فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

Withheld شدن آیلتس چیست؟

چه چیزی بیشتر از آزمون آیلتس شما را تحت فشار قرار می دهد تعلیق یا به تعویق افتادن اعلام نتایج آیلتس که اصطلاحاً به آن تعلیق می شود، برای همه شرکت کنندگان استرس و اضطراب ایجاد می کند. بالاخره روز بزرگی که آینده شما را تعیین می کند فرا رسید. اما صبر کنید ایمیل برای شما ارسال می شود: نتایج آیلتس متوقف یا به تاخیر افتاد استرس، عصبانیت، ترس، وحشت، سردرگمی و بسیاری از احساسات به طور همزمان. شما در حال تعجب هستید که دقیقاً چه اتفاقی افتاده و اکنون باید چه کاری انجام دهید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با مرکز آزمون تماس بگیرید یا منتظر بمانید تا نتایج آزمایش خود را دریافت کنید.

چرا اعلام نتایج آزمون آیلتس با تاخیر انجام می شود؟

نتایج آزمون آیلتس را می توان تحت 3 شرط ذخیره یا به تاخیر انداخت. شرایط و ضوابط این موضوع در پیوست ضمیمه فرم درخواست آمده است. این فرم شامل سه شرط برای تاخیر در اعلام نتیجه است، پس لطفا یک بار آن را مطالعه کنید.

نتایج و استانداردهای آزمون آیلتس

در صورتی که مرجع آزمون آیلتس تشخیص دهد که بررسی مشکلات مربوط به آزمون ضروری است، کارنامه آیلتس تا 13 روز پس از برگزاری آزمون صادر نخواهد شد. در موارد استثنایی از شما خواسته می شود که یک یا چند تست را تکرار کنید. بخش های بیشتری از آزمون آیلتس در زیر 3 شرط را توضیح داده و اعلام نتایج آیلتس یا نتایج آزمون را به تعویق می اندازیم:

شرط اول

در این مورد، گفته می شود که اگر شرکای آزمون بخواهند آن را به طور کامل بازبینی کنند، انتشار نتایج ممکن است بیش از 13 روز طول بکشد. دو دلیل برای چنین رفتاری وجود دارد:

آیلتس بررسی آزمون شماست.
آیلتس می خواهد کیفیت نحوه برگزاری آزمون را کنترل کند.

اگر در هر قسمت از آزمون نمره دو یا بیشتر داشته باشید، آیلتس مجدداً آزمون شما را ارزیابی می کند. به عنوان مثال، فرض کنید در آزمون لیسنینگ آیلتس نمره 7.5 و در آزمون رایتینگ 5.5 کسب کرده اید. به همین دلیل، آزمون شما توسط یک ممتحن کنترل کیفی دیگر نمره گذاری می شود. بنابراین اگر در بخش شنیداری خیلی خوب هستید، نباید در بخش نوشتن خیلی ضعیف باشید. در نهایت، ممکن است دوباره برای یک یا دو بخش دیگر از شما خواسته شود.

شرط دوم

یکی دیگر از شرایط به تعویق انداختن انتشار نتایج آزمون آیلتس (رزرو شده) شامل چندین موقعیت است که در ادامه به آنها می پردازیم. در صورت مشاهده هرگونه ایراد* (بی نظمی)، حتی پس از صدور نتایج نیز قابل لغو است و در این صورت باید یک یا چند قسمت از آزمون پس گرفته شود.

اگر ارزیاب آیلتس هر گونه مغایرتی در آزمون شما پیدا کند، نتایج لغو خواهد شد. همچنین در این موارد از شما خواسته می‌شود که برای تمام یا بخشی از امتحان مجدداً حاضر شوید.

در اینجا، بی‌نظمی به برخی از فعالیت‌های غیرعادی و غیرقابل قبول اشاره دارد که مستقیماً بر آزمون شما یا اجرای آن تأثیر گذاشته است. مدیران آزمون رویه های کنترل کیفیت دقیقی دارند تا اطمینان حاصل کنند که آزمون آیلتس همیشه به درستی برگزار می شود. به دلیل این مشکل، نتایج ممکن است سانسور شوند. به عنوان بخشی از این بررسی، نتیجه آزمایش رد یا به تعویق خواهد افتاد.

شرط سوم

اگر اطلاعات ارائه شده در فرم گزارش آزمون به هر نحوی تغییر کند، ممکن است آزمون اصلی شما لغو شود. بنابراین مطمئن شوید که اطلاعات صحیح را ارائه می دهید. در این صورت حتی در صورت لزوم از یک فرد آگاه و قابل اعتماد مشاوره بگیرید.
اگر نتیجه آیلتس حفظ شود یا می توان آن را به تاخیر انداخت چه؟
آیلتس برای شما ایمیلی ارسال می کند که دلایل به تعویق انداختن یا لغو نتایج آزمون شما را توضیح می دهد. اگر ایمیل را دریافت نکردید، لطفاً پوشه اسپم خود را بررسی کنید یا با مرکز آزمون آیلتس تماس بگیرید. با این حال، در این مورد، هیچ مهلت مقرری وجود ندارد. ممکن است 1 هفته، 3 هفته، 1 ماه یا بیشتر طول بکشد.

چگونه از Withheld شدن جلوگیری می کنید؟

بعد از امتحان

مجدداً در آزمون شرکت کنید: اگر نمی خواهید منتظر نتایج این آزمون بمانید، در صورت تأخیر، می توانید برای آزمون آیلتس دیگری اقدام کنید. تفاوت این است که شما می توانید انتخاب کنید که از کدام نتایج استفاده کنید، نتیجه پیش آزمون یا نتیجه. امتحان جدیدی که قبول شدی در این شرایط معمولا بهتر است بالاترین امتیاز را انتخاب کنید.

قبل از شرکت در امتحان

ازمون خود را از قبل رزرو کنید: اگر آزمون آیلتس خود را از قبل رزرو کرده باشید در صورتی که برای مهاجرت (مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت به کانادا یا…) یا هر دلیل دیگری به این نتایج آزمون نیاز دارید، حداقل از مهلت های آن مطلع خواهید شد. . زمانی که نتیجه آزمایش خود را دریافت کردید، زمان زیادی خواهید داشت، حتی اگر در این مورد در عرض 13 روز نتایج را دریافت نکنید. در نهایت برای آزمون آیلتس آمادگی کافی داشته باشید. چالش ها و مسائل. اگر می خواهید آمادگی خود را تقویت کنید، می توانید از OPT، یعنی آزمون های آنلاین آیلتس تمرینی استفاده کنید. برای کسب بالاترین امتیاز ممکن با دانستن نکات و استراتژی های کلیدی از کارشناسان آیلتس کمک بگیرید. همانطور که گفتیم باید بلافاصله شرکت کنید و نتیجه آزمون را بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به کارشناسان هیراد با شماره تلفن های 26413563 و 26412912 تماس حاصل فرمایید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30