دوره TAFE چیست؟ رشته های دوره تیف استرالیا
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

دوره TAFE چیست؟ رشته های دوره تیف استرالیا

دوره‌ های TAFE استرالیا یکی از آشناترین اصطلاحات برای افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. استرالیا با جمعیت نزدیک به 25 میلیون نفر و نرخ بیکاری 5.4% جایی است که بازار کار به نیروهای فنی نیاز دارد. دولت استرالیا با قوانین خاصی به نیروهای متخصص از کشورهای دیگر اجازه ورود به این کشور را می‌دهد. در صورتی‌که فرد با تخصص کافی وارد نشود، امکان گذراندن دوره‌های فنی برای او فراهم است. پس از اتمام دوره TAFE، امکان ورود به بازار کار به عنوان نیروی متخصص در انتظار اوست.

دوره TAFE چیست؟

دوره TAFE چیست؟

دوره Technical & Further Education یا TAFE به‌عنوان معادل دوره‌های فنی و حرفه‌ای در کشور ایران شناخته می‌شود. این دوره با تفاوت مهمی نسبت به دوره‌های مشابه در ایران همراه است. در کشور ما، افراد دوره دبیرستان خود را در حوزه فنی و حرفه‌ای طی می‌کنند. اما در استرالیا، افراد پس از دوره دبیرستان و رسیدن به سن 18 سالگی به مراکزی می‌روند که دوره‌های گسترده فنی حرفه‌ای یا دوره TAFE را ارائه می‌دهند.

تعداد زیادی از رشته‌های مختلف در دوره‌ های TAFE استرالیا وجود دارد که با استانداردهای سیستم آموزشی استرالیا هماهنگ شده‌اند. افراد پس از پایان دوره، مدارکی همچون دیپلم و گواهینامه پایان دوره دریافت می‌کنند. این مدارک به آنها امکان می‌دهد به‌راحتی در بازار کار استرالیا جایگاهی برای خود پیدا می‌کنند.

TAFE به‌عنوان یک سازمان دولتی، تحت مدیریت دولت‌های ایالتی استرالیا عمل می‌کند. این سازمان به‌عنوان یک موسسه معتبر با ارزش بین‌المللی شناخته می‌شود و مدارک ارائه شده آن توسط تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر بین‌المللی قابل قبول است.

با شرکت در دوره‌ های TAFE استرالیا چه مزایایی کسب می‌کنیم؟ 

با شرکت در دوره‌ های TAFE استرالیا چه مزایایی کسب می‌کنیم؟ 

تیف دوره‌های آموزشی کاربردی با بالاترین کیفیت را ارائه می‌دهد. این دوره‌ها از طریق استفاده از اساتیدی که از میان کارکنان سازمان‌ها و صنایع با تجربیات به‌روز انتخاب شده‌اند، بهترین دوره‌های آموزشی آماده به‌کار و اشتغال‌زایی برای افراد هستند. 

همه دوره‌های آموزشی TAFE با همکاری متخصصین و کارشناسان صنایع مرتبط طراحی و اجرا می‌شوند، بنابراین تمام دوره‌ها به کار عملی و واقعی مرتبط هستند. از تئوری‌ها و تکنیک‌های آکادمی استفاده می‌کنند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

علاوهبر این، دوره‌ های TAFE استرالیا دارای مزایای متعددی هستند. این مزایا شامل:

  • دریافت مدرک معتبر در استرالیا که در دیگر کشورهای مدرن نیز اعتبار دارد.
  • امکان به‌دست‌آوردن اقامت دائم به‌دنبال انتخاب رشته و دوره واجد شرایط.
  • امکان کار پاره وقت در کنار شرکت در دوره‌ها به‌صورت پاره وقت.
  • ارائه خدمات کارآموزی در شرکت‌ها و موسسات شناخته‌شده.
  • پایین بودن سطح هزینه نسبت به دوره‌های دانشگاهی است.

 نیاز به مدرک زبان با امتیاز کمتر نسبت به دوره‌های دانشگاهی نیز یکی از مزایا است که تیف ارائه می‌دهد. برای دریافت این مدرک زبان می‌توانید از دوره pte استفاده کنید.

رشته های دوره های TAFE استرالیا

دوره‌ های TAFE استرالیا افراد را قادر می‌سازند تا در زمینه‌های مختلف مدرکی معتبر را اخذ کنند. این دوره‌ها شامل شاخه‌های مختلف فنی و حرفه‌ای استرالیا هستند که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

1. مطالعات زیست محیطی، حیوانات و کشاورزی

مشاغل مرتبط با مراقبت از حیوانات، پرورش اسب، کشاورزی، مطالعات زیست محیطی، زراعت، باغداری و مدیریت منابع طبیعی.

2. هنر، طراحی، رسانه‌های دیجیتال و موسیقی

مشاغل مرتبط با هنر و طراحی، مد و منسوجات، گل‌آرایی، عکاسی و گرافیک، تهیه‌کنندگی و تولید موزیک، مشاغل تخصصی صدا و سیما.

3. تجارت و امور مالی

مشاغل مرتبط با حسابداری و امور مالی، رهبری و مدیریت بازاریابی، ارتباطات منابع انسانی، آموزش فروش و خدمات خرده‌فروشی.

4. دریانوردی و هوانوردی

مشاغل مرتبط با حمل‌ونقل هوایی و عملیات دریایی و مهندسی دریایی.

5. فناوری اطلاعات و ارتباطات

مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات.

6. صنعت توریسم

مشاغل مرتبط با مسافرت و گردشگری، مهمانداری، برگزاری رویدادها و مدیریت آشپزی تجاری.

7. تعمیر خودرو و فروش قطعا

مشاغل مربوط به نگهداری و تعمیرات خودرو.

