها است

 نهاد های اهدا کننده گواهی نامه های حرفه ای در شاخه های متفاوت شامل ، حسابداری ، مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، پرستاری ، دارو سازی و تدریس در بسیاری از کشورهای جهان نتایج آزمون آیلتس را به رسمیت می شناسند . این بدان معنا است که پس از تکمیل تحصیلاتتان ، شاید شما به منظور گرفتن گواهی نامه حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان ، به شرکت در آزمون آیلتس نیاز داشته باشید.

چون آزمونی است مناسب برای مهاجرت

امتیاز آیلتس در بسیاری از کشورها بیشتر از سایر آزمون های زبان انگلیسی هم سطح آن به عنوان الزامی ، جهت اقامت دائم توسط دولت ها ، ضروری اعلام شده است علی رغم سایر ارائه دهنده ها، آزمون آموزشی آیلتس جنرال (IELTS General) تنها آزمون غیر علمی(Academic) است که برای مهاجرت به استرالیا ،نیوزلند ، کانادا ، بریتانیا و ایالت متحده آمریکا قابل ارائه است .

چون آزمونی عادلانه برای شما است

آیلتس به صورت کاربردی توانایی ارتباطی شما را می سنجد و ارزیابی دقیقی از مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی شما ارائه می دهد. در آزمون آیلتس تمرکز ، بیشتر بروی سنجش توانایی شرکت کننده است تا دانش تخصصی زبان و در عین حال دو نسخه آکادمیک (علمی) و جنرال (عمومی) را ارائه می دهد.علاوه بر این تسک Speaking آیلتس ،به صورت یک یه یک با حضور ممتحن در یک اتاق اختصاصی و بدون وجود عوامل برهم زننده تمرکز برگزار می گردد.محتوای آزمون آیلتس توسط یک گروه متخصص بین المللی توسعه یافته است و برای اطمینان از بی طرفی و عادلانه بودن آزمون برای هر داوطلب ، صرفه نظر از ملیت ، سابقه ، جنسیت ، شیوه زندگی یا محل سکونت ، تحت پژوهش گسترده ای قرار گرفته است.

دیدگاه خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 7 =

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

با توجه به محدودیت‌های فعلی اینترنت
جهت دریافت هرگونه مشاوره
با شماره زیر تماس حاصل نمایید

09123341513