تقلب در آیلتس چطور انجام می‌شود و عواقب آن چیست؟
فهرست مطالب
Facebook
Twitter
LinkedIn

تقلب در آزمون آیلتس چطور انجام می‌شود و عواقب آن چیست؟

افراد زیادی به‌دلایل مختلف، قصد موفقیت در آزمون آیلتس دارند و ممکن است دست به هرکاری برای کسب نمره بالاتر بزنند. یکی از روش‌های موردنظر این گروه تقلب در آزمون آیلتس است. آیا تقلب در آیلتس امکان‌پذیر است؟ عواقب تقلب در آیلتس چیست؟ 

تقلب در آیلتس شامل چه مواردی است؟

تقلب در آزمون آیلتس موارد زیر را شامل می‌شود:

  • جعل هویت شخصی دیگر
  • اجازه‌دادن به شخص دیگری برای امتحان‌دادن به‌جای شما
  • اخلال در برگزاری آزمون به هر نحو
  • تغییر هرگونه اطلاعات در فرم گزارش آزمون
  • کپی‌کردن پاسخ‌های دیگر داوطلبان با نگاه‌کردن به برگه‌های آنها
  • به‌همراه داشتن کتاب، جزوه و کاغذ، استفاده از وسایل الکترونیکی مثل تلفن همراه، ساعت هوشمند و هدفون

آیا تقلب در آیلتس امکان‌پذیر است؟

آیا تقلب در آیلتس امکانپذیر است؟

آزمون آیلتس به شدت تحت نظارت است. مراکز آزمون آیلتس از تدابیر امنیتی قوی برای جلوگیری از تقلب استفاده می‌کنند، مانند تایید هویت، روش‌های سخت امتحان و نظارت دوربین مدار بسته. اقدامات متعددی برای محافظت در برابر تقلب صورت می‌گیرد. عکس‌های شرکت کنندگان در روز آزمون آیلتس گرفته می‌شود و در فرم گزارش آزمون آیلتس ثبت خواهد شد. 

با این میزان ریسک، عجیب است که بسیاری از دانش‌آموزان و والدین برای قبولی و کسب امتیازهای موردنیاز، به‌جای شرکت در دوره آیلتس به روش‌های غیرحرفه‌ای متوسل می‌شوند؛ همچون مراجعه به حلقه‌های بسیار سازمان‌یافته‌ای که سوالات امتحانی را لو می‌دهند و داوطلبانی که تصمیم می‌گیرند به جای شما در آزمون شرکت کنند.

برخی دیگر از موسسات و داوطلبان، بسته به نوع آزمون، از روش‌های دیگری برای تقلب در آزمون آیلتس استفاده می کنند که در قسمت زیر شرح داده شده است.

برخی روش‌های تقلب در آیلتس

چگونه در آیلتس تقلب می‌شود؟ برای شرکت در آزمون آیلتس سنتی به یک مرکز آزمون آفلاین مراجعه می‌کنند. تنها کاری که انجام می‌دهند انتخاب شخصی است با ظاهری شبیه به آن‌ها تا بتواند به جای داوطلب، برای شرکت در آزمون به محل برگزاری آزمون برود. خطر این روش تقلب زیاد است، بنابراین هرگز توصیه نمی‌شود.

امکان تقلب در آزمون از راه دور یا آزمون ایندیکیتور بیشتر است. در آیلتس ایندیکیتور، داوطلب از نرم‌افزار تقلب از راه دور حرفه‌ای برای اتصال به کامپیوتر استفاده می‌کند و از طریق نرم‌افزار از راه دور تمامی سوالات آزمون را تکمیل می‌کند. 

داوطلبان باید یک گوشی موبایل تهیه کنند و آن را دور از دید دوربین کامپیوتر قرار دهند. یکی از متخصصین آیلتس، پاسخ سوالات تکمیل‌شده را برای تلفن همراه ارسال می‌کند و داوطلبان می‌توانند برای تکمیل آزمون آیلتس پاسخ‌ها را کپی کنند. 

سادگی تقلب در این روش بدان دلیل است که آیلتس ایندیکیتور در خانه برگزار می‌شود و نیازی به مراجعه به مرکز آزمون تعیین‌شده نیست. فقط لازم است داوطلبان اتاق و تجهیزات آزمون را خودشان آماده کنند، بنابراین فضای بیشتری برای تقلب وجود دارد. 

اما این هشدار جدی را درنظر بگیرید؛ این‌کار عواقب سنگینی دارد که توصیه می‌کنیم از انجام دادن آن صرف‌نظر کنید. برای آمادگی بهتر در این آزمون می‌توانید خود را در ماک آیلتس محک بزنید.

تضمین مشخص نشدن تقلب در آیلتس

تضمین مشخص نشدن تقلب در آیلتس

اگر می‌خواهید بدانید که چطور تقلب در آزمون آیلتس کشف نمی‌شود، ابتدا باید به سراغ یک آژانس قابل اعتماد رفت. آژانس‌های آیلتس حرفه‌ای و قابل اعتماد دارای تعداد زیادی متخصص آیلتس برای انتخاب، ابزارهایی برای جلوگیری از نظارت و روش‌های عملیاتی برای اطمینان از تقلب ایمن هستند. 

داوطلبان با دقت یک موسسه آیلتس را انتخاب می‌کنند. از سال تاسیس موسسه، میزان موفقیت آن، ابزار تقلب در آیلتس، سوابق تحصیلی متخصصین آیلتس و قیمتشان، چنین موسسه‌ای برگزیده می‌شود. در طول فرآیند تقلب در آزمون آیلتس، باید قوانین آزمون آیلتس را رعایت کنند و کار شک برانگیزی انجام ندهند. مواردی که به آنها توجه می‌شود عبارتند از:

قبل از ورود به آزمون، حتما مرورگر، نرم‌افزار آنتی ویروس و سایر نرم‌افزارهای غیر مرتبط با آزمون را می‌بندند و پس از اتمام آزمون، در صورت استفاده از ویندوز، نرم‌افزارهای دسترسی به صفحه نمایش را حذف نصب می‌کنند.

استفاده از رایانه مک

اگر از رایانه MAC استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود همه نرم افزارهای اشاره شده را نصب کنید. میکروفون و دوربین در طول امتحان روشن هستند، بنابراین قبل از آزمون بررسی کنید که آیا میکروفون و دوربین در دسترس هستند یا خیر و محیطی آرام را برگزینید. به یاد داشته باشید که تلفن خود را خاموش کنید و هنگام آزمون صندلی خود را ترک نکنید.

عواقب تقلب در آزمون آیلتس

عواقب تقلب در آزمون آیلتس

اگر قصد حضور در آزمون آیلتس را دارید، توصیه می‌کنیم به کلاهبرداران توجه نکنید. افراد زیادی از شما مبلغ زیادی پول دریافت می‌کنند با این بهانه که قرار است راهکارهای تضمینی برای تقلب در آزمون آیلتس را به شما یاد دهند. 

این در حالی است که برای شرکت در این آزمون بین‌المللی، هیچ راه تقلب ایمنی وجود ندارد. بهتر است برای تضمین قبولی در این آزمون، در دوره آیلتس در آموزشگاه‌های معتبر شرکت کنید. 

دریافت اخطار 

داوطلبان آیلتس معمولا اخطاری دریافت می‌کنند مبنی بر اینکه آنها نباید مرتکب هیچ‌گونه تخلفی شوند که ممکن است امنیت آزمون آیلتس را زیر سوال ببرد. باید یادآور شویم که هرگونه تقلب ممنوع است. اگر به هر طریقی گرفتار شوید، نه‌تنها از شرکت در آزمون آیلتس محروم می‌شوید، بلکه درخواست ویزا یا پذیرش دانشگاه نیز رد می‌شود. 

در وب سایت شورای بریتانیا آمده است: “آژانس‌ها و موسسات مهاجرتی که نمرات آیلتس را می‌پذیرند، درخواست شما را لغو می‌کنند و در صورت ارائه مدارک نادرست، شما را از درخواست مجدد محروم می‌کنند. داوطلبانی که درگیر تخلف می‌شوند ممکن است در معرض اقدامات قانونی قرار گیرند”.

عدم دریافت نتیجه

عواقب تقلب محدود به موارد ذکرشده نیست. داوطلبان متقلب مجاز به تکمیل آزمون نیستند و نتیجه آزمون آیلتس را دریافت نمی‌کنند. در صورتی‌که پس از اعلام نتیجه، تقلب آنها در آزمون مشخص شود، نتایج آنها لغو خواهد شد. 

نکته مهمی که نباید فراموش کنید، مواردی است که حتی تصورش را نمی‌کنید تقلب محسوب شوند و این موارد از دید مراقب‌های آزمون پنهان نمی‌مانند. 

عدم دریافت نتیجه

جمعبندی

با توجه‌به عواقب ذکرشده، تقلب در آزمون آیلتس می‌تواند آینده شما را نابود کند. برخی از دانش‌آموزان زمان زیادی را در جستجوی راه‌های مختلف تقلب تلف می‌کنند. در نهایت چیزی به‌دست نمی‌آورند، در عوض زمان، پول و تلاش ارزشمند خود را از دست می‌دهند که اگر به‌درستی صرف آماده شدن برای امتحان کنند، نتیجه بهتری می‌گیرند. در پایان توصیه می‌شود مانند سایر داوطلبانی که برای آزمون آماده شده‌اند، شما نیز خود را آماده کنید تا بتوانید بدون تقلب آزمون را قبول شوید. اگر بار اول شکست خوردید، دوباره امتحان کنید. به تلاش خود ادامه دهید تا سرانجام موفق شوید.

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما دراین زمینه می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

 

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30

Leave your thought here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوران ما در مرکز زبان هیراد هم اکنون آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

ارتباط در واتس اپ: کارشناسان آنلاین

ساعت کاری این بخش: 9 الی 20:30