8. مهندسی و ساخت

مشاغل مرتبط با مهندسی و تکنولوژی، مهندسی و تعمیر وسایل تهویه.

9. ساختمان‌سازی و صنایع مربوط به ساخت و ساز

مشاغل مرتبط با طراحی و معماری ساختمان، نجاری، مبلمان، بررسی املاک و مستغلات و سایر خدمات ملک.

10. خدمات اجتماعی

مشاغل مرتبط با مراقبت از سالمندان، پرستاری، آموزش و مراقبت از کودکان، مراقبت از معلولین و مترجمی.

11. زیبایی و آرایشگری

مشاغل مرتبط با آرایشگری و مراقبت از زیبایی.

سلامتی و تندرستی

12. سلامتی و تندرستی

مشاغل مرتبط با کمک‌های اولیه، ورزش و تناسب اندام، مشاوره تغذیه و مراقبت‌های بهداشتی.

13. کتابخانه و خدمات اطلاعاتی

مشاغل مرتبط با کتابداری و بایگانی.

14. تدارکات و انبارداری

مشاغل مرتبط با تدارکات و انبارداری.

15. برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه

مشاغل مرتبط با برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه.

هزینه دوره‌ های TAFE استرالیا

هزینه‌های مرتبط با دوره‌های TAFE وابسته به موسسه انتخابی، مدت زمان دوره و رشته تحصیلی است. اما به‌طور کلی، هزینه این دوره‌های فنی حرفه‌ای حداقل 5,500 دلار استرالیا، حداکثر 20 هزار دلار استرالیا و به‌طور میانگین 10 هزار دلار استرالیا در سال است. برای مثال، یک دوره با مدت 1.5 سال در حدود 15 هزار دلار استرالیا هزینه دارد.

هزینه‌های یک دوره کارشناسی از 15 تا 33 هزار دلار استرالیا و هزینه تحصیلات تکمیلی بین 20 تا 37 هزار دلار استرالیا متغیر است. اما دوره‌های ارائه‌شده توسط موسسات فنی و حرفه‌ای استرالیا راه کم‌هزینه‌تری برای ورود به این کشور و حتی اخذ اقامت دائم فراهم می‌کنند.

مهم است به این موضوع توجه داشته باشید که شما خودتان باید هزینه‌های زندگیتان را پرداخت کنید. هزینه‌های زندگی به‌طور متوسط در حدود 1300 تا 1400 دلار استرالیا در ماه است. بنابراین، داشتن سرمایه کافی برای مهاجرت و شرکت در دوره‌ های TAFE استرالیا امری اساسی و ضروری است.

برای شرکت در دوره‌ های TAFE استرالیا باید چه شرایطی را رعایت کرد؟

برای شرکت در دوره‌ های TAFE استرالیا باید چه شرایطی را رعایت کرد؟

برای شرکت در دوره ‌های TAFE در استرالیا، دانشجویان باید حداقل معادل مدرک اتمام سال 10 تا 12 مدرسه استرالیایی را داشته باشند و حداقل نمره IELTS 5.5 موردنیاز است. برخی از دوره‌ها از شما سابقه کار (رزومه کاری) و تجربه مهارت در صنعت رشته مربوطه خواسته می‌شود که باید طبق قوانین سازمان PRL سوابق خود را ارزیابی و معادل‌سازی کنید. این شرایط، مدارک تحصیلی بالاتر و داشتن سوابق کاری مرتبط با مدرک تحصیلی را مهم می‌سازد.

  • در واقع، داشتن دیپلم دبیرستان و مدرک زبان برای تمامی رشته‌ها ضروری است. برخی از دوره‌ها حتی نیاز به حداقل نمره آیلتس 6.5 دارند.
  • فرآیند درخواست ویزا به این صورت است که پس از ارسال مدارک، اداره مهاجرت استرالیا آنها را بررسی می‌کند و در صورت تایید، بسته به مدت زمان دوره یک ویزای موقت برای شما صادر می‌شود. هرچند که در حال‌حاضر اقدام برای این ویزا برای افراد ایرانی وجود ندارد.
  • در پایان دوره‌های TAFE، دانشجویان با معادل‌سازی واحد‌های تحصیلی به مقاطع آموزش عالی و دانشگاه‌های استرالیا می‌روند. طی این دوره‌ها، دانشجوها می‌توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند و به تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی بپردازند.

کیفیت بالا دوره های Tafe

تمامی ارائه‌دهندگان دوره‌های TAFE در استرالیا از استانداردهای مشخصی پیروی می‌کنند که توسط سازمان ASQ تعیین می‌شود. این استانداردها از دو نظر کیفیت دوره مورد بررسی قرار می‌گیرند: کیفیت برگزاری دوره و نیازسنجی برای دوره‌های کاربردی‌تر.

برای شرکت در این دوره‌ها، شما باید در تمامی آزمایش‌های سلامت حضور داشته باشید و نداشتن سوء پیشینه نیز یکی از شروط درخواست ویزا است.

جمع‌بندی

دوره‌ های TAFE استرالیا فرصت عالی برای افرادی فراهم می‌کنند که می‌خواهند مهاجرت به این کشور را آغاز کنند. با نیازمندی‌های بازار کار در حوزه‌های فنی، این دوره‌ها امکان یادگیری مهارت‌های عملی و تئوری را فراهم می‌سازند. حداقل مدرک لازم برای شرکت در این دوره‌ها دیپلم دبیرستان است و ممکن است نیاز به نمره IELTS 5.5 و سوابق کاری باشد. هزینه تحصیلات متفاوت است، اما دانشجویان بعد از پایان دوره‌ها می‌توانند به مقاطع آموزش عالی ادامه دهند یا وارد بازار کار شوند. 

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